Jump to content

My Reef Story


dimtsok

Recommended Posts

ε ρε γλέντια!!!!!! :bigemo_harabe_net-95: :bigemo_harabe_net-95: :bigemo_harabe_net-95:

:buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock:

 

Καθάρισε τζάμια, σου ρχομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστα την εβαλες αλλα καθε 3 με 4 μερες θελει αλλαγη με αλλη γιατι θα εχει βουλωσει [και να πλυμηρισεις] αρα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 3 για να αλλαζεις και να προλαβαινεις να τις πλενεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο.

Link to comment
Share on other sites

τι να λεμε απαιχτο...μπραβο 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η νέα μηχανή. Φανταστικές φωτογραφίες!!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο δείχνει σε άριστη κατάσταση το coral snow επειδη το δουλεύω αρκετό καιρό ειναι πολυ καλο προϊόν και κανει δουλεια στο κυανο οταν ειναι στο αρχικό στάδιο τουλάχιστον σε εμενα εχει κανει.

Απο τιμες πως εισαι;

Καλορίζικη η μηχανή!

Link to comment
Share on other sites

Oulala ενυδρειο απολαυση!Ειχα την τυχη να το δω και τετατετ!Απλα μαγεια...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο να το χαιρεσαι!!!

 

 

τι να λεμε απαιχτο...μπραβο 

 

 

Καλορίζικη η νέα μηχανή. Φανταστικές φωτογραφίες!!

 

 

Το ενυδρειο δείχνει σε άριστη κατάσταση το coral snow επειδη το δουλεύω αρκετό καιρό ειναι πολυ καλο προϊόν και κανει δουλεια στο κυανο οταν ειναι στο αρχικό στάδιο τουλάχιστον σε εμενα εχει κανει.

Απο τιμες πως εισαι;

Καλορίζικη η μηχανή!

 

 

Oulala ενυδρειο απολαυση!Ειχα την τυχη να το δω και τετατετ!Απλα μαγεια...

 

Παίδες ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια....Λυκούργο οι μετρήσεις έχουν ως εξής, Kh~7, Ca~410, Mg~1320, pH=8, No3~0.

Φωσφορικά δεν έχω μετρήσει ποτέ μέχρι τώρα, θα μετρήσω όταν θα είμαι στη φάση ψαξίματος των δόσεων συντήρησης

ώστε να καθορίσω πάνω κάτω σε τι όρια θα κινούμαι με τα συμπληρώματα. Για την ώρα επόμενη παράμετρος που θα αρχίσω

να μετράω είναι το Κάλιο μιας και έχω διαβάσει ότι είναι σημαντικό ειδικά σε ulns συστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καταληκτικές φωτογραφίες :bow: !!!

 

Στην άλλη συνάντηση θέλω μάθημα μπας και αξιωθώ να τραβήξω καμία!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καταληκτικές φωτογραφίες :bow: !!!

 

Στην άλλη συνάντηση θέλω μάθημα μπας και αξιωθώ να τραβήξω καμία!!!

 

Διονύση γελάω εδώ και 5 λεπτά ασταμάτητα!!! Το μόνο μάθημα που μπορώ να σου κάνω είναι πως να βάζεις

το auto mode!!! Είμαι άσχετος με το θέμα φωτογραφία.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε μητσαραααααααα :bow:

Απιστευτες φωτο και το ενυδρειο ακομα πιο απιστευτο φιλε!!!!

Ειδικα οταν θα μεγαλωσουν τα σκληρα που εχεις στις ακρες των βραχων θα ειναι για ντοκυμαντερ!

 

Τα κοραλια δειχνουν οτι ειναι σε παρα πολυ κατασταση!

ΜΠΡΑΒΟ δημητρη...πολλα απο αυτα!

Εχεις κανει πολυ συντομα κατι πολυ ομορφο!

 

Μεγεια και τη φωτ. μηχ.

Το snow ειναι πολυ καλο προιον αλλα μην περιμενεις να δεις και απιστευτα αποτελεσματα οσον αφορα στο κυανο.

Προσωπικα ειχα δει σχετικα καλυτερα αποτελεσματα οταν το ανακατευα με cyano clean αλλα και παλι οχι κατι θεαματικο.

Καθε ενυδρειο φυσικα ειναι διαφορετικο οποτε μακαρι φιλε σε εσενα να κανει δουλιτσα,σε αντιθεση με τη δικη μου περιπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη να σαι καλά...το coral snow ξέρω πως δεν είναι τόσο άμεσα δραστικό όπως άλλα σκευάσματα (πχ chemi clean). Για την αποτελεσματικότητα του υπάρχουν διάφορες απόψεις, η εμπειρία σου είναι μία από αυτές...ελπίζω να δουλέψει....για την ώρα θα περιμένω 8 εβδομάδες -τόσο χρειάζεται από ότι διάβασα- και αν δεν αποδόσει θα δω ποια θα είναι η επόμενη κίνηση μου...

Link to comment
Share on other sites

Και μια προσπάθεια για κοντινές....αφού έβγαλα καμιά 50αριά φωτός, ποστάρω 3 (επιτυχία μεγάλη!!!) που ας πούμε ότι βλέπονται....

Είναι πολύ δυσκολότερο από όσο νόμιζα να τραβήξεις κοντινές φωτογραφίες!

 

DSC_0072_copy.jpg
 

DSC_0089.jpg
 

DSC_0088.jpg
 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες και οι κοντινές. Μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Άντε να μαθεις την δουλειά να τραβήξεις όλο το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

τι λές? το χεις ρίξει στο διάβασμα φίλος?? :P :p :P

 

το clamακι τα σπάει!!! χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο παρόλο που δεν έχω φωτογραφική καλή έχω διαβάσει λιγακι(φαντάζομαι αυτό κάνεις και εσύ μανιωδώς αυτο το διάστημα) και έχω δει και 2-3 βιντεάκια που έχουν βάλει τα παιδιά εδώ στο φόρουμ ανά καιρούς σχετικά με την φωτογραφία γιατί γενικά μου αρέσει η φωτογραφία. 

 

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις κανένα προγραμματάκι για επεξεργασία της εικόνας. Δέν σου λέω να "αλλάξεις" τα χρώματα των κοραλλιών, αλλά αν θές να ψαχτείς λίγο παραπάνω να "φτιάξεις" λίγο το απόλυτο μαύρο-λευκό στις φώτο και άλλα 2-3 πραγματάκια και θα δεις τεράστια διαφορά!

Δες έναν μπούσουλα που βοηθά αρκετά https://www.youtube.com/watch?v=y6ut5jyhSvA

 

Σορρυ για όλο αυτό το off topic αλλά θέλω ακόμα να σου πώ...

 

:bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193: ΜΕ ΓΕΙΑ Η ΝΕΑ ΦΩΤΟ :bigemo_harabe_net-180:  :bigemo_harabe_net-180:  :bigemo_harabe_net-180:  έλα και από δω μια βόλτα χαχαχα

 

Μην ακούς τις βλακείες που σου λέω...οι κοντινές σου είναι μαγεία  :w00t:  :sorcerer:  :bowdown:

 

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο παρόλο που δεν έχω φωτογραφική καλή έχω διαβάσει λιγακι(φαντάζομαι αυτό κάνεις και εσύ μανιωδώς αυτο το διάστημα) και έχω δει και 2-3 βιντεάκια που έχουν βάλει τα παιδιά εδώ στο φόρουμ ανά καιρούς σχετικά με την φωτογραφία γιατί γενικά μου αρέσει η φωτογραφία. 

 

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις κανένα προγραμματάκι για επεξεργασία της εικόνας. Δέν σου λέω να "αλλάξεις" τα χρώματα των κοραλλιών, αλλά αν θές να ψαχτείς λίγο παραπάνω να "φτιάξεις" λίγο το απόλυτο μαύρο-λευκό στις φώτο και άλλα 2-3 πραγματάκια και θα δεις τεράστια διαφορά!

Δες έναν μπούσουλα που βοηθά αρκετά https://www.youtube.com/watch?v=y6ut5jyhSvA

 

Σορρυ για όλο αυτό το off topic αλλά θέλω ακόμα να σου πώ...

 

:bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193: ΜΕ ΓΕΙΑ Η ΝΕΑ ΦΩΤΟ :bigemo_harabe_net-180:  :bigemo_harabe_net-180:  :bigemo_harabe_net-180:  έλα και από δω μια βόλτα χαχαχα

 

Μην ακούς τις βλακείες που σου λέω...οι κοντινές σου είναι μαγεία  :w00t:  :sorcerer:  :bowdown:

 

Γιάννη σε ευχαριστώ για όλες αυτές τις πληροφορίες. Οσο για τη βόλτα, θα γίνει σύντομα και εννοείται ότι  είσαι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να περάσεις από το σπίτι μου όποτε θέλεις!

 

Link to comment
Share on other sites

Και μια προσπάθεια για κοντινές....αφού έβγαλα καμιά 50αριά φωτός, ποστάρω 3 (επιτυχία μεγάλη!!!) που ας πούμε ότι βλέπονται....

Είναι πολύ δυσκολότερο από όσο νόμιζα να τραβήξεις κοντινές φωτογραφίες!

 

DSC_0072_copy.jpg

 

DSC_0089.jpg

 

DSC_0088.jpg

 

 

Πολυ καλη προσπάθεια φιλε μου,σε λιγο καιρο βλεπω να βγάζεις πολυ δυνατες φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Τι ας πουμε οτι βλεπονται βρεεε

Ειναι πολυ καλες , οταν την μαθεις την 

νεα φωτογραφικη θα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακες

Link to comment
Share on other sites

Γινεσαι πολυυυ δυνατος φωτογραφος δημητρηηηη! :jig:  :jig:  :jig:

 

 

Σε ανακυρίσω OPHA (Official PHotografer of Aquazone) και σε περιμένω και σπίτι μου χαχαχα   :thumbsu:

 

Xαχαχαχα!!!!! Ευχαριστώ για τα καλά λόγια και τον τίτλο! Είναι και ψαρωτικός! Πάντως από το λίγο διάβασμα και ψάξιμο που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό μπορώ να πω ότι ο κόσμος της φωτογραφίας είναι πολύ συναρπαστικός! Όσο για ψαροσυναντήσεις,  ψαροκαφέδες και ψαροφωτοφραφίες, όποτε θέλετε. Και για να δικαιολογήσω τον τίτλο (ακόμα γελάω ρε Βασίλη.....), μία με δύο πρόσφατα αποκτήματα.

DSC_0002b.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

σφαιρα παμε δημητρη!!!  και τρομερα χρωματα!!! προσεχε λιγακι το ασπρισμα στην mille, αυτη θελει πολυ φως και κυκλοφορια!  οσο για το clam!!δεν μιλαω!! ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ XAXAXAXAXAXAXAX!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα Δημητρη να σου πω με μια φωτο θα την βγαλεις?Για δωσε ενημερωση για την μεθοδο πως προχωρει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...