Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Πολυ ωραιες φωτογραφιες Μιχαλη, ωραια χρωματα

:bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαλακι μου εχει παρει τα πανω του και νομιζω εχει βρει το δρομο του, αλλα θελει ακομα οπω λες και εσυ...

Δεν διαβασα ολα τα ποστ γτ ειχα καιρο βα δω καλες φωτο απ τα κοραλλια και το γενικο συνολο που χαζεψα λιγακιιιιι...

Πολλα μπραβο παντως που την ψαχνεις και δοκιμαζεις καινουργεια πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου σκόρδα Μιχάλη μου, υπέροχα είναι. Το ένα πιο όμορφο από το άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Μιχαλη..

Χιλια μπραβο σου φιλε μου..

Μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπες παραπανω για 25 νιτρικα.

Ποσες μερες τα sps αντεχουν σε τοσο υψηλο νουμερο?

Περιμενουμε τις μετρησεις αυριο..

Α πες και στην εταιρια οτι εθελοντικα θυσιαζω κι εγω το ενυδρειο μου να δοκιμασω-παρουσιασω τα προιοντα αρκει ξερεις, να τα παρω τσαμπα..

Πες μια καλη κουβεντα..

Καληνυχτα..

Τι συγχαρητηρια ρε συ,ενα απλο ενυδρειο ειναι που εχει μαλιστα πολυ δρομο ακομα μπροστα του πετρο μου,μπας κ προκοψει.

Υπαρχουν πολυ πιο ομορφα στο φορουμ μας,που τους αξιζουν τα πραγματικα συγχαρητηρια φιλε!

 

Μια χαρα αντεχουν στα 25 νιτρικα πετρο μου και για παντα,οχι για ωρες.

Απλα δεν θα εχουν τα καλυτερα δυνατα χρωματα τους.

Εδω ο αποστολος(παλιος χομπυστας) κρατουσε για τουλαχιστον 3-4 χρονια 4-5 σκληρα με νιτρικα....κρατησου....100!!!

Τα χρωματα τους ηταν μια χαρα κ απλα δεν ηταν δυσκολες/ευαισθητες ακρο.Digitata,hystrix κτλ

Η πλακα ειναι πως οταν πηγαιναν σε αλλα ενυδρεια με λιγοτερα η' πολυ λιγοτερα νιτρικα,πολλες φορες νεκρωναν :wacko:  :wacko:

Εχουν τεραστιες αντοχες τα σκληρα,αρκει στην αρχη(εννοω κανενα χρονο τουλαχιστον) να τους δωσουμε αυτα που θελουν.

 

Βασικες μετρησεις που προλαβα να κανω χθες ηταν

Αλατοτητα-1.027

Ca-430

Kh-6,7

No3-10 

Po4-0,03

Απλα θα ξαναμετρησω νιτρικα την παρασκευη για να δω αν ηταν καθαρο το 10 απο την ΑΝ η' επεσαν σταθερα.

 

χαχαχα,ναι ρε για σενα θα πω τα καλυτερα.

Αρκει να εισαι ετοιμος να σκανε οι κουτες με τα κοραλια καθε μερα αλλα και τα προιοντα.Απλα θα πρεπει να τα διαφημιζεις παντου.Στο σχολειο των παιδιων,στη δουλεια και γενικα οπου βρεις.

Επισης να παρεις ενα φορτηγο για να βαζεις τα χρηματα που θα σου δινει η εταιρια απο τα κερδη της και τα ποσοστα σου.

Θα σε φτιαξω φιλε :death:

Μιχαλη στα δικα μου ματια σε καποια η διαφορα φαινετε στο ανοιγμα των χρωματων και στη φωτεινοτητα τους.Αυτο βεβαια ειναι σε συνδυασμο των aquaforest και τις πτωσεις των νιτρικων.Βεβαια χρειαστικα ντραμαμινη σε καποιες,μαζι με φακο αλλα την βρηκα την λυση,χαχαχαχαχαχα :hehe Καλο θα ηταν να ελεγες ποιες ειναι πριν και μετα,γιατι μπερδευτηκα.Εχεις εκπληκτικα κομματια ειδικα αυτη που δεν βγηκε καθαρη............Ξερεις τη μυριζομαι 28 βαθμοι μαζι με τα μπουκαλακια ,ετομασου για spawning :bigemo_harabe_net-62:

Ρε νικο μου σε καποια ανοιξαν τα χρωματα και σε καποιο εγιναν πιο παστελ.Αυτα που ειναι πιο χαμηλα τοποθετημενα ανοιξε το χρωμα τους και αυτα που ειναι πιο ψηλα εγινε πιο εντονο.Λογικο.

Φυσικα μιλαω για πολυ μικρες διαφορες κ παλι καλα που σε μερικες φωτο φαινεται η διαφορα,τοσο ανικανος που ειμαι με τη φωτ. μηχανη :death:

Οπως θα λεω για τουλαχιστον 2-3 εβδομαδες ακομα,ειναι πολυ νωρις για απτα κ ακλονητα συμπερασματα.

 

Δοξα τω Θεο ειναι πλεον μια σχετικα καλη συλλογη.Βεβαια τα μαζευω καμποσα χρονια αλλα τα ξερεις,η υπομονη ειναι απραιτητη σε αυτο το παλιοχομπυ.

Αυτη που δεν βγηκε καθαρη η φωτο ειναι μακραν το καλυτερο κ πιο αγαπημενο κοραλι που εχω βαλει ποτε σε ενυδρειο μου!!!!Ειναι ο αχιλλεας των κοραλιων μου :usd:

Ψαχνω να βρω κατι να μπορω να βαλω την καμερα στο νερο,εστω αυτο το πλαστικο που εχουν στα μαγαζια η' κατι παρομοιο για να βγαλω φωτο.Σε αυτη που ανεβασα λειπει το 99% της ομορφιας του κοραλιου!

 

χαχα,στους 28 βαθμους και με μερικα μπουκαλακια μπυρα κανω κ εγω spawning νικ ^_^

 

μπραβο ρε φιλε Μιχαλη  :bigemo_harabe_net-193:  εισαι σε τελικη ευθεια πριν απογειωθει να σαι καλα να το χαιρεσαι και μακρια απο στραβες. :bigemo_harabe_net-117:  

Να'σαι καλα ρε υπερμανωλαρε!Εχει ακομα αποσταση ομως να διανυσει γμτ.Και σε χρωματα αλλα και σε μεγεθος.Τεσπα μακαρι να τα καταφερει!

Μακρια απο στραβες ολοι μας,ειδικα τωρα που καλοκαιριασε....εκτος βεβαια απο το τρολλ,τον γκουρου και τους κοριτσαρους μου....που τους ευχομαι παντα τα "καλυτερα"!

Αν κ αυτοι δεν θελουν ευχες,μια χαρα χαλια τα καταφερνουν κ απο μονες τους.Ειδικα οι πρωτοι δυο!

 

Πρεπει να σου πω ότι μας κακομαθενεις τώρα τελευταία και θα πάθουμε στερητικό σύνδρομο το καλοκαίρι !

Φίλε χωρίς να ξέρω τις ονομασίες τους ..... Είναι όλα υπέροχα !!!

χαχα,ονομασιες κ ανοησιες,εσυ δεν τα χρειαζεσαι αυτα...αφου τα ονοματιζεις μονο σου ρε διονυσαρε ^_^

Τα εχουμε πει!

Οποτε εχω χρονο φιλε θα προσπαθω να ενημερωνω :dj:

 

Μπράβο Μιχάλη,να το χαίρεσε!!

Να σκάσουν και οι οχτροί !!! :hehe

Να'σαι καλα μακαρε μου,ολοι να χαιρομαστε τα στολιδια μας,εκτος απο τους γνωστους φλουδες :usd:  :usd:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ότι είναι ενυδρειάρα δεν το συζητάμε. Βάλε και μια γενική

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μιχάλη!!!Αν και όχι τόσο "σκληρός" όσο εσύ μου αρέσει πολύ το όλο αποτέλεσμα!!!

 

Να το χαίρεσαι όσο δεν πάει!!! ;)

Σκληροι ειμαστε ολοι που ακομα εχουμε ενυδρεια με ολα αυτα που γινονται βασιλαρε μου :jig:

Χαιρομαι που σου αρεσει φιλε μου!

 

Ολα φοβερα...και μια ολοσωμη!!!

Να'σαι καλα γιανναρε μου,θα προσπαθησω συντομα να βαλω και μια γενικη :thumbsu:

 

Πολυ ωραιες φωτογραφιες Μιχαλη, ωραια χρωματα

:bow: :bow: :bow:

Ευχαριστω βασιλαρε,χαιρομαι που σου αρεσει ^_^  ^_^

Το εκτιμω πολυ!

 

Μιχαλακι μου εχει παρει τα πανω του και νομιζω εχει βρει το δρομο του, αλλα θελει ακομα οπω λες και εσυ...

Δεν διαβασα ολα τα ποστ γτ ειχα καιρο βα δω καλες φωτο απ τα κοραλλια και το γενικο συνολο που χαζεψα λιγακιιιιι...

Πολλα μπραβο παντως που την ψαχνεις και δοκιμαζεις καινουργεια πραγματα....

Να'σαι καλα ρε αγγελακο,παντα προσπαθω να δοκιμαζω κατι νεο στο ενυδρειο μου η' να αλλαζω εστω κατι μικρο,για να μου κινει ξανα το ενδιαφερον!

Μακαρι να καταφερει να γινει ετσι οπως θα το ηθελα ^_^

 

Φτου φτου σκόρδα Μιχάλη μου, υπέροχα είναι. Το ένα πιο όμορφο από το άλλο!

Ασε τα σκορδα ρε λουκα μου,αυτα ειναι για τους λουληδες,τα εχουμε πει!Τα κοριτσια που τα ριχνουν σε καταρες κτλ  :usd:  :usd:  :usd:

Πλακα κανω φιλε,ξερω οτι το λες με τις καλυτερες προθεσεις και σε ευχαριστω πολυ γι'αυτο,το εκτιμω αφανταστα :bow:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ότι είναι ενυδρειάρα δεν το συζητάμε. Βάλε και μια γενική

Χιλια ευχαριστω ρε λευτερη,σημαινει πολλα για εμενα το οτι σου αρεσει φιλε!

Τις επομενες ημερες θα βαλω κ μια γενικη :thumbsu:

 

Γενικα σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια παιδες :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

DSCN0341_zpsta0ov4xk.jpg

DSCN0505_zpslaji14me.jpg

DSCN0452_zpsjs3rm789.jpg

 

DSCN0293_zpsda2ruzwv.jpg

DSCN0442_zpsixyehpju.jpg

 

DSCN0339_zpsbgkhgwju.jpg

DSCN0451_zpsxbex3nzi.jpg

 

DSCN0329_zpslzxw8bzt.jpg

DSCN0522_zps8cm6fpux.jpg

Μιχαλη μπομπα το χρωμα σου!!και υγεια των κοραλλιων σου!!αυτο σημενει οτι τα (χαιδευεις) και τα γουσταρεις πολυ!!

Πολυ ομορφο αποτελεσμα που δειχνει ενα σταθερο συστημα !! :) :)

 

DSCN0336_zpse3y1uxzn.jpg

DSCN0420_zpszcsdytje.jpg

 

DSCN0302_zpsuw5ze0bc.jpg

DSCN0472_zpsgbh50mxp.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο και μπόλικο φωτογραφικό υλικό...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μιχαλη μπομπα το χρωμα σου!!και υγεια των κοραλλιων σου!!αυτο σημενει οτι τα (χαιδευεις) και τα γουσταρεις πολυ!!

Πολυ ομορφο αποτελεσμα που δειχνει ενα σταθερο συστημα !! :) :)

 

 

 

Να'σαι καλα πετραν,ευχαριστω πολυ :thumbsu:

 

πολύ όμορφο και μπόλικο φωτογραφικό υλικό...

Ευχαριστω πολυ γιωργο η αληθεια ειναι οτι επεσαν πολλες φωτο,εκανα κ διπλο ποστ οποτε εγινε μακελειο :death:

Link to comment
Share on other sites

το παρατήρησα το διπλό ποστ αλλά αυτό που έπρεπε να φανεί,φάνηκε δλδ υγεία και ωραία χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε θυριο που τα βρισκεις αυτα τα κομματια!!  :blink:

Υπεροχα χρωματα και υγιεστατα!!

Βλεπω βελτιωθηκες και στις φωτο..  :icon_dance:  :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μωρε μωρε.

Κι απ οτι βλεπω βελτιωνεσαι και στις φωτογραφιες :P

Link to comment
Share on other sites

το παρατήρησα το διπλό ποστ αλλά αυτό που έπρεπε να φανεί,φάνηκε δλδ υγεία και ωραία χρώματα...

Παντα κατα τις 3 κανει back up η' κατι τετοιο το φορουμ και με ταλαιπωρει!Μαλλον πρεπει να τα κανω νωριτερα :usd:  :usd:

 

Καλα ρε θυριο που τα βρισκεις αυτα τα κομματια!!  :blink:

Υπεροχα χρωματα και υγιεστατα!!

Βλεπω βελτιωθηκες και στις φωτο..  :icon_dance:  :icon_dance:

Να'σαι καλα παυλακο,χαιρομαι που σου αρεσει!

Μου τα στελνει το τρολλ αυτα τα κομματια κ μερικα ο γκουρου!

Ειδικα ο πρωτος τα κραταει σε φοβερη κατασταση με τις γνωσεις(των αλλων) που εχει(δεν) και παλευω να τα κρατησω στην υπεροχη κατασταση που μου τα στελνει.Δεν τα καταφερνω δυστυχως ομως. :death:

Ο αλλος ειναι αλλο πανηγυρι τελειως :wacko:  :wacko:

Οταν ειναι κοντα στη μηχανη το αντικειμενο,βγαινουν καλες παυλο αλλα οταν θελω να βγαλω καμια πιο γενικη τοτε αστα να πανε :thumbsd:

Δεν κανει καλη εστιαση,τα φασματα ειναι οτι να'ναι κτλ...ναυαγιο σκετο!

 

Μπραβο μωρε μωρε.

Κι απ οτι βλεπω βελτιωνεσαι και στις φωτογραφιες :P

Που εισαι μωρε μωρε μωρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ^_^  ^_^

Καλα εισαι?

Εδειξα στη φωτ. μηχ. μου το ποστ σου και δακρυσε ρε :usd:

Δεν περιμενε ποτε να δει τετοια λογια να λεγονται γι'αυτη!

 

Ευχαριστω στραταρε για τα καλα σου λογια!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Και φυσικα και τους δυο(τρολλ και γκουρου)τους σπατουλαρει(γλυφει κοινως) ο απολυτος κοριτσαρος,ο λουλης της κωλοτουμπας και του μοιρασματος καρδουλας κ φιλιων :bigemo_harabe_net-131:

Αλλα η σπιναλογκα ψαχνει ανασες ζωης απ'οπου να ναι :hysterical:

Να δω τι αλλο θα δωσεις λουλη για να γεμισεις το νησι!

Δεν πειραζει μακρυα απο τα οπισθια μας κ ας μπαινουν οπου θελουν,οπως λεει ο σοφος λαος :bigemo_harabe_net-95:

 

Μη δινεται σημασια παιδες,λογια του αερα για τον καλυτερο μπιφτεκατο :bbq:  κοριτσαρο :bigemo_harabe_net-131: ,που οπως φαινεται τους πρωην εραστες του τους ξεχναει δυσκολα :bigemo_harabe_net-162:   :bigemo_harabe_net-146:   

Απο την αλλη οπως βλεπεις εσενα συγκεκριμενα σε εχουν ολοι ξεχασμενο/γραμμενο εδω και καιρο(με εξαιρεση αυτο εδω το ποστ που ξεκιναει απο τη σποντουλα σου) κ ασχολουνται με το χομπυ τους.

 

:clown2:  :clown2:  :clown2: Καλη συνεχεια στο "σπατουλαρισμα" κοριτσαρε :bigemo_harabe_net-162:  :clown2:  :clown2:  :clown2:

 

Μην ασχοληθειτε με το ποστ αυτο παιδες,ειναι για να το δει ο λουλης-σπατουλης :bigemo_harabe_net-64:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Και φυσικα και τους δυο(τρολλ και γκουρου)τους σπατουλαρει(γλυφει κοινως) ο απολυτος κοριτσαρος,ο λουλης της κωλοτουμπας και του μοιρασματος καρδουλας κ φιλιων :bigemo_harabe_net-131:

Αλλα η σπιναλογκα ψαχνει ανασες ζωης απ'οπου να ναι :hysterical:

Να δω τι αλλο θα δωσεις λουλη για να γεμισεις το νησι!

Δεν πειραζει μακρυα απο τα οπισθια μας κ ας μπαινουν οπου θελουν,οπως λεει ο σοφος λαος :bigemo_harabe_net-95:

 

Μη δινεται σημασια παιδες,λογια του αερα για τον καλυτερο μπιφτεκατο :bbq:  κοριτσαρο :bigemo_harabe_net-131: ,που οπως φαινεται τους πρωην εραστες του τους ξεχναει δυσκολα :bigemo_harabe_net-162:   :bigemo_harabe_net-146:   

Απο την αλλη οπως βλεπεις εσενα συγκεκριμενα σε εχουν ολοι ξεχασμενο/γραμμενο εδω και καιρο(με εξαιρεση αυτο εδω το ποστ που ξεκιναει απο τη σποντουλα σου) κ ασχολουνται με το χομπυ τους.

 

:clown2:  :clown2:  :clown2: Καλη συνεχεια στο "σπατουλαρισμα" κοριτσαρε :bigemo_harabe_net-162:  :clown2:  :clown2:  :clown2:

 

Μην ασχοληθειτε με το ποστ αυτο παιδες,ειναι για να το δει ο λουλης-σπατουλης :bigemo_harabe_net-64:

Μας μπερδεψες ρε Μιχαλιο!!!Σπαω το κεφαλι μου να βρω για ποιον λες τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Μας μπερδεψες ρε Μιχαλιο!!!Σπαω το κεφαλι μου να βρω για ποιον λες τωρα!

Για εναν :clown2: που πήρε το δωράκι του και αυτός :bigemo_harabe_net-115:   λεει ο Μιχαλης,αγορινα μου...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

DSCN0385_zpsumko2czd.jpg

DSCN0383_zpsawxzvffv.jpg

DSCN0381_zps8uzs7dac.jpg

DSCN0527_zpsp0g7hrpp.jpg

 

Αυτα παιδες,συγνωμη για τον βομβαρδισμο αλλα τις βαζω πιο πολυ για αρχειο κ επειδη θα αργησω να ξαναβαλω λογω του καλοκαιριου κ του λιγου χρονου που θα αραζω στον υπολογιστη :usd:  :usd:  :usd:

Καληνυσταααααα

 

Θεαματική αλλαγή στα χρώματα,προς το καλύτερο με παράλληλη ανάπτυξη και περούκες απο πολύποδες...

Link to comment
Share on other sites

Θεαματική αλλαγή στα χρώματα,προς το καλύτερο με παράλληλη ανάπτυξη και περούκες απο πολύποδες...

Eγω παντω ολα μπλε και μωβ τα βλέπω... :P

Ρε σεις θα με βαλετε να στεισω θαλλασινο, χαλατε τα χρωματα των κοραλιων με το φωτισμό σας...

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντω ολα μπλε και μωβ τα βλέπω... :P

Ρε σεις θα με βαλετε να στεισω θαλλασινο, χαλατε τα χρωματα των κοραλιων με το φωτισμό σας...

Δεν εχεις και άδικο αλλα να ξέρεις Νικολα  μου οτι αν κάνεις την αρχή δεν υπάρχει γυρισμός και θα ξεκινήσεις στο φυτεμένο να τα βλέπεις ολα ασπρόμαυρα η μαυροπρασινα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις και άδικο αλλα να ξέρεις Νικολα  μου οτι αν κάνεις την αρχή δεν υπάρχει γυρισμός και θα ξεκινήσεις στο φυτεμένο να τα βλέπεις ολα ασπρόμαυρα η μαυροπρασινα...

Mπα δεν το νομιζω...

Μαλλον δεν ειχες στησει φυτεμενο με χρωματα... :P

Θα ηθελα να δοκιμασω ενα μικρο θαλλασινο, αλλα ειδη εχω πολλα minerals και δεν θελω να βαλω και αλλα εξοδα...

Σκιμερακι παντως εχω... :P

Kαινουριο του κουτιου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mπα δεν το νομιζω...

Μαλλον δεν ειχες στησει φυτεμενο με χρωματα... :P

Θα ηθελα να δοκιμασω ενα μικρο θαλλασινο, αλλα ειδη εχω πολλα minerals και δεν θελω να βαλω και αλλα εξοδα...

Σκιμερακι παντως εχω... :P

Kαινουριο του κουτιου...

Άμα γίνει η αρχή ......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:thumbsu:  :bigemo_harabe_net-122:  :lmao:  :bigemo_harabe_net-146: πολλα φιλακια στο γκουρουδακο μου τη κυρια. :chair:

:hysterical:  :hysterical:

Ρε μανωλη αντε πες αυτος δικαιολογειται σε εναν βαθμο!

Μια μας πιανει αυτος στο στομα του με τις γνωστες βλακειες που λεει στο στεκι του και στους αμοιρους που ξεγελαει προσωρινα(αλλωστε μονο αυτοι του εμειναν) και μια τον γλενταμε εμεις εδω μεσα αλλα και στις ΠΑΡΕΕΣ μας...οχι στα στεκια που παμε να μας αρμεξουν μπας και γεμισουμε το ενυδρειο για να καλυφθουν οι απωλειες μας....τις οποιες κανουμε γαργαρα κ απλα μια μερα δειχνουμε κοραλια του μηνα σαν κοραλια μεγαλωμενα απο ενα κλαδακι :D

Μετα οι αληθειες-ενυδρειακες κ μη-  ειναι σαλτσες κ υπερβολες :bigemo_harabe_net-187:

Α ρε γκουρου,εισαι εσυ μια περιπτωσαρα...

 

 

Αυτος,που λες,αντε παει κ ερχεται.......ο αλλος ο  :clown2:  :clown2:  (ονομα κ πραγμα) που δεν τον θυμοταν και δεν τον ξερει κανεις,μου λες που μας θυμηθηκε ο φλουδας?

Πραγματικα αν μου ελεγες οτι ειπε κατι ο  :clown2:  για σενα,θα μου επαιρνε κανενα λεπτο να θυμηθω ποιος ηταν :bigemo_harabe_net-58:

Κ ομως αυτος ποτε δεν σταματησε να πεταει καρφακια και να μιλαει!Καλα το λενε....αμα "γλεντας" καλα ενα κοριτσι δεν θα σε ξεχασει ποτε :bigemo_harabe_net-131:

 

ΥΓ :clown2:  εισαι εσυ μια τσαπερδονα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλιο τελεια χρωματα και πολυ πολυ καλυτερες οι φωτο σου!Αληθεια ποια προιοντα της AF χρησιμοποιεις?Εγω προς το παρων εχω το micro E,το αλατι reef,και τα βακτηρια pro bio.Εχεις δει διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...