Jump to content

Klaz-Hardcore Reef Vol2


klaz

Recommended Posts

υπεριωνας ξανα στο φουλ.οπως και η uv....σημερα ειχα και μια κακη,πολυ κακη ιδεα..

πηρα μαζι μου τον αιολο για ψαροτσαρκα στα λιγοστα πετ με θαλασσινα της πολης....

very bad idea.....οντως.

ο ανθρωπας ειναι επικινδυνος για την οικονομια οχι μονο του χλωμου πορτοφολιου μου αλλα μπορεις με την παρουσια του,μαζι με συμβολαιογραφο ακομη και το σπιτι σου να χασεις χωρις να το καταλαβεις..παπαπαπα....

τεσπα με αυτα και με αλλα πατησα τον ορκο που ειχα βαλει να ασχοληθω αποκλειστικα με μικροψαρα στο νεο μου σεταπ,και βρεθηκα σαν χαζοπουλι να χασκογελαω κρατωντας μια σακουλα με ενα blue tang μεγεθους 2 ευρω....

φτανωντας σπιτι καταλαβα πραγματικα οτι παλι θα υπαρχει εστω και ενα τανγκ στην νεα μου ψαροσυνθεση...χεχεχε

και εις αλλα με υγεια.(ευτυχως εχει τρελλα με αυτο το ψαρι η γυναικα μου,αλλιως θα ειχαμε ψαλμωδιες μερες που'ναι).

Link to comment
Share on other sites

Είσαι συκοφάντης και ψεύτης.... σου κατέθεσα αγωγή μέσω του Κούγια και του Λυκουρέζου για να μάθεις !!!

Εσύ βρε δε με πήρες τηλέφωνο αλλόφρονας και ήθελες ψαράκι?.... σε λυπήθηκα γιατί σε είχε πιάσει κρύος ιδρώτας και ταχυπαλμία !!!

Ψαροπρεζόνι ε ψαροπρεζόνι !!!

:lolu::lolu::lolu::lolu:

Link to comment
Share on other sites

θα τα πουνε οι δικηγοροι μας.

αλλα,απο την αλλη γιατι να μας τα παρουν αυτοι???δεν τα τρωμε και μονοι μας να αγορασουμε κανα ψαρακι....?? :angel: :angel: :nurse: χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

ε να... ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.....

Link to comment
Share on other sites

αααα και αύριο ανοιχτά είναι τα μαγαζιά !! δεν πάμε καμιά βόλτα?

Link to comment
Share on other sites

αααα και αύριο ανοιχτά είναι τα μαγαζιά !! δεν πάμε καμιά βόλτα?

πωπωπωπω........

θα αρχισουμε να πουλαμε επιπλα,την tv,το στερεο για να παμε να παρουμε τη δοση μας...

εχουμε ξεφυγει,ειμαστε και ηλικιωμενοι,λιγο η ανοια,λιγο η τρελλα,λιγο οτι δεν βλεπουμε και καλα απο κανα χαντακι θα μας μαζευουνε..

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ Κωστα εχεις και μεγαλη φημη για την σταθεροτητα σου.Τι να πρωτοθυμηθω απ'ολα...Τελικα πιο ταγκ επετε για συνεχεια? :phone:

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε σταθη.μην πατας πανω στην πληγη.χεχεχε.

αν ειχα χρηματα θα εβαζα αχιλλεα.επειδη ομως δεν εχω,δεν ξερω.απο τανγκ παντα ειχα μπλου,γιελοου.για 1 χρονο ειχα και λευκοστερνο.

δεν ξερω αν τελικα μπει και δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλα το παμε.ενα πολυτεχνειο να βρω..... :bigemo_harabe_net-53:

Link to comment
Share on other sites

καλα το παμε.ενα πολυτεχνειο να βρω..... :bigemo_harabe_net-53:

Στο εχω ετοιμο.Με 300........φοιτητες μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

και να σουν ο μονος Κωστα που αλλα ειχε πει πως θα

κανει και αλλα εκανε. :D :D

μεγειες ο καινουργιος ψαρης και ανεβασε και καμμια φωτο με την πρωτη ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

γιατί... τι νομίζεις ότι θα δεις?

green-algae-water.jpg?i=606349336

....να κάτι τέτοιο θα είναι !!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι ετσι βρε

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

η uv στην φαση που ειμαι δειχνει και πολυ συντομα μαλιστα να κανει θαυματα.θενκς στρατο για την ιδεα.σωθηκα.

τα τζαμια οπως και ο βραχος αρχισαν να πρασινιζουν,και η θολουρα αυτη τη στιγμη εχει μειωθει στο 5%,και τεινει να εξαφανιστει εντελως.

η ερωτηση μου ειναι .ποσο καιρο να την αφησω να δουλευει?κανα μηνα ισως μεχρι να σιγουρευτω οτι ειμαι οκ απο αιωρουμενη?

πρωτες σημερινες μου μετρησεις.(δεν υπαρχουν ακομη κοραλια εννοειται.μονο βραχος,νερο,αραγωνιτης και 3-4 ψιλοψαρα).

ph=7,8(τωρα το πρωι με το που αναψαν τα φωτα).λογικα θα ανεβει αργοτερα.

κεχα=7,7

αμμωνια=0

νιτρωδη=0

νιτρικα=2

μαγνησιο=1100

ασβεστιο=380

οχι ασχημα για αρχη.απο βδομαδα λεω αργα-αργα να σεταρω δοσομετρικη,να καλιμπραρω,και να αρχισω να πεταω καμμια σταγονιτσα μεσα χαλαρα.

χαετο υπαρχει ηδη στο σαμπ με 14ωρο αναποδο φωτισμο,οι ριακτορες ανθρακα-αντιφωσφορου στις πριζες τους.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα μια καλη αλλαγη ξανά μετρήσεις θα βοηθήσει και αλλαγη στην θολούρα και σιγα σιγα βάζεις και κοράλια.

Link to comment
Share on other sites

ναι λυκουργο.απο βδομαδα θα ξεκινησουν και οι εβδομαδιαιες αλλαγες νερου και θα μπουνε ολα σιγα-σιγα στο προγραμμα.

για την uv,απλως δεν ξερω ποσο καιρο να την εχω να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

ναι λυκουργο.απο βδομαδα θα ξεκινησουν και οι εβδομαδιαιες αλλαγες νερου και θα μπουνε ολα σιγα-σιγα στο προγραμμα.

για την uv,απλως δεν ξερω ποσο καιρο να την εχω να δουλευει.

το θέμα είναι ότι η uv σου καταστρέφει την βιολογία!
Link to comment
Share on other sites

μανο το ξερω.μπηκε προσωρινα να καψω την αιωρουμενη αλγη που εβγαλε το θαλασσινι νερο που εκανα το πρωτο γεμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Τις αλλαγες καλυτερα να μην τις αρχισεις ακομα,γιατι ειναι πολυ πιθανο να ξαναφουντωσει η αλγη.Αφησε το να στρωσει λιγο ακομα με την uv και στην συνεχεια ξεκινα κανονικα τις ρουτινες σου

Link to comment
Share on other sites

Τις αλλαγες καλυτερα να μην τις αρχισεις ακομα,γιατι ειναι πολυ πιθανο να ξαναφουντωσει η αλγη.Αφησε το να στρωσει λιγο ακομα με την uv και στην συνεχεια ξεκινα κανονικα τις ρουτινες σου

Συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο να αφησω να δουλευει η uv?αυτο θελω να μαθω.

κανα μηνα ακομη?λιγοτερο,περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Mολις ξεθολωσει τελειως,αστη ακομα μια βδομαδουλα και βγαλτη

Link to comment
Share on other sites

οκ.αν θελει μονο τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...