Jump to content

Τα Φώτα Των Αφρικάνων .... Αλλάζω Ήπειρο!


Safarpn

Recommended Posts

Πολύ πολύ καλύτερο Πάνο!! Με την κλίση τι θα κανεις ; Μη μου πεις θα γέρνεις το κεφάλι σου για να εξαφανίζεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, θα βάλω μονοτική ταινία πανω πανω στη γυάλα για να μη φαίνεται η κλίση του νερού χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Τι να κάνω Δημήτρη, να γυρίσω την οικοδομή λίγο προς τα αριστερά; Δε μπορω να κάνω κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρόμοιο πρόβλημα και με είχαν συμβουλέψει να βάλω σφήνες. Το θέμα είναι οτι πρεπει να ξεστηθεί. Οποτε καλύτερη η ταινία Πανό, μην το συζητάς! :P

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο!!! Κλασική αφρικάνικη ομορφιά!! :)

Το ξύλινο πάτωμα πρόσεχε το μην υποχωρήσει... :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο!!! Κλασική αφρικάνικη ομορφιά!! :)

Το ξύλινο πάτωμα πρόσεχε το μην υποχωρήσει... :bigemo_harabe_net-111:

πες κάτι καλό βρε άνθρωπε. Κάθε φορα που γράφεις καποιο σχόλιο ξεκινάω το γκουγκλάρισμα! Εννοείς να υποχωρήσει λόγω της κλίσης; Δε νομίζω ρε φίλε, 1 εκατοστό ειναι η διαφορά. Άλλωστε και η ντουλάπα που έχω διπλα και ειναι πιο βαριά, στην ιδια κλίση κάθεται.

..... για σιγουριά, κάτσε να γκουγκλάρω "τι κάνουμε σε περίπτωση που πλημμυρίσει το σπίτι απο πτώση ενυδρειου"!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχ!!! Ξέρεις οτι το λέω για καλό έτσι? :D
Απλά θέλω να καλυφθούν όσο γίνεται όλες οι παράμετροι. ;)
Το ξύλινο πάτωμα άμα πέσουν νερά μπορεί με τον καιρό να φουσκώσει και να "κάτσει" το ενυδρείο. Απλα να έχεις τον νου σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχ!!! Ξέρεις οτι το λέω για καλό έτσι? :D

Απλά θέλω να καλυφθούν όσο γίνεται όλες οι παράμετροι. ;)

Το ξύλινο πάτωμα άμα πέσουν νερά μπορεί με τον καιρό να φουσκώσει και να "κάτσει" το ενυδρείο. Απλα να έχεις τον νου σου.. :)

Θα φροντίσω να πέφτει νερο απο δεξια, να κάτσει το πάτωμα απο εκείνη την πλευρα για να ισιώσει το ενυδρειο..... χαχαχαχαχαχαχαχα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπιουτιφουυυλλλλλ!!!! Αντε και τα ψαρια τωρα! Ρε συ τον θερμοστατη γιατι τον εχεις ετσι;

Ωπα, ξυλινο πατωμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα απο κάποιον που στήνει ενυδρεια. Τον βάζει παράλληλα και λίγο πιο κάτω απο το σπρέι μπαρ και φαντάζομαι το κάνει για να διαχέεται πιο ομοιόμορφα η θερμότητα.

.....για πες κι εσυ για το ξύλινο πάτωμα. Κάντε με να μη κοιμάμαι τα βραδια, γυρίστε με στη σιγουριά του 100στάλιτρου!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Πανο δεν ξερω ρε φιλε μην σε αγχωνω αλλα ξερω γω, το ξυλινο πατωμα με τοσα κιλα καπως μου ακουγεται!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταγράφει ποτε σχετική "καταστροφή" λόγω ξύλινου πατώματος; Εγω να σου πω την αλήθεια; Πιο πολυ αγχώνομαι για το έπιπλο. Αν το σκεφτείς καλά; Ειναι ας πούμε 450 κιλά (χοντρικά). Δηλαδή 5 άνθρωποι που ζυγιζουν 90 κιλά ο κάθε ένας και κάθονται όρθιοι ο ένας δίπλα στον άλλο κοντα στον τοίχο. Θα σπάσει το πάτωμα; Τότε να μη κάνουμε πάρτι στο σπίτι μας.

Link to comment
Share on other sites

Χτυπησες με το χερι το πατωμα στα σημεια που εβαλες να πατησει το επιπλο αν εχεις πεσει στα καθετα ξυλα που βαζουν απο κατω;Αν ναι δεν εχεις προβλημα.Αν οχι,να παρατηρεις μερα παρα μερα μηπως κατσει σε εκεινα τα σημεια το πατωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το επιπλο του ενυδρειου δεν ειναι;Αν ναι δεν νομιζω να εχεις θεμα.....

Εχει καθετα ξυλα μεσα,και ποσα;

Βαλε μια φωτο με ανοιχτες τις πορτες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε το έχω ελέγξει αυτο. Άντε τώρα να χρειαστεί να αδειάσω το νερο και να ξεστήνω ενυδρειο....καλή αρχή έκανα!

Link to comment
Share on other sites

Φωτο θα βάλω αύριο γιατι ειμαι αλλου τώρα. Το έπιπλο ειναι του ενυδρειου ναι. Κατα τη συναρμολόγηση έσφηξα τις βίδες οσο πιο πολυ γινόταν; Ήμουν ιδιαίτερα προσεκτικός σ' αυτο. Ειναι 1,20 μήκος και έχει ενα κάθετο ξύλο στη μέση που το χωρίζει σε δυο ντουλάπια αλλα εκτός απο την πλάτη του, έχει και άλλο σταθερό ξύλο 40 πόντων περίπου, παραλληλο, στην μπροστινή πλευρά, που βρίσκεται ανάμεσα από τις πόρτες των ντουλαπιών.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε το έχω ελέγξει αυτο. Άντε τώρα να χρειαστεί να αδειάσω το νερο και να ξεστήνω ενυδρειο....καλή αρχή έκανα!

Η γκρινια σου τα φταιει ολα! :P

Για το επιπλο δεν νομιζω να εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Φωτο θα βάλω αύριο γιατι ειμαι αλλου τώρα. Το έπιπλο ειναι του ενυδρειου ναι. Κατα τη συναρμολόγηση έσφηξα τις βίδες οσο πιο πολυ γινόταν; Ήμουν ιδιαίτερα προσεκτικός σ' αυτο. Ειναι 1,20 μήκος και έχει ενα κάθετο ξύλο στη μέση που το χωρίζει σε δυο ντουλάπια αλλα εκτός απο την πλάτη του, έχει και άλλο σταθερό ξύλο 40 πόντων περίπου, παραλληλο, στην μπροστινή πλευρά, που βρίσκεται ανάμεσα από τις πόρτες των ντουλαπιών.

Δεν εχεις προβλημα με το επιπλο ετσι οπως μου τα λες :)

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΣ αυτο ειναι το ενυδρειο με το έπιπλό του. Το μεσαίο ξύλο που βλέπεις δεν ανοίγει, ειναι σταθερό. Απο τη μέσα μεριά και πισω απο αυτό, υπάρχει το κάθετο ξύλο, η κολώνα που λέμε. Δε πιστεύω να έχω θεμα. Μου φαίνεται γερό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταγράφει ποτε σχετική "καταστροφή" λόγω ξύλινου πατώματος; Εγω να σου πω την αλήθεια; Πιο πολυ αγχώνομαι για το έπιπλο. Αν το σκεφτείς καλά; Ειναι ας πούμε 450 κιλά (χοντρικά). Δηλαδή 5 άνθρωποι που ζυγιζουν 90 κιλά ο κάθε ένας και κάθονται όρθιοι ο ένας δίπλα στον άλλο κοντα στον τοίχο. Θα σπάσει το πάτωμα; Τότε να μη κάνουμε πάρτι στο σπίτι μας.

Εσείς οι Γιαννιώτες..! Ακριβώς την ίδια απάντηση (κατά λέξη).. μου έδωσε ο άντρας μου όταν συζητούσαμε για πολλά λίτρα και το πάτωμα!

Μεγάλωσε στα Γιάννενα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οι τεσσερις που καθονται διπλα διπλα στο παρτυ, δεν νομιζω να καθονται διπλα διπλα καμποσα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο πανο οτι και να βαλεις εσενα να κανει κλικ και ολα τα αλλα γινονται(δες και αυτα ξερεις απο που (tropheops red cheek)οσο για το βαρος νομιζω μου ειπες οτι θα ειναι πανω απο δοκαρι της οικοδομης οποτε αν ισχυει αυτο δεν φοβασαι.το δικο μου ειναι 1300 κιλα περιπου και ειναι σε ξυλινο πατωμα

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74: 'Εχει πολύ γέλιο αυτή η στιχομυθία..!

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο πανο οτι και να βαλεις εσενα να κανει κλικ και ολα τα αλλα γινονται(δες και αυτα ξερεις απο που (tropheops red cheek)οσο για το βαρος νομιζω μου ειπες οτι θα ειναι πανω απο δοκαρι της οικοδομης οποτε αν ισχυει αυτο δεν φοβασαι.το δικο μου ειναι 1300 κιλα περιπου και ειναι σε ξυλινο πατωμα

Πανω απο δοκάρι ήταν το πρωτο ενυδρειο Κώστα. Αυτο ειναι μπροστά απο τοίχο. Αλλα κοντα σε δοκάρι. 450 κιλά ειναι το διάολο, δε μένω και σε καλύβα!

Θοδωρή, που ξέρεις, μπορει οι καλεσμένοι να κάτσουν και χρόνια, κάνω καλά πάρτι και δε θέλουν να φύγουν. Απο τον αρραβώνα μου το 2004, ο Βασιλάκης της γειτόνισσας ακόμα εδω ειναι, έχει γίνει μελος της οικογενείας!

Το σπίτι πάλι δεν ειναι δικό μου. Κάποια στιγμή θα φύγω απο δώ, δε θα κάτσω τοοοοσα χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...