Jump to content

Reef 180L


Recommended Posts

Πολύ όμορφα όλα. Να σου ζήσουν!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα τους παντα υγεια να σου εχουν και αναπτυξη. Τι κοραλι ειναι αυτο?

post-58132-0-00202500-1428740523_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα τους παντα υγεια να σου εχουν και αναπτυξη. Τι κοραλι ειναι αυτο?

 

Αυτο το κοραλι αφου το πηρα κατοπιν εορτης εμαθα οτι ειναι dendronephthya. Αν ισχυει αυτο ειναι πολυ δυσκολο κοραλι και σπανια μενουν σε ενυδρεια απ οτι εχω διαβασει.Μεχρι τωρα παει καλα και ελπιζω να παραμεινει ετσι θα δειξει ο χρονος.

Link to comment
Share on other sites

Γεμισε το ενυδρειο Μακη. Γινετε ολο και ποιο ωραιο :)  

 

Αρχιζει να γεμιζει Ευγενειε οπως το ειπες  σιγα σιγα και σταθερα με υπομονη και μεγαλωνουν και τα αλλα που ειχα μεσα αρχιζει να διχνει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια κοραλια Μακη!!

αντε να γεμισειι :)

 

Στο post 149 

τι ειναι αυτο στις δυο τελευταιες φωτο?

Ειναι πανεμορφο

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια κοραλια Μακη!!

αντε να γεμισειι :)

 

Στο post 149 

τι ειναι αυτο στις δυο τελευταιες φωτο?

Ειναι πανεμορφο

 

Σε ευχαριστω Παυλο αυτο θελω και εγω να γεμισει σιγα σιγα να μην φαινεται καν ο βραχος :usd: .

Αυτο που ρωτας ειναι μανιταρι Green Hairy Mushroom Discosoma sp.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες φωτο μακη :thumbsu:

Την dendro πως την βλεπεις μεχρι στιγμης?

 

Σε ευχαριστω Μιχαλη.

Φιλε παει μια χαρα μεχρι τωρα δεν μου διχνει κατι αρνητικο. Απ τα λιγα που ξερω για το θαλασσινο ευχομαι να το κρατησω και να διαψευσω τα λεγομενα για αυτο το κοραλι.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λιγα ξερουμε μακαρε μου,ατελειωτη η θαλασσα φιλε!

 

Κανεις κατι ιδιαιτερο οσον αφορα στη διατροφη της?Target feed,καποια συγκεκριμενη τροφη κτλ?

Πολυ ευχαριστο και θετικο οτι σου παει καλα και μακαρι να συνεχισει ετσι,φτου φτου κιολας! :usd:

Μακαρι να διαψευσεις τα λεγομενα γιατι πραγματικα ειναι απο τα πολυ ομορφα κοραλια!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφες φωτογραφίες και σε αρκετα κοράλλια σου φενετε η ανάπτυξη τους,Μπράβο βρε φίλε....

 

Υ.Γ

Καθάρισε το δοχείο αναπλήρωσης...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λιγα ξερουμε μακαρε μου,ατελειωτη η θαλασσα φιλε!

 

Κανεις κατι ιδιαιτερο οσον αφορα στη διατροφη της?Target feed,καποια συγκεκριμενη τροφη κτλ?

Πολυ ευχαριστο και θετικο οτι σου παει καλα και μακαρι να συνεχισει ετσι,φτου φτου κιολας! :usd:

Μακαρι να διαψευσεις τα λεγομενα γιατι πραγματικα ειναι απο τα πολυ ομορφα κοραλια!

 

Δεν κανω κατι ιδιαιτερο Μιχαλη οτι τραβαει απ το νερο και καμια φορα οταν ταιζω κατεψυγμενη αρτεμια (1 φορα στις 2 βομαδες) ριχνω πανω της οτι ζουμι εχει απομεινη

Πολυ όμορφες φωτογραφίες και σε αρκετα κοράλλια σου φενετε η ανάπτυξη τους,Μπράβο βρε φίλε....

 

Υ.Γ

Καθάρισε το δοχείο αναπλήρωσης...      Το εκανα σημερα κιολας Θαναση, καθαρισα με ξυδι και μετα με λιγο υγρο απο το KH για να εξαφανισει οτι εχει απομεινει απο το ξυδι.

Σε ευχαριστω πολυ Θαναση.

Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικές φώτο και πανέμορφα ζωντανα! Μπράβο! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω τα φωτα σας σε ενα θεματακι που εχει προκυψει.

P4074369_zpsgk3mjlmp.jpg

Το συγκεκριμενο μανιταρι το εχω 3-4 μηνες περιπου τελευταιες 2 μερες παρατηρησα οτι ηταν λιγο μαζεμενο κατι σαν να μην πηγαινε καλα.Σημερα ειδα το εξης

P4234633_zpsyavitumd.jpg

Ειχαμε γενητουρια χωριστηκε στην μεση . Τωρα εχω μια απορια το μανιταρι αυτο το ειχα παρει πανω σε βραχακι και το ακουμπησα πανω σε ενα κοματι απο τον βραχο μου,τωρα που χωριστηκε πηγα να το ποιασω να το βαλω σε αλλο σημειο αλλα ειδα οτι το νεο μελοσ εποιασε επανω στον βραχο μου και φοβαμαι να το τραβηξω.Το γιατι θελω να το μετακινησω ειναι γιατι η buble  εχει παει πολυ κοντα του οπως και η euphillia hummer αν μεγαλωσει ακομα λιγο θα την αγγαλιασει.

Τι λετε να κανω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μετακινησεις τα σλλα δυο που ειναι ποιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

παραθετω και 2 φοτο ακομα να δειτε πως ειναι P4234634_zps8aa0omm4.jpg

P4234631_zpsvawzql0u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων δεν εχουν θεμα αλλιως παρε ενα ξυραφη και κοψε το ενα και βαλτο αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Θα μετακινησεις τα σλλα δυο που ειναι ποιο ευκολα.

 

Την euphillia και την bublle? :wacko: 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ασχολει ειναι να μην καψει το ενα το αλλο καποια στιγμη γιαυτο θελω να τα μετακινησω

Link to comment
Share on other sites

Άστο όπως εχει δεν εχει προβλημα ούτε με την bubble ούτε με την euphyllia καθώς ειναι και αυτο αρκετά τοξικό

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλοι μου.

Καταφερα να το βγαλω τελικα χωρις να το τραυματισω και το τοποθετησα καπου αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...