Jump to content

Ενυδρείο Με Χρυσόψαρα


kalliroi

Recommended Posts

Φίλε samilias21 το μόνο σίγουρο είναι ότι το επόμενο ενυδρείο θα είναι για αφρικάνες και ειδικότερα από την λίμνη malawi.Απλά ακόμη δεν μπορώ

να αποχωριστώ τα χρυσόψαρα.

Υ.Γ Χρυσάνθη συγνώμη για το off topic :poster_oops::poster_oops:

Μπορεις να ξεφορτωθεις τα χρυσοψαρα στη Χρυσανθη τωρα που θα βαλει μπροστα τη μπανιερα και να ξεκινησεις το ονειρο σου!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ξεφορτωθεις τα χρυσοψαρα στη Χρυσανθη τωρα που θα βαλει μπροστα τη μπανιερα και να ξεκινησεις το ονειρο σου!

Κάτσε να δούμε ότι δεν θα πλακώνονται και στη λίμνη, γιατί μετά θα ψάχνω κι εγώ να τα ξεφορτωθώ. Αν πάντως γίνει κάτι τέτοιο με βλέπω να έχω κοινά χρυσόψαρα έξω και fancy μέσα, θα μου είναι πολύ δύσκολο να αποχωριστώ κάποιο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω που εχω παντως 4 μαζι σε διαφορα μεγεθη σε πολυ λιγα λιτρα οτι πρεπει μια χαρα τα πανε... :Ρ

Παντως το να θελεις να τα δωσεις και να μην τα περνει κανεις δεν το περιμενα!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λόγω των απαιτήσεών τους σε λίτρα. Τώρα που θα κάνω τη λιμνούλα αν την εγκρίνεις μπορείς να τα δώσεις σε μένα αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοητε, μολις στρωσεις και εισαι ετοιμη δικα σου, να κανουμε κανα φυτεμενο και εμεις σαν παιδια που ειμαστε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ξεφορτωθεις τα χρυσοψαρα στη Χρυσανθη τωρα που θα βαλει μπροστα τη μπανιερα και να ξεκινησεις το ονειρο σου!

Αυτό σίγουρα θα ήταν πολύ καλό γιατί το ομολογώ ότι το σκέφτομαι συνέχεια για το αφρικάνικο.Αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τα διώξω

τα χρυσόψαρα(αν και μετά από την τελευταία περιπέτεια δεν έχει μείνει κανένα από τα παλιά).Και δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω και δεύτερο μεγάλο

ενυδρείο στο σπίτι :bigemo_harabe_net-99::bigemo_harabe_net-99:

Link to comment
Share on other sites

Χρυσάνθη τι έγινε με τον νταή?Τον έριξες μέσα στο μεγάλο ενυδρείο ή θα τον αφήσεις και σήμερα.....

Link to comment
Share on other sites

Από την Κυριακή τα έχω χωριστά, σήμερα θα δοκιμάσω να τον βάλω πίσω.

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ήταν απλά μια αναλαμπή του μεγάλου !!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, κι εγώ εύχομαι το ίδιο! Τώρα τα τάισα και θα μεταφέρω πίσω τον μεγάλο αργότερα, αφού θα έχουν φάει. Θέλω να είναι χορτασμένα όταν θα τα βάλω πάλι μαζί. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Το πρωί παρέλαβα και το φίλτρο αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει ν' ασχοληθώ μαζί του. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τώρα που αποκαλύφθηκε ότι το common είναι αρσενικό και το oranda red cap θηλυκό, δεν μπορούν να συνεχίσουν να λέγονται "Νηρέας και Πρωτέας"! Ο αρσενικός παραμένει Νηρέας αλλά το θηλυκό ονομάζεται πλέον Δωρίς, που σύμφωνα με την αρχαία μυθολογία ήταν η γυναίκα του Νηρέα, με τον οποίο απέκτησαν τις Νηρηίδες! Ταιριάζει! :wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

να τα χαιρεσαι κι αυτα και τις Νηρηιδες σου λοιπον! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Και τα αρσενικα που θα βγουν;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Μπορεί να βγούνε όλα θηλυκά, εμείς στο σόι μου είμαστε τίγκα στις γυναίκες! :P

Τα αρσενικά θα είναι οι Τελχίνες, οι οποίοι θεωρούνταν παιδιά της θάλασσας. Η ελληνική μυθολογία είναι πλούσια, θα βρούμε ονόματα για όλους! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω θα γίνει και τελετή για την ονοματοδοσία των παιδιών??? :usd::usd: :usd: χαχαχα...

Και θέλω να γίνω νονά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε, νονά! Θα κάνουμε βάπτιση κανονικά! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εδώ κολλάει το ρητό "ακόμα δεν τον είδαμε, γιάννη το βαφτίσαμε!"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έ, όχι και Γιάννη... Είπαμε ονόματα απο την μυθολογία, από τους Τεχλίνες και τις Νηρηίδες .... :usd::usd:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και γιατι οχι Γιαννη ? :D:P:spam:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παίζουμε με ονόματα από τη μυθολογία... Στα βαφτίφια των δικών σου γόνων θα πάμε σε άλλη κατηγορία.. Καλιρροή θα βαφτίσουμε μαζί του tsala?

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας... Τί γίνεται στο ενυδρείο? Ηρέμησε το ζευγαράκι ή έχουμε και άλλα αυγά?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ζευγαρώνουν, ο αρσενικός συνεχίζει να έχει τα λευκα στίγματα και η θηλυκή να έχει κοιλιά που φουσκώνει. Προχτες είδα πάλι αυγά.

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα να τον "νοικιαζεις" να "βολευει" και τον υπολοιπων :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα παιδιά και καλώς σας βρηκα έχω στησει ένα ενυδρείο με χρυσόψαρα ειμαι αρχάριος και έχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κανείς να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά και καλώς σας βρηκα έχω στησει ένα ενυδρείο με χρυσόψαρα ειμαι αρχάριος και έχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κανείς να βοηθήσει

και βεβαια θα βοηθησουμε ανοιξε ενα καινουργιο θεμα και εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...