Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε φίλε !

Τι μαγικες εικόνες είναι αυτές !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγικό Μιχάλη. Και οι ψαρούκλες σου υπέροχες!

Link to comment
Share on other sites

Και δυο φωτο 

DSCN0579_zps7kziz5au.jpg

IMG_20160617_213445_zps3mfe3ac9.jpg

Εγω θα εστιασω στη ΦΩΤΟ με το ψαρι,,respect αψεγαδιαστος ,πεντακαθαρος,χονδρος και ομορφος,,,αυτα ειναι,να τον χαρεις ...........φτου φτου του. :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

α ρε Μιχαλη πως σου αρεσει να πετας ματια εξω.τι πλασματα ειναι αυτα????  :bigemo_harabe_net-58: .μονο υγεια να εχεις και να εχουν τιποτε αλλο δε θα πω.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κοπαδάκι από ψάρια του λείπει.

Νομίζω ότι θα δείξει καλύτερα.Ποιο ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σε πειραξε παιδι μμ παλι;; Δεν εχουμε πει οτι δεν τα λενε για μας αλλα στους εαυτους τους;! Δεν ειπαμε οτι δεν μας αγγιζουν;! Μην δινεις αξια σε οτι δεν αξιζει τιποτα, αργα η γρηγορα παλι θα βρεθουν στο περιθωριο....

Πολυ ομορφος ο Αχιλλεας!! Τουμπανο και το υπολοιπο συνολο!! Ο αλλος αρχισε να αλλαζει καθολου;;

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑ Γειά σου Έτσι να βλέπουμε. Ο Αχιλλέας αρχοντιά.

Αστα λευτερη μου,μεγαλη λατρεια αυτο το ψαρι :wub:  :wub:

 

Ρε φίλε !

Τι μαγικες εικόνες είναι αυτές !!!!

Μακαρι να μπορουσα ν βγαζω καμια εικονα τις προκοπης ρε διονυση :unsure:

Τις βγαζω πιο μπλε απ'οτι ειναι,πολυ θολες κτλ κτλ

Αν μεγαλωσουν αρκετα τα κοραλια μπορει να ξαναφωναξω τον κουμπαρο μου με την καμερα τηλεσκοπιο :P

Μαγικό Μιχάλη. Και οι ψαρούκλες σου υπέροχες!

Να'σαι καλα ρε λουκα μου,χαιρομαι που σου αρεσει!Εχει δρομο πολυ ακομα μπροστα ομως  :blush:

Ναι τα ψαρακια μου αρεσουν κ εμενα πολυ.Ειδικα τον αυτοκρατορα δεν περιμενα να τον γουσταρω τοσο πολυ,σε βαθμο που να κανω τα στραβα ματια στις περιστασικες τσιμπιες που ριχνει στα κοραλια :P

 

Απιστευτο!!! Φοβερο,λιτο aquscape!!

Να'σαι καλα ρε γιαννη μου,χαιρομαι που σου αρεσει!

Κ εμενα απ'οσα ενυδρεια ειχα αυτο το στησιμο βραχου μου αρεσει πιο πολυ και περιμενω πως και πως να ερθει η στιγμη που ολα τα κοραλια θα ειναι μεγαλα και θα ολοκληρωθει αυτο που ειχα στο μυαλο μου.

Εχει πολλα πολλα καλα ενα λιτο/μινιμαλ aquascape αλλα ενα απο τα κακα του ειναι οτι θελει πολυ χρονο να "γεμισει" σαν συνολικη εικονα.Δεν πειραζει καλα να ειμαστε και να περισσευει λιγος χρονος να ασχολουμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ο αυτοκτρατορας τι λέει? ?

Οσο για το αρχαιο πολεμιστή ....

Νομιζω δεν υπαρχουν σχολεια για αυτο ζωντανο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εστιασω στη ΦΩΤΟ με το ψαρι,,respect αψεγαδιαστος ,πεντακαθαρος,χονδρος και ομορφος,,,αυτα ειναι,να τον χαρεις ...........φτου φτου του. 

Ευχαριστω ρε νικ για τα καλα σου λογια!

Ε πως να μην γινει σαν φραντζολα και αυτος κ ο αλλος...καθε μερα τρωνε μισο φυλο αλγης :blink: ...τρια κυβακια κατεψυγμενη :blink: ...ενα ταισμα διαφορα flakes :blink:  και ο αυτοκρατορας μερικες μπιλιες τις οποιες ο αχιλλεας αγνοει για καποιο λογο!

Ειναι σχεδον 6 μηνες μεσα και τον κοιταζω 6 ωρες την ημερα(που λεει ο λογος) και νοιωθω σαν να τον εχω 6 λεπτα :wub:

α ρε Μιχαλη πως σου αρεσει να πετας ματια εξω.τι πλασματα ειναι αυτα????  .μονο υγεια να εχεις και να εχουν τιποτε αλλο δε θα πω.

Να'σαι καλα ρε αδερφε,ευχαριστω πολυ για τα λογια σου!

Καλα να ειμαστε ολοι(εκτος απο τρολλ,γκουρου και λουλες ) για να χαιρομαστε τα ενυδρεια μας φιλε και τη ζωη γενικοτερα,καθως υπαρχουν και αλλα πιο σημαντικα πραγματα απο τα ενυδρεια.

 

Κανένα κοπαδάκι από ψάρια του λείπει.

Νομίζω ότι θα δείξει καλύτερα.Ποιο ολοκληρωμένο.

Ναι μακαρε μου,εχεις δικιο.Θα εδειχνε καλυτερα σιγουρα.

Απλα μου αρεσουν τοσο πολυ αυτα τα δυο που πραγματικα δεν νοιωθω την αναγκη να βαλω κ αλλα ψαρακια.Θελω να τους δωσω και το καλυτερο/μεγαλυτερο δυνατο χωρο ωστε και να ειναι οσο πιο ιδανικες γινεται οι συνθηκες αλλα και να μην εχω θεματα με επιθετικοτητα.Ειδικα ο αχιλλεας μπορει να γινει πολυ πολυ επιθετικος.Τωρα ειναι και στη φαση που ωριμαζει και ειναι στην τσιτα ολη την ωρα.

Μετα το φαγητο "ουριαζει" στα τζαμια,ολο το ενυδρειο γυρω γυρω :nuke:

Ασε που φοβαμαι και τυχων ασθενειες με μια εισαγωγη νεου κατοικου.Δεν θελω να παρω το ρισκο και καραντινα το καλοκαιρι δεν στηνω.Το χειμωνα ειναι πιο ευκολο.

Βεβαια ισως βαλω απο καποια ψαρακια ενα ζευγαρακι αλλ αυτα ειναι αλλη φαση.Θα ενημερωσω παιδες αν το προχωρησω ^_^

 

Ετσι ρε φιλε.........................γερα!!!!!

 

Στραταρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε μου,μωρε μωρε μωρεεεεεεεεεεεε :bigemo_harabe_net-162:  :bigemo_harabe_net-162:

 

Ποιος σε πειραξε παιδι μμ παλι;; Δεν εχουμε πει οτι δεν τα λενε για μας αλλα στους εαυτους τους;! Δεν ειπαμε οτι δεν μας αγγιζουν;! Μην δινεις αξια σε οτι δεν αξιζει τιποτα, αργα η γρηγορα παλι θα βρεθουν στο περιθωριο....

Πολυ ομορφος ο Αχιλλεας!! Τουμπανο και το υπολοιπο συνολο!! Ο αλλος αρχισε να αλλαζει καθολου;;

Για τα τιτανοτρολλακια,γκουρουφλουδακια και την :clown2: τσουπρα :bigemo_harabe_net-131:  τα εχουμε πει ολα....και εχουμε βγει αληθινοι και στις προβλεψεις μας :bigemo_harabe_net-104:

Αυτος που μου δινει πολυ γελιο αυτες τις ημερες ειναι το τρολλ...ο οποιος επειδη του λειπω ερχεται και με βρισκει στα "ξενα" :hysterical:  

Προσωπικα απο τα χιλιαδες ,αγαπαω δυο φορουμ μονο κ εκει περναω ευχαριστα την ελευθερη την ωρα μου......το τρολλακι ομως ενω ηταν ανεκαθεν "πανφορουμιστας" και εμπαινε σε οτι τελειωνει σε .gr & .com για να κλεψει εμπειριες κ αποψεις αλλων για να κανει τον κυρηκα,αποφασισε να με βρισκει στη δευτερη μου αγαπη.Ρε χαζουλη αφου εισαι πανφορουμιστας....μπες σε αλλα...υπαρχουν χιλιααααδεες....απο την αυστραλια μεχρι και την αγγλια...αφου τα ξερεις...μπες και βρες τη λυρωση εκει :lmao:

Παιδες το τι ξεφτυλικι παιζει μπροστα και πισω απο την πλατη του δεν υπαρχει πραγματικα!Ολοι ξερουν οτι ειναι μπαναρισμενος και εχει πολυ πλακα η φαση....

Α ρε λουλη τρολλουλη......εχεις χιλιαδες αλλες επιλογες...αραξε αλλου για να βρεις ησυχια....

Μην δινεται σημασια σε αυτα,ειναι για τα ματια του τρολλ μονο :bigemo_harabe_net-122:

 

Να'σαι καλα αγγελακο,χαιρομαι που σου αρεσει φιλε!

Ο αλλος εχει ξεκινησει να αλλαζει εδω και κανενα μηνα+ και καθε μερα απο λιγο!

Τυπαρα μεγαλη με απιστευτη συμπεριφορα και χαρακτηρα!

 

Εχτες εβαλα χερι για να κατεβασω την stag απο αριστερα πανω και να βαλω στη θεση της ενα πιο "κοντο" κοραλι που ειχα στα δεξια.Ο τυπος καθε φορα που βαζω χερι μεσα δεν καταλαβαινει τιποτα.Αλλωστε ειναι σχεδον 10 μηνες στο ενυδρειο.Παντα ερχεται διπλα να δει τι κανω και αν εχω και τροφη στο χερι ερχεται να φαει.Ο αχιλλεας ακομα δεν τρωει απο το χερι.Βλεπει απο κοντα αλλα δεν ερχεται να φαει ακομα.

Και που λες,ηρθε και με τσιμαπαγε.Εγω νομιζα πως μου εκανε επιθεση αλλα οταν τον παρατηρησα τη δευτερη φορα που δεν εφυγε αμεσως,ο τυπος τσιμπαγε τις τριχες απο τα χερια μου :D  

Δεν το κουναγα και το εκανε για κανενα λεπτο,χαχα

Ειχε την πλακα του....

 

Ευχαριστω παιδες για τα καλα σας λογια!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ο αυτοκτρατορας τι λέει? ?

Οσο για το αρχαιο πολεμιστή ....

Νομιζω δεν υπαρχουν σχολεια για αυτο ζωντανο!!

Πολυ μεγαλη τυπαρα πετρο,μεγαλη τυπαρα!Φοβερη συμπεριφορα ρε συ και δεν του το ειχα.Πραγματικα αυτοκρατορικη φαση,ονομα και πραμα!

Κανει και αυτα τα τρελλα που ανεφερα πριν και ειναι μορφη!Αλλαζει κιολας σιγα σιγα...πραγματικα ψαρι που με τις αλλαγες στα χρωματα και στα σχεδια του ,σε κανει να νομιζεις πως ειχες(αφου φτασει στο τελικο) τρια διαφορετικα ψαρακια!

 

Για τον αλλο τι να πω....ειμαι τοσο βλακας γι'αυτο το ψαρι που οτι και να πω δεν θα δειξει το μεγεθος της βλακειας μου :hysterical:  :hysterical:  :wub:  :wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και κανένα ζευγαράκι είναι ωραία φάση.

Κάτσε να δεις τι ζευγαράκι θα βάλω στο δικό μου,σε λίγο καιρό.

Μόνο λίγο τύχη χρειάζομαι να το κλείσω και ήρθε Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μεγαλη τυπαρα πετρο,μεγαλη τυπαρα!Φοβερη συμπεριφορα ρε συ και δεν του το ειχα.Πραγματικα αυτοκρατορικη φαση,ονομα και πραμα!

Κανει και αυτα τα τρελλα που ανεφερα πριν και ειναι μορφη!Αλλαζει κιολας σιγα σιγα...πραγματικα ψαρι που με τις αλλαγες στα χρωματα και στα σχεδια του ,σε κανει να νομιζεις πως ειχες(αφου φτασει στο τελικο) τρια διαφορετικα ψαρακια!

 

Για τον αλλο τι να πω....ειμαι τοσο βλακας γι'αυτο το ψαρι που οτι και να πω δεν θα δειξει το μεγεθος της βλακειας μου :hysterical:  :hysterical:  :wub:  :wub:

Ρε κατσε να ξεκινήσει το μουσουδι το αυτοκράτορα να αλλαζει η γναθος, να βλεπεις πιο πολες γραμμες ;) να κιτρινοζει...θα τα ξεχασεις ολα μετα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ζωο και σιγουρα το κανεις ΠΕΤ!
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη,ο αυτοκράτορας σου έχει τσιμπήσει κανένα κοράλλι;

Link to comment
Share on other sites

Και κανένα ζευγαράκι είναι ωραία φάση.

Κάτσε να δεις τι ζευγαράκι θα βάλω στο δικό μου,σε λίγο καιρό.

Μόνο λίγο τύχη χρειάζομαι να το κλείσω και ήρθε Ελλάδα.

Εχω ενα ζευγαρακι κλουνακια στα σκαρια μακη μου!Ακομα ειναι νωρις ομως γι'αυτα :usd:

Μολις μεγαλωσουν λιγο ακομα θα τα βαλω.Ειμαι περιεργος να δω τι θα βρουν και αν θα βρουν,να χοσταρουν εκει μεσα!

Μου κινησες τη περιεργεια ρε συ ετσι οπως τα λες!Τι θες να φερεις? :jig:

 

Ρε κατσε να ξεκινήσει το μουσουδι το αυτοκράτορα να αλλαζει η γναθος, να βλεπεις πιο πολες γραμμες ;) να κιτρινοζει...θα τα ξεχασεις ολα μετα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ζωο και σιγουρα το κανεις ΠΕΤ!

Ναι ρε συ,ειναι μορφαρα!

 

Μιχάλη,ο αυτοκράτορας σου έχει τσιμπήσει κανένα κοράλλι;

Που και που ριχνει καμια τσιμπια σε συγκεκριμενα κοραλια μονο.Συνηθως θα τη ριξει σε αυτα που εχουν πολυ βλεννα.Slimer,stag κτλ

Ειδικα αν αργησω να ταισω.

Στο brain ομως,του εκανε ζημιες οποτε το χτυπαγε.Αφαιρουσε ιστο.Γι'αυτο και πηγε σε πιο ασφαλες σπιτι :usd:

Τα σκληρα απλα μαζευαν για λιγο τους πολυποδες κ μετα οκ.Κ αυτο στην αρχη,μετα που συνηθισαν σχετικα,απλα μικραινουν για λιγο τη προεκταση τους.

Θα του βγαλω καμια φωτο γιατι εχουν βγει κ αλλες γραμμες.

 

2 φωτο ετσι για το καλο

DSCN0016_zpsakucxenz.jpg

θελει να χωνεται παντου :usd:

DSCN0012%202_zpsi5zon0ls.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Που είναι ο Μιχάλης ρε παιδιά? Την έχει πέσει σε καμιά παραλία και τάχει όλα στον αυτόματο??????????

Link to comment
Share on other sites

Και δυο φωτο 

DSCN0579_zps7kziz5au.jpg

IMG_20160617_213445_zps3mfe3ac9.jpg

Καλοριζικος ο Αχιλλέας Μιχάλη να τον χαρείς για παρα πολυ καιρο!!!οσο για το ενυδρειο" διαμάντι" όπως παντα !!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...