Jump to content

Νεος Στη Θαλασσα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 562
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα.μερικες φωτο με τα νεα του ενυδρειου(σας εχω σπασει τα κλαμπανια αλλα αν δεν το μοιραστω με εσας τοτε με ποιον?)

lightt5048.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lightt5049.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lightt5047.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lightt5050.jpg

Uploaded with ImageShack.us

εβαλα δυο φραγκς με πρασινη αποχρωση στο αριστερο νησακι για να δωσω λιγο χρωμα

lightt5051.jpg

Uploaded with ImageShack.us

το δεξι νησι ξεστηθηκε-ξεκολληθηκε και στηθηκε περιμενοντας και αλλα sps(ελπιζω)

lightt5052.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Καλότυχα και καλοχρωματισμένα-με γρήγορη ανάπτυξη να είναι.Πάρε μια δοσομετρική να ησυχάσεις...για σένα το λέω :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ.Διαχειριστα.(τωρα το πηρα χαμπαρι.και εις ανωτερα).να σαι καλα.

εχεις δικιο για τη δοσομετρικη,τα εχουμε ξαναπει.πρεπει να γινει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να τα δεις σύντομα δέντρα. Στο στήσιμο του βράχου έχεις πάρεις master φοβερό. Αν ποτέ στήσω μεγαλύτερο ενυδρείο(καταραμένη κρίση) σίγουρα θα πρέπει να βοηθήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΟΥ!!! Τώρα το είδα και εγώ!! συγχαρητήρια!!

sorry Κώστα για το spam.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να τα δεις σύντομα δέντρα. Στο στήσιμο του βράχου έχεις πάρεις master φοβερό. Αν ποτέ στήσω μεγαλύτερο ενυδρείο(καταραμένη κρίση) σίγουρα θα πρέπει να βοηθήσεις!!

Δημητρη ευχαριστω για τα καλα σου λογια.να σαι καλα.μετα απο ατελειωτες ωρες στησε-ξεστησε μου φαινεται οτι κατι εμαθα ο αυτοδιδακτος.

ευχομαι με το καλο να παρεις μεγαλυτερο και ειναι χαρα μου να ερθω,εστω και με τις λιγοστες γνωσεις μου,να βοηθησω σε οτι και οσο μπορω.η μεγαλυτερη χαρα του χομπυ μας νομιζω ειναι αυτη.

.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τα πας..... προσεχε οταν βαζεις πολλες ακρο μαζι να κοιτας τις τιμες μην πεσουν αποτομα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τα πας..... προσεχε οταν βαζεις πολλες ακρο μαζι να κοιτας τις τιμες μην πεσουν αποτομα...

να σαι καλα.απο μετρησεις αλλο τιποτα.και ειδικα οταν προσθετω νεα κοραλλια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.επειδη η διατηρηση σταθερων παραμετρων ειναι πλεον επιτακτικη αναγκη για το ενυδρειο μου παραγγελθηκαν δυο απο τους μονους δοσομετρητες της grotech για ca και kh της φωτο.

2912-1-34133_s.jpg

το μαγνησιο καλυπτεται απο τις αλλαγες νερου οποτε παμε με αυτες και βλεπουμε.

μολις στηθουν θα ποσταρω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αγορά,,, θα σου κάνουν τη δουλειά μια χαρά... δοκιμασμένη

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή.4 φίλοι μου τις δουλεύουν και είναι απόλυτα ικανοποιημένοι.Έχουν και μαγνήτες οπότε τους κολλάς μαζί.Ρίξε μια ματιά στα πρόσθετα που ετοιμάσαμε με τον Αίολο και άρχισε χημικά.Θα δείς τεράστια διαφορά απο δώ και πέρα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.επειδη η διατηρηση σταθερων παραμετρων ειναι πλεον επιτακτικη αναγκη για το ενυδρειο μου παραγγελθηκαν δυο απο τους μονους δοσομετρητες της grotech για ca και kh της φωτο.

2912-1-34133_s.jpg

το μαγνησιο καλυπτεται απο τις αλλαγες νερου οποτε παμε με αυτες και βλεπουμε.

μολις στηθουν θα ποσταρω εντυπωσεις

Πολυ αξιοπιστες.Καλη αγορα.

Εχε στο προγραμα αλλη μια για το μαγνησιο :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους δυο.η αληθεια ειναι οτι ειχα μια επιφυλαξη αλλα μιλησα και με ενα μελος απο εδω που την εχει δουλεψει και μου ειπε πως ηταν ευχαριστημενος.αφου τσεκαρα και το μανομετρικο(απουσια σαμπ γαρ) εκανα το βημα.

Αλεξ θα το κοιταξω αυτο που μου λες μιας και ημουν ετοιμος για αυτα τα υλικα

http://aquario.gr/fr...ethod-1-kg.html

http://aquario.gr/fr...buffer-1kg.html

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αξιοπιστες.Καλη αγορα.

Εχε στο προγραμα αλλη μια για το μαγνησιο :)

Στρατο μεχρι τωρα δεν χρειαστηκε να συμπληρωσω μαγνησιο.δεν ξερω αν επαιζε ρολο το seachem advance calcium που ελεγε πως διατηρει το μαγνησιο και στροντιο.εχω σταθερα 1320.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο μεχρι τωρα δεν χρειαστηκε να συμπληρωσω μαγνησιο.δεν ξερω αν επαιζε ρολο το seachem advance calcium που ελεγε πως διατηρει το μαγνησιο και στροντιο.εχω σταθερα 1320.

Επειδη θα αυξηθει το στοκ ζωντανων στο ενυδρειο σου,θα αυξηθει και η καταναλωση,οποτε πιστευω καποια στιγμη θα σου χρειαστει :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.οι δοσομετρικες αφιχθησαν σημερα.παρολο που δεν εχω ακομα χημικα(αυριο θα παρω) δεν αντεξα στο πειρασμο να μην τις δοκιμασω εστω και με σκετο νερο εκτος ενυδρειου.οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες.ευκολο καλιμπραρισμα και προγραμματισμος.

και πολυ καλο μανομετρικο μιας και ειχα εναν ενδοιασμο αν θα μπορουν να μπουν στο ντουλαπι και να μου ανεβαζουν τα υγρα στο ενυδρειο η αν θα επρεπε να τις βαλω(με πατεντα)στο υψος του ενυδρειου.χωρις υπερβολη ανεβαζε το νερο μεχρι και το 1,20μ αν και εγω θελω μεχρι 65εκ.βεβαια τοσο ψηλα δεν ξερω κατα ποσο ταλαιπωρειται η αντλια(μικρη διαρκεια ζωης) η με τις σκονες μεσα στο νερο ποσο μπορει να το ανεβασει.

Αλεξ αυτο που μου ειχες γραψει για τους μαγνητες οι δικες μου δεν κολλανε μεταξυ τους.αντιθετα απομακρυνονται(πως βαζεις ιδιους πολους σε μαγνητες) οπως και να τις βαλω.μονο αν βαλω την μια με την οθονη μπροστα και την αλη με την οθονη προς τα πισω.βεβαια και να μην κολλησουν λιγο το κακο.

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

Είναι φορτισμένοι το ίδιο δηλαδή και απο τις 2 πλευρές? παίξε λίγο δεν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

και ομως.πεδαιυομουν ποση ωρα αλλα δεν, ωσπου μου σπασαν τα νευρα και το αφησα.αφου δεν γινεται δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.η εγκατασταση εγινε,αυριο φτιαχνω τα υλικα και ειμαι ετοιμος για balling.

lightt5002.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lightt5001.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...