Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Καθαρησε λιγο το τζαμι!!

ολοκληρο μαγνητη με ξυραφι πηρες

και δεν τον χρησιμοποιεις :P

Μπορει να μην εχεις δει αναπτυξη οπως λες

αλλα με τα απο καιρο που βαζεις φωτο

φαινεται διαφορα , ειδικα στην seriatopota και στις plate

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα μηνα εχουν παρει τα πανω τους Παυλο, αλλα θελει δουλεια ακομα, αμα μπει επανω και το φλουβαλ θα γινει χαμος...

Ο μαγνητης τα ειπαμε και χθες, απλα για πεταμα, δυνατος μεν αλλα το ελασμα που εχει ειναι απλα τραγικο, παει πανω απ την αλγη αντι να βγαζει οπως γινεται με ξυραφη.... Βαζω στα σχεδια και εναν mag float, να τελειωνουμε με αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Και μερικες για τον Παυλο με καθαρα τζαμια ή σχεδον καθαρα γιατι τα σαλιγκαρια δεν με αφηναν να κανω καλητερη δουλεια...

Εχω και καινουργιο φραγκακι απο παλιο κοραλλακι και το ωφειλο στον γαιδαρο "Ντορι" που το περασε και το σπασε με την χοντρη κοιλια του :P

Once again enjoy!!

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα Βασιλη.. Για την ωρα ειμαι ακομα με τα λεντ...

Το φλουβαλ θελω να το παρω, το εχω στα σχεδια, απλα βγαινουν εμποδια απ το πουθενα(οπως παντα) και το παω πισω, αλλα θα γινει και αυτο :)

Μετα εχω στα σχεδια να κανω κατι με υπερχειληση και τελος.....

Ευχαριστω Παρι :) μακαρι να παει υπεροχα και το δικο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Και μονο για την προσπαθεια και το πειραμα μπραβο σου ,ναι θα συμφωνησω με τον Παυλο για τα τζαμια,υπομονη μεγαλη τωρα γιατι το σοκ που περασε ειναι μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι αλλα καθαρισε και τα διπλα τζαμια!!!!

ο ενας κυκλοφοριτης ειναι sicce? εχει καλη ροη σε σχεση με αυτο που δινει ο κατασκευαστης?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο ενας ειναι sicce, μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλως, ειναι 1000ρις και πρεπει να δινει τουλαχιστον το 80% απ αυτο που λεει ο κατασκευαστης και για τα λεφτα του ειναι μια χαρα.... Πρεπει να τον βαλω αλλου ομως γιατι ειναι μες' στην μεση :P

Τα αλλα τζαμια δεν γινονται ευκολα για δυο λογους, γιατι ο βραχος σχεδον κολλημενος στα τζαμια και δευτερον γιατι τα κοραλλια μες' στην μεση.... Δεν βαριεσαι, απο εδω που το βλεπω ειναι μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε πολύ όμορφο τώρα τελείωσα όλες τις σελίδες(δεν το ειχα δει απο την αρχη)...φοβερή δουλειά αδελφέ keef reefing

Link to comment
Share on other sites

Και τις 54 ρε θυριο!! Μωρε μπραβο :)

Ευχαριστω φιλαρακι!! Keep reefing ;)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκο κράτα γερά αδελφέ. Κουκλάκι ο κύβος. Σιγά, σιγά θα έρθει και το μεγαλύτερο !!

Link to comment
Share on other sites

Τα κοραλλάκια τούμπανο ομως φιλε! :)

Κι αν θυμάσαι, επειδή το εχω δει απο κοντά, σου ειχα πει οτι με τη δοσομετρική θα πάει ακομα καλύτερα!

Για το φωτιστικό που λες εχω άλλη γνώμη γιατι το εχω σκεφτεί κι εγω το συγκεκριμένο.

Μαζι με τις λάμπες θα σου πάει πάνω απο 200 ευρω. Με αυτα τα λεφτά γιατι δεν κοιτας ενα LED απο το ebay;

Η κανε ενα "υβριδικό", πάρε ενα 2χ24 Fluval και βαλε και LED οπως το εχω κι εγω.

Παντως, περα απο την τριχοειδή, μια χαρά δείχνει. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Υδριβικα θα παω Τεο μου, αλλα θελω δυναμη ;) οποτε 4χ24 με 50βατ λεντ και θα γινει δασος!! Η δοσομετρικη ειναι απιστευτη ευκολια και εργονομια...

Η αλγη θα παρει ποδι θελει δεν θελει ;)

Σταματη προσπαθω και οτι γινει :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άγγελε πολύ καλή δουλειά έκανες. Καλορίζικη και η δοσομετρική!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγγελε εγω χαιρομαι και μονο που δεν το εβαλες κατω και συνεχιζεις ακαθεκτος, αυτο ειναι το πιο συμαντικο τα αλλα μικροπροβληματα ειναι ψιλα γραμματα για σενα μια και ξερεις τους τροπους και σιγα σιγα θα τα φερεις βολτα...πολυ ομορφες η φωτο αντε βαλε και κανα βιντεακι οταν εχεις χρονο να γουσταρουμε!!! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ακριδα τωρα ειδα τα ποστ σου! Πώς την πάτησες έτσι? Είσαι σίγουρος οτι φταίει η βότκα?

Κοντευω τα 3 χρόνια που την δουλέυω και αν δεις φώτος απο το ενυδρείο μου (ανέρτησα χθες φωτος) θα καταλάβεις το πως ειναι το ενυδρειο.

Παντος όπως λενε και τα παιδία παραπάνω, μην το βάζεις κάτω. Ισως ειναι ευκαιρία να φτιάξεις ενα καλύτερο και ποιό δυνατό ενυδρείο αυτή την φορά!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι φταιει η Βοτκα, σαν μεθοδος ειναι πολυ καλη, αλλα πρεπει να ακολουθησεις τις οδηγιες κατα γραμμα, ισως στο μελλον να το ξανα επιχειρησω, αλλα μονο εχω οτι χρειαζωμαι απο θεμα εξοπλισμου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι φταιει η Βοτκα, σαν μεθοδος ειναι πολυ καλη, αλλα πρεπει να ακολουθησεις τις οδηγιες κατα γραμμα, ισως στο μελλον να το ξανα επιχειρησω, αλλα μονο εχω οτι χρειαζωμαι απο θεμα εξοπλισμου...

Άγγελε ίσως να δοκιμάσεις το redsea NoPox.

Link to comment
Share on other sites

Λουκα θα το παω με την φυσικη λυση πρωτα και στον μελλον θα δω ποια μεθοδο θα δοκιμασω :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαειστω Μιχαλη :)

Η αγλες θα φυγουν σιγα σιγα μονες τους με αλλαγες νερου, αντιφωσφορο και απο μακρυναη με το χερι, θελει καιρο ομως αλλα δεν εχω θεμα :)

Συνεχειζω και οπου με βγαλει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...