Jump to content

New Tsip Reef


Tsipouras

Recommended Posts

Γιάννη κατι δεν μου κάθετε καλά στο μάτι, δεν ξέρω τι, αλλά δεν…..

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα και ευτυχως δεν κολησαν...θα χεια δευτερη προσπαθεια σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε !! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγινε επειχηριση κρεμαστρα... το πρωτο ειναι ετοιμο κ μ αρεσει... Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια

αλλα θα μου αρεσε να κολλουσες και ενα

πλατη κομματι μπροστα , εκει που

ενα μαυρακι

Link to comment
Share on other sites

Παυλο μ τα κομματια δεν με βοηθησαν πολυ αλλα τελειωσα.μπορει να.μην ειναι οτι πιο πρωτοτυπο αλλα νομιζω εχει καλες θεσεις... περιμενω σχολια.Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο μου φαινεται μπραβο Γιαννη! Πιστευω ομως οτι ισως χρειαζεσαι λιγο ακομα βραχο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ ο παλιος βραχος π ειναι αλλος τοσος κ ειναι κ ζωντανος!!

Link to comment
Share on other sites

Που τον εχεις τον αλλο βραχο ντε; Καλυτερο φαινετε αυτο το στησιμο, θελεις λιγο γέμισμα στα ποιο χαμηλά να δωσεις μια ποιο γεμάτη αισθηση αλλα γνωριζεις που θα στήσεις κοραλια οποτε τα αλλα ειναι για ψαρια να εχουν να παίζουν, ωραιο και θεμιτό! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο αλλος βραχος τρεχει στο προηγουμενο ενυδρειο.στο τελος θα δω ποσο θα βαλω ακομα εδω κ ποσο στο σαμπ!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι πολύ καλύτερα από πριν !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς να βάλεις κάνα - δύο "πιατέλες" ακόμη σε κάθε κατασκευή θα είσαι σούπερ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα δεν εχει τελειωσει ακομα το aquascape ελπιζω να βγει κατι καλο στο τελις!σιγα σιγα θα βαλω σε λειτουργια και το σαμπ το οποιο αδειασε κ καθαρισε με απλο νερακι και ξυδι αλλα δεν εχω ολα τα κομματια σωκηνα π χρειαζομαι για να ξεκινησει.σημερα μετρησα τι θελω ακομα και αν προλαβω να τα παρω αυριο θα κανω δουλιτσα.Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα δεν εχει τελειωσει ακομα το aquascape ελπιζω να βγει κατι καλο στο τελις!σιγα σιγα θα βαλω σε λειτουργια και το σαμπ το οποιο αδειασε κ καθαρισε με απλο νερακι και ξυδι αλλα δεν εχω ολα τα κομματια σωκηνα π χρειαζομαι για να ξεκινησει.σημερα μετρησα τι θελω ακομα και αν προλαβω να τα παρω αυριο θα κανω δουλιτσα.e63b6e39c0aec6e2fd45e21e9576902c.jpg

Για δωσε παραπανω πληροφοριες, ενδιαφερων φαινετε, θελω να βλεπω τις εξελίξεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι ενδιαφερων Μαριε.τι να πουμε για το δικο σου τοτε!ο ηλεκτρολογος μου με εγραψε κανονικα αλλα μαλλον θα κανω κ εγω το ιδιο και θ ψαξω ακομα.σημερα θα εννωσω τους σωληνες και θα τους κολησω με κολα pvc οχι ολα τα κομματια βεβαια!υπαρχει μια ιδιομορφια στο σαμπ π με ταλαιπωρει λιγακι αλλα θα το φτιαξω αναγκαστικα ετσι.η τρυπα στο ενυδρειο ειναι δεξια ενω η υποδοχη του νερου στο σαμπ ειναι αριστερα και η αντλια επιστρπφης ειναι δεξια στο σαμπ ενω το νερο θα ανεβαινει στο ενυδρειο απο αριστερα!θα δειτε σε ενα προχειρο σχεδιο πως θα δουλεψει το σαμπ να μ πειτε γνωμες επισης θα μπει χαετο την οποιο θα φωτιζω με μια λαμπα της haquoss led μιση λευκη μιση ροζ,δεν θυμαμαι ποσα watt αλλα ειναι η μεσαια που υπαρχει,αν δεν κανω λαθος ειναι 11 και μπαινει σε φωτιστικο με υποδοχη Ε27.Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα συμπράγκαλα, λεντ, ψήκτρες κτλ και έλα να το φτιάξουμε. Δηλαδή εσύ θα το φτιάξεις, εγώ θα πίνω καφέ και θα λέμε βλακείες με τον Αποστόλη.

Αυτό είναι το σάμπ από το παλιό ενυδρείο;

Τελικά τι θα βάλεις γύρο από το ενυδρείο γιατί αυτό που έχεις βάλει τώρα μοιάζει με γάζα από νοσοκομείο. :lolu: :lolu:

Θα μπορούσες περιμετρικά να το ντύσεις με φορμάικα, αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις κάποιον που να κόβει λωρίδες για να μην πάρεις ολόκληρο το φίλο

http://www.koudounasonline.gr/fikabet421morbida-p-234.html

Έγινε επεξεργασία - bouboulas
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να βάλεις ταινία περιθωρίων http://www.ntavas.com.gr/proionta.html?page=shop.browse&category_id=454

Έγινε επεξεργασία - bouboulas
Link to comment
Share on other sites

Ναι το παλιο σαμπ ειναι.δεν ξερω αν θα το αλλαξω θα δω στην πορεια!αυτη η γαζα ειναι χαρτοταινια για να ειναι στο ιδιο επιπεδο το φελιζολ με το ενυδρειο!ανοξειδωτο ατσαλι λεω αλλα περιμενω να γεμισει πρωτα για να δω π θα ειναι η σταθμη ωστε να βαλω και στην πανω μερια!θα τα δω κ αυτα π μου ειπες γιατι δεν ειμαξ σπιτι τωρα!οσο για τα λεντ Σταματη καπου εδω θα ερθουν!!

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε σε λειτουργια και το σαμπ...δεν σας κρυβω οτι ταλαιπωρηθηκα λιγακι και πλυμηρισα δυο φορες...τη μια γιατι με το π εβαλα την αντλια επιστροφης να δουλεψει πεταχτηκε ενας σωληνας π δεν ειχα κολησει και τη δευτερη γτ εκλεισα την αντλια επιστροφης αλλα δεν εκλεισα τη βανα της υπερχειλησης με αποτελεσμα να ξεχειληση το σαμπ...παρ ολα αυτα και κατι σταγονες π εσταζαν αλλα τις εφτιαξα και ολα καλα.επισης εβαλα τα δυο glo να δω πως δειχνουν.Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Γιαννη!!

αντε να τελειωσεις και το φωτιστικο

και να γινει η μεταφορα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννη, το σκίμερ έκατσε κουτί, έτσι;

Άντε να δούμε την συνέχεια. Με το φωτιστικό τι γίνετε, πότε θα το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα καλα!για το φωτιστικο δεν ξερω τιποτα ακομα.κ εγω τη συνεχεια περιμενω αλλα οπως βλεπετε παω με αργα βηματα,δεν υπαρχουν βιασινες...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα παει :)

Απ οτι βλεπω δεν σε περνει για εναν μικρο ριακτορα για ανθρακα εε;; Θα ειναι πιο αποτελεσματικη η χρηση του...

Το κυπελο του σκιμμετ βγενει με ευκομια η κανεις "μανουβρες";;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...