Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Σε ευχαριστω και μονο που το λες :)

Θα δω με τον καινουργειο χρονο πως θα κινηθω και τι θα μηνει απ τις γιορτες στην ακρη :) εαν ειναι θα σε ενοχλησω :)

οταν βλεπω μεσα απο τις δυσκολιες μας να παλευει καποιος... χαιρομαι πολυ!!!!

χαρα μου αν το χρειαστεις!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περασε σχεδον ενας χρονος απ το ενχειρημα μου, με καλα και τα κακα του(αν και δεν ηταν πολλα), αλλα οι καιροι ειναι δυσκολη και οσο περναει ο καιρος ολο και πιο πολυ "στενευουν" τα περιθωρια. Τα προβληματα ειναι οικονομικα κατα βαση, το κακο ειναι οτι δεν χρειαζεται κατι αλλο κανεις για να "σπασει" το ηθικο του και να πει "ως εδω!"....

Εχω πλεον αποφασησει να σταματησω και κλεισω τον κυκλο του ενυδρειου μου....

Ειναι λιγος ο καιρος που ασχολουμε μονο με αυτα(τα ενυδρεια ) δινοντας χρονο και χρημα που πλεον δεν κανω τιποτα αλλο και πλεον λογο των περιστασεων που περναμε ολοι δεν μπορω να προβω στην μεταφορα και στο στησιμο ενος μεγαλητερου και δεν συμφαιρει να κανω της αλλαγες που πρεπει σε αυτο που εχω. Δεν αξιζει γιατι δεν εχω δυναμης και ορεξη, στο μυαλο μου περνανε μονο τα θεματα που πρεπει να λυσω με τα εργασιακα και τα οικονομικα μου...

Για αυτο λεω να κανω ενα διαλειμα, δεν ξερω ποσο μεγαλο θα ειναι, να μαζεψω δυναμης και να χαλαρωσω λιγο.

Ολα τα ζωντανα και καποια κομματια του εξοπλισμου θα μπουν συντομα σε αγγελιες για να δωθουν, θα κρατησω καποια για το μελλον.

Φυσικα η απουσια απ το φορουμ και εαν το επιτρεπει η δουλεια μου απ τις συναντησεις δεν θα υπαρξει, ειστε πολυ απο εδω μεσα φιλοι και το AquaZone οικογενεια. Ευχαριστω οσους με βοηθεισαν με τις συμβουλες τους, με την προσφορα ζωντανων απ τα ενυδρεια τους και με καποια κομματια εξοπλισμου, ξερετε εσεις ποιοι εισαστε ;)

Πριν μπει κανεις στο τρυπακι να ρωτησει εαν καποιος με πειραξε και τα σχετικα, απανταω οτι την αποφαση μου την εχω παρει εδω και κανα 2 μηνες. Χρειαζωμαι λιγο χρονο να ανασυνταχτω και θα επιστρεψω :)

Αυτα τα λιγα :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβα να σε γνωρισω και να σε μαθω, αλλα ειμαι σιγουρος πως δεν θα χαθεις.... συντομα να εισαι κοντα μας αφου ξεπερασεις τα οποια προβληματα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα φιλε, αλλα καταλαβαίνω απόλυτα την απόφαση σου γιατι εχω περάσει κι εγω απο αυτες τις δυσκολίες και ξερω πως είναι.

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να γυρίσεις στο χομπι ακομα πιο δυνατός.

Καλη επάνοδο. :)

Link to comment
Share on other sites

Περασε σχεδον ενας χρονος απ το ενχειρημα μου, με καλα και τα κακα του(αν και δεν ηταν πολλα), αλλα οι καιροι ειναι δυσκολη και οσο περναει ο καιρος ολο και πιο πολυ "στενευουν" τα περιθωρια. Τα προβληματα ειναι οικονομικα κατα βαση, το κακο ειναι οτι δεν χρειαζεται κατι αλλο κανεις για να "σπασει" το ηθικο του και να πει "ως εδω!"....

Εχω πλεον αποφασησει να σταματησω και κλεισω τον κυκλο του ενυδρειου μου....

Ειναι λιγος ο καιρος που ασχολουμε μονο με αυτα(τα ενυδρεια ) δινοντας χρονο και χρημα που πλεον δεν κανω τιποτα αλλο και πλεον λογο των περιστασεων που περναμε ολοι δεν μπορω να προβω στην μεταφορα και στο στησιμο ενος μεγαλητερου και δεν συμφαιρει να κανω της αλλαγες που πρεπει σε αυτο που εχω. Δεν αξιζει γιατι δεν εχω δυναμης και ορεξη, στο μυαλο μου περνανε μονο τα θεματα που πρεπει να λυσω με τα εργασιακα και τα οικονομικα μου...

Για αυτο λεω να κανω ενα διαλειμα, δεν ξερω ποσο μεγαλο θα ειναι, να μαζεψω δυναμης και να χαλαρωσω λιγο.

Ολα τα ζωντανα και καποια κομματια του εξοπλισμου θα μπουν συντομα σε αγγελιες για να δωθουν, θα κρατησω καποια για το μελλον.

Φυσικα η απουσια απ το φορουμ και εαν το επιτρεπει η δουλεια μου απ τις συναντησεις δεν θα υπαρξει, ειστε πολυ απο εδω μεσα φιλοι και το AquaZone οικογενεια. Ευχαριστω οσους με βοηθεισαν με τις συμβουλες τους, με την προσφορα ζωντανων απ τα ενυδρεια τους και με καποια κομματια εξοπλισμου, ξερετε εσεις ποιοι εισαστε ;)

Πριν μπει κανεις στο τρυπακι να ρωτησει εαν καποιος με πειραξε και τα σχετικα, απανταω οτι την αποφαση μου την εχω παρει εδω και κανα 2 μηνες. Χρειαζωμαι λιγο χρονο να ανασυνταχτω και θα επιστρεψω :)

Αυτα τα λιγα :)

Μην τα παρατάς ρε Άγγελε , έκανες τόσο αγώνα για να φτάσεις εδώ που είσαι σήμερα, μείνε στο ενυδρείο που έχεις και προσπάθησε να το διατηρήσεις με απλά πράγματα.

Κρίση είναι θα περάσει καμία κρίση δεν διάρκεσε αιώνια , από το 2008 όλοι έχουν αλλάξει πολλά από τη ζωή τους ( λόγω οικονομικών) , πάλεψε το

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη, ότι όλα θα σου πάνε καλά, και θα περιμένουμαι να επανέλθεις πάλι στην παρέα μας.Πιστεύω ότι όλοι καταλαβαίνουμε την κατάσταση, και είναι κρίμα έτσι που μας έκαναν κάποιοι, να στερούμαστε πράγματα που πραγματικά αγαπάμε......Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα θα ξαναπω γ@μ@ την κριση γ@μ@. Αγγελε με χαλασε αυτο που ακουσα αλλα σε καταλαβαινω οσο δεν παει,καλη επανοδο λοιπον και συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε αγγελε αλλα αμα ειναι κατι που αγαπας να γίνεται βαρος καλο θα ειναι να κανεις ενα διάλειμμα και όταν επιστρέψεις θα εισαι ακομα ποιο δυνατος και διαβασμενος για μια ποιο δυνατη και καλη αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επάνοδο σου εύχομαι

Τα οικονομικά και τα εργασιακά σε σχέση με το χόμπι, προηγούνται!

Ενα πράγματα μόνο να θυμάσαι, σαν φιλική συμβουλή : Υγεία να υπάρχει κι όλα τα άλλα - καλά και κακά - έρχονται και παρέρχονται

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε καλή τύχη σε ότι κάνεις από δω και πέρα,σου εύχομαι να πετύχεις ότι επιθυμείς και σύντομα να ξαναγυρίσεις ανανεωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε φιλε

θα συμφωνησω με τον niknik (γ.... την κρισηηηηη)

κανε ενα διαλημμα

και οταν εισαι ετοιμος ξανα

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ;)

ΥΓ αυτο μου με σνεναχωρει πιο πολυ

ειναι πως θα σταματησεις για ενα διαστημα αυτο που αγαπας

και πως αν και μιλαμε απο εδω μεσα δεν εχει τυχει να

σε γνωρισω απο κοντα (ελπιζω σε μια απο τις επομενες συναντησεις

να κατεφερεις να ερθεις και να τα πουμε)

Link to comment
Share on other sites

Παυλακο θα τα πουμε και απο κοντα που θα παει, μην ανυσηχεις!

Δυστηχος πρεπει να σταματησω για λιγο εαν θελω να κανω κατι καλο στο μελλον, ενα reef που ηδη "τρεχει" και "ζηταει" δεν μου δινει την δυνατοτητα με την εργασιακη μου κατασταση να κανω το επομενο οπως το θελω και οπως πρεπει...

Επισης θελω ενα διαλειμα να μαζεψω δυναμης :) μεχρι τοτε θα χαζευω με τα δικα σας και θα βοηθαω οπου μπορω :)

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε πολύ στεναχωρέθηκα. Πραγματικά κρίμα και για το πανέμορφο ενυδρείο σου και γιατί αφήνεις κάτι που αγαπάς. Όμως σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ το ίδιο ενιώθα με σένα για πάνω από 3 χρόνια. Δεν είχα ούτε τα χρήματα ούτε και την όρεξη να ασχοληθώ μαζί του.

Όπως ειπώθηκε παραπάνω ΥΓΕΙΑ πάνω απ'όλα και όλα θα γίνουν και καλύτερα από πριν.

Μη χαθούμε. Αquazone οικογένεια!!

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε σίγουρα εσύ ξέρεις καλύτερα τις προτεραιότητες σου...

Εύχομαι να είσαι καλά από υγεία και όλα τα αλλά θα φτιάξουν!!!

Και αν ποτέ σε φέρει o δρόμος από Αλεξανδρούπολη... θα έρθεις να με βρεις οπωσδήποτε!

Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε μόλις το διάβασα και πολύ στεναχωρήθηκα.. πολύ κρίμα ρε φίλε γιατι βλέπω ποσο το αγαπάς το χόμπυ..

πολύ κρίμα..

να σαι καλά αγορίνα μου και ελπίζω η επιστροφή σου να ναι σύντομη και δυναμική!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, σιγουρα δεν το περίμενα. Σου ευχομαι οτι καλυτερο στη συνέχεια σε οτι και αν αποφασίσεις να ασχοληθείς. Ετσι και αλλιως αν σε εχω καταλαβει καλα εως τωρα, ειτε δεν θα ξανα ασχοληθείς ποτε, ειτε θα ξεκινήσεις κατι πολυ δυνατά.

Οτι και να κανεις τα καλυτερα για εσενα και τους ανθρώπους που αγαπάς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες :)

Δεν ειναι θεματα υγειας που με εφεραν σε αυτην την αποφαση, ειναι τα οικονομο/εργασιακα μου που για να κανω κατι καλητερο πρεπει να πατησω φρενο για λιγο, να μαζεψω δυναμης(και λεφτα :P ) και να επανερθω για κατι πιο καλο :)

Ευχαριστω για το ενδιαφερον που εχετε δειξη, με συγκινησατε μπαγασες!! Δεν θα χαθουμε, δεν φευγω απ το χομπυ, τον χωρο και το φορουμ, απλα κλεινω το ενυδρειο για να φτιαξω σιγα σιγα απ την αρχη ενα νεο οπως το θελω :)

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε Αγγελε...Απο οτι εχω διαβασει εδω στο φορουμ εχω καταλαβει οτι εισαι ενα ατομο με γνωσεις και προθυμος να βοηθησεις!!!Δεν πειραζει ολοι σε καταλαβαινουμε!! Θα περιμενουμε το καινουργιο!! :)

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε φίλε μου είμαστε δίπλα σου σε οτι αποφασίσεις.

Οι οποιες στραβες απλα μας κανουν πιο δυνατο αρκει να μην το βαλουμε κατω και να εχουμε την υγεια μας που ειναι αξια ανεκτημητη ολα τα άλλα γίνονται ..

:bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε στραβες παντα θα υπαρχουν! Ανασυνταξε τις δυναμεις σου και σου ευχομαι να κανεις αυτο που θελεις οσο πιο συντομα γινεται.

Keep walking and... keep reefing!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ακρίδα περιμένω φώτο για φραγκακια και γενικά κοραλακια.

μπες και στο δικό μου να δεις το subακι μου δεν είναι έτοιμο ακόμα σιγά σιγά.

Έγινε επεξεργασία - aggelos257
Link to comment
Share on other sites

Αγγελακο οποτε περασεις απο λουτσα παρε ενα τηλεφωνο να κανονισουμε καφεδακι και να σε τραταρω ενα-δυο φραγκακια... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...