Jump to content

Νέο ενυδρείο 120lt


avraamp

Recommended Posts

Κουκλι Μακουλη! Πανεμορφο εχει γινει.Να το χαιρεσαι :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:

 

Σε ευχαριστώ Κοσμά, να είσαι καλά!

Υπεροχο εχει γινει το ενυδρειο!

Να το χαιρεσαι!

Και τα ραμιρεζακια θα τα λατρεψεις,φοβερα ψαρια,απιστευτοι γονεις!

Βαλτους και καμια γυναικα ομως,μονο αντρες βλεπω.

Σε ευχαριστώ πολύ Μιχάλη!

Πήρα δύο, ένα αρσενικό και ένα θηλυκό, αλλά όπως φαίνεται μάλλον είναι αρσενικοί και οι δύο, οπότε πρέπει να πάω για ψώνια... μήπως να σε αγγαρέψω να με βοηθήσεις;;;;

Το Σάββατο το βράδυ έψαχνα θέματα με τα συγκεκριμένα ψαράκια και έπεσα πάνω στο δικό σου... περιττό να σου πω ότι ξενύχτησα...

 

Μάκη έχει γίνει πολύ όμορφο. :thumbup:

Η τρύπα στο ramirez επουλώθηκε?

Σε ευχαριστώ Σωτήρη,

 

Είναι σε καλό δρόμο, κλείνει σιγά σιγά αλλά θέλει ακόμα λίγο, είχε γίνει μεγάλη αρκετά.

Το ψάρι είναι πολύ δραστήριο και στο φαί και στο κυνήγι που ρίχνει στο άλλο... οπότε πιστεύω είναι σε καλό δρόμο.  Του δίνω και σκόρδο, σπιρουλίνα και βιταμίνες...

 

Το μπλε φόντο πως το βλέπεις; :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο!Το ενυδρείο έχει γίνει υπέροχο!

Πραγματικό οφθαλμόλουτρο!

Το background προσωπικά μπορεί να το άλλαζα σε μαύρο αλλά αυτό είναι καθαρά δικό μου κόλλημα....

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!!:)

Το background μπήκε μόνο για τη φωτογραφία και βγήκε αμεσως μετά γιατί το ενυδρείο ειναι σε πάσο κουζίνας και θέλω να φαίνεται και απο τις 2 πλευρές. Έχω και μαύρο χαρτόνι το οποίο θα τιμηθεί στην επόμενη φωτογράφηση.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!!:)

Το background μπήκε μόνο για τη φωτογραφία και βγήκε αμεσως μετά γιατί το ενυδρείο ειναι σε πάσο κουζίνας και θέλω να φαίνεται και απο τις 2 πλευρές. Έχω και μαύρο χαρτόνι το οποίο θα τιμηθεί στην επόμενη φωτογράφηση.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αχαχαχα και πάνω που ετοιμαζόμουν να φτιαξω μιά απο τις φωτό σου στο φωτοσοπ να δούμε πως θα ήταν με μαύρο background!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που το βρηκες ενδιαφερον.Εγω εκανα πολλα λαθη και ελπιζω διαβαζοντας το οι επομενοι να τα εντοπισουν πιο ευκολα και να τα αποφυγουν.

Χαρα μου να σε βοηθησω να διαλεξεις νυφη,αρκει βεβαια να βρουμε γιατι προσφατα που εψαχνα για εναν φιλο μου μονο αρσενικα βρισκαμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που το βρηκες ενδιαφερον.Εγω εκανα πολλα λαθη και ελπιζω διαβαζοντας το οι επομενοι να τα εντοπισουν πιο ευκολα και να τα αποφυγουν.

Χαρα μου να σε βοηθησω να διαλεξεις νυφη,αρκει βεβαια να βρουμε γιατι προσφατα που εψαχνα για εναν φιλο μου μονο αρσενικα βρισκαμε.

Σε ευχαριστώ.

Σου έστειλα ΠΜ για να κανονίσουμε.

Κερνάω τους  καφέδες ή ... τις μπύρες!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε Για δες..... Μια χαρά το βρίσκω και πολύ ενδιαφέρον μπορώ να πω... Και ειδικά με αυτά τα ψαράκια!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που το βρηκες ενδιαφερον.Εγω εκανα πολλα λαθη και ελπιζω διαβαζοντας το οι επομενοι να τα εντοπισουν πιο ευκολα και να τα αποφυγουν.

Χαρα μου να σε βοηθησω να διαλεξεις νυφη,αρκει βεβαια να βρουμε γιατι προσφατα που εψαχνα για εναν φιλο μου μονο αρσενικα βρισκαμε.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημόσια τον Μιχάλη για τη βοήθεια στην αναζήτηση θηλυκής.  

Η νύφη βρέθηκε, το προξενιό έγινε.. μένει να δούμε αν θα γίνει και ο γάμος...:)

 

Αυτούς τους λίγους μήνες που ασχολούμαι με το χόμπι και την κοινότητά μας, είμαι στην ευχάριστη θέση να έχω γνωρίσει πολύ αξιόλογα άτομα και να έχω κάνει νέους φίλους μέσα από το φόρουμ!!!

 

Μιχάλη, σε ευχαριστώ θερμά, όχι απλά γιατί με βοήθησες στην αναζήτηση του ψαριού, αλλά γιατί ήρθες από το Π.Φάληρο στο Χαλάνδρι μόνο και μόνο για να βρεις και να διαλέξεις το θηλυκό ψάρι, σε μία ημέρα που είχαν απεργία τα Μ.Μ.Μ. και γινόταν στους δρόμους ένας ψιλοχαμός... και όλα αυτά χωρίς καν να γνωριζόμαστε... μας είχαν απλά συστήσει κάποια στιγμή σε μία συνάντηση πριν από μήνες. :thaman:

 

Αυτό είναι το Aquazone !!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν βλέπουμε φώτο είναι σαν να μην έγινε τίποτα... :P

Έχεις τα δίκια σου!  Το ψάρι ακόμα δεν έχει μπει στο ενυδρείο...

Το βράδυ θα το βάλω, το προσαρμόζω σταγόνα σταγόνα, μην έχω τα καλά του άλλου με στρες στην προσαρμογή.

Οπότε τα φώτα θα είναι σβηστά και το υλικό θα ανέβει μέσα στο Σαββατοκύριακο.  Ελπίζω να βρω χρόνο και να κάνω και καμία δοκιμή με μαύρο φόντο στο ενυδρείο.:P

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλες την μικρη Μακη?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο σβήσανε τα φώτα, το βράδυ πριν πέσω για ύπνο θα τη βάλω.

Το απόγευμα της αύξησα και τη ΡΟΗ και τα αδειάσματα του νερού.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην μωρε να ηρεμησει και αυτη η κακομοιρα.Και απο αυριο καλο ταισμα να μεγαλωσει γρηγορα και αμα βλεπεις οτι την κυνηγανε πολυ ριξε λιγο σκληρο νερακι η λιγο πιο ζεστο στην αλλαγη,να ξενερωνουν για να την αφησουν ησυχη να αναπτυχθει.Μην την κυνηγανε οι λιγουριδες απο τωρα,μικρο κοριτσι. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο σβήσανε τα φώτα, το βράδυ πριν πέσω για ύπνο θα τη βάλω.

Το απόγευμα της αύξησα και τη ΡΟΗ και τα αδειάσματα του νερού.

αχχαχααχχααχα ρε συ Μάκη αν ειχε φωνή θα φώναζε "προσαρμόστηκα" "προσαρμόστηκα" , Βαρέθηκε εκεί!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή  μπήκε, όλα καλά και ήρεμα.  Προσαρμόστηκε με τη μία και άρχισε βόλτες να εξερευνά το χώρο.  Κατέβηκε χαμηλά και τσίμπησε και λίγο άμμο από το βυθό.  Μάλλον έπεσε πείνα και έψαχνε τίποτα να φάει

Οι μεγάλοι είχαν ήδη αράξει αλλά σε κάποια φάση που την πήραν χαμπάρι, την πλευρίσαν και οι δύο και μετά παίξαν και κάτι ψιλές μεταξύ τους...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

65f573fe748db5c4d849a2b1de390fbc.jpg

Πως τη βλέπετε την κυρία;;;

Οι μάγκες πρέπει να παίζουν ξύλο, λείπω και τη φωτό μου την έστειλε η γυναίκα μου, αλλα τους βλέπω αγριεμένους.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - avraamp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κουκλα!!

Και οι αρσενικοι εδειξαν αλλο χρωμα!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι..

Τωρα μαλιστα που βγαλαν τα χρωματα τους...

Μοιαζουν με ραμιρεζι..

Πανεμορφα...

Υπομονη να δουμε αν θα πιασουν τις γωνιες τους ή θα τις "παιζουν" μεχρι τελικης πτωσεως...

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα!!

Και οι αρσενικοι εδειξαν αλλο χρωμα!

Είδες πως έδειξαν τα χρώματά της;  Όσο την είχα στην προσαρμογή είχε χάσει τα χρώματά της τελείως.  Έφαγε το πρωί που τάισα.

Όπως φαίνεται η φωτογραφία, αυτός στα δεξιά είναι με την τρύπα.  

 

Ε ναι..

Τωρα μαλιστα που βγαλαν τα χρωματα τους...

Μοιαζουν με ραμιρεζι..

Πανεμορφα...

Υπομονη να δουμε αν θα πιασουν τις γωνιες τους ή θα τις "παιζουν" μεχρι τελικης πτωσεως...

 

Χθες το βράδυ ήδη η θηλυκή με τον σημαδεμένο είχαν πιάσει τη δεξιά γωνία του ενυδρείου και ο άλλος την αριστερή.  Το πρωί τους βρήκα όπως τους άφησα...

Μετά βγήκαν για φαΐ που τάισα και εγώ έφυγα για δουλειά.  Τώρα δε ξέρω τι γίνεται...

 

Πάντως παιδιά τα ψάρια είναι πανέμορφα, έχω πάθει πλάκα.

Τον ένα αρσενικό πρέπει να τον βγάλω;

Έγινε επεξεργασία - avraamp
Link to comment
Share on other sites

Ασε να δεις πως θα πανε τα πραγματα,απλα θελει παρακολουθηση.

Οπως ειπε ο Σταθης μπορει να σκοτωνονται ολη την ημερα οποτε να χρειαστει να βγαλεις εναν.

Μπορει επισης να χωρισουν το ενυδρειο στη μεση και να μην εχεις τοσο προβλημμα.Και στην δευτερη περιπτωση βεβαια δεν μπορει να κοιταει τον αλλο να τρωει γλυκο και αυτος τιποτα..Καποια στιγμη σε καμια μεγαλη αλλαγη ή πτωση της θερμοκρασιας που θα ερθει η ορεξη μπορει να αρπαχτουν και να την διεκδικουν.

Εγω θα εβγαζα ετσι κι αλλιως τον ενα απο την αρχη,αλλα θα τα αφηνα λιγο καιρο ωστε να δω με ποιο ταιριαζει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αστον αν εχουν φωλιασει στις δυο ακρες...

Η θυληκια θα κανει το "παιχνιδι"της μην σε ανυσηχει...

Μπορει να ζευγαρωσει και με τους δυο!!

Αστον για ασφαλεια για την θυληκια..

Αν ζευγαρωσουν και του την "πεσουν" μαζι τοτε βγαλε αυτον που κραταει το φαναρακι...:-P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ομορφα χρωματα. Ειναι πραγματικα πανεμορφο το......τριο σου!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδες πως έδειξαν τα χρώματά της;  Όσο την είχα στην προσαρμογή είχε χάσει τα χρώματά της τελείως.  Έφαγε το πρωί που τάισα.

Όπως φαίνεται η φωτογραφία, αυτός στα δεξιά είναι με την τρύπα.  

 

 

Χθες το βράδυ ήδη η θηλυκή με τον σημαδεμένο είχαν πιάσει τη δεξιά γωνία του ενυδρείου και ο άλλος την αριστερή.  Το πρωί τους βρήκα όπως τους άφησα...

Μετά βγήκαν για φαΐ που τάισα και εγώ έφυγα για δουλειά.  Τώρα δε ξέρω τι γίνεται...

 

Πάντως παιδιά τα ψάρια είναι πανέμορφα, έχω πάθει πλάκα.

Τον ένα αρσενικό πρέπει να τον βγάλω;

Σε όλες αρέσουν τελικά οι ουλές..Δεν είναι τυχαίο, μιλάει η φύση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...