Jump to content

Kesabaran Reef - The Expansion


Digital Reason

Recommended Posts

Φίλε γιωργο θα δούμε καμία φωτογραφια ετσι για να εχουμε ωραίο Σαββατόβραδο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιωργο να ζησετε ευτυχισμενοι με υγεια και πολλα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Εεεεεεεεελα ρε συ,βγηκαν τα κοραλια εξω απο το ενυδρειο????

Βαλε φωτο για να σε πιστεψουμε :usd:  :usd:  :usd:  :usd:  :usd:

Ζεις?

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου παντρευτηκε....

Ειχα ακουσει να το λενε κ αλλοι αλλα περιμενα πως θα ειναι πιο αρσενικος ο γιωργος ρε διονυση :usd:  :usd:  :usd:

Που να ξερα....

 

Λες να τον επνιξε σε κανενα κουβα αλλαγης νερου?

Ελπιζω οχι στο ενυδρειο γιατι θα πανε χαμενα τα κοραλια :death:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μου το έλεγε ...

Έλα από το σπίτι να σου δώσω κανενα φραγκακι τώρα !

Και εγώ του έλεγα :

Έλα μωρε , έχουμε χρόνο !

Που να ήξερα !!!!!!

Λες να τον εχει κάνει banned από το forum και γι αυτό δεν απαντάει ;;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμεις διονυση του κανουμε πλακα αλλα τα πραγματα πρεπει να ειναι σοβαρα!!!!

Λες να παρουμε την αστυνομια?

Λες οντως να υπαρχει το αψυχο κορμι του στουμπομενο σε κανενα βαρελι αλλαγης νερου???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

AMBER ALERT!!!!!!

 

Χάθηκε  Ενυδρειοφυλος Θαλασσινός!

 

Την ήμερα που εξαφανίστηκε κρατούσε κοφτακι για φραγκακια και γάντια χρώματος κίτρινου!

 

Παρακαλούμε ποιος γνωρίζει να επικοινωνησει με το φόρουμ!

 

Η ζωή του βρίσκεται σε κίνδυνο απο υψηλά Νιτρικά!

 

Και λίγο χαμηλό Μαγνήσιο :wacko: !

Link to comment
Share on other sites

AMBER ALERT!!!!!!

 

Χάθηκε  Ενυδρειοφυλος Θαλασσινός!

 

Την ήμερα που εξαφανίστηκε κρατούσε κοφτακι για φραγκακια και γάντια χρώματος κίτρινου!

 

Παρακαλούμε ποιος γνωρίζει να επικοινωνησει με το φόρουμ!

 

Η ζωή του βρίσκεται σε κίνδυνο απο υψηλά Νιτρικά!

 

Και λίγο χαμηλό Μαγνήσιο :wacko: !

 

Κλαίωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ξέρω οτι ψοφατε για υλικο δειτε το βιντεακι που τραβηξα στις 01 Αυγούστου 2015 και τα υπολοιπα (αναχωρησεις, αφιξεις, προσθηκες, απωλειες, αλλαγες) θα σας τα γραψω το συντομοτερο!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο φιλαρακι!!Να τα χαιρεσαι!!!Αποτι προειπαν παντρευτηκες.Να ζησετε και καλους απογονους!!!(Εμ τι μονο εμεις θα την παταγαμε???χαχαχαχαχα)Καλως ηρθες στο κλαμπ των παντρεμενων!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Γιώργο πολυ ομορφο αλλα βλέπω πόλους κυκλοφορητες χρειζεται τόσο πολυ κυκλοφορία κατα τ αλλα τρομερό

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ Γιώργο.....πολύ ωραίο το ενυδρείο και το βίντεο!!!

 

 

Μπραβο Γιώργο πολυ ομορφο αλλα βλέπω πόλους κυκλοφορητες χρειζεται τόσο πολυ κυκλοφορία κατα τ αλλα τρομερό

 

 

Πολυ ωραιο φιλαρακι!!Να τα χαιρεσαι!!!Αποτι προειπαν παντρευτηκες.Να ζησετε και καλους απογονους!!!(Εμ τι μονο εμεις θα την παταγαμε???χαχαχαχαχα)Καλως ηρθες στο κλαμπ των παντρεμενων!!!

 

Φιλοι μου σας ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σας καλησπεριζω ξανα!

 

Λιγο η παντρεια, λιγο η δουλεια, η ολη κατασταση της Ελλαδος πολιτικα και οικονομικα, οι διακοπες....δεν με αφησαν να γραψω και παρεμεινα για αρκετο διαστημα ανενεργος!

 

Αυτα ομως ανηκουν στο παρελθον και επιστρεφω εδω μαζι σας για μοιραζομαστε τις εμπειριες μας.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο που χαθηκες?βεβαιως η κατασταση τις χωρας μας εχει επιρεασει ολους και σε καταλαβαινω.Να ζησετε ευτυχισμενοι ξανα με υγεια χαρα ευτυχια και γρηγορα απογονους.Αν ειναι πολυ μπλε δειχει μια χαρα.Περιμενω λεπτομεριες και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο το αφησα δυο φορες μονο του για 7 έως 10 μερες την καθε φορα.

Την πρωτη οταν πηγα στην Ξανθη οπου και παντρευτηκα εκει και ελειψα για 7 ημερες. Οταν επεστρεψα πισω μπορω να πω οτι βρηκα το ενυδρειο σε καλυτερη κατασταση απο οτι το αφησα.

 

Την δευτερη φορα, οπου και πηγα διακοπες, ελειψα για 10 συνεχομενες μερες. Εκει λοιπον σταθηκα τυχερος.

Την ημερα που γυρισα, βρηκα τους ανεμιστήρες σταματημενους και την σταθμη του νερου πεσμενη στο σαμπ, στο διαμερισμα της αντλιας επιστοφης.

 

Η διακοπη του ρευματος (καποια στιγμη πρεπει να κανουμε ομαδικη μηνυση στη ΔΕΗ!!!) τα ειχε προκαλεσει και τα δυο. 

Οταν το ρευμα επεστρεψε οι ανεμιστηρες δεν ξεκινησαν ποτε και βρηκα την θερμοκρασια του νερου στους 32!!!

Χρησιμοποιω τον κοντρολερ της Haquoss και τα ανεμιστηρακια της ιδιας εταιρειας. 

Απο εκεινη την ημερα ξανα εγινε μια διακοπη ρευματος και παλι δεν ξεκινησαν. Μαλλον κατι πρεπει να κανω για αυτο το σοβαρο προβλημα.

 

Επισης οταν γινεται διακοπη ρευματος η σταθμη στο σαμπ ανεβαινει λογο υπερχυλισης και καλυπτει τα καλωδιακια των φλοτερ μου. 

Σε αυτο εχω και εγω μεγαλο μεριδιο ευθυνης μιας και δεν εχω φροντίσει οι ενωσεις των καλωδιων να ειναι εξω απο το νερο (χρησιμοποιω 3 φλοτερ μιας και στο παρελθον εχω πλημμυρίσει). Σαν συνεπεια ηταν να διαβρωθουν οι ενωσεις, να κοπει μια απο αυτες και να μην δινει εντολη στις ηλεκτροβανες να ανοιξουν και να 

συμπληρωσει με νερο η ώσμωση (χρησιμοποιω απευθειας αναπληρωση απο την όσμωση χωρις κουβα). 

 

Αποτελεσμα αυτων των δυο να χασω 1 κιτρινη μιλεπορα, μια λευκη ακροπορα και να παλευει ακομα και σημερα μια ακροπορα γαλαζοπρασινη να σωθει.

Ολα τα υπολοιπα τα προλαβα. Τα ψαρακια επισης δεν ειχα προβλημα.

 

Απο καθαρη τυχη, αυτη την φορα δεν εχασα τα ζωντανα μου!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο που χαθηκες?βεβαιως η κατασταση τις χωρας μας εχει επιρεασει ολους και σε καταλαβαινω.Να ζησετε ευτυχισμενοι ξανα με υγεια χαρα ευτυχια και γρηγορα απογονους.Αν ειναι πολυ μπλε δειχει μια χαρα.Περιμενω λεπτομεριες και φωτο.

 

Νικολα, φιλαρακι μου σε ευχαριστουμε πολυ!!!

Θα ανεβασω και φωτογραφιες συντομα.

 

Κερναω και καφεδακι επισης...μη ξεχνιομαστε!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα....

 

Ο Yellow tang που ειχα αντικατασταθηκε/ανταλλαχθηκε με εναν μικροτερο. Τα αγαπω πολυ αυτα τα ζωντανα!

Επισης χρωμιδες τελος και γενικα τα κοπαδακια.

Ο σιναμον κλοουν δωθηκε και αυτος. Στην θεση του 2 μικρα κλασικα νεμο! Το ενα κιολας χοσταρει στη γονιοπορα!

 

Και επιτελους εγιναν δυο πολυποθητες και αγαπημενες προσθηκες, ενα Λορετο γκραμα και ενα Blue. Blue tang ---- ετσι εξηγειτε και το πολυ μπλε!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα τα καινούργια ψαράκια που έβαλες να σου ζήσουν! Και τα δύο είναι τα αγαπημένα μου. Περιμένω φωτό να τα θαυμάσω! Εύχομαι όχι άλλες ατυχίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...