Jump to content

120 Lt Wanna Be Reef


giannisss

Recommended Posts

Δεν το αποφεύγει,απλά δεν το έχει κάνει ποτέ και δεν ξέρει πόσο εύκολο είναι!

χαχα κατι ξερεις εσυ !! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με την προταση του gmaravelistvet :thumbup:

πολυ αξιοπιστη και φθηνη λυση.

τη χρησιμοποιουν πολλα παιδια απροβληματιστα.

το ποτε θα το εχεις ειναι ενα θεμα βεβαια γιατι επιασαν ηδη οι ζεστες.

μην αφηνεις να ανεβαζει το ενυδρειο υψηλες θερμοκρασιες γιαννη

Link to comment
Share on other sites

εεεετσι ομαδικο πνευμα δεν λες τιποτα !! εξαλλου γι'αυτο ειναι το aquazone !! :bigemo_harabe_net-65:

Μιχαλη εγω θα βαλλω τα ανεμιστηρακια να δουλευουν με πατεντα , απλα θα ειναι λιγο αλλα νταλλων .... σιγουρα κατι θα ριξει απο θερμοκρασια και ας ελπισουμε να ερθουν νωρις ! :bigemo_harabe_net-62:

Link to comment
Share on other sites

και παλι μπραβο σας! :bigemo_harabe_net-64:

ειναι πολλες μερες να αφησεις το ενυδρειο χωρις ψυξη γιαννη.

βαλε ac η' χειροκινητα τον ανεμιστηρα,μην το αφησεις χωρις να κανεις κατι απο αυτα και προσπαθησε να μην ξεπερασεις τους 29-29,4

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο με ανοιχτο το καπακι ειναι στους 29 ....οποτε εχω ανοιχτο το καπακι το απογευμα θα παω να παρω ανεμιστηρακια ωστε να κλεισω το καπακι ( δεν φταινε σε τιποτα τα κακομηρα τα κοραλακια να τους στερω φως .... τιποτε μωρε σιγα την πατεντα απλα θα παρω εναν φορτιστη κινητου ( ανταπτορα ) ωστε να δινει ρευμα στα ανεμιστηρακια ... και ο θεος βοηθος ! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα 15 λεπτά on 15 λεπτά off για να μην έχεις διακυμάνσεις. Βάλε το τροφοδοτικό σε ένα χρονοδιακόπτη μέχρι να έρθει ο κοντρόλερ.

Κοίτα το τροφοδοτικό να βγαζει τα βολτ που θες. Αλλά πιο σημαντικό είναι να αντέχει τα μιλιαμπέρ των ανεμιστήρων, γιατί αν όχι θα στο κάψει το τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

οπως και να εχει και οι δυο εχετε δικιο στο να εανοιγουν και να κλεινουν ... Παναγιωτη εχεις δικιο με τα μιλιαμπερ ειναι ενας φοβος ! τα volt ειναι 9 και λειτουργει με 12

Link to comment
Share on other sites

Στα volt δεν σε πειράζει και τόσο,απλά δεν θα βγάζει όλες τις στροφές,τα mA όμως μπορει να σου κάψει το τροφοδοτικό....

Link to comment
Share on other sites

Στα volt δεν σε πειράζει και τόσο,απλά δεν θα βγάζει όλες τις στροφές,τα mA όμως μπορει να σου κάψει το τροφοδοτικό....

Αυτό που είπε ο greg Γιάννη!

Τα βολτ που είναι 9 δεν πειράζει, αρκεί να μην είναι χαμηλών στροφών τα ανεμιστηράκια. Τότε θα είναι ψόφια στα 9 βολτ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν βρισκω 12αρι ανταπτορα και στα 9 ειναι πολυυ ψωφιο ... θα αφησω ανοιχτο το καπακι ( με ανοιχτο καπακι ειμαι στους 27-28... )

ανεμιστηρακια .. .θα ψαξω μπας και βρω ενα μονο μεγαλο ανεμιστηρα για να ξεμπερδευω ...

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασες στα 9 και δνε βγάζει στροφές?

Πόσες στροφές το δίνει η εταιρεία?

Ολόκληρη αθήνα έχεις στα πόδια σου ένα 12βολτο τροφοδοτικό με 500μιλιαμπέρ 3,4 ευρώ θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Τράβα στο practiker και τσίμπα το μικρό ανεμηστιράκι της prime.Είναι με μανταλάκι και κάνει τρομερή δουλειά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kωστα το ψαχνω στο site αλλα δεν το βρισκω μηπως εχεις ενα λινκ να το δω ή εαν παω praktiker θα το εχει ?

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασες στα 9 και δνε βγάζει στροφές?

Πόσες στροφές το δίνει η εταιρεία?

Ολόκληρη αθήνα έχεις στα πόδια σου ένα 12βολτο τροφοδοτικό με 500μιλιαμπέρ 3,4 ευρώ θα έχει.

ειναι μικρο μου το εδωσε ενας φιλος και χρειαζομαι τουλαχιστον 3 για να λειτουργησει ! δεν εχω οδηγο για το ποσες στροφες βγαζει αλλα και παλι αυτο δεν ριχνει θερμοκρασια με τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν ειχα της prime αλλα βρηκα ενα πολυ καλο ! κανει και για το δωματιο ! :bigemo_harabe_net-134: το θεμα ειναι οτι μπαινει απευθειας στην μπριζα ... αυτον θα μπορω να τον συνδεσω στο controler ?

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μαρκα ειναι primo -δεν ξερω εαν εννοουσες αυτον ... http://www.google.gr/search?um=1&newwindow=1&hl=el&tbm=isch&q=primo+air+monster+fan&spell=1&sa=X&ei=llWeUcT7FoG_0QX79oCIAQ&ved=0CFEQBSgA&biw=1280&bih=707#imgrc=8Z9FfcyUDA91eM%3A%3ByIkCD2k4iogoNM%3Bhttp%253A%252F%252Fstatic2.geta.gr%252Fcomponents%252Fcom_virtuemart%252Fshop_image%252Fproduct%252F_________________5193f1c13f261.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.geta.gr%252Feshop%252Findex.php%253Fpage%253Dshop.browse%2526category_id%253D393%2526option%253Dcom_virtuemart%2526Itemid%253D57%3B600%3B600

παντως την θερμοκρασια απο 29 τον ξεχασα και μου την πηγε σε τρεις ωρες 24 :/ μην φωναξετε ξεχαστηκα ! :bigemo_harabe_net-127: παντως και χωρις χρονοδιακοπτη μονο δυο ωρες το μεσημερι με την πολυ ζεστη ανοιχτο τον ανεμιστηρα το ενυδρειο παει σταθερα στους 27 ... :bigemo_harabe_net-64: καλος ανεμιστηρας !! χαιρομαι που μπορει να συνδεθει Κωστα ( εαν καταλαβα καλα με το ναι μια χαρα ) το ειχα ενα αγχος ! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...