Jump to content

Villa Jester


Jester

Recommended Posts

Με το καλό φίλε μου χωρίς άλλες ανάποδιες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλη αρχη να έχεις χωρίς αλλες αναποδιές...

Για τις γαρίδες και να μην βάλεις καλύτερα θα είναι.Τα περισσότερα ειδη δημιουργούν αρκετά προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Μάνο θα του βάλω και ματάκι.

Ταν μου φαίνεται θα αρκεστώ στον αστακό (που συνέχεια ξεχνάω πως είναι μέσα...). Είχα και αναποδιά με την πρώτη υπερχείληση αλλά έφταιγα εγώ, δεν το έχω με τις σιλικόνες.

Σκέψη προς συζήτηση: Σαν ψαροσύνθεση μιας και δεν μου βγαίνουν τα γαλόνια για λευκόστερνο (αχ αυτό το ψάρι) αλλά ούτε και για άλλο τανγκ έχω σκεφτεί τις εξής ιδέες.

A) Διώχνω τα υπάρχοντα Ocellaris και παίρνω μια 10άρα μαζί και έναν longspine αχινό.

Β) φτιάχνω ένα hang on refugium, και προσθέτω ένα ζευγάρι μανδαρίνους και ένα κοπαδάκι (5-6) καρδινάλιους ή (7-8)apogon cyanosoma.

Γ) Δεν έχει. Ευπρόσδεκτες οι προτάσεις σας. Ανεμώνες δεν θέλουμε, από σκληρά μάλλον θα παραμείνω στο pavona.

Έγινε επεξεργασία - Jester
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια ενημέρωση

μπήκε ένα μπουλούκι καθαρισμού (4 turbo mexican 2 trochus 2 babylonia formosae)

προστέθηκε ένα frag radioactive dragoneye zoanthus

και 1 matted filefish και 1 coral beauty angelfish

Ξέρω πως παίζω με την τύχη μου για το αγγελόψαρο περισσότερο αλλά έχω δει πολλά σε ενυδρεία με ζωάνθους και ελπίζω πως θα το κρατάω χορτάτο. Περιέργως ενώ είχα διαβάσει πως είναι ντροπαλά στην αρχή ειδικότερο ο άγγελος από την πρώτη μέρα εξερευνούσε.

περιμένω και τις καινούργιες λάμπες για να σηκώσω φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

για να σε ενθαρρυνω λιγο,το δικο μου αλλα κ αυτα που εχω δει σε πολλα ενυδρεια

ειναι κυριος-α!

στη χειροτερη που κ που να ριξει καμια τσιμπια αλλα ποτε να κανει ζημια.

αλλα βεβαια ποτε δεν ξερεις με τα ψαρακια,εδω ειχα λευκοστερνο που τσιμπαγε sps οπως δεν εχω δει κανενα αλλο ψαρι :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε κοίτα πρώτο ενθαρυντικό δεν το είδα να περνάει μουστάρδα κανα κοράλλι. Στόχος είναι να μην μένει πεινασμένο οπότε να μην πειράξει τα κοραλλάκια. αν το δεί μπουφές τότε βλέπω να ακυρώνω το concept με τις μακροάλγες και τους ιππόκαμπους στο σαμπ.

πότισα κανα δυο απταίσιες ξυδάκι και είχε έρθει δίπλα το file fish και παρακολουθούσε. λες αν ποτίσω entice την απταίσια να το εκπαιδεύσω να τις βαράει; :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...