Jump to content

Το Ριφάκι Μου


Παναγιώτης Κ

Recommended Posts

Ναι τις ανεβάζεις κανονικά στο Imageshack ή σε κάποιο παρεμφερές και κάνεις αντιγραφή τον απευθείας σύνδεσμο.Στο Aquazone επιλέγεις το εικονίδιο της εικόνας και κάνεις επικόλληση.Απλά πράγματα.

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

Ναι τις ανεβάζεις κανονικά στο Imageshack ή σε κάποιο παρεμφερές και κάνεις αντιγραφή τον απευθείας σύνδεσμο.Στο Aquazone επιλέγεις το εικονίδιο της εικόνας και κάνεις επικόλληση.Απλά πράγματα.

Aνεβάζω την φωτό στο Imageshack, κάνω αντιγραφή το λινκ της που στην προκειμένη περίπτωση πχ είναι αυτό http://imageshack.us/photo/my-images/842/1001698e.jpg/ και πατάω στο οικονίδιο που λέει Image, το βάζω στο κενό που ζητάει το url, και μετά μου βγάζει αυτά τα λόγια σε κόκκινο πλαίσιο:

Δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει την εν λόγω παράταση εικόνα σε αυτό το σύστημα.

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

θα διαλεγεις το "direct link"(απευθειας συνδεσμο) που εχει στις επιλογες της καθε εικόνας και θα το κανεις επικόλληση στο εικονιδιακι!

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη οταν ανεβαζεις την φωτο στο imageshack πηγαινε στο my images,πατα δεξι κλικ πανω στην εικονα που θες,σου βγαζει διαφορες επιλογες,πατα share it.σου βγαζει σε ενα μεγαλο παραθυρο τα στοιχεια της φωτο,κανε αντιγραφη και μετα επικολληση στην δημοσιευση σου.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη οταν ανεβαζεις την φωτο στο imageshack πηγαινε στο my images,πατα δεξι κλικ πανω στην εικονα που θες,σου βγαζει διαφορες επιλογες,πατα share it.σου βγαζει σε ενα μεγαλο παραθυρο τα στοιχεια της φωτο,κανε αντιγραφη και μετα επικολληση στην δημοσιευση σου.

:bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

ευγε παιδι μου. :bigemo_harabe_net-55: .τωρα περιμενουμε φωτο απο την εξελιξη.αντε καλογεμιστο.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

ευγε παιδι μου. :bigemo_harabe_net-55: .τωρα περιμενουμε φωτο απο την εξελιξη.αντε καλογεμιστο.

Eυχαριστώ! Θα ενημερώνω για τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ριμαδα τεχνολογια , που θα παει θα σε μάθω.

:-))))))))

Link to comment
Share on other sites

παναγιωτη το στησιμο ειναι φοβερο!!

τον πετυχες τον στοχο σου!! :bigemo_harabe_net-82:

το μονο που θ'αλλαζα εαν αλλαζα κατι,ειναι η αντλια που εχεις στα δεξια.

θα την εβαζα καπου αλλου,ισως πισω και για να μην φαινεται πολυ αλλα και για να μην κρυβει και τα κοραλακια που θα βαλεις

με το καλο στο δεξι νησακι!

βεβαια αυτο εξαρταται και απο το ποσο θα σου αλλαξει την κυκλοφορια,εσυ ξερεις! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

παναγιωτη το στησιμο ειναι φοβερο!!

τον πετυχες τον στοχο σου!! :bigemo_harabe_net-82:

το μονο που θ'αλλαζα εαν αλλαζα κατι,ειναι η αντλια που εχεις στα δεξια.

θα την εβαζα καπου αλλου,ισως πισω και για να μην φαινεται πολυ αλλα και για να μην κρυβει και τα κοραλακια που θα βαλεις

με το καλο στο δεξι νησακι!

βεβαια αυτο εξαρταται και απο το ποσο θα σου αλλαξει την κυκλοφορια,εσυ ξερεις! :bigemo_harabe_net-64:

Ευχαριστώ! Να'σαι καλά!

Με το καλό να βάλω και άλλη μια αντλία και θα δω τελικά πως θα κάτσει η κυκλοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θεμα αυτο τις κυκλοφορίας..

Δεν φτάνει να ειναι πολυ.. θελει να ειναι αρκετη και παντου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θεμα αυτο τις κυκλοφορίας.. Δεν φτάνει να ειναι πολυ.. θελει να ειναι αρκετη και παντου.. ;)

Eιναι οντως παιδεμα η ρημαδα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με την vortech ησυχασα... τις δινει απλωτες και γουσταρει κ αυτη και τα αυτακια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Βλέπω ένα πράσινο μανιτάρι που έχω τις τελευταίες 3,4 ημέρες να είναι νωχελικό και πιο μαζεμένο σαν κάτι να το ενοχλεί. τις τελευταίες 2 ημέρες όμως το βλέπω έχει γύρει προς τα κάτω και το ένα το πόδι πάει να κοπεί. Πάει να σπλιτάρει ή κάτι άλλο τρέχει? Γιατί μόνο αυτό είναι έτσι. Το ενοχλεί το φως? Η κυκλοφορία? Αν ήταν όμως θα το είχε δείξει απο την αρχή αυτό γιατί έχει 2 βδομάδες στο ενυδρείο στην θέση αυτή. Υπάρχει περίπτωση την δουλειά να την κάνουν τα κοπίποδα? Γιατί όταν είναι σκοτάδι και βγαίνουν κοπίποδα και σκουλίκια και χίλια 2 άλλα βλέπω κοπίποδα να το περυτριγιρίζουν και να περπατάνε πάνω του.

Και μια φωτό να καταλάβετε που βρίσκεται: Είναι το μανιτάρι στην μέση. Oι φωτό είναι πιο παλιές.

1001679v.th.jpg

1001699c.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξες την κυκλοφορία? Συνήθως μαζεύουν με αυξημένη ροή... Δοκίμασε να κλείσεις για λίγο τον ένα κυκλοφορητή και δες πως πάει...

Link to comment
Share on other sites

Όχι η κυκλοφορία δεν έχει αλλάξει ακόμα. Όπως ήταν είναι. Μου φαινεται παραξενο πάντως γιατί μια χαρά ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία σου προσπάθεια στο στήσιμο ήταν όντως πολυ καλύτερη απο τις Αλλες αν και την δεξια μερια σε παίρνει να την στρωσεις λίγο ακομα.

Τελικά τι έγινε με το μανιτάρι;

Με τις τημές σου πως είσαι;

Απο ψαράκια τι παίζει ;;

Link to comment
Share on other sites

Το μανιταρι ξεκόλλησε και προσπαθώ να το κολλησω σε άλλο βραχάκι.

Απο τιμές είναι οκ. Μόνο έχω λίγο τσιμπημένα φωσφορικά το οποίο αντιμετωπίζεται.

Όπου να'ναι θα μπουν και τα πρωτα κοραλάκια.

Απο ψαρια μεχρι στιγμης έχω ένα ζευγος κλόουν.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο πανο :bigemo_harabe_net-64:

αντε καλη αρχη κ με τα κοραλια!

ποσο καιρο τα εχεις τα κλοουνακια?εχουν κανει καμια γεννα?

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

μπραβο πανο :bigemo_harabe_net-64:

αντε καλη αρχη κ με τα κοραλια!

ποσο καιρο τα εχεις τα κλοουνακια?εχουν κανει καμια γεννα?

Tα κλοουνακια τα έχω κανα μήνα και παραπάνω, αλλά σε αυτό το ενυδρείο τα έχω 10 μέρες.

Γέννα όχι ακόμα. Είναι πολύ νωρίς. 3 πόντους είναι. Εν τω μεταξ'υ τα καλόμαθα να τρώνε απο το χέρι μου και τώρα αν δεν τα ταίσω με το χέρι μπορεί και να μην φάνε.

Link to comment
Share on other sites

Το μανιταρι ξεκόλλησε και προσπαθώ να το κολλησω σε άλλο βραχάκι.

Απο τιμές είναι οκ. Μόνο έχω λίγο τσιμπημένα φωσφορικά το οποίο αντιμετωπίζεται.

Όπου να'ναι θα μπουν και τα πρωτα κοραλάκια.

Απο ψαρια μεχρι στιγμης έχω ένα ζευγος κλόουν.

για παμε να φορτωνουμε σιγα σιγα ζωντανα.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

για παμε να φορτωνουμε σιγα σιγα ζωντανα.

Mε αργά και σταθερά βήματα! Δεν με παίρνει για βιασύνες!

Σιγά σιγά όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...