Jump to content

Υπάρχουν Χρυσόψαρα Εδώ


gyristroula

Recommended Posts

Απαπα !!

Κουρούπα οι valisneries :hehe:hehe

 

Τρώνε καλά μου φαίνεται τα ψαράκια σου όπως επίσης και ο άρχοντας στην γεννήστρα . . . :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα πολυ μικρα  apple σε ηλικια μολις σκανε απο το "τσαμπι" μπορει μετα απο λιγο καιρο να τσιμπανε ...

Προσωπικα  δεν εχω παρατηρησει σε μεγαλα κατι τετοιο ακομα και οταν δεν υπαρχει σχεδον τιποτα "υποθετικα" να φανε..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος rastaman έγραψε:

Απαπα !!

Κουρούπα οι valisneries :hehe:hehe

 

Τρώνε καλά μου φαίνεται τα ψαράκια σου όπως επίσης και ο άρχοντας στην γεννήστρα . . . :D

 

Βαλισνέριες δεν ξαναβάζω, τις κάνουν κομμάτια.. η ανούμπια τώρα,σκέφτομαι τί να κάνω για να μη μου χαλάσει, είναι πανέμορφη :)

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη δεν την χάλασαν τα ψάρια, χάλασε μόνη της,σαν να σάπισε, και τελικά την έβγαλα κ την πέταξα. τώρα τί μπορώ να κάνω για να μη μου ξανατύχει; υποτίθεται πως είναι εύκολο φυτό..

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος gyristroula έγραψε:

Την προηγούμενη δεν την χάλασαν τα ψάρια, χάλασε μόνη της,σαν να σάπισε, και τελικά την έβγαλα κ την πέταξα. τώρα τί μπορώ να κάνω για να μη μου ξανατύχει; υποτίθεται πως είναι εύκολο φυτό..

Το παθαινουν αυτο οι ανουμπιες σε υψηλες θερμοκρασιες...

Μου εχει τυχει καμποσες φορες με τους δισκους το καλοκαιρι και παιρνει κανα χρονο μεχρι να ξαναισιωσει αλλα λειψη...

Μετα το καλοκαιρι αρχισε να λιωνει;;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πριν 22 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Πάλι γόνος στο ενυδρείο :bigemo_harabe_net-82:

 

Αχαχαχαχα θα γεμίσει χρυσόψαρα όλη η πελοπόνησος!!!! 

:)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τρία.. Δεν έχω κουράγιο για ψαρομωρά.. μέσα στις γιορτές ήρθε και ένα κουτάβι στην οικογένεια :) 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και εγω. Εχω μια αεραντλια μικρη που την ειχα να βγαζει αερα κοντα στην επιφανεια και ειπα να την βαλω μεσα στην (δευτερη) γεννηστρα. Και μετα βλεπω και δευτερο μωρο μεσα! Ηταν πανω στην αεροπετρα. Πρεπει να εχω εικοσιπεντε. Τα μεγαλυτερα τεσσαρων μηνων .


(Να χαιρεσαι το σκυλακι)!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η ανούμπια αρχίζει και χαλάει,την έβγαλα για να την δέσω γιατί η κλωστή είχε λιώσει και την βρήκα τούμπα στο βυθό, και παρατήρησα πως στην κάτω μεριά των φύλλων έχει καφέ "στάμπες" :bigemo_harabe_net-128:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό 

αλλά δεν βρήκα το πρόβλημά μου.. 

Είναι καφέ σημάδια σαν αυτά που δείχνει στο φύλλο 6 αλλά στην από κάτω μεριά του φύλλου.. επίσης το χρώμα των φύλλων δεν έχει αλλάξει,δεν έγινε ούτε πιο ανοιχτό,ούτε διάφανο,ούτε τίποτα,απλά έχει καφέ κηλίδες.. καμιά συμβουλή; :bigemo_harabe_net-132:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που σκέφτηκα σήμερα. Υπάρχει περίπτωση για το πρόβλημα που έχω με τις βαλισνέριες να φταίει η άμμος; σκέφτομαι πως στην αρχή που είχα άμμο ποταμίσια μέσα έβγαζαν συνέχεια καινούρια φυτάκια,από τότε που έβαλα τη μαύρη τίποτα.. έχω κάνει πατάτα ε;

Link to comment
Share on other sites

Με τις valisneries πέρα από το "κοντό καρέ" για το οποίο ξέρουμε τον υπέυθυνο τι άλλο θέμα έχεις ??

 

Στις ανούμπιες είναι σάπισμα ή άλγη ?

Link to comment
Share on other sites

Οι βαλισνέριες δεν αναπτύσσονται και δεν πετάνε δρομείς όπως στις αρχές που είχα την άλλη άμμο. Στην ανούμπια δεν μπορώ να καταλάβω,σαν σάπισμα είναι, καφέ στάμπες στο κάτω μέρος των φύλλων :bigemo_harabe_net-57:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με παλιότερα ποστ η αλλαγή άμμου έγινε Φεβρουάριο.. ταμπλέτα δοκίμασα να βάλω κάποια στιγμή αλλά την έβγαλαν τα ψάρια κ μέχρι να προλάβω να την ψαρέψω την έφαγαν :(

Link to comment
Share on other sites

Το σαλιγκάρι είναι έτσι ανάσκελα από το πρωί, αρχίζω κ ανησυχώ fd3345fe48c69de7c3b8ad4beda539b5.jpg

Στάλθηκε από το βυθό του μπικίνι [emoji222]

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Το σαλιγκάρι είναι έτσι ανάσκελα από το πρωί, αρχίζω κ ανησυχώ fd3345fe48c69de7c3b8ad4beda539b5.jpg

Στάλθηκε από το βυθό του μπικίνι emoji222.png
 

Αν το κουνήσεις ανταποκρίνεται ? Αν μπορεις να το βγάλεις εξω μισο λεπτό να δεις αν μυρίζει  ?

Δες και Εδώ κάτι που συνέβη σε εμένα  , εχει αλλαξει χρωμα   ? Αλλαξες τιποτα  τελευταια στο ενυδρειο ?  Τι αλλα ψαρια ειναι μεσα ? Χρυσοψαρα ?

Μπορει να μην ειναι και απολυτως τιποτα βεβαια , απλα με ανυσυχει που ειναι ανοιχτο ετσι  . 

 

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΤΥΧΗΣ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το κουνήσεις ανταποκρίνεται ? Αν μπορεις να το βγάλεις εξω μισο λεπτό να δεις αν μυρίζει  ?
Δες και Εδώ κάτι που συνέβη σε εμένα  , εχει αλλαξει χρωμα   ? Αλλαξες τιποτα  τελευταια στο ενυδρειο ?  Τι αλλα ψαρια ειναι μεσα ? Χρυσοψαρα ?
Μπορει να μην ειναι και απολυτως τιποτα βεβαια , απλα με ανυσυχει που ειναι ανοιχτο ετσι  . 
 

Κουνιεται λίγο κ σταματάει. Δεν έχω αλλάξει κάτι, ψάρια μόνο χρυσόψαρα..

Στάλθηκε από το βυθό του μπικίνι [emoji222]

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:


Κουνιεται λίγο κ σταματάει. Δεν έχω αλλάξει κάτι, ψάρια μόνο χρυσόψαρα..

Στάλθηκε από το βυθό του μπικίνι emoji222.png
 

Παρακολούθησε το μπορει να μην ειναι και τιποτα , απλα εχε το στο νου σου  . Οταν προσπαθησεις να το σηκωσεις η να το ακουμπησεις  κλεινεται ?

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΤΥΧΗΣ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Σε λίγο που θα ξαναπάω σπίτι θα το τσεκάρω πάλι ;)

Στάλθηκε από το βυθό του μπικίνι emoji222.png
 

Μακαρι να πανε ολα καλα !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως το κανουν και αυτο(να μενουν σχεδον στασιμα για μεγαλα διαστηματα)...

Αν εχει κατι σοβαρο θα φανει πολυ γρηγορα γιατι οταν αρρωσταινουν δεν εχουν μεγαλες αντοχες!!

Οπως ειπε και ο @ΕΥΤΥΧΗΣ καλο θα ηταν να το παρακολουθεις στενα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...