Jump to content

Τα Φώτα Των Αφρικάνων .... Αλλάζω Ήπειρο!


Safarpn

Recommended Posts

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Την αγγελία την έχω δει αλλά αυτό που με ζορίζει ειναι το "αγνώστου φύλου". Τα Maingano ειναι λίγο πιο τσαμπουκάδες από τα αλλά που θα έχω μέσα και αν βρεθούν 2-3 ή και παραπάνω αρσενικά θα γίνεται σκοτωμός εκεί μέσα. Στο igna.gr βρήκα αλλά μάλλον κι εκεί δε ξέρουν φύλο και θα μου βγουν και πιο ακριβά τα έξοδα αποστολής (τα δίνει όμως πιο φθηνά από ότι θυμάμαι). Ενα άλλο θέμα ειναι ότι δεν έβαλα ακόμα μέσα τα δικά σου, θα βάλω και τα Maingano;

......και άμα ειναι και f1;;;; Αυτά θα φάνε κι εμένα!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ανοίξω ένα θέματα κι ακόμα για το ενυδρειο μου. Η πλάτη του έχει ντυθεί με μαύρο χαρτόνι (ματ) το οποίο....Κάπως δε μου αρέσει, φαίνεται.....κάπως άδειο....και ήθελα την άποψη σας σχετικά με την τοποθέτηση αφίσας που να έχει κάποιο απλό θέμα πχ πέτρα ή βυθό (χωρίς φυτά και τέτοια χαζα). Είδα ένα αφρικανικό ενός φίλου εδώ μέσα που εκτύπωσε από το Internet κάτι που βρήκε και το έκανε μεγέθυνση σε μουσαμά. Ειναι φανταστικό και πήρε καλές κριτικές από τους συνχομπίστες. Τι λέτε, ειναι καλή ιδέα ή καγκουρίστικη; Sturm πιές ένα ποτάκι και θέλω να μου απαντήσεις όταν θα είσαι χαλαρός, μετά το τρίτο δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για τους προβληματισμους σου.Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ανοίξω ένα θέματα κι ακόμα για το ενυδρειο μου. Η πλάτη του έχει ντυθεί με μαύρο χαρτόνι (ματ) το οποίο....Κάπως δε μου αρέσει, φαίνεται.....κάπως άδειο....και ήθελα την άποψη σας σχετικά με την τοποθέτηση αφίσας που να έχει κάποιο απλό θέμα πχ πέτρα ή βυθό (χωρίς φυτά και τέτοια χαζα). Είδα ένα αφρικανικό ενός φίλου εδώ μέσα που εκτύπωσε από το Internet κάτι που βρήκε και το έκανε μεγέθυνση σε μουσαμά. Ειναι φανταστικό και πήρε καλές κριτικές από τους συνχομπίστες. Τι λέτε, ειναι καλή ιδέα ή καγκουρίστικη; Sturm πιές ένα ποτάκι και θέλω να μου απαντήσεις όταν θα είσαι χαλαρός, μετά το τρίτο δηλαδή!

Χαχαχαχα πως με ξερεις, πως με ξερεις!

Πανο ειμαι αντιθετος σε αυτην αποψη της αφισας! Θεωρω πως μια μαυρη, μπλε, γκρι αφισα, δινει την γαληνη του βυθου! Μπορει να σου φαινεται λιγο αδειο αλλα ετσι ειναι ο βυθος ( και στην τελικη αν δεν ηθελες να ειναι αδειο ας εμενες με το φυτεμενο :P )!!!!

Τωρα αν εναι κατι απλο και σου αρεσει, δεν θα σου πω εγω τι θα κανεις! Απλα θα σου πω οτι ειμαι κατα!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα πως με ξερεις, πως με ξερεις!

Πανο ειμαι αντιθετος σε αυτην αποψη της αφισας! Θεωρω πως μια μαυρη, μπλε, γκρι αφισα, δινει την γαληνη του βυθου! Μπορει να σου φαινεται λιγο αδειο αλλα ετσι ειναι ο βυθος ( και στην τελικη αν δεν ηθελες να ειναι αδειο ας εμενες με το φυτεμενο :P )!!!!

Τωρα αν εναι κατι απλο και σου αρεσει, δεν θα σου πω εγω τι θα κανεις! Απλα θα σου πω οτι ειμαι κατα!

Δε θα βάλω τίποτα φίλος, το πολύ πολύ να βάλω αφίσα γυαλιστερή γιατί η ματ ειναι λίγο μάπα....δεν το ήπιες το ποτάκι σου όμως!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το με γυαλιστερη, ή βαψτο! Εγω εβαλα το υλικο που καλυπτουν τα τετραδια αλλα μου πηγε ο κουκος αηδονι! Παντως ηταν αυτοκολλητο και εναι σπεσιαλ!

Αν επινα ποτακι θα ακουγες κι αλλα!!!! :CarolSingers:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα πως με ξερεις, πως με ξερεις!

Πανο ειμαι αντιθετος σε αυτην αποψη της αφισας! Θεωρω πως μια μαυρη, μπλε, γκρι αφισα, δινει την γαληνη του βυθου! Μπορει να σου φαινεται λιγο αδειο αλλα ετσι ειναι ο βυθος ( και στην τελικη αν δεν ηθελες να ειναι αδειο ας εμενες με το φυτεμενο :P )!!!!

Τωρα αν εναι κατι απλο και σου αρεσει, δεν θα σου πω εγω τι θα κανεις! Απλα θα σου πω οτι ειμαι κατα!

Ε ρε γλέντια που θα κάνουμε μόλις δεις τι έχω φτιάξει μέσα στο αφρικάνικο :lolu: :lolu: :lolu:

.....μη δίνεις σημασία στην παρακάτω φωτογραφία.....είναι ενα απλό test!!

http://s1331.photobucket.com/user/panosafarikas/media/aec_zpsdf9785f2.jpg.html?sort=3&o=0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν δεν σου αρέσει το ματ να το βαψεις. Παιζει ενα ωραίο γκριζοπράσινο σε ενα παλιό θεμα της Αφρικής αν ψαξεις. Αλλιως στο θαλασσινό βαζουνε συνήθως αυτοκόλλητο βινύλιο με πολυ καλα αποτελεσματα. Είναι δύσκολο στην εγκατάσταση για να μην υπαρχουν φυσαλίδες αλλά αξίζει. Και τα 2 όμως θέλουν χώρο πίσω απο το ενυδρείο να κανεις δουλεια.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν δεν σου αρέσει το ματ να το βαψεις. Παιζει ενα ωραίο γκριζοπράσινο σε ενα παλιό θεμα της Αφρικής αν ψαξεις. Αλλιως στο θαλασσινό βαζουνε συνήθως αυτοκόλλητο βινύλιο με πολυ καλα αποτελεσματα. Είναι δύσκολο στην εγκατάσταση για να μην υπαρχουν φυσαλίδες αλλά αξίζει. Και τα 2 όμως θέλουν χώρο πίσω απο το ενυδρείο να κανεις δουλεια.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Να υποθέτω πως τα 8 εκατοστά που υπάρχουν ανάμεσα στο ενυδρειο και στο τοίχο, δε βοηθάνε και πολύ ε;

Να κάτσω να αδειάσω το ενυδρειο και να σπρώχνω και να κουβαλάω με άλλους τουλάχιστον δυο φίλους για να αλλάξω πλάτη, δε το κανω. Το ματ αρχίζει να μου αρέσει ου τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέτω πως τα 8 εκατοστά που υπάρχουν ανάμεσα στο ενυδρειο και στο τοίχο, δε βοηθάνε και πολύ ε;

Να κάτσω να αδειάσω το ενυδρειο και να σπρώχνω και να κουβαλάω με άλλους τουλάχιστον δυο φίλους για να αλλάξω πλάτη, δε το κανω. Το ματ αρχίζει να μου αρέσει ου τελικά.

Δεν καταλαβα, τι προβλημα υπαρχει με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα, τι προβλημα υπαρχει με αυτο;

Γιατί ρε φίλος....τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο; Ετσι όπως το λες, κάτι θες να μας πεις!

:):)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε φίλος....τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο; Ετσι όπως το λες, κάτι θες να μας πεις!

:) :)

Ξερεις εσυ, ξερεις! :xmas_smile:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα.......οποίος έχει τη μύγα να τη φέρει πίσω παρακαλώ χαχαχαχαχαχα!!!!! ..............5 κίτρινες φατσούλες που να στριφογυρνανε στο πάτωμα ξεκαρδιζόμενες στα γέλια, πιάνοντας τις κοιλιές τους (συγνώμη αλλά είμαι στο κινητό και δε μπορώ να βάλω emoticons)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα.......οποίος έχει τη μύγα να τη φέρει πίσω παρακαλώ χαχαχαχαχαχα!!!!! ..............5 κίτρινες φατσούλες που να στριφογυρνανε στο πάτωμα ξεκαρδιζόμενες στα γέλια, πιάνοντας τις κοιλιές τους (συγνώμη αλλά είμαι στο κινητό και δε μπορώ να βάλω emoticons)

Ζηλευεις γιατι δεν εχεις κανεναν καμμενο εκει κοντα σου! Ενω εγω εχω πολλους!! :ChristmasTree:

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γλέντια που θα κάνουμε μόλις δεις τι έχω φτιάξει μέσα στο αφρικάνικο :lolu: :lolu: :lolu:

Τι θα κανεις ρε συ???? Θα το φυτεψεις????????? :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέτω πως τα 8 εκατοστά που υπάρχουν ανάμεσα στο ενυδρειο και στο τοίχο, δε βοηθάνε και πολύ ε;

Να κάτσω να αδειάσω το ενυδρειο και να σπρώχνω και να κουβαλάω με άλλους τουλάχιστον δυο φίλους για να αλλάξω πλάτη, δε το κανω. Το ματ αρχίζει να μου αρέσει ου τελικά.

τελειο το ματ :) Ουτε εγω θα το πειραζα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει η ταλαιπωρια. ;)Sent from my XT1032 using Tapatalk

Αυτά μόνο ο Θοδωρής τα κάνει που έχει άπλετο ελεύθερο χρόνο και καλούς φίλους. Εγώ κάτι ρεμπεσκέδες κουδουνόβλαχους έχω για φίλους που άμα τους πω να με βοηθήσουν θα γαλάνε για τέλεια μέρες!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αααααα εσένα δε σε υπολόγισα γιατί είσαι μακριά. Οπως και να χει, πλάτη δε θα αλλάξω. Δε με χαλάει το μαύρο ματ, απλά μια σκέψη έκανα....και να αποφασίσω να αλλάξω αφίσα από πίσω, το ενυδρειο δε θα κουνηθεί, θα μπει από πίσω και θα κολληθεί με ταινία συσκευασίας περιμετρικά, τα χέρια χωρανε να μπουν να κάνουν αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 2 σελίδες και δεν έχεις βάλει ακόμα φωτογραφία ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 2 σελίδες και δεν έχεις βάλει ακόμα φωτογραφία ...

Μόνο για την πάρτη σου....σε 15 λεπτά που ανάβουν τα φώτα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα up date στο set up μιας και χθες προστέθηκαν 2 βαλισνέριες ........και αφού το pet shop μου έκανε δώρο και έναν εχινόδορο, μπήκε και αυτός. Μη τρομάξετε από την πολλή πρασινίλα, στις πλευρές φαίνονται πολλά φυτά λόγω της κούρμπας που κάνει το γυαλί και παραμορφώνεται η εικόνα. Τι να κάνουμε ρε μάγκες, έχω το φυτεμένο ακόμα στο αίμα μου αλλά εννοείται πως αλλα φυτά δε μπαίνουν (αν και πιστευω πως και αυτα δε θα επιβιώσουν).

http://i1331.photobucket.com/albums/w584/panosafarikas/IMG_9737_zps85ac1b5c.jpg

http://i1331.photobucket.com/albums/w584/panosafarikas/IMG_9734_zpsf697caad.jpg

http://i1331.photobucket.com/albums/w584/panosafarikas/IMG_9724_zpsd06705af.jpg

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχουν μπολικη πρασιναδα να φανε τα ψαρακια.. Μην τρομαξεις οταν μια μερα δεις τρυπες στα φυτα σου και πετσοκομμενα ολα τα φυλλα. Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.. Εμενα βαλισνερια δεν πετυχε παρα μονο σαν μεζες.. Μονο οι ανουμπιες αντεξανε σκοροφαγωμενες. Δεν πα να σαι φυτεμενος..Τα ψαρακια σου φυτεμενο το θελουν, μποστανι για να τσιμπανε... :) Με δοση χιουμορ παντα.. Μπορει να σαι τυχερος και να καταφερεις να κρατησεις σωα τα πρασινα... Ειναι αληθεια οτι σπανε την μονοτονια.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το περιμένω οτι θα μου τα κάνουν σουρωτήρια αλλά το να φεύγεις από φυτεμένο απο τη μια μέρα στην άλλη, δεν είναι κάτι που το συνηθίζεις έτσι εύκολα. Τα έβαλα έχωντας γνώση τι μπορεί να αντικρίσω μια μέρα και φυσικά το περιμένω και αυτό ως πολύ πιθανό ενδεχόμενο και το έχω αποδεχθεί........αν μου τα φάνε, θα δοκιμάσω με crinum :lolu: :lolu: :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...