Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Παει παρα πολυ καλα, να πω την αληθεια δεν περιμενα τετοια απορωφησει...

Αναμεσα σε ΑΤΣ και chaeto μαλλον θα διαλεξω chaeto...

Καλα τα ΑΤΣ αλλα θελουν ψαξιμο και μελετη, εμενα απλα επαψε να "λειτουργη" μετα απο κλαδεμα και το αφησα αρκετο καιρο να παρει τα πανω του χωρις αποτελεσμα....

Και εμενα η chaeto με εσωσε.Εξαφανιστηκε πολυ γρηγορα το κυανο και πλεον εχω πολυ χαμηλα νιτρικα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι Νικολα, δεν ειχαν τα παιδια στο aquariumshop.... Και θα εκανε καιρο να ερθει, την επομενη φορα θα το κοιταξω λιγες μερες πιο πριν, τωρα το βιαζομουν....

Link to comment
Share on other sites

Παει πολυ καλα μπορω να πω, αμεσα κατεβασε τα νιτρηκα μου απο 10 σε 5 και εξαφανισε τα φωσφορικα, καλα δεν ειχα τρελο θεμα με τα φωσφορικα αλλα εκανε δουλειτσα και εκει...

Την εχω χυμα στο σαμπακι μου, 20λιτρα ειναι, με μια λαμπα οικονομιας 3500κ, τις πρωτες 10μερες την ειχα 24ωρο αναμενη αλλα 3-4 μερες την εχω σε χρονοδιακοπτη 15:00-00:00, σκευτομαι μηπως την βαλω παλι ομως σε 24ωρη βαση....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο . Αν αποφάσεις να αναβαθμίσεις το ενυδρείο σου σφύρα . Έχω ένα Rena aqualife 210 λίτρα στην αποθήκη και κάθεται ( υπάρχει και η βάση στο κουτί της)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ελεγα να παω προς τα 300λιτρα αλλα δεν ξερω ποτε λογο οικονομικων... Συμβασιουχος βλεπεις και μαλλον ληγω τελος του μηνα.... :(

Στειλε μου μια τιμη με πμ να σε εχω το νου παντως, ποτε δεν ξερεις :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε δεν κατάλαβες , χωρίς χρήματα!!!!!! Έχουμε χαλάσει τόσα χρήματα για το χόμπυ που τα 100 και τα 200 ευρώ δεν αλλάζουν την κατάσταση!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο . Αν αποφάσεις να αναβαθμίσεις το ενυδρείο σου σφύρα . Έχω ένα Rena aqualife 210 λίτρα στην αποθήκη και κάθεται ( υπάρχει και η βάση στο κουτί της)

Μανο,χωρις πολλα λογια........μονο :bow::bow::bow::bow: !

Αγγελε πολλα μπραβο ρε συ!Ενυδρειο με εξελιξη που συνεχως βελτιωνεται η εικονα του :thumbsu:

Α και.......ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ(σορρυ για τα κεφαλαια απλα ειπα να δωσω χαρα σε μερικα "αντρακια" :bigemo_harabe_net-131::bigemo_harabe_net-131: )

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη κάποτε σου είχα πει ότι πρέπει να βοηθάμε ( όταν μπορούμε ) όσα παιδιά για να μην αναγκαστούν να εγκαταλείψουν το χόμπυ.

Περιμένουμε φωτογραφίες από το ενυδρείο σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σταμο αμα ειναι ετσι και απλα καθαιτε και δεν το χρειαζεσαι θα το δεχτω με ανοιγκες αγκαλες που λενε...

Σ'ευχαριστω και μονο που το αναφερεις, ειναι λιγοι οι ανθρωποι στις μερες μας που δινουν απλοχερα ζωντανα-εξοπλισμο-βοηθεια, το θετικο ειναι ομως οτι το μεγαλητερο ποσοστο ειναι σε αυτο το φορουμ :) ειναι πραγματικα ευχαριστω αυτο!!

Σκεψου το πως μπορει να γινει και ενημερωσε με :)

Μιχαλακηηηη μουυυ!!! Που εισαι ρε ψυχη;! Ελπιζω να εισαι καλα!!!

Φιλαρακι αυτο το ρηφ εχει γινει "το παιδι του φορουμ", πολλα πραγματα και ζωντανα ειναι απο τους ανθρωπους που απαρτιζουν την μικροι μας κοινωτητα(την σκωτασα την λεξη)....

Ευχαριστω ολους για μια ακομα φορα αυτο το φορουμ για ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ακριβως ειναι μανο!

Και οχι μονο να μην εγκαταλειψουν το χομπυ αλλα και για να μπουν ακομα περισσοτερα παιδια που ισως να δισταζουν λογω της εποχης.

Οσο πιο πολλοι ειμαστε τοσο το καλυτερο για ολους μας :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Σταμο αμα ειναι ετσι και απλα καθαιτε και δεν το χρειαζεσαι θα το δεχτω με ανοιγκες αγκαλες που λενε...

Σ'ευχαριστω και μονο που το αναφερεις, ειναι λιγοι οι ανθρωποι στις μερες μας που δινουν απλοχερα ζωντανα-εξοπλισμο-βοηθεια, το θετικο ειναι ομως οτι το μεγαλητερο ποσοστο ειναι σε αυτο το φορουμ :) ειναι πραγματικα ευχαριστω αυτο!!

Σκεψου το πως μπορει να γινει και ενημερωσε με :)

Μιχαλακηηηη μουυυ!!! Που εισαι ρε ψυχη;! Ελπιζω να εισαι καλα!!!

Φιλαρακι αυτο το ρηφ εχει γινει "το παιδι του φορουμ", πολλα πραγματα και ζωντανα ειναι απο τους ανθρωπους που απαρτιζουν την μικροι μας κοινωτητα(την σκωτασα την λεξη)....

Ευχαριστω ολους για μια ακομα φορα αυτο το φορουμ για ολα :)

Εδω αγγελαρα μου,ολα καλα δοξα τω Θεο φιλε!

Απλα λιγος χρονος ρε γμτ!

Ρε αγγελε μπραβο σου και μονο που τα ειπες τα παραπανω!

Το aquazone αλλα κυριως τα μελη του εχει βοηθησει απιστευτα αυτο το χομπυ αλλα και εμας σαν χομπυστες.

Ειναι παρα μα παρα μα παρα πολλα τα παιδια απο εδω μεσα που εχουν βοηθησει ολα αυτα τα χρονια υλικα,ηθικα,εμπρακτα,με λογια η' πραξεις συμπαραστασης που κανουν αυτο εδω το φορουμ πολυτιμο για το χομπυ και εμας τους ιδιους.

Απο τα swap αλλα και απο τους χομπυστες μεταξυ τους εχουν μοιραστει/φτιαχτει πολλοι υφαλοι φιλε,απλοχερα σε ολους...απο τα καλυτερα παιδια μεχρι τους μεγαλυτερους μογγολους :thumbsu:

Και απο τις πληροφοριες που γραφονται καθημερινα εχουμε μαθει ολοι πως μπορουμε να τους κραταμε ζωντανους.

Τεσπα...αυτα γιατι πραγματικα χωρις αυτο το φορουμ ολοι θα ειχαμε λιγοτερα!

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Αγγελε συγχαρητητια εχει γινει κουκλι!!

Οπωσδηποτε μεγαλητερο :)

Μπραβο και στο Σταμο για την

κινηση του!!

(μπορει να μην τον εχω γνωρησει

ΑΚΟΜΑ αλλα γιγουρα θα γινει κοαποτε

μιας και με εχει βοηθησει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Η μοα εφυλια(torch) μας αφησε χρονους μαλλον απο βακτυριακη μολυνση και η καταλαφυλια ειναι πισω απ την εφυλια(frogspawn) και ζει και βασιλευει με τον νεμο παρεα...

4πλο ποστ ρε θυριο!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα και ηταν ωραια euphyllia

Τελικα το ενυδρειο το χρειαζεσαι

επιγοντως γιατι σε βλεπω

εκτος απο plate να κολλα

και αλλα κοραλια στην υπερχειλιση

την φραγκιερα την εχεις ακομα?

χαχαχα εεε τι παιζουμαι

το διπλο ποστ ειναι συνηθησμενο

ενω το τετροπλο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...