Jump to content

My Reef Story


dimtsok

Recommended Posts

Τραβα φωτο τωρα που εμαθες μηπως και το ξεχασεις χαχαχαχα μπραβο Δημητρη.

Σε ευχαριστώ Νίκο, μακάρι κάποια στιγμή να μεγαλώσει και να μοιάσει στο δικό σου!

 

Είναι παρα πολύ όμορφο Δημήτρη!!!Μπράβο για το μεράκι σου ;)

Βασίλη σε ευχαριστώ πολύ!

 

Φτου φτου φίλε άψογο συνέχισε να βάζεις υλικό!

Ευχαριστώ Λυκούργε...περαστικά και πάλι!!!!

 

μπραβο δημητρη πολυ ομορφο!!

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου!

 

:bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Με εσένα θα τα πούμε από κοντά......

 

Απίθανες!! :w00t: :w00t: :w00t:

Χαίρομαι που σου αρέσουν Λουκά!

 

Απλα τελειο μπραβο

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

απλα τουμπανο αδερφε πρεπει να το δω και απο κοντα :bow: :bow: :bow:

Χρηστάρα όποτε θες, σε περιμένω!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ!! Πάρα πολύ όμορφος ο κύβος σου... :bow:

Ζηλεύω..... :thumbsu:

Να σαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρώτη απόπειρα για ένα πιο "επαγγελματικό" βιντεάκι....βγήκε λίγο μεγάλο, αλλά ελπίζω να το απολαύσετε όσο και εγώ!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το καλοριφερ εξαιρετικο χαχαχα σοβαρα πολυ καλο το βιντεο και η καθαροτητα του νερου απιστευτη τα ζωντανα χαιρουν ακρας υγειας μπραβο Δημητρη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλοριφερ εξαιρετικο χαχαχα σοβαρα πολυ καλο το βιντεο και η καθαροτητα του νερου απιστευτη τα ζωντανα χαιρουν ακρας υγειας μπραβο Δημητρη.

 

Χαχααχα....πραγματικά αυτό το καλοριφέρ ρε Νίκο δεν τη γλυτώνει, θα το βγάλω!

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΡΟΧΟ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το βιντεάκι πραγματικά, το ενυδρείο δείχνει φοβερό! Λίγο αγχώνομαι όταν βλέπω τον έντονο κυματισμό τόσο κοντά στο χείλος του ενυδρείου αλλά όλα οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη απόπειρα για ένα πιο "επαγγελματικό" βιντεάκι....βγήκε λίγο μεγάλο, αλλά ελπίζω να το απολαύσετε όσο και εγώ!

 

 

Για πρωτη φορα το βιντεο ειναι υπεροχο σε επαγγελματικα επιπεδα φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη απόπειρα για ένα πιο "επαγγελματικό" βιντεάκι....βγήκε λίγο μεγάλο, αλλά ελπίζω να το απολαύσετε όσο και εγώ!

 

 

οχι οτι είσαι κολλητός μου αλλα το video Μ Α Μ Α Ε Ι ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :bigemo_harabe_net-160: :bigemo_harabe_net-160:

 

η μουσική τα πλάνα φυσικά τα ζωντανά και το πεντακάθαρο νερο... μόνο με αυτό το καλοριφέρ ρε Μητσακο να κανουμε κάτι! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο!! Και ωραιο βιντεο....

Πισω αριστερα ο αραγωνιτης ηταν λιγο ροζ-κοκκινος, ηταν απ το φως-καμερα ή τιποτα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κινηση, ωραιο :thumbsu:

Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη.

 

ΥΠΕΡΟΧΟ !!!!!!

Διονύση σε ευχαριστώ.

 

Πολύ ωραίο το βιντεάκι πραγματικά, το ενυδρείο δείχνει φοβερό! Λίγο αγχώνομαι όταν βλέπω τον έντονο κυματισμό τόσο κοντά στο χείλος του ενυδρείου αλλά όλα οκ!!

Και εγώ στην αρχή έλεγα ότι δεν τη γλυτώνω την πλημμύρα αλλά τελικά οκ....σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Για πρωτη φορα το βιντεο ειναι υπεροχο σε επαγγελματικα επιπεδα φιλε μου...

Να σαι καλά Θανάση!

 

οχι οτι είσαι κολλητός μου αλλα το video Μ Α Μ Α Ε Ι ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :bigemo_harabe_net-160: :bigemo_harabe_net-160:

 

η μουσική τα πλάνα φυσικά τα ζωντανά και το πεντακάθαρο νερο... μόνο με αυτό το καλοριφέρ ρε Μητσακο να κανουμε κάτι! :hysterical:

Thanx φίλε!

 

πολυ ομορφο βιντεο οπως και το ενυδρειο σου.

μπραβο Δημητρη. :thumbsu:

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ!

 

Πολυ ομορφο!! Και ωραιο βιντεο....

Πισω αριστερα ο αραγωνιτης ηταν λιγο ροζ-κοκκινος, ηταν απ το φως-καμερα ή τιποτα αλλο;

Να σαι καλά Άγγελε! Κυάνιο είναι, το τελευταίο που έχει μείνει. Ελπίζω το επόμενο βίντεο να είναι χωρίς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

131b.jpg
 

Kαλησπέρα παιδιά....ένα γρήγορο update μιας και δεν τα έχουμε πει πρόσφατα. Κατά το minister no more, έτσι και εγώ zeovit no more....Το ενυδρείο τρέχει ένα μήνα τώρα χωρίς Ζeovit. O λόγος? Η μέθοδος τελικά αποδείχθηκε πολύ επίπονη για τα δικά μου δεδομένα. Η όλη φροντίδα του ενυδρείου είχε γίνει αγχωτική, ακόμα πιο χρονοβόρα και είχε αρχίσει πλέον να ξεφεύγει από τα δικά μου όρια του χόμπυ...Ετσι λοιπόν τέλος και πάλι ξανά με τα γνωστά κλασσικά.

Η διακοπή έγινε έντελώς απότομα μιας και η μέθοδος έτρεχε μόλις τρεις μήνες, χωρίς κάποια προβλήματα. Από τιμές το μοναδικό που έχει αλλάξει είναι τα Νο3 που από μηδενικά, έφτασαν τα 5. Αυτά τα λίγα για την ώρα, θα βάλω σύντομα καλύτερες και περισσότερες φωτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα με την επιστροφή σου στις κλασσικές μεθόδους κρατήσεις του υφάλου σου φίλε μου..

Οπως το είπες καλη και χρυσή η μέθοδος zeovit αλλα εκτός απο extra χρημα θελει και αρκετό μα αρκετό χρόνο οπως και μια διαδικασία που σταδιακά αρχίζει και δημιουργεί και άγχος....

Απο την φωτογραφία ολα δίνουν υγιέστατα και με καλή ανάπτυξη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπραβο ρε δημητρη,πολλα μπραβο φιλε!

Ολα δειχνουν υπεροχα και σε βλεπω το δεκεμβριο να σκεφτεσαι την αναβαθμιση :jig:

 

Και μην ξεχνιεσαι....υποσχεθηκες κ αλλεες φωτο ε!!!

Αλλιως στελνω πανο για επισκεψη :usd:  :usd:  :usd:

Link to comment
Share on other sites

ασε και έρχεται η ώρα Μιχάλη.. μάντεψε ποιος θα του κρατήσει το ενυδρείο στην άδεια...

πάω πρακτικερ και μεγαλύτερο κλαδευτήρι.. ;)

 

οχι που νομίζει οτι θα τη βγάλει με ένα μικρό φραγκάκι strawberry..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άψογο!!

Η διαφορά στην ανάπτυξη των κοραλιών

είναι αισθητή

Παυλάκο σε ευχαριστώ!

 

Μπραβο ρε δημητρη,πολλα μπραβο φιλε!

Ολα δειχνουν υπεροχα και σε βλεπω το δεκεμβριο να σκεφτεσαι την αναβαθμιση :jig:

 

Και μην ξεχνιεσαι....υποσχεθηκες κ αλλεες φωτο ε!!!

Αλλιως στελνω πανο για επισκεψη :usd:  :usd:  :usd:

Σε ευχαριστώ Μιχάλη!

 

ασε και έρχεται η ώρα Μιχάλη.. μάντεψε ποιος θα του κρατήσει το ενυδρείο στην άδεια...

πάω πρακτικερ και μεγαλύτερο κλαδευτήρι.. ;)

 

οχι που νομίζει οτι θα τη βγάλει με ένα μικρό φραγκάκι strawberry..

Είσαι παλιοχαρακτήρας τελικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπό τις απειλές του Μιχάλη.....κάποιες σημερινές

DSC_0001b.jpg
 

DSC_0002b.jpg
 

DSC_0004b.jpg
 

DSC_0006b.jpg
 

DSC_0011b.jpg
 

DSC_0007b.jpg
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη εκπληκτικο δειχνει υπομονη σε καποια να γυρισουν τα χρωματα τους,ξερεις ειναι αργες πολυ αργες.Ρε συ να σου πω μια μια βγαζεις τις φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Πολλα lps βλεπω!!!ρεεφ χωρις την κινηση τους δεν στεκετε!! Μητσαρα βλεπω κατι αλγες πισω εαν δεν κανω λαθος,νιτρικα φωσφορικα, ποσο εισαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη εκπληκτικο δειχνει υπομονη σε καποια να γυρισουν τα χρωματα τους,ξερεις ειναι αργες πολυ αργες.Ρε συ να σου πω μια μια βγαζεις τις φωτο?

 

Νίκο σε ευχαριστώ. Οσο για τα χρώματα, θα έρθουν και αυτά με υπομονή....η μαγική λέξη στο θαλασσινό που πραγματικά είναι σαν ζωντανός οργανισμός, εξελίσσεται συνεχώς και ίσως αυτό είναι και το πιο συναρπαστικό στοιχείο του!

Πολύ όμορφο το ενυδρείο!

 

Λουκά σε ευχαριστώ!

Πολλα lps βλεπω!!!ρεεφ χωρις την κινηση τους δεν στεκετε!! Μητσαρα βλεπω κατι αλγες πισω εαν δεν κανω λαθος,νιτρικα φωσφορικα, ποσο εισαι τωρα?

 

Τα LPS πραγματικά Πέτρο κάνουν πιο "ζωντανό" ένα ενυδρείο....να δω που θα τα χωρέσω γιατί θέλω και άλλα!!!! Άλγες βλέπεις, δεν κάνεις λάθος.....βγήκαν από τη στιγμή που σταμάτησα το zeovit, μιας και αποσταθεροποιήθηκαν οι τιμές μου.Αυτή τη στιγμή είμαι με νιτρικά 10 σταθερά και μηδενικά φωσφορικά, μετρημένα όμως με salifert. Για την ώρα συνεχίζω τη ρουτίνα μου με εβδομαδιαίες αλλαγές νερού, τάισμα κάθε δεύτερη μέρα και θα δώσω στο σύστημα χρόνο για να εξισορροπήσει τις αλλαγές που έγιναν.

Link to comment
Share on other sites

Εχε το νου σου την οσμοση σου να ειναι σωστη και ραν εχει κ απιονιστη..

Πεταξα λιγακι αλγη,και διαβαζω στα ξενα sites εδω και πολυ καιρο για το ποσο κυνδυνο εχουμε χωρις σωστη (σωστοτατη) οσμοση..οσο για τα lps αλλαξε λιγακι το aquascape σου να σου προσφερει πιο ανετες θεσεις για αυτα τα κοραλλια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...