Jump to content

Νεος Στη Θαλασσα


Recommended Posts

το τελευταιο δεκαημερο εχουν σταθεροποιηθει οι τιμες μιας και πριν μεχρι να βρω τις δοσεις γανιασα και ευτυχως δεν τα τιναξα στον αερα οποτε δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.παντως τα κοραλλια ακομα και καποια φραγκς που ειχα βαλει παλιοτερα συνεχιζουν σταθερα να μεγαλωνουν.

τα τους μετασχηματιστες δεν γνωριζω καθολου.

τα ιχοστοιχεια τα εχω κατα νου και με την πρωτη ευκαιρια θα τα παραγγειλω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 562
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το τελευταιο δεκαημερο εχουν σταθεροποιηθει οι τιμες μιας και πριν μεχρι να βρω τις δοσεις γανιασα και ευτυχως δεν τα τιναξα στον αερα οποτε δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.παντως τα κοραλλια ακομα και καποια φραγκς που ειχα βαλει παλιοτερα συνεχιζουν σταθερα να μεγαλωνουν.

τα τους μετασχηματιστες δεν γνωριζω καθολου.

τα ιχοστοιχεια τα εχω κατα νου και με την πρωτη ευκαιρια θα τα παραγγειλω

Ποτε το βλεπεις να κουρευεις;;;

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον κουρευω το γκαζον στο κηπο μιας και εδιωξα το κηπουρο(ατιμη κριση). :D :D .

περα απο την πλακα Αγγελε αργω ακομα αλλα μακαρι να πανε τοσο καλα που να πω καποια στιγμη <<παρε κοσμε,ελατε να παρετε>>.

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

Αι μωρε,μια χαρα τα πας...θα ερθει και αυτη η στιγμη...και οταν θα ερθει θα γινω ο καινουργιος σου κηπουρος!!1φραγκ το μισο στρεμα γκαζον θελω....χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά κοράλλια θέλουν πολύ υπομονή.Ακόμα δεν έχεις δει τα χρώματα που έχουν να σου δώσουν.Άλλα πιο σκληροτράχηλα ανοίγουν αμέσως και άλλα κάνουν μήνες να δείξουν το πραγματικό τους χρώμα.

Πάντως πιστεύω οτι με την προσθήκη των δοσομετρικών νιώθεις πιο άνετα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει Αλεξ αυτο που λες.καποια μεγαλωνουν πιο γρηγορα σε σχεση με αλλα.σιγουρα με την προσθηκη δοσομετρικων και απο την στιγμη που ρυθμισα τις δοσεις ειμαι πιο χαλαρος αλλα ανα τακτικα χρονικα διαστηματα κανω τεστακια να δω που βρισκομαι και αν διατηρουνται οι τιμες.

παντως πιστευω πως με ενα καλο λεντ φωτιστικο(εστω και diy με σωστες αναλογιες) θα πηγαινα ενα βημα μπροστα.

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

Οκ με τα λέντ συμφωνώ αλλά μπορείς να πετύχεις τρελά πράγματα και με Τ5...ρίξε μια ματιά στο ενυδρείο του Σταύρου(Vrilo)ή του Larry...

Θεωρώ οτι για φούλ sps η συνταγή είναι άλλη.Μία εντατική βακτηριακή μέθοδο όπως Zeovit,bio-pellets,Vodka-ζάχαρη-ξύδι κτλ με επιθετικό σκίμινκ να κρατάει εξαιρετικά χαμηλά NO3,PO4 και τιμές NSW και πάει τρένο μόνο του.Εκεί πρέπει να στοχεύσεις τώρα.

Ετοιμάζουμε ένα αρθράκι πάνω σε τέτοιες μεθόδους με την ομάδα του θαλασσινού...ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα να είναι έτοιμο..

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

με ριχνεις σε βαθια νερα και δεν πατωνω.αναμενω το αρθρο για να προσανατολιστω.εχω να ριξω παλι διαβασμα......ουτε πανελληνιες.

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

Για λεντ παντως και αμα πας προς τα εκει,περιμενε λιγες μερες να φτιαξω το δικο μου....αν δεν παθεις πλακα να μην με λενε Αγγελο.....θυμασε αυτο που μου ειπες με τις αντανακλασεις....δεν μπορεις να φανταστεις τι γινετε....!!!για σενα αγορι μου κομματια να γινω....

Link to comment
Share on other sites

Για λεντ παντως και αμα πας προς τα εκει,περιμενε λιγες μερες να φτιαξω το δικο μου....αν δεν παθεις πλακα να μην με λενε Αγγελο.....θυμασε αυτο που μου ειπες με τις αντανακλασεις....δεν μπορεις να φανταστεις τι γινετε....!!!για σενα αγορι μου κομματια να γινω....

μην φτασουμε και σε ακραιες καταστασεις. :D :D .γεια σου ρε Αγγελε.να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

μην φτασουμε και σε ακραιες καταστασεις. :D :D .γεια σου ρε Αγγελε.να σαι καλα.

Ακριδο φραγκακια!!!!τρελα λεφταααααα!!!!!με ουρα και φτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παρα το προβλημα με τις αιπταζιες συνεχιζω την προσπαθεια.σημερα προστεθηκαν και τα ιχνοστοιχεια της fauna marin στο δυαλυμα του ασβεστιου και αναμενω καλυτερα αποτελεσματα.

ενα προχειρο βιντεακι.η ποιοτητα της εικονας δεν ειναι καλη αν και η καμερα ειναι καλη.δεν ξερω τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορμο Κωστα..και οι ψαρουκλες τελειες!!!αντε και στα δικα μας :-)

Link to comment
Share on other sites

Για led αμα θες να δεις πως είναι μιας και είμαστε και σχετικά κοντά (κωροπι ) μπορείς να έρθεις σπίτι να δεις το δικό μου φωτιστικό πίνουμε και καφέ και τα λέμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Για led αμα θες να δεις πως είναι μιας και είμαστε και σχετικά κοντά (κωροπι ) μπορείς να έρθεις σπίτι να δεις το δικό μου φωτιστικό πίνουμε και καφέ και τα λέμε ;)

γιατι οχι?οποτε εχεις ελευθερο χρονο στειλε μου ενα πμ να κανονισουμε.να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

...ενα προχειρο βιντεακι.η ποιοτητα της εικονας δεν ειναι καλη αν και η καμερα ειναι καλη.δεν ξερω τι φταιει.

Πολύ όμορφα τα ζωντανά σου Κώστα, εύχομαι να τουμπανιάσουν και να μη χωράνε στο ενυδρείο, η ποιότητα της εικόνας είναι κακή γιατί έχει πέσει πολύ συμπίεση, είναι 240p ενώ θάπρεπε να ήταν τουλάχιστον 420p... keep the good job...

Link to comment
Share on other sites

Στελιο ευχαριστω για τα καλα σου λογια και τις ευχες σου.να σαι καλα.

υπαρχει καποιος τροπος να φαινονται τα βιντεακια πιο καλα?τα φωτα σου σε παρακαλω μιας και απο τεχνολογια ειμαι.......αστα.

Link to comment
Share on other sites

Να ανεβάσεις την ανάλυση του βίντεο στην μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Να ανεβάσεις την ανάλυση του βίντεο στην μηχανή.

θα κανω μια προσπαθεια.παντως χωρις να αλαξω καποια ρυθμιση και βιντεακια που ειχα ανεβασει παλιοτερα ητανε στο 360p και βλεπονταν ικανοποιητικα.

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

Στελιο ευχαριστω για τα καλα σου λογια και τις ευχες σου.να σαι καλα.

υπαρχει καποιος τροπος να φαινονται τα βιντεακια πιο καλα?τα φωτα σου σε παρακαλω μιας και απο τεχνολογια ειμαι.......αστα.

Προφανώς φταίει το πρόγραμμα που κάνεις μετατροπή για web, κάπου έχει ρύθμιση της ανάλυσης, ανέβασέ τη τουλάχιστον στα 420p... Εάν το κάνεις από την ίδια την μηχανή, κάνε τη ρύθμιση εκεί... Σίγουρα θα σου βγει μεγαλύτερο το αρχείο αλλά θα βλέπεται ικανοποιητικά...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φταίει το πρόγραμμα που κάνεις μετατροπή για web, κάπου έχει ρύθμιση της ανάλυσης, ανέβασέ τη τουλάχιστον στα 420p... Εάν το κάνεις από την ίδια την μηχανή, κάνε τη ρύθμιση εκεί... Σίγουρα θα σου βγει μεγαλύτερο το αρχείο αλλά θα βλέπεται ικανοποιητικά...

ευχαριστω. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα βρε, τι ευχαριστείς, μακάρι να βοήθησα για να βλέπουμε την όμορφη εξέλιξη του ενυδρείου σου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ενα πιο καθαρο βιντεακι αυτη τη φορα(η αναλυση ειναι και καλυτερη με το πρωτο εικονιδιακι στη μπαρα κατω δεξια) .τις απταιζιες καντε πως δεν τις βλεπεται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...