Jump to content

Kesabaran Reef - The Expansion


Digital Reason

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε ολους. Χριστός ανέστη!

Μετα απο 5 μερες εκτος Αθηνων και μακρυα απο το ενυδρειο μου, γυρισα και τα βρηκα ολα ενταξει. Μπορει και καλυτερα. Πάντα οταν λειπω εχω τον νου μου και την εννοια μην εχει γινει κατι κακο.

Σας παραθετω μερικες φωτογραφιες απο την τελευταια κατασταση του ενυδρειου. Επιτηδες δεν καθαρισα την αλγη στα τζαμια μιας και αυτο ειναι το αποτελεσμα περιπου 6 ημερων που χρειαζεται η αλγη για να αναπτυχθει στα πλαινα των τζαμιων.

Παραλληλα δουλευει και ο ριακτορας αντιφωσφορου (χυμα χοντροκοκκος σιδηρου).

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Τέλειο το ενυδρείο σου. Πολλά μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο η φωτο απο πανω δειχνει τα χρωματα των κοραλιων σε πληρης φασμα και σε πραγματικο τονο,ειναι πανεμορφο και δειχνει να σου ανταπεδωσε την αφαιρεση του angel (xaxaxaxa),Mπραβο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλείο!! Αυτό σε ένα χρόνο με μεγαλωμενα τα κοράλλια θα σπάει σαγονια. Σου εύχομαι να το κρατήσεις έτσι και να τα δεις θηρία.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα το μπωλ που εχεις για ενυδρειο ρε γιωργο με τη μπαρμπαρελα απο πανω :usd:  :usd:  :hysterical:

 

Μπραβο ρε γιωργαρε....μονο μπραβο εχω να σου πω και συγνωμη που ριχνω το επιπεδο στο θεμα σου :bigemo_harabe_net-107:

Κοιτα τις φωτο στο παλιο το ενυδρειο απο που ξεκινησεις και που εχεις φτασει τωρα...και σε ποσο συντομο χρονικο διαστημα!

Πραγματικα γουσταρω παρα πολυ που εγινα μαρτυρας αυτης σου τις εξελιξης σαν χομπυστα αλλα και των ενυδρειων σου!

Και το ευχαριστο ειναι οτι μαζι σου υπαρχουν και πολλα ακομα παιδια που εχουν πετυχει ακριβως το ιδιο και αυτο μονο καλο ειναι,για την παρεα μας αλλα και το ιδιο το χομπυ!

 

Πολυ ωραια η γενικη φωτο αλλα δυστυχως...δυστυχως....δυστυχως λεω,σου δειχνει οτι αυτο το ενυδρειο δεν ειναι για πολυ καιρο ακομα...σε κανενα 6μηνο το πολυ θα παρακαλανε τα κοραλια και τα ψαρακια για μια ακομα αναβαθμιση! :D

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο αν συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό θα είναι σε λίγο για παρουσίαση σε TOTM.

Υπέροχο Γιώργο, συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Γιώργο !

Κούκλα το ενυδρείο σου !

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο

Θα συμφωνήσω με τον Μιχάλη

Η εξέλιξη είναι πολύ αισθητή

Άντε με το καλό το πιο μεγάλο ενυδρείο

Οι φώτο πολύ ωραίες

Τα χρώματα ειναι φοβερααα

Νομίζω πως την πρώτη φώτο την ερωτεύτηκα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου και συνχομπιστες καλοι σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!

Η εξελιξη του υφαλου δειχνει να εχει παρει το δρομο της και μαλιστα τον καλο.

Μετα την μικρη αναστατωση που μου προκαλεσε αυτο ο μικρος διαβολακος ο Πυγμαιος, οι ακροπορες και οι μιλεπορες

ανοιξαν ξανα τους πολυποδες τους.

Θα συμφωνησω με τον Μιχαλη οτι σε λιγο καιρο απο τωρα και εαν ολα πανε καλα, θα χρειαστει να παω σε μεγαλυτερη γυαλα.

Το θεμα ειναι ομως και οικονομικο και θα το σκεφτω τι θα κανω...

Θα ηθελα να υπενθυμισω σε ολους εδω μεσα και κυριως σε νεους χομπιστες του θαλασσινου οτι για να φτασω εδω που ειναι τωρα το ενυδρειο δεν εκανα τιποτα το σημαντικο και το περιεργο.

Τηρουσα απλα βασικους κανονες που ειχα θεσει απο την αρχη και δεν παρεκλινα ποτε.

Ο βασικοτερος απο ολους ειναι η εβδομαδιες αλλαγες νερου στο 30%.

Και ενιοτε, οποτε εκρινα εγω εκανα και 50%.

Αυτη τη στιγμή, σχεδον ολα τρεχουν στον αυτοματο. Οι μετρησεις γινονται σε πιο αραια διασταματα (καθε 4 μερες).

Αυτο που ακομα δεν μπορω να λυσω ειναι οι αλγες στα πλαινα των τζαμιων, εστω κι αν προσθεσα ριακτορα με αντιφωσφορο σιδηρου.

Θα του δωσω λιγο χρονο ακομα μηπως και αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά γιωργαρε !!!!!

Πάντα με υγεία !!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Γιωργο με υγεια χαρα και ευτυχια σε σενα και οσους αγαπας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλοί σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!

 

Υγεία, αξιοπρέπεια και δουλειά για όλον το κόσμο.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...