Jump to content

Θέλω Να Κάνω Το Ενυδρειο Μου Φυτεμενο Την Βοηθεια Σας Παρακαλω


Zac

Recommended Posts

SOS ηρθα στο ενυδρειο μ και αναψα το φως και μερικα νεον εχουν χασει το χρωμα τους;;;;; Τι συμβαινει;;;μηπως οταν κοιμουνται χανουν το χρωμα τους ή τα χανω εγω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μην το ανοίγεις το φώς βραδιάτικο και τα ενοχλείς :)

Ναι μερικά ψάρια όταν "κοιμούνται" , "χάνουν" το χρώμα τους. Μην σε ανησυχεί.

Link to comment
Share on other sites

Μην το ανοίγεις το φώς βραδιάτικο και τα ενοχλείς :)

 

Ναι μερικά ψάρια όταν "κοιμούνται" , "χάνουν" το χρώμα τους. Μην σε ανησυχεί.

Πωπω γμμτο νηλα βραδιατικο εκανα ηδη μετρησεις...το αναψα γιατι θα βγαλω το καπακι να το παρω στη δουλεια το πρωι μαζι μου γιατι το ενυδρειο ειναι στο πατρικο μου γι αυτο....νομιζω επανηλθαν

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι ! :)

dimitri poia proteineis sas idaniki thermokrasia gia neon k garides red cherry (thelo oso pio kato gia na meioso idratmous giati evala ledotainia..... k tora to exo 26

Link to comment
Share on other sites

24. Αν γράφεις από κινητό , γράφε σε παρακαλώ με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

24. Αν γράφεις από κινητό , γράφε σε παρακαλώ με ελληνικούς χαρακτήρες.

ωπα σορρυ λογω κεκτημενης ταχυτητας

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σας αρεσει περισσοτερο να το αφησω χωρις φοντο η με μαυρο φοντο;;;;Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Προδωπικα μου αρεσει περισσοτερο

χωρις

επιδη ειναι ηδη το ενυδρειο

λιγο σκοτεινο λογο νερου

Link to comment
Share on other sites

Προδωπικα μου αρεσει περισσοτερο

χωρις

επιδη ειναι ηδη το ενυδρειο 

λιγο σκοτεινο λογο νερου

 

Εχεις δικιο αυτη η κιτρινιλα ηταν απο ενα προηγουμενο ξυλο που ειχα και δυστυχως με μια αλλαγη που εκανα δεν εφυγε....

Link to comment
Share on other sites

Προδωπικα μου αρεσει περισσοτερο

χωρις

επιδη ειναι ηδη το ενυδρειο 

λιγο σκοτεινο λογο νερου

 

Σαν ντεκορ σ αρεσει;βεβαια δεν εχει πολλα φυτα αλλα σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ειναι παρα πολυ ωραιο

ιδικα η ριζα ειναι φοβερη

και οταν βαλεις και αλλα φυτα θα γινει κουκλι

Τι φυτα σκεφτεσαι να βαλεις?

εγω θα κρατουσα ενα κοπαδοψαρο

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει περισσότερο χωρίς το φόντο! Συνήθως το σκούρο φόντο ομορφαίνει τα ενυδρεία, αλλά μάλλον επειδή το δικό σου είναι στρογγυλό, χωρίς το φόντο φαίνεται καλύτερα το εσωτερικό του και δείχνει μεγαλύτερο. Αυτό το στρογγυλό τί είναι;

Για να σου φύγει η κιτρινίλα μπορείς να βάλεις άνθρακα, απλά αν βάζεις λιπάσματα ή κάτι άλλο στο νερό σου να ξέρεις θα στο τραβήξει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει περισσότερο χωρίς το φόντο! Συνήθως το σκούρο φόντο ομορφαίνει τα ενυδρεία, αλλά μάλλον επειδή το δικό σου είναι στρογγυλό, χωρίς το φόντο φαίνεται καλύτερα το εσωτερικό του και δείχνει μεγαλύτερο. Αυτό το στρογγυλό τί είναι;

Για να σου φύγει η κιτρινίλα μπορείς να βάλεις άνθρακα, απλά αν βάζεις λιπάσματα ή κάτι άλλο στο νερό σου να ξέρεις θα στο τραβήξει.

Πετρα ειναι (λογικα)

για να κραταει την ριζα κατω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ειναι παρα πολυ ωραιο

ιδικα η ριζα ειναι φοβερη

και οταν βαλεις και αλλα φυτα θα γινει κουκλι

Τι φυτα σκεφτεσαι να βαλεις?

εγω θα κρατουσα ενα κοπαδοψαρο

Κατι ευκολο θα παω σπιτι να σ γραψω τις ονομασιες να μου πεις γνωμη....και λεω ευκολο γιατι εχω γαριδες μεσα κ δεν μπορω να ριζνω λιπασματα.....και εγω νεον θα κρατησω τα αλλα θα τα δωσω σε ενα φιλο μολις στρωση το ενυδρειο του
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει περισσότερο χωρίς το φόντο! Συνήθως το σκούρο φόντο ομορφαίνει τα ενυδρεία, αλλά μάλλον επειδή το δικό σου είναι στρογγυλό, χωρίς το φόντο φαίνεται καλύτερα το εσωτερικό του και δείχνει μεγαλύτερο. Αυτό το στρογγυλό τί είναι;

 

Για να σου φύγει η κιτρινίλα μπορείς να βάλεις άνθρακα, απλά αν βάζεις λιπάσματα ή κάτι άλλο στο νερό σου να ξέρεις θα στο τραβήξει. 

Ναι μου το σκοτεινιαζει πολυ θα το βγαλω......εχω μια μικρη ταμπελα ανθρακα μεσα θα βαλω αλλη μια πλακετιτσα ανθρακα......η κιτρινιλα ειναι δυχτακι μος κ το εχω για να το χρησημοποιησω κ εχει κ ενα ξυλο που ειναι στον αερα που εχει πανω μικροσοριουμ μεχρο να κατσει κ αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα άνθρακα στο δικό μου δεν είχα καθόλου κιτρινίλες από το φρέσκο ξύλο που είχα βάλει;

Μήπως πρέπει να βάλεις καινούριο άνθρακα, να τραβήξει την κιτρινίλα και μετά να το βγάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα άνθρακα στο δικό μου δεν είχα καθόλου κιτρινίλες από το φρέσκο ξύλο που είχα βάλει;

Μήπως πρέπει να βάλεις καινούριο άνθρακα, να τραβήξει την κιτρινίλα και μετά να το βγάλεις;

ισως να εχει παλιοση θα παω να παρω αλλο

Link to comment
Share on other sites

ρασταφαριαννννν πουυυ εισαιιιιιι ανησυχωωωωω!!!!!!χααχχαχα

Link to comment
Share on other sites

αχααχαχαχαχ ελα ρε συ,εδω ειμαι :P

καλημερα ρε ραστα κ σε ειχα στην ενοια μου λεω που ειναι δεν ειναι φυσιολογικο να μην τον εχω ζαλισει για 24ωρες χααχαχααχαχαχχααχ.....με το φωτισμο εγινε τιποτα απο οτι βλεπεις???θα μπορω να βαλω κατι τετοιο? http://www.aquazone.gr/forums/topic/83328-cabomba-caroliniana/

πες και την γνωμη σου για το φοντο η οτι αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξες φωτισμο και δεν το ειδα?Τι εχεις βαλει απο λαμπες τωρα δηλαδη?

Οσο για το φοντο,εμενα μου αρεσει και με το φοντο.

ΥΓ Χθες ειχα ρεπο! :P

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξες φωτισμο και δεν το ειδα?Τι εχεις βαλει απο λαμπες τωρα δηλαδη?

Οσο για το φοντο,εμενα μου αρεσει και με το φοντο.

ΥΓ Χθες ειχα ρεπο! :P

αχαχχα να κανεις ανακοινωσει παρακαλω να μην ανησυχουμε....εεε πωςςς δεν αλλαξαα εβαλα 5 μετρα λεντοταινια!!!!!

5x14,4watt = 72 watt ο μετασχηματιστης εχει ενα dimmer και τα εχω στο πιο κατω δηλαδη αντε να ειναι 55-60watt γιατι στα πολλα γκαζια ζεσταινοταν το καπακι κ λεω ασε μην γινει τιποτα και μεινω με την χαρα :) οποτε αλλαξα κατηγορια???εχω βαλει κ φοτο με το πριν κ το μετα στο αλλο topic!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι στα λεντ ειμαστε ακομα λιγο πισω..τι κελβιν ειναι αυτα που εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

6.200 με 6.500Κ ....και καμια ιδεα στο aquascaping αν εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...