Jump to content

Νέο ενυδρείο 120lt


avraamp

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φιλαράκι...

Πολύ ωραία ειναι όντως...

Άντε να δούμε και λίγο χαρακτήρα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ραμ εννοείς αλλα ποιος ξερει που τα πινεις!!! Τυχερε!!! Εεεε stathis!?!?!?!?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ραμ εννοείς αλλα ποιος ξερει που τα πινεις!!! Τυχερε!!! Εεεε stathis!?!?!?!?!

Χαχαχαχα. Σωστός, ούτε που το πρόσεξα. Γεια σου ρε Στάθη...

Έγινε επεξεργασία - avraamp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Σωστός, ούτε που το πρόσεξα. Γεια σου ρε Στάθη...

Ραμ εννοείς αλλα ποιος ξερει που τα πινεις!!! Τυχερε!!! Εεεε stathis!?!?!?!?!

Χαχαχαχα...

Με πιναν...

Το αιμα συγκεκριμενα μεχρι τωρα ενας πιτσιρικας 3 και κατι χρονων και μια μπεμπα 9 μηνων....

Αφου δεν τα βαπτισα και αρουανες παλι καλα να λετε...

Χαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μακη! Ειδες τι πανεμορφα ψαρακια ειναι? Αλλα μου αρεσει που βαζεις κατι στο μυαλο σου και την επομενη το πραγματοποιεις :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν λεω τιποτα, τα ειπα απο κοντα χθες βραδυ, ζηλεια να σας φαει χαχαχαχα.

Σταλθηκε απ τη μπακατελα μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοσμα ευχαριστώ φιλαράκι.

Τα σκεφτομουνα πολύ καιρό τώρα, μετά την κουβέντα μας, πήγα τα είδα απο κοντα, ε δεν ήθελα και πολυ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι καθόλου εύκολος ο Μάκης, στο προηγούμενο μαγαζί που πήγαμε μαζί ο υπάλληλος του είπε να μην τα πάρει γιατί δεν πρέπει να ήταν καλά και ο Μάκης ακόμα και τότε το σκεφτόταν να παρακούσει τον υπάλληλο, ευτυχώς βέβαια κάθε εμπόδιο για καλό γιατί εκείνα ήταν μικρά ενώ αυτά που πήρε τώρα είναι σχετικά μεγάλα και πανέμορφα τόσο που ζήλεψα και θα βάλω κι εγώ.  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι καθόλου εύκολος ο Μάκης, στο προηγούμενο μαγαζί που πήγαμε μαζί ο υπάλληλος του είπε να μην τα πάρει γιατί δεν πρέπει να ήταν καλά και ο Μάκης ακόμα και τότε το σκεφτόταν να παρακούσει τον υπάλληλο, ευτυχώς βέβαια κάθε εμπόδιο για καλό γιατί εκείνα ήταν μικρά ενώ αυτά που πήρε τώρα είναι σχετικά μεγάλα και πανέμορφα τόσο που ζήλεψα και θα βάλω κι εγώ. :thumbup:

Φίλε για το συγκεκριμένο μαγαζί στο είχα ξαναπεί, ειναι προς τιμήν τους που μου είπαν ότι τα ψάρια δεν ειναι σε καλή κατάσταση και με συμβούλεψαν να μην τα πάρω... Ειναι σημαντικό να μην κοιτάνε τον πελάτη στην τσέπη και μόνο. Μπορει να έχασαν την πώληση δυο ψαριών αλλα κέρδισαν ένα πελάτη που ειναι νομίζω και το σημαντικότερο.

Άντε Κώστα να βάλεις και εσυ ένα ζευγαράκι.

Ήθελα επίσης να ρωτήσω στο ενυδρείο μου αν θα μπορούσα στο μέλλον να βάλω και αλλα τέτοια ψάρια και αν ναι μέχρι πόσα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάκη γι αυτό κι εγώ ψωνίζω και παρήγγειλα από κει γιατί μου το είχες πει ότι κοιτάει το συμφέρον του πελάτη κι όχι το δικό του κι εννοείται προς τιμήν του που σε προειδοποίησε, μακάρι να ήταν όλοι σαν κι αυτόν επαγγελματίες. Εγώ θα βάλω στο νέο ενυδρείο που σκέφτομαι να φτιάξω, σε 3-4 μήνες πιστεύω οπότε υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα επίσης να ρωτήσω στο ενυδρείο μου αν θα μπορούσα στο μέλλον να βάλω και αλλα τέτοια ψάρια και αν ναι μέχρι πόσα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κιχλιδες αλλες δεν μπορεις να βαλεις Μακη.Το εχω ρωτησει και εγω πολλες φορες.Μονο καποιο κοπαδοψαρο μπορεις.Εγω στην θεση σου ετσι οπως εισαι στημενος θα εβγαζα ολα τα τετρα που ειναι γονοφαγα και θα εβαζα στην θεση τους οτο ή καποιο κοπαδοψαρο απο αλλη ηπειρο αρκει να θελουν μαλακο νερο

Link to comment
Share on other sites

Κιχλιδες αλλες δεν μπορεις να βαλεις Μακη.Το εχω ρωτησει και εγω πολλες φορες.Μονο καποιο κοπαδοψαρο μπορεις.Εγω στην θεση σου ετσι οπως εισαι στημενος θα εβγαζα ολα τα τετρα που ειναι γονοφαγα και θα εβαζα στην θεση τους οτο ή καποιο κοπαδοψαρο απο αλλη ηπειρο αρκει να θελουν μαλακο νερο

Δηλαδή 6 ραμιρεζι δε θα μπορούσαν να μπουν μαζί για παράδειγμα, αφού και στα μαγαζιά ολα μαζί τα έχουν....

Για κοπαδοψαρο έχεις καμία καλή ιδέα να προτείνεις, αν και τώρα που αραίωσα το κοπάδι των τετρα άπλωσαν ωραία στο ενυδρείο, καμία σχέση με πριν που έμεναν στάσιμα στην αριστερή μεριά του ενυδρείου. Αν συνεχίσουν έτσι θα είμαι ευχαριστημένος, πριν είχα αρχισει και ξενέρωνα. Ενδιαφέρουσες προτάσεις βέβαια ειναι πάντα δεκτές!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν  μπορω να μιλησω για ψαρια που δεν εχω βαλει στο ενυδρειο μου δεν θα ηταν σωστο.Φιλοξενησα για πολυ λιγο αρλεκινους και ηταν ομορφο ψαρακι.Κοιτα πανω κατω ολα τα κοπαδοψαρα εχουν παρομοιες συμπεριφορες.Δεν περιμενεις να δεις κατι διαφορετικο.Τουλαχιστον δεν τρωνε τον γονο οπως τα τετρα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά Μάκη τα τέτρα τρώνε τα κοληματάκια τους. Κολάνε με καμία γωνία , κάνουν καμία κλασική καθιερωμένη βόλτα, τραβάνε κάτι τέτοιες ορέξεις. Και εμένα οι καρδινάλιοι από εκεί που είναι cool διάσπαρτοι τρώνε φλασιά ενώνονται και αρχίζουν μια διαδρομή πήγαινε έλα! χαχχα! 

 

Καταπληκτικό το ραμ , ήταν το 1ο ψάρι που ήθελα ποτέ να πάρω.. Μην σας πω ότι εχω ζηλέψει τόσο που θέλω να πάρω :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπήκαν τα πολυπόθητα ramirezi, κάναμε και τις θεραπείες μας... λόγω τρύπας στο κεφάλι.

Φοβερά ψαράκια, το χειμώνα σκέφτομαι να στήσω γενικότερα όλο το ενυδρείο γύρω από αυτά, να το φέρω όσο μπορώ προς το περιβάλλον που τους αρέσει... Θα το δούμε μέχρι τότε, θα χρειαστώ σίγουρα τη βοήθειά σας. :)

Άλλαξα και το στήσιμο του ενυδρείου, πρόσθεσα κάποιες πέτρες και άλλη μία ρίζα και αφαίρεσα μερικά φυτά για να χωρέσουν όλα αυτά..

Μερικές φωτογραφίες.

 

IMG_3543_zpsp37wp7mm.jpg[/url]

 

IMG_3539_zpspc80pdqh.jpg

 

IMG_3522_zps7b2swpny.jpg

 

IMG_3515_zpszrijsq8r.jpg

 

IMG_3507_zpsjhyzvywo.jpg

 

IMG_3502_zpscuoo1z5e.jpg

 

[url=http://s1024.photobucket.com/user/avraamp/media/IMG_3501_zpshmf3ufei.jpg.html]

IMG_3501_zpshmf3ufei.jpg

 

 

Προτάσεις - σχόλια δεκτά

Έγινε επεξεργασία - avraamp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο. Καλα το πας.

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο εχει γινει και καθαρο .

Κρατα χαμηλοτερο το Pogostemon erectus οπως εχεις κανει και αριστερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kοίτα συμφωνώ με το Νίκο για το erectus χαμήλωσε το και μην αγχώνεσαι έρχομαι να το πάρω χαχαχαχαχαχα!!! Μπράβο Μάκαρε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο. Καλα το πας.

Send from the Heart of Amazonas

 

 

Ωραιο εχει γινει και καθαρο .

Κρατα χαμηλοτερο το Pogostemon erectus οπως εχεις κανει και αριστερα.

 

 

Πολυ ομορφο ρε μακη!!!

Μπραβο!

 

 

Kοίτα συμφωνώ με το Νίκο για το erectus χαμήλωσε το και μην αγχώνεσαι έρχομαι να το πάρω χαχαχαχαχαχα!!! Μπράβο Μάκαρε :)

 

 

Αυτα ειναι.

 

 

Ωραιο εχει γινει Μακη,συμφωνω με τον Νικο!

Σας ευχαριστώ!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κουκλι Μακουλη! Πανεμορφο εχει γινει.Να το χαιρεσαι :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-193:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχο εχει γινει το ενυδρειο!

Να το χαιρεσαι!

Και τα ραμιρεζακια θα τα λατρεψεις,φοβερα ψαρια,απιστευτοι γονεις!

Βαλτους και καμια γυναικα ομως,μονο αντρες βλεπω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάκη έχει γίνει πολύ όμορφο. :thumbup:

Η τρύπα στο ramirez επουλώθηκε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...