Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Μας μπερδεψες ρε Μιχαλιο!!!Σπαω το κεφαλι μου να βρω για ποιον λες τωρα!

Αυτο ακριβως λεω γιωργαρε μου,που να τον ξερεις τον τυπο :hysterical:

Η' δεν θα τον ειχες δει ποτε καθως μας "τιμωρουσε" με την απουσια/απραξια/αποχη του(ναι κακομοιρη κεταρρευσε το χομπυ και το φορουμ,πλανεμενε) η' θα τον ειχες ξεχασει τοσο καιρο που ειχε να γραψει. :lmao:

 

Οταν ηθελε να κανει ομως καμια προπαγανδια,παρασκηνιο κτλ ηξερε να μπαινει για π.μ....

Οταν του γυαλιζε καμια αγγελια ηξερε να μπαινει και να στελνει π.μ....για  ΑΤΙ φωτιστικα τ5 για παραδειγμα....

Εκει το ΑΖ δεν ηταν οοοοολα αυτα τα οποια κατηγορουσε,ουτε τα μελη του αλλα ουτε τον ενοχλουσε κατι....

 

Και οταν εισαι προβληματικος εσυ και ομοιοι σου,ο καλυτερος τροπος για να τους ξεσηκωσεις ειναι οι κοινοι εχθροι σας....ολοι αυτοι που κατηγορεις για τα λαθη σου αντι για το πραγματικο προβλημα που ειναι ο εαυτος σου!!

Μαγικη φραση.....ο εχθρος του εχθρου μου...φιλος μου!!!!

Πανω σε αυτο στηριζονται οι λεγομενες λυκοφιλιες!

Καλως η' κακως αυτες διαρκουν παντα πολυ λιγο γιατι ειναι θεμελιωμενες σε μιζερες βασεις!

Και αυτο αποδειχτηκε στην πραξη με τους μανιακους(παρελθοντικο κ συντομοτατο φορουμ) καθως και στην σπιναλογκα,παμπολλες φορες.

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΠΙΛΟΓΩΝ,ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟ/ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΑΨΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ....Κ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!

ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΞΕΙ Κ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΑΨΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ Η' ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΛΥΝΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ....ΛΟΥΛΗΔΕΣ!

 

Φυσικα το τριο στουζες...dcg's φτιαχτηκε πανω σε αυτη την αρχη του κοινου εχθρου :lmao:

Δεν θα παρει πολυ καιρο να πλακωθουν μεταξυ τους κ εκει,γιατι εδω ειχαν τσακωθει ηδη οι δυο μεταξυ τους!

Απλα θα το τραβηξουν λιγο παραπανω γιατι δεν εχουν επιλογες.

Οταν εισαι αποδεκτος μονο σε ενα φορουμ,καταλαβαινεις πως τα περιθωρια για προβολη εχουν στενεψει οποτε κανεις γαργαρα πιο ευκολα και πιο πολλα πραγματα.

Και τις σποντες θα αγνοησεις και τον εγωισμο σου να πατησουν θα δεχθεις και να στο παιξουν ξερολες,δασκαλοι κτλ και θα τους γλυψεις/αποθεωσεις και τις υποδειξεις θα κανεις γαργαρα και τα παλια μπινελικια κτλ κτλ

 

Και φυσικα ποιος ο καλυτερος τροπος για να προκαλεσεις συμπνοια,ομοψυχια και συσπειρωση αναμεσα στους προβληματικους?Φυσικοι οι κοινοι εχθροι :D

 

Εκει πατησε κ ο :clown2: κοριτσαρος  :bigemo_harabe_net-131:  μπας και δωσει μια ανασα ζωης στο νησι!

 

Βεβαια η "σπειρα" εχει αλλο ενα κοινο....και οι τρεις φορανε μπρατσακια για να κολυμπανε και να "μπανιαριζονται"!Αλλιως δεν θα μας ανεφερε στις σποντες του ενω τον αγνοουμε εδω κ χρονια!

Ετσι ξεκινησαν κ οι μανιακοι.....6 στους 7 ηταν "μπρατσαρισμενοι".....και η καταληξη ειναι γνωστη.....φορουμ του 4μηνου....Φυσικα ο κακομοιρης ο  :clown2:  δεν εγινε συντονιστης ουτε εκει...καλυτερα μαλλον....ουτε ΚΑΝ εκει....

 

Και καπου λες σαν γιωργος,καλα ρε γμτ γιατι να ειναι αυτα μεσα στο χομπυ?

Κ εγω στην αρχη γι'αυτο απορουσα γωργαρε αλλα ο ελληναρας φιλε ειναι ακρως προβληματικος.

Μπαινει στο χομπυ οχι για να το χαρει η' να περασει ευχαριστα η ωρα του(ευτυχως στο φορουμ  εχουμε πια ΜΟΝΟ τετοια παιδια...αποκλειστικα του χομπυ).....ο ελληναρας μπαινει...

-για να νοιωσει καποιος

-να ικανοποιησει την αναγκη του για προβολη

-να βγαλει λεφτα

-να βγαλει τα σπασμενα απο το ξυλο που τρωει στο σπιτι απο τη γυναικα του η' απο τον κοσμο

-να νοιωσει καπου οτι δεν ειναι ανθρωπακι

-να προσπαθησει να λυσει τα κομπλεξ του

-να το παιξει δασκαλος-μαστερ-επιστημονας κ εγω δεν ξερω τι αλλο

-να κηρυξει για να νοιωσει σημαντικος

-να κανει επιδειξη

-να παρει κανενα τιτλο

-κτλ κτλ...μπορω να σου βγαλω 1000 κανονες....

 

Στην αρχη με χαλαγε....μετα αρχισα να τους απολαμβανω και να λεω...ωπ να ενας ακομα!

Ζημια στο ενυδρειο μου δεν εκαναν,γνωσεις/εμπειριες δεν μου στερουσαν,τη συνταξη δεν μου την εκοβαν,το ρευμα μου δεν το πληρωνουν...οποτε αντι να με χαλαει θα τους χαιρομαι οταν πρεπει για να περναει κ η ωρα.

Εμεις το χομπυ μας το κανουμε ετσι κ αλλιως οποτε οι "περιπτωσεις" τους ειναι ενα διαλλειμα για χαλαρωση.

Τον μονο που απηλαυσα κ απολαμβανω ακομα,αλλα μου πηρε ενα μηνα,ηταν το τρολλ.

Τετοιοι δυστυχως θα υπαρχουν παντα,οποτε αντι να χαλαμε το στομαχι μας δεν ειναι πιο ωραιο να τους γλενταμε και να περναμε ευχαριστα την ωρα?Αφου τα παλικαρια δεν μπορουν χωρις φορουμ...πρεπει καπου να ικανοποιουν την αναγκη της για προβολη/προσοχη....με "ιατρικους ορους" ^_^  λεγονται "attention junkies"...πρεζακια προσοχης....

 

Και κατι τετοια τυπακια ειναι ικανα να σε κανουν,εαν δεν εχεις δυνατο στομαχι οχι να φυγεις μονο απο ενα φορουμ αλλα απο το ιδιο το χομπυ η' να το κανεις μονος σου.....ευτυχως εδω εχει γινει πια το ΑΖ ενας τοπος για να ερχονται τα παιδια που θελουν να κανουν αγνα,απλα και ηρεμα το χομπυ τους!

Ακομα και ποστ σαν αυτο γινεται για να τα διαβαζουν οι φιλεναδες μου κ οχι για εμας.Εμεις το απολαμβανουμε ουτως η αλλως και φαινεται απο την "δραση",τη ροη αλλα και τις δραστηριοτητες του ΑΖ...απλα,καθαρα και ωραια πραγματα!

 

Αφου εκανες μοδα τα ΥΓ...τοτε μικρε :clown2:

ΥΓ πολλα :bigemo_harabe_net-162:  :bigemo_harabe_net-131:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για εναν :clown2: που πήρε το δωράκι του και αυτός :bigemo_harabe_net-115:   λεει ο Μιχαλης,αγορινα μου...

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical: .........η μπανιερα ειχε κορδελα?? :bigemo_harabe_net-125:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θεαματική αλλαγή στα χρώματα,προς το καλύτερο με παράλληλη ανάπτυξη και περούκες απο πολύποδες...

Κατι γινεται σιγα σιγα αδερφε μου αλλα θελει χρονο ακομα ρε συ :hot:

Οντως οι πολυποδες σε σχεση με πριν ειναι αρκετα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical: .........η μπανιερα ειχε κορδελα?? :bigemo_harabe_net-125:

 

Και το ρωτάς ?πακεταρίστηκε με full extra εξοπλισμό...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντω ολα μπλε και μωβ τα βλέπω... :P

Ρε σεις θα με βαλετε να στεισω θαλλασινο, χαλατε τα χρωματα των κοραλιων με το φωτισμό σας...

χαχα,δεν εχεις αδικο νικο μου,ειδικα στην περιπτωση του δικου μου ενυδρειου.Υπαρχουν αλλα ενυδρεια οπου τα κοραλια ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση και τα χρωματα ξεχωριζουν απιστευτα :bigemo_harabe_net-143:

Μακαρι να καταφερω μια μερα να φτασω κ εγω εκει γμτ.

 

Φιλε πολυ εμπειρο το σχολιο σου για το φωτισμο!

Στο φυσικο φως εχουν αλλα χρωματα τελειως η' για να το πω πιο σωστα δεν εχουν αυτα τα χρωματα,που βλεπεις στις τελευταιες φωτο.

Να ενα βιντεο οπου ο ηλιος χτυπαει τα κοραλια στο ενυδρειο μου και ειναι σχεδον ολα καφε

 

Μακαρι να κανεις μια μερα(και νυχτα δεκτο :usd:  :usd:  ) θαλασσινο,γιατι το ενυδρειο γενικα "το εχεις" πολυ και ειμαι σιγουρος πως θα εκανες διαμανταρα ανεξαρτητως λιτρων!

Τι σκιμμερ εχεις?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mπα δεν το νομιζω...

Μαλλον δεν ειχες στησει φυτεμενο με χρωματα... :P

Θα ηθελα να δοκιμασω ενα μικρο θαλλασινο, αλλα ειδη εχω πολλα minerals και δεν θελω να βαλω και αλλα εξοδα...

Σκιμερακι παντως εχω... :P

Kαινουριο του κουτιου...

Τα λεει κ ο διονυσης στην υπογραφη του νικο μου....if you go salt you never go back :usd:  :usd:

Αν εχεις το χρονο και τη διαθεση να το δοκιμασεις :jig:

Πραγματικα ενας αλλος κοσμος :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω και δεν μου αρεσει να σπαμαρω θεματα...

Το σκιμερακι ειναι κρεμαστο, για 200 λιτρα ενυδρειο νομιζω ελεγε, και ειναι κινεζος.. το ειχα κερδισει σε διαγωνισμό. :P

Ρε σεις  δεν εκατσα να ψαξω αλλα τα πρωτα βιντεο που βρηκα.

Αυτοι πως πετυχαινουν τετοιο φωτισμό και χρωματα. ?

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - nicpapa
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω και δεν μου αρεσει να σπαμαρω θεματα...

Το σκιμερακι ειναι κρεμαστο, για 200 λιτρα ενυδρειο νομιζω ελεγε, και ειναι κινεζος.. το ειχα κερδισει σε διαγωνισμό. :P

Ρε σεις δεν εκατσα να ψαξω αλλα τα πρωτα βιντεο που βρηκα.

Αυτοι πως πετυχαινουν τετοιο φωτισμό και χρωματα. ?

Νικολα εκει πεφτουν χοντρα λεφτα και διαφορες προβιοτικες μεθοδοι που πρεπει να εισαι καθε μερα απο πανω με τα μπουκαλακια.Για τον φωτισμο δεν ξερω να σου πω τι χρησιμοποιουν

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλιο τελεια χρωματα και πολυ πολυ καλυτερες οι φωτο σου!Αληθεια ποια προιοντα της AF χρησιμοποιεις?Εγω προς το παρων εχω το micro E,το αλατι reef,και τα βακτηρια pro bio.Εχεις δει διαφορα?

Γιωργαρε μου τα χρωματα ειναι λιιιγο καλυτερα και ισως φαινονται πιο καλα απ'οτι ειναι γιατι οντως ειναι αρκετα καλες οι φωτο!

Οταν τις ειδα στον υπολογιστη δεν το πιστευα πως βγηκαν τοσο καλες.Θελω καποια στιγμη να μαθω να τις επεξεργαζομαι για να βγαζω το εξτρα μπλε που εχουν η' να δω αν μπορουν να γινουν πιο καθαρες κτλ αλλα εδω βλεπω γολγοθα το να τις ανεβασω...φαντασου την επεξεργασια πως τη βλεπω που δεν ξερω ουτε καν προς τα που να τραβηξω τις μπαρες της καθε επιλογης :hehe

 

Χρησιμοποιω αυτα 

-Amino

-Micro E 

-Energy

-Vitality

-Build

-Np pro

-Pro bio S

 

Τις τελευταιες ημερες εχω ανεβασει τη δοσολογια στις 6 σταγονες που ειναι πιο καταλληλες για τον ογκο νερου μου.

Τωρα για διαφορες ακομα λεω πως ειναι νωρις γιωργο μου.Μετα το μηνα ισως να πω κατι με σιγουρια.

Στις δυο+ εβδομαδες εχω δει μια μικρη βελτιωση στα χρωματα.

Ξερεις αυτα που λεω ειναι προσωπικες αποψεις και δεν θελω να παρω κανενα φιλο στο λαιμο μου.Δηλαδη μη θεωρησει πως αν δω εγω κατι καλο στο ενυδρειο μου θα δει κ εκεινος.

Οποτε θελω να ειμαι οσο πιο βεβαιος μπορω.

Μεχρι στιγμης σιγουρα εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα οσον αφορα στην προεκταση στους πολυποδες.Ειδικα μετα την αλλαγη νερου.

Αυτο ειναι θετικο σαν εικονα αλλα δεν λεει κατι απτο οσον αφορα στη γενικοτερη υγεια του κοραλιου.

 

Αν οι αλλαγες νερου σου ειναι συχνες το micro E δεν ειναι κ τοσο απαραιτητο.Τουλαχιστον δεν θα δεις ΤΗΝ διαφορα.

Εγω το βαζω γιατι δεν προσθετω τα ιχνοστοιχεια της fauna Οποτε λεω πως τα συμπληρωνω απο εκει.

Οι τροφες για τα κοραλια ειναι αρκετα καλες γιωργαρε.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι μου και καλοι μου φιλοι!!!
Οταν σε απομονωνει ολο το συμπαν και βρισκεσε στα βουνα του σινα. Να κανεις το θεο αχψχαψαψααααχα
Τοτε ψαχνεις να βρεις κ αλλους ιδιου σου μπας και ενωσετε της θεοτητες σας και φτιάξετε το χομπυ αχχαχαχα
Δλδ..
Δεν εχει που να παει και πηγε εκει που ειναι πι ομιοι του!!!
Αλλα δυστηχος η softia ειναι πως πολλες θεοτητες μαζι δεν πανε γιεντε μπαμ
Οποτε ο ολοι αυτοι με αρχηγο των πρωταγωνηστη σε θεατρο σκιων ειναι ζητημα χρονου ποτε θα σκορπισουν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε μου τα χρωματα ειναι λιιιγο καλυτερα και ισως φαινονται πιο καλα απ'οτι ειναι γιατι οντως ειναι αρκετα καλες οι φωτο!

Οταν τις ειδα στον υπολογιστη δεν το πιστευα πως βγηκαν τοσο καλες.Θελω καποια στιγμη να μαθω να τις επεξεργαζομαι για να βγαζω το εξτρα μπλε που εχουν η' να δω αν μπορουν να γινουν πιο καθαρες κτλ αλλα εδω βλεπω γολγοθα το να τις ανεβασω...φαντασου την επεξεργασια πως τη βλεπω που δεν ξερω ουτε καν προς τα που να τραβηξω τις μπαρες της καθε επιλογης :hehe

 

Χρησιμοποιω αυτα 

-Amino

-Micro E 

-Energy

-Vitality

-Build

-Np pro

-Pro bio S

 

Τις τελευταιες ημερες εχω ανεβασει τη δοσολογια στις 6 σταγονες που ειναι πιο καταλληλες για τον ογκο νερου μου.

Τωρα για διαφορες ακομα λεω πως ειναι νωρις γιωργο μου.Μετα το μηνα ισως να πω κατι με σιγουρια.

Στις δυο+ εβδομαδες εχω δει μια μικρη βελτιωση στα χρωματα.

Ξερεις αυτα που λεω ειναι προσωπικες αποψεις και δεν θελω να παρω κανενα φιλο στο λαιμο μου.Δηλαδη μη θεωρησει πως αν δω εγω κατι καλο στο ενυδρειο μου θα δει κ εκεινος.

Οποτε θελω να ειμαι οσο πιο βεβαιος μπορω.

Μεχρι στιγμης σιγουρα εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα οσον αφορα στην προεκταση στους πολυποδες.Ειδικα μετα την αλλαγη νερου.

Αυτο ειναι θετικο σαν εικονα αλλα δεν λεει κατι απτο οσον αφορα στη γενικοτερη υγεια του κοραλιου.

 

Αν οι αλλαγες νερου σου ειναι συχνες το micro E δεν ειναι κ τοσο απαραιτητο.Τουλαχιστον δεν θα δεις ΤΗΝ διαφορα.

Εγω το βαζω γιατι δεν προσθετω τα ιχνοστοιχεια της fauna Οποτε λεω πως τα συμπληρωνω απο εκει.

Οι τροφες για τα κοραλια ειναι αρκετα καλες γιωργαρε.

Μιχάλη όταν ρίχνεις τις τροφές για τα κοράλλια βιταμίνες αμινοξέα κλπ, σταματάς καθόλου το σκιμμερ? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω και δεν μου αρεσει να σπαμαρω θεματα...

Το σκιμερακι ειναι κρεμαστο, για 200 λιτρα ενυδρειο νομιζω ελεγε, και ειναι κινεζος.. το ειχα κερδισει σε διαγωνισμό. :P

Ρε σεις  δεν εκατσα να ψαξω αλλα τα πρωτα βιντεο που βρηκα.

Αυτοι πως πετυχαινουν τετοιο φωτισμό και χρωματα. ?

 

Νικο μου δεν σπαμαρεις καθολου,αλλοιμονο αλλωστε για ενυδρεια εξακολουθουμε να μιλαμε φιλε!Πιο πολυ σπαμαρα εγω με ολες αυτες τις ανοησιες που ειπα παραπανω παρα εσυ!

Σε 200 λιτρα θα κανεις θαυματα...με κλειστα τα ματια!Οι κινεχζοι πλεον κανουν πολυ λειτουργικα πραγματα.Τωρα η αξιοπιστια ειναι αλλο θεμα καθως με εχουν προδωσει χ φορες και οι δυο κατηριες,επωνυμα κ κινεζικα.

Μακαρι να σε δουμε αλατισμενο,σκεψου το!

Δεν θελω να σε πιεζω....ασε που θα μας κανουν ντου οι γλυκοι για προσυλητισμο,αιρεσεις κτλ :hehe

 

Ενυδρειαρες.....ολα!!!!

Τα χρωματα ειναι αποτελεσμα πολλων πραγματων που αφορουν σε τιμες στο νερο μας και τη σταθεροτητα τους,φωτισμο,εισαγωγη αλλα εξισουν αποτελεσματικη εξαγωγη τροφης για ψαρια αλλα και κοραλια,ωριμοτητα ενυδρειου κτλ κτλ....ειναι πααααρα πολλα και δυστυχως δεν υπαρχει χρυσος κανονας.

Αν υπηρχαν θα τους εφαρμοζαμε και θα ειχαμε ολοι μας τετοια ενυδρεια και χωρις κοπο μαλιστα ^_^

Προσωπικα βεβαια εκει βρισκω την ολη ομορφια του θεματος...στην μοναδικοτητα του καθε συστηματος ξεχωριστα.

 

Το πρωτο χρησιμοποιουσε τ5 και τα αλλα δυο λεντ.

Αλλη τεραστια κουβεντα που εχουν γινει ομηρικες/επικες μαχες για το τι μπορει να καταφερει η καθεμια πηγη φωτισμου!

Link to comment
Share on other sites

Νικολα εκει πεφτουν χοντρα λεφτα και διαφορες προβιοτικες μεθοδοι που πρεπει να εισαι καθε μερα απο πανω με τα μπουκαλακια.Για τον φωτισμο δεν ξερω να σου πω τι χρησιμοποιουν

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπως τα λεει ο γιωργος,λιγες φορες καταφερνεις κατι τετοιο χωρις να αφιερωσεις πολυ χρονο κ κοπο.Μιλαμε φυσικα για αποτελεσματα αντιστοιχα των βιντεο νικο γιατι μπορεις να καταφερεις να εχεις και ενα πανεεεεμορφο ενυδρειο με πολυ λιγο κοπο,χρημα αλλα και χρονο!

Αλλη μια ομορφια του θαλασσινου....εαν εχεις μερακι και αγαπη γι'αυτο που κανεις(που εσυ εχεις πολυ) μπορεις να κανεις θαυματα!!

Εχουν παιδια απο το φορουμ ενυδρεια με μαλ@κα κοραλια,lps κτλ που πραγματικα τα χαζευουμε :wub:

Ριξε μια ματια νικο στα ενυδρεια μελλων να δεις ομορφιες και γενικα να δεις τι σου αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Και όπως βλέπεις δεν υπαρχει καθόλου προσυλητισμος ......

Αλλά ρίξε λίγο αλάτι στο φυτεμένο να δεις ύφαλο την άλλη μέρα !!!

Ρε mad θα με πεθάνεις βραδιάτικα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι μου και καλοι μου φιλοι!!!

Οταν σε απομονωνη ολο το συμπαν και βρισκεσε στα βουνα του σινα. Να κανεις το θεο αχψχαψαψααααχα

Τοτε ψαχνεις να βρεις κ αλλους ιδιου σου μπας και ενωσετε της θεοτητες σας και φτιάξετε το χομπυ αχχαχαχα

Δλδ..

Δεν εχει που να παει και πηγε εκει που ειναι πι ομιοι του!!!

Αλλα δυστηχος η softia ειναι πως πολλες θεοτητες μαζι δεν πανε γιεντε μπαμ

Οποτε ο ολοι αυτοι με αρχηγο των πρωταγωνηστη σε θεατρο σκιων ειναι ζητημα χρονου ποτε θα σκορπισουν...

Ετσι ειναι πετρο.....οι δυο τελευταιες προτασεις...οοοοολο το ζουμι :bow:  :bow:

Και τον γκουρου και το τρολλ τους ξεραμε....τον μπιφτεκουλη-λουλη  :clown2:  που μας θυμηθηκε ενω τον ειχε ξεχασει το ιδιο το χομπυ,που τον βαζεις?

Τρομερο τριο στουζες φτιαχτηκε....τo big bang της μογγολιας!!

Θα τους ενωνει το μισος/κομπλεξ που εχουν αλλα οταν θα σκασουν τα δυναμιτακια θα μεινουν μονο τα φυτιλια.....

Ετσι ειχαν κανει κ πριν δυο χρονια και τωρα οι μισοι δεν μιλανε μεταξυ τους!Και αυτοι τοτε σπατουλαριζοντουσαν και απογειωνε ο ενας τον αλλο....φιλε μου κολλητε μου εδερφε μου..και τους πηρε κανενα 4μηνο να τα σπασουν.

Οταν ξεθυμανει το μισος και τα κοπλεξ απεναντι μας τοτε οι μισοι σταματανε ακομα κ τα ενυδρεια τους τα update κτλ...απλα λεω....

 

ΥΓ

Εισαι εσυ μια τσουπρα   :bigemo_harabe_net-131:  μικρε :clown2:

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη όταν ρίχνεις τις τροφές για τα κοράλλια βιταμίνες αμινοξέα κλπ, σταματάς καθόλου το σκιμμερ? 

Οχι λευτερη μου,απλα τα ριχνω στο κεντρικο ενυδρειο και μακρυα απο την υπερχειληση ωστε να "περασουν οσο το δυνατο περισσοτερο χρονο στο κεντρικο ενυδρειο" πριν να-αν κατεβουν κατω στο σκιμμερ και απορροφησει την οοοοποια ποσοτητα απο αυτα.

 

Το σκιμμερ το εκλεινα για μια μερα οταν εριχνα το reef booster της prodibio η' το pappone.

Φυσικα αυτα ειναι αλλα τελειως προιοντα και τροφη.

Στα ΑF οπου παιζουμε με σταγονες το θεωρω περιττο,κατα την αποψη μου παντα φυσικα.Αλλωστε κ η ιδια εταιρια δεν λεει κατι τετοιο.

Αυτο που δεν γνωριζω ειναι αν το συστηνει για καποιες απο τις αλλες τροφες που δεν χρησιμοποιω.Δεν εχω δει μεχρις στιγμης κατι τετοιο αλλα μπορει να μου εχει διαφυγει.

Μου κινησεις την περιεργια και θα το δω κ για τα αλλα φιλε :jig:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και όπως βλέπεις δεν υπαρχει καθόλου προσυλητισμος ......

Αλλά ρίξε λίγο αλάτι στο φυτεμένο να δεις ύφαλο την άλλη μέρα !!!

Ρε mad θα με πεθάνεις βραδιάτικα :)

:hehe  :hehe  :hehe

Αστο ρε διονυση να περασει χαλαρα :usd:

Ξεσκεπασες ολη τη πλεκτανη!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι πετρο.....οι δυο τελευταιες προτασεις...οοοοολο το ζουμι :bow:  :bow:

Και τον γκουρου και το τρολλ τους ξεραμε....τον μπιφτεκουλη-λουλη  :clown2:  που μας θυμηθηκε ενω τον ειχε ξεχασει το ιδιο το χομπυ,που τον βαζεις?

Τρομερο τριο στουζες φτιαχτηκε....τo big bang της μογγολιας!!

Θα τους ενωνει το μισος/κομπλεξ που εχουν αλλα οταν θα σκασουν τα δυναμιτακια θα μεινουν μονο τα φυτιλια.....

Ετσι ειχαν κανει κ πριν δυο χρονια και τωρα οι μισοι δεν μιλανε μεταξυ τους!Και αυτοι τοτε σπατουλαριζοντουσαν και απογειωνε ο ενας τον αλλο....φιλε μου κολλητε μου εδερφε μου..και τους πηρε κανενα 4μηνο να τα σπασουν.

Οταν ξεθυμανει το μισος και τα κοπλεξ απεναντι μας τοτε οι μισοι σταματανε ακομα κ τα ενυδρεια τους τα update κτλ...απλα λεω....

 

ΥΓ

Εισαι εσυ μια τσουπρα   :bigemo_harabe_net-131:  μικρε :clown2:

Αστους να τρωγωντε μεταξι τους !! Αστους στο κοσμο τους που πανε φτιαξουν

Μακρια παντως απο εμας. Αυτο εχει σημασια κ μονο μακριααααα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι καλος με τους καλους και χαλι να με πατησουν οι πολυ καλοι...δοξα τω Θεο εχουμε πολλα παιδια και απο τις δυο κατηγοριες  :thumbsu:

Φυσικα ομως επειδη ειμαι περιεργος,με τους κακους γινομαι κ εγω κακος κ ειδικα με τους λουληδες που το πανε πιο περα απο τα ενυδρειακα ορια και προχωρανε σε προσωπικα....γινομαι ΠΟΛΥ κακος!

Οτι δωσεις θα παρεις σε αυτη τη ζωη...

Και οτι λεω το λεω παντα ανοιχτα....οχι στα τηλεφωνα,ουτε στα π.μ,ουτε στα στεκια,ουτε σε γρουπακια του fb η' του viber,ουτε στα σκοταδια.....πισω απο πλατες κ σε παρασκηνια...κοριτσιστικα οπως οι τσουπρες :bigemo_harabe_net-131:

Οντως οι φλουδες κ μαζι κ ο δασκαλος τους,δεν θα αργησουν να φαγωθουν μεταξυ τους :thumbsu:

Η σπιναλογκα εχει 1-2 παιδια που ειναι μια χαρα αλλα ανεκαθεν μαζευε ολους τους προβληματικους,του διωγμενους,τους ανεπιθυμητους(οχι μονο απο εδω αλλα κ απο αλλου) κτλ

Ακριβως το ιδιο συμβαινει με το προσφατο big bang τους.

Παντα τη χρησιμοποιουσαν προς ωφελος τους τα εν λογω "υποδειγματα χομπυστα".

Δεν με εκανες συντονιστη στο ΑΖ?Φευγω σας αφηνω,παω για εκδικηση στο νησι.

Με εδιωξες απο συντονιστη/γενικο κτλ?Παω στο νησι να ξαναγινω η' να δωσω ροη για να σας τιμωρησω.

Θα παρω και τα αρθρα μου(τρομαρα σας) για να σας τιμωρησω.

Θα στειλω π.μ σε ολα τα μελη του ΑΖ να τους πω οτι φευγω και να ερθουν νε με βρουν εκει.Θα αλλοιωσω και γραπτα και θα τα μοιρασω με print screen.

Μου την εσπασες?Σταματαω κ εγω να γραφω(σιγα την απωλεια) αλλα θα μαπινω για τις αγγελιες και να ξεστραβωνομαι ενυδρειακα.

Εξεφερες αντιθετη ενυδρειακη αποψη απο τη δικη μου και εγινα ρομπα?Θα γινω νεμεσις η' με το ιδιο nickname(οι κ καλα πιο αρσενικοι) και θα παω να κηρυτω εκει οπου οι μπουρδες δεν διορθωνονται.

Θα παρω και τηλεφωνα,θα παω και σε σπιτια να κουτσομπολεψουμε και οτι μπορω να διωξω κοσμο.

Το θεμα ομως κυριες μου ειναι οτι παντα το μονο που καταφερνατε ειναι να ανοιξετε μια τρυπα στο νερο :thumbsu:

 

Ποτε δεν καταφερατε αυτα που φανταζοσταν και το ΑΖ παρεμενει παντα η πρωτη επιλογη!

Και δυστυχως για εσας,επειδη ασχολιοσασταν παντα με αυτες τις ανοησιες θυσιαζατε χρονο απο τα ενυδρεια σας,με αποτελεσμα να μην εχετε οχι το ενυδρειο που θελατε αλλα ουτε καν της προκοπης.

Οταν σας ρωτανε λοιπον πιο ειναι το χομπυ σας να μη λετε με τα ενυδρεια αλλα οτι κρατατε ζωντανα και ασχολειστε με τα κομπλεξ σας :bow:

 

Οταν λοιπον φτιαχνεται ενα φορουμ απο μελη που τα τροφοδοτει οχι η αγαπη για το χομπυ αλλα κοινα μιση,αντιπαθειες,εχθροι και διψα για "ελληναριστικη" εκδικηση ειναι καταδικασμενο να κρατησει μονο 4 μηνες.

Οταν τετοια μελη μετακομιζουν η' γραφονται στη σπιναλογκα(που αντικειμενικα δεν φταιει καπου..απλα δεχεται/ανεχεται) τοτε κειναι απλο κ λογικο να μη γινουν ποτε ΑΖ,οπως πολυ θα ηθελαν οι αποκληροι που καταληγουν εκει.

Το ΑΖ ηταν και θα ειναι για παντα η πρωτη επιλογη των αγνων χομπυστων,που αγαπανε αυτο που κανουν.Και αυτο ειναι το μυστικο που αποτελει/συνθετει το μεγαλυτερο φορουμ....γιατι τα ιδια αυτα αγνα μελη τροφοδοτουν την μεγαλη ροη στις κατηγοριες(ακομα και μεσα σε αυτες τις δυσκολες μερες που περναμε ολοι μας),τις εκδηλωσεις,τις συναντησεις,τις πιττες,τα swap,τις εκθεσεις,τα αρθρα,τις εγκυρες πληροφοριες κτλ κτλ

Και ολα αυτα φυσικα ξεκινανε ξανα απο τον υπερτατο κοριτσαρο :bigemo_harabe_net-131:  και  :clown2:  που απλα ηθελε να πεταξει τη σποντα του,αφου ποτε δεν μας ξεχασε οπως πολυ συντομα και απολυτα καναμε εμεις.

Ειπαμε αν "γλεντας" καλα τους παιρνει καιρο να σε αφησουν πισω και να προχωρησουν....

 

Εγω θα σας απολαμβανω και με τους δυο τροπους.....και οταν θα κανετε μοκο και θα ανεχεστε ο ενας τον αλλο,και οταν θα πνιγετε τον εγωισμο σας,και οταν θα προσποιηστε τους φιλους,και οταν θα σπατουλαρεστε/γλυφεστε μεταξυ σας ενω απο πισω θα κραζετε ο ενας τον αλλο γιατι δεν θα εχετε που αλλου να πατε......αλλα και οταν θα ερεθει η ωρα που δεν θα αντεχετε αλλο και θα τσακωθειτε με τον ενα τροπο η' τον αλλο.

Ετσι κ αλλιως ειπαμε τα δυο μελη απο το τριο στουζες η' αλλιως dcg's εχουν τσακωθει ασχημα και εδω οποτε απλα θα αλλαξει το εδαφος :usd:  

Λουληδες τα γραπτα μενουν και τα βλεπουν :thumbsu:

 

ΥΓ    :clown2: ...πεεεες μου τι τσουπρα εισαι εσυ :bigemo_harabe_net-131:

 

Αρκετα φλυαρησα για τα κοριτσια μας,ας συνεχισουν τα μπανια τους και εμεις το χομπυ μας!

Μακρυα απο εμας και ας παιζουν οσο θεατρο θελουν :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη μου συγνωμη αλλα θελω κι εγω να πω κατι.............

 

Βρε κατι μουτσοι που  γιναν καπεταναιοι................βρε κατι τελειωμενοι φαντασιοπληκτοι.Βρε κατι φιδια διμουτσουνα,που ανδρωθηκαν κι ενυδρειακα με τις ιστοριες-μουφες-φαντασιες-copy paste τους....................Βρε κατι τελειωμενοι ανδρισκοι διπροσωποι που δεν κανουν αλλη δουλεια απο το να ξερνανε χολη για ολους και για ολα.Βρε θεατρα της κοινωνιας,τα κοραλια ο Θεος τα επλασε οχι εσεις.Εκτος αν ειστε Αυτος και δεν το λετε απο ταπεινοτητα.

Ειμαι χρονια στο χωρο και σας εχω μαθει απ εξω κι ανακατωτα βρε.Το χομπυ ειναι χαρα,ευχαριστηση προσωπικη,διαφυγη απο τα προβληματα της καθημερινοτητας.....για ολους,εκτος απο σας.Για σας ειναι ποιος την εχει μεγαλυτερη.Ψαχνετε την επιβεβαιωση,αλλα σκατα στα μουτρα σας.

Δικαιωματικα μιλαω γιατι σας εχει σιχαθει η ψυχη μου.Ιντριγκα,ψυθηροι,ρουφιανια, γιατι;Για 5 κομματια γυαλι;;;;Αυτη ειναι η ζωη σας;

Κατηγορειτε και ειρωνευεστε ανθρωπους που το ηθος τους στο χομπυ και στη ζωη ειναι αξιοθαυμαστο,για να ξαναβγειτε απο την αφανεια,οπως τα σαλιγκαρια μετα τη βροχη.Στγνωμη στα σαλιγκαρια για την συγκριση :D

 

Λοιπον για μαζευτειτε γιατι σαν παλιος κι εγω στο χωρο,ξερω πολλα.....ξερω ακομα και πως σας συμπεριφερονταν και πως σας προσφωνουσαν οι "δασκαλοι" σας πισω απο την πλατη σας.Απο τοτε ειχατε δειξει τα δειγματα ηθους και κακιας σας.

Σταματηστε να ζηλευετε παρεες,και γινετε καλυτεροι ανθρωποι για να αποκτησετε κι εσεις.Αλλα τι λεω;Τα σκατα με τα σκατα!

 

Συγνωμη για το υφος μου.Εχω καιρο να γραψω σε καποιο θεμα ουσιας,αλλα καποια πραγματα που ακουω και μαθαινω με ξεπερνανε και με χαλανε :)

Οποιαδηποτε ομοιοτητα περιστατικων ειναι απολυτως τυχαια(ετσι δε λενε σε καποιες ταινιες;):D

 

ΥΓ.

Καλα κρασια :P

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στραταρε μου,τι να πω ρε φιλε..........περα απο  :bow:  :bow:  :bow:  :bow:  :bow:  :bow:  :bow:

 

Και να μη ζητας καθολου μα καθολου συγνωμη,εκτος απο το οτι σε καμια περιπτωση δεν χαλαει το θεμα μου(αυτα ειναι κομπλεξ μονο των γκουρου) καποια πραγματα πρεπει να λεγονται/γραφονται για να μην ξενερωνουν και να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ παιδια που δεν ξερουν ποιοι ειναι και να αποφευγουν αυτη τη ρατσα ανθρωπων...δασκαλους-τρολλ-γκουρου- :clown2:  :clown2:  :bigemo_harabe_net-131:  :bigemo_harabe_net-131:  κτλ

 

Γιατι δρωντας στο σκοταδι και χρησιμοποιοντας πολλες φορες τη σιωπη/αδιαφορια μας,τους εκμεταλευονται,τους κανουν πιονια στο ηλιθιο σκακι τους και στο τελος μολις τα παιδια καταλαβουν τι γινεται,φευγουν ακομα και απο το ιδιο το χομπυ η' στην καλυτερη απομονωνονται αφου εχουν στιγματιστει απο τις "κακες παρεες".

 

Τα σεβη μου γι'αυτα που ειπες και καποιες λεξεις που χρησιμοποιησες ειναι ακριβως αυτες που τους ταιριαζουν :bigemo_harabe_net-64:

Επικο ποστ!

 

ΥΓ

:clown2:  :bigemo_harabe_net-162:

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε,τιποτα στη ζωη δε μενει κρυφο.Τους γκουρουτρολφιδοδιμουτσουνους ξερολες τους αποβαλει η κοινωνια απο μονη της σαν μιασμα.Μαζευονται λοιπον σε καποια τρυπα γεματη λασπη,και το μονο που μπορουν να κανουν πλεον ειναι να προσπαθησουν να την πεταξουν πισω,μπας και λερωσουν κανεναν.Και μενουν ΜΟΝΟΙ.ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!!

Ποσες ιστοριες απο τα παλια μπορω να γραψω.Βιβλιο θα εβγαζα φιλαρακι μου χαχαχααχαχαχαχαχααα

 

 

Κουφαλιτσες......οχι δεν νιωθετε μονοι.ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΟΙ.

 

Τα σεβη μου φιλαρακια μου :bigemo_harabe_net-162:

Έγινε επεξεργασία - Δίας
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

 

Τομους στραταρε μου...τομους φιλε!!!!!!!!!

 

Ευτυχως απο εδω πλεον εχουν παρει ποδι κ μπανιερα μαζι....εχθες και ο τελευταιος λουλης που την ειχε σκαπουλαρει :clown2:  και τωρα απλα θα σπατουλαρει με ανεση ματαιους κ ματαιοδοξους τοιχους!

Τουλαχιστον εδω να ειμαστε ηρεμοι οπως αξιζει σε ενα τοσο ηρεμο χομπυ!

Ποσο δικιο εχεις για τη μοναξια τους........

 

ΥΓ

Α ρε  :clown2:  τσουπριτσα που εισαι :bigemo_harabe_net-131:

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι ενα τραγουδακι για την περισταση αφιερωμενο ................... χαχαχααχαχαχχαααααα

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...