Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Μιχάλη μετά το 40λεπτο έκανες την αλλαγή?

Οχι λευτερη μου,μετα απο καμια ωρα και κατι,ισως κ μιαμιση.Απλα στα 30-40 λεπτα ειχε διαλυθει το αλατι κ ηταν διαυγες το νερο.

Θα την εκανα εκεινη την ωρα αλλα τραβαγα φωτο :usd:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΣΥ είσαι μην ξεκινήσεις λέμε :)

Όλα πολυ όμορφα ελπίζω να πάνε όπως περιμένεις !

Link to comment
Share on other sites

τι ναι αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

να σου πώ, πότε να πάρω κοφτάκι και να ρθω????? φιλε μου έβγαλες τα μάτια, περαν τις πλάκας καποια κομματια είναι απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ είσαι μην ξεκινήσεις λέμε :)

Όλα πολυ όμορφα ελπίζω να πάνε όπως περιμένεις !

Να'σαι καλα διονυσαρε κ εγω αυτο ελπιζω :blush:

Ακομα εχει πολυ ανηφορα βεβαια αλλα καλα να ειμαστε κ ολα γινονται!

 

τι ναι αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

να σου πώ, πότε να πάρω κοφτάκι και να ρθω????? φιλε μου έβγαλες τα μάτια, περαν τις πλάκας καποια κομματια είναι απίστευτα!

Να'σαι καλα ρε πανο,χαιρομαι που σου αρεσει φιλε!

Ουτως η αλλως οταν φτασει εκει που θελω το να κοβεις κοραλια για φιλους εκτος απο το οτι ειναι κατι που μου αρεσει πολυ,γινεται και ακρως απαραιτητο.

Αμεσως μολις παρει το "σχημα" που θες μετα αναγκαστικα κανεις τον κηπουρο για να το διατηρησεις.Κατι σαν τα μπονζαι :P

Οντως καποια κομματια ειναι πολυ καλα και θελω παρα πολυ να αποκτησουν παλι τα χρωματα που ειχαν παλαιοτερα κ ακομα καλυτερα αν γινεται,αφου γι'αυτο ξεκινησα τη σειρα αυτη.

Υπαρχει μια μιζερια στο να ξερεις τι χρωματα μπορει να βγαλει ενα κοραλι και στο να το βλεπεις "καφετερια" :calm:

 

Ευχαριστω κ παλι παιδες :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη συλλογη κοραλιων, Μπραβο ρε Μιχαλη :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε Μιχάλη ξεκίνησα να βλέπω τις φωτό λίγο πριν πάω την κόρη μου αγγλικά και παρα λίγο να χάσει το παιδί το μάθημα. (όχι θα τη χάλαγε :P )

Εντάξει για άλλη μια φορά μου έπεσε το σαγόνι. Υπέροχα είναι ρε φίλε όλα! Εύχομαι με τα καινούργια προϊόντα πραγματικά να φτάσεις στο επίπεδο που επιθυμείς!

Αν μπορείς γράψε πια από τα ματζούνια της προβιοτικής έχεις πάρει για αρχή, γιατί αν κατάλαβα καλά δεν τα πήρες όλα. Έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη εχεις καποιες ακρο που μενεις αφωνος και δε μιλω για το χρωμα μιλω και για τον τροπο σχηματισμους τους επανω στο βραχο που παντα μου εκανε εντυπωση.Επειδη ξεκινησα και εγω τα μπουκαλακια ειμαι πολυ περιεργος να δουμε τι θα δουμε.Σου ευχομαι να σου κατσει και να δεις διαφορα αξια σχολιασμου και παρατηρησης.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο  φιλε Μιχαλη τρομερο photo update εγω ειδα καταπληκτικα πραγματα ελπιζω να βοηθησει να ολοκληρωθει στο πιο τοπ σημειο χρωματων που μπορουν να φτασουν οι ακρο σου  με τα προιοντα αυτα.και βαλε και ενα ματακι στο λεω εγω που δε τα πολυ πιστευω αυτα γιατι η αρνητικη ενεργεια του καζανοκεφαλου ΓΚΟΥΡΟΥ ειναι τεραστια.Αλλα ρε φιλε πραγματικα τοσο τερα(αστειο)) κεφαλι ο τυπος και να ναι τοσο αδειο???? :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη συλλογη κοραλιων, Μπραβο ρε Μιχαλη :bigemo_harabe_net-117:

Να'σαι καλα ρε βασιλαρε μου,ευχαριστω πολυ!

Σιγα σιγα εδω κ αρκετα χρονια μαζευτηκαν και ειναι καποια που οντως ειναι πολυ ομορφα.

 

Πω πω βρε Μιχάλη ξεκίνησα να βλέπω τις φωτό λίγο πριν πάω την κόρη μου αγγλικά και παρα λίγο να χάσει το παιδί το μάθημα. (όχι θα τη χάλαγε :P )

Εντάξει για άλλη μια φορά μου έπεσε το σαγόνι. Υπέροχα είναι ρε φίλε όλα! Εύχομαι με τα καινούργια προϊόντα πραγματικά να φτάσεις στο επίπεδο που επιθυμείς!

Αν μπορείς γράψε πια από τα ματζούνια της προβιοτικής έχεις πάρει για αρχή, γιατί αν κατάλαβα καλά δεν τα πήρες όλα. Έτσι δεν είναι?

χαχα,ωραια θα ηταν να γλυτωνε κ ενα μαθημα η μικρη!Θα μου χρωστουσε μετα απο αυτα τα ωραια ψαρακια που κανει :usd:  :usd:

Να'σαι καλα ρε λουκα για τα καλα σου λογια.Εχει ακομα δρομο ομως κ εγω ελπιζω να πανε ενα βημα παραπερα,γιατι αρκετα απο αυτα δεν εχουν τα χρωματα που μπορουν να βγαλουν!

Ναι δεν τα πηρα ολα για να δω αν θα μου λειψει κατι και για να δω τι θα μου κανει δουλεια.Ειναι πιο ευκολο να το διακρινεις αν ειναι πιο λιγα τα μπουκαλακια.

Εχω παρει

-Micro E 

-Energy

-Vitality

-Build

-Np pro

-Pro bio S

Και ξεκινησα εχθες να τα ριχνω.

Απο τα np pro & pro bio s εριξα 10 σταγονες επειδη ηταν η πρωτη φορα κ μετα απο αλλαγη νερου.Απο σημερα τις προβλεπομενες σταγονες που στα λιτρα μου ειναι 5.Τοσες ειναι κ για τα αλλα προιοντα.

 

Μιχαλη εχεις καποιες ακρο που μενεις αφωνος και δε μιλω για το χρωμα μιλω και για τον τροπο σχηματισμους τους επανω στο βραχο που παντα μου εκανε εντυπωση.Επειδη ξεκινησα και εγω τα μπουκαλακια ειμαι πολυ περιεργος να δουμε τι θα δουμε.Σου ευχομαι να σου κατσει και να δεις διαφορα αξια σχολιασμου και παρατηρησης.

Να'σαι καλα νικ,ευχαριστω πολυ ρε φιλε κ χαιρομαι που σου αρεσει.

Μη μιλας εσυ,εχεις αρκετα διαμαντακια στο ενυδρειο σου :thumbsu:

Αυτες στο βραχο για εσενα τις εβγαλα που με προετρεπες να βαλω κ αλλες ακρο,χαχα

Υπαρχει πολυ χωρος για να καταλαβουν τα κοραλια αλλα οχι χωρος στο βραχο για κοραλια.Τα καλα και τα κακα του μινιμαλ στησιμου γενικα :usd:

Ετσι μενει κ κανενα φραγκο στη τσεπη :hehe

Εχω να βαλω κοραλι κανενα χρονο(ισως λιγοτερο) και πρωτα ο Θεος,δυσκολα θα βαλω εκτος αν βρω κατι φοβερο.Που κ εκει θα πρεπει να βγει κατι για να μπει το αλλο.

 

Μεχρι στιγμης παντως εχω παθει μεγαλη πλακα με την προεκταση που εχουν σημερα οι πολυποδες των κοραλιων!

Εχω πολυυυυ καιρο να τους δω ετσι.

Δεν το χρεωνω στο αλατι αλλα ουτε και στα προιοντα γιατι αυτο μπορει να ειναι αποτελεσμα της πολυ μεγαλης αλλαγης νερου,η οποια σιγουρα φρεσκαρε το νερο,πολυ περισσοτερο σε σχεση με τις 50αρες που εκανα πριν.

Θα δουμε κ στην επομενη,ειναι πολυ νωρις ακομα.

 

DSCN0282_zpsgpzp20ki.jpg

Ειδικα αυτη η οποια ειναι μακραν η πιο ασχημη ακρο στο ενυδρειο,σημερα εχει απιστευτους πολυποδες εξω.

Ηθελα να τη βγαλω φωτο αλλα ειναι ακριβως κατω απο το σωληνα επιστροφης κ κανει πολλα κυματα.

Την επομενη αλλαγη σιγουρα

 

Ευχαριστω παιδες!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλιο εχεις απιστευτα κοραλλια φιλε στο ενυδρειο σου!Σου ευχομαι να τα δεις οπως θελεις και ακομα καλυτερα με τα νεα προιοντα αν και εμενα μου φαινονται τελεια και τωρα.Περιμενουμε εντυπωσεις για τα προιοντα σου

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη έχεις πολλή δυνατή συλλογή  :thumbsu:

 

Σου εύχομαι να πάνε ακόμα καλύτερα με τα νέα προϊόντα και περιμένουμε αναλυτικό ημερολόγιο και φωτορεπορτάζ από την εξέλιξη του ενυδρείου.  

Link to comment
Share on other sites

Respect !!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο  φιλε Μιχαλη τρομερο photo update εγω ειδα καταπληκτικα πραγματα ελπιζω να βοηθησει να ολοκληρωθει στο πιο τοπ σημειο χρωματων που μπορουν να φτασουν οι ακρο σου  με τα προιοντα αυτα.και βαλε και ενα ματακι στο λεω εγω που δε τα πολυ πιστευω αυτα γιατι η αρνητικη ενεργεια του καζανοκεφαλου ΓΚΟΥΡΟΥ ειναι τεραστια.Αλλα ρε φιλε πραγματικα τοσο τερα(αστειο)) κεφαλι ο τυπος και να ναι τοσο αδειο???? :bigemo_harabe_net-162:

Να'σαι καλα ρε μανωλαρε μου,θα δουμε αν θα κανουν τιποτα κ αυτα :usd:

 

Με ελιωσεεεεεεεες,χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Οχι μωρε τι ματια κ βλακειες κ εγω δεν τα πιστευω αυτα.Αλλιως να ξερεις δεν θα ειχε ενυδρειο κανενας μας :death:

Τα ματια κτλ ειναι δικαιολογιες για κατι γατια που ενω το παιζουν υπερχομπυστες,γκουρου,δασκαλοι,τρολλ,φιλεναδεςκτλ  δεν εχουν ιδεα γιατι χανουν κοραλια κ επειδη ξερεις ειναι δυσκολη η πτωση οταν νομιζεις πως εισαι ανεβασμενος σε τιποτα συννεφα,τι κανουν??...τα ριχνουν σε ματια,ξορκια,μαγισσες,ενεργειες,αυρες και σαυρες...ασε με  :cold:

Αν ειναι τοσο μαγκας ο αυγουλατος,στρογγυλουλης λουλης γκουρουλης και ο φιλος του ο λουλης τρολλουλης να κανουν κακο στο ενυδρειο μου με το βρωμοστομα τους,την αρνητικη ενεργεια η' τα μπιρμπιλωτα τους ματια τοτε μαγκια τους!Ματιαξτε λουληδες τοσες φωτο εβαλα :bigemo_harabe_net-171:

Σιγα να μην μπορει καποιος πισω απο μια οθονη σχετικα κοντα η' κατι τρολλατες κ φιλεναδες πιο μακρυα,να κανουν κακο σε ενα κοραλι η' ψαρι!

Για καθε στραβη μου και λαθος,φταιω εγω κ μονο εγω μανωλαρε μου.

 

Το μεγαλο κεφαλι του γκουρου ειναι επειδη εχει πρηστει απο αυτα που νομιζει οτι ξερει και αυτα που πιστευει για τον εαυτο του ^_^

Τετοια μπαλονια ομως σκανε με μια καρφιτσα....απλα λεω!!

 

Μιχαλιο εχεις απιστευτα κοραλλια φιλε στο ενυδρειο σου!Σου ευχομαι να τα δεις οπως θελεις και ακομα καλυτερα με τα νεα προιοντα αν και εμενα μου φαινονται τελεια και τωρα.Περιμενουμε εντυπωσεις για τα προιοντα σου

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να'σαι καλα ρε γιωργαρε μου,ειλικρινα ευχαριστω πολυ φιλε!

Ειναι κανενα δυο κοραλια που οντως ειναι σε καλη κατασταση αλλα τα περισσοτερα δεν εχουν τα χρωματα που ειναι κανονικα.Δεν το λεω για να το παιξω ιστοριας,αν πανε καλα τα πραγματα και επανελθουν θα δεις τι εννοω οτι μπορουν καλυτερα.Θα δεις τα ιδια κοραλια να εχουν αλλα χρωματα,αν το καταφερω ετσι,χαχα

 

Χαχαχα,ποιο προινοτα μου βρε,μακαρι να ηταν δικα μου χαχα!

Και θα εβγαζα καλα λεφτακια και θα ειχα και την χαρα να βοηθαω χομπυστες να κανουν καλυτερα τα ενυδρεια τους.

Ωραια θα ηταν...ειδικα το πρωτο κομματι :usd:  :usd:

 

Νταξει ώρα να τραβήξουμε μπριζες!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπερβολες κουνιστε τυπε....χαχαχαχα,τι αλλο θα πει αυτος ο γκουρου ρε συ,ειναι να γελας!!!

Ασε τη μπριζα πανω γιατι εχεις ενυδρειο που κατι τρολλατες που πιστευουν οτι ξερουν το πλανητη reef απ'εξω κ ανακατωτα και κατι γκουρουληδες(εσυ στα δυο χρονια ειχες κανει δυο ενυδρειαρες και χωρις να εισαι ο παππους του χομπυ...αυτος στα δυομιση μονο λεφτα εχει χαλασει για να αντικαθιστα χαμενα κοραλια.Ακομα κ τωρα να ξεκινησει να προκοβει την πλατη σου θα βλεπει) δεν θα δουν ποτε ενυδρειο σαν το δικο σου :thumbsu:

 

Μιχάλη έχεις πολλή δυνατή συλλογή  :thumbsu:

 

Σου εύχομαι να πάνε ακόμα καλύτερα με τα νέα προϊόντα και περιμένουμε αναλυτικό ημερολόγιο και φωτορεπορτάζ από την εξέλιξη του ενυδρείου.  

Ευχαριστω πολυ μπαμπαρε μου,σιγα σιγα κ με υπομονη ολα γινονται!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες και σιγουρα θα ενημερωνω για την πορεια :thumbsu:

 

Αντε Γειά είναι το ενυδρείο σου αδερφέ. Να το χαίρεσαι.

Να'σαι καλα ρε αδερφε,χαιρομαι που σου αρεσει!

Ολοι να χαιρομαστε τα βασανακια μας :jig:

Υπαρχουν παιδια με ενυδρειαρες και εδω κ σε αλλα φορουμ καθως και στολιδια που δεν τα βλεπουμε.Ολοι να τα απολαμβανουμε!

 

Respect !!!!!

Ευχαριστω πανο,εσυ και κατι αλλοι τυποι σαν κ εσενα,καθε φορα που τραβαω φωτο τρωτε μπινελικια με τις φωτο που βγαζετε :usd:  :usd:

Ημουν που ημουν τιτανικος στις φωτο ηρθατε εσεις κ με βυθισατε ακομα περισσοτερο :hehe

Φυσαλιδα τραβατε και ειναι για εγκυκλοπαιδεια κ εγω δεν μπορω να βγαλω μια σωστη γενικη!

 

Και παλι ευχαριστω για τα καλα σας λογια παιδες

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη κοραλλάρες ρε φίλε να τα χαίρεσε. Δεν ξέρω και που είσαι ρε γμτ νάρθω. Έχω κλαδευτήρι για κοράλλια.

Άντε και θα σου κάνω ένα foxface δώρο που ξέρω ότι σ' αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

Ειναι αδυναμια μεγαλη λευτερη :hysterical:

 

Να'σαι καλα ρε συ,εκτιμω πολυ τα καλα σου λογια!

Οταν ερθει στη φαση που θελω λευτερη και θα κλαδευω για συντηρηση,θα ενημερωνω νωρις φιλε οπως εκανα παλαιοτερα!Και ουτε χρηματα κ βλακειες χομπυ ειναι....αντε το πολυ πολυ καμια αλγη για τα ψαρακια.

Για παραδειγμα ολες αυτες οι μυτες απο τα κοραλια που πεταξα οταν ειχα το θεμα με τις νεκρωσεις στις ακρες θα μπορουσαν να πανε σε φιλους αλλα δεν πειραζει,θα ξαναμεγαλωσουν.

Χρονο θελει :hot:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη πλάκα κάνω για τα κοράλλια αλλά και μόνο η προθυμία σου ρε φίλε τα λέει όλα. Δεν έχω λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τη προθυμια λευτερη μου,εξαλλου ουτε νεφρα ειναι ουτε χρυσος,κοραλια ειναι και το να μοιραζεσαι ειναι αναποσπαστο μερος του χομπυ μας :thumbsu:

Αλλωστε μη βιαζεσαι να με ανεβασεις στην εκτιμηση σου φιλε,στα λογια ολα ευκολα ειναι...το θεμα ειναι πραξη :usd:  :usd:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη κοραλλάρες ρε φίλε να τα χαίρεσε. Δεν ξέρω και που είσαι ρε γμτ νάρθω. Έχω κλαδευτήρι για κοράλλια.

Άντε και θα σου κάνω ένα foxface δώρο που ξέρω ότι σ' αρέσει.

Φαντασου Λευτερη τον αναγραματισμο η σαρδαμ στην λεξη κοραλαρες :hehe :hehe :hehe

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε πως εγινε ενα κοραλι μεσα σε μολις 4 ημερες με τα aquaforest παιδια!!!Εχω παθει πλακα :w00t:  :w00t:  :w00t:

DSCN0363_zps9twf14fy.jpg

Κροπαρισμενη η φωτο

RSCN0366_zpszhdvzat9.jpg

RSCN0369_zpsg8xe7n19.jpg

Σε ενα σημειο λιγο πιο περα,με λιγοτερο φως

DSCN0367_zpsozx3njee.jpg

RSCN0372_zpst1tt1kni.jpg

 

Εννοειται πως κανω πλακα φιλοι μου,ειναι ενα κοραλι στο οποιο τελικα δεν μπορεσα να αντισταθω(-ουμε) και τελικα μπηκε στο ενυδρειο ^_^

Ο βραχος εννοειται πως εμεινε απ'εξω και η παρατηρηση του για "παρεισακτους" εφτασε σχεδον στην ανακριση του :usd:  :usd:

Εχω κ ενα κομματακι που εχω αρκετα πιο χαμηλα σε υψος το οποιο δειχνει πολυ πιο ομορφο αλλα δεν μπορουσα να σταματησω τον κυματισμο στην επιφανεια για να το βγαλω φωτο.

Εννοειται πως θα το κανω κ αυτο καφε :hocky:

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου Λευτερη τον αναγραματισμο η σαρδαμ στην λεξη κοραλαρες :hehe :hehe :hehe

Κ οσο σκεφτεσαι τον αναγραμματισμο λευτερη βαλε κ αυτο για να περασεις καλυτερα :usd:  :usd:

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε πως εγινε ενα κοραλι μεσα σε μολις 4 ημερες με τα aquaforest παιδια!!!Εχω παθει πλακα :w00t:  :w00t:  :w00t:

DSCN0363_zps9twf14fy.jpg

Κροπαρισμενη η φωτο

RSCN0366_zpszhdvzat9.jpg

RSCN0369_zpsg8xe7n19.jpg

Σε ενα σημειο λιγο πιο περα,με λιγοτερο φως

DSCN0367_zpsozx3njee.jpg

RSCN0372_zpst1tt1kni.jpg

 

Εννοειται πως κανω πλακα φιλοι μου,ειναι ενα κοραλι στο οποιο τελικα δεν μπορεσα να αντισταθω(-ουμε) και τελικα μπηκε στο ενυδρειο ^_^

Ο βραχος εννοειται πως εμεινε απ'εξω και η παρατηρηση του για "παρεισακτους" εφτασε σχεδον στην ανακριση του :usd:  :usd:

Εχω κ ενα κομματακι που εχω αρκετα πιο χαμηλα σε υψος το οποιο δειχνει πολυ πιο ομορφο αλλα δεν μπορουσα να σταματησω τον κυματισμο στην επιφανεια για να το βγαλω φωτο.

Εννοειται πως θα το κανω κ αυτο καφε :hocky:

Εχω πεσει λεμε χαχαχαχα ,καλοριζικο Μιχαλη εκπληκτικο κομματι ,,,,,,,,,,,τωρα οσο για το καφε το μονο που πιστευω ειναι να τον πιεις αχαχαχα :lolu: :lolu: :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο Μιχάλη πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...