Jump to content

New Tsip Reef


Tsipouras

Recommended Posts

Καλογεμιστο σου ευχομαι!
Πως σου φενεται απο δυναμη η jebao?32mm εξοδο εχει?
Ξερουμε μηπως ποσα αμπερ τραβαει στα 12 βολτ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγα απο το σπιτι.θα το δω οταν γυροσω και θα σου πω για το ρευμα.ειναι συνατη πολυ καο απο εξοδους εχει τρεις με πιο παχια αυτη των 32 χιλιωστων την οποια και θα βαλω για να συνδεσω σωληνα pvc οπως φιβεται στη φωτο και οχι λαστιχο το οποιο θα πιανει αλγη λογο του φωτος!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος κι εγω για τον ιδιο λογο ειμαι υπερ σωληνα pvc!
Εισαι ωραιος σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Τσιπ. Αντε καλο γεμιστο.. μολις τελειωσεις με διαδικασιες, στησιματα κλπ θα σε ρωτησω για πληροφοριες να φτιαξω κ γω κατι αντιστοιχο

Τα τζαμια τι παχος ειναι? Απο οτι βλεπω rimless με τελαρο στον πατο και κοντρες σωστα?

Έγινε επεξεργασία - fmnstr
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αντωνη οτι θες φιλε!τα τζαμια ειναι 12αρια με κοντρες κατω!!

Link to comment
Share on other sites

Μη σε ανυσηχη για το σκιμμερ, εχω πει πολλάκις οτι οταν θελουμε να παίξουμε με σκληρα, ειδικα με sps δεν υπαρχει over-skimming, φτάνει να ειναι ψιλό στεγνό και οχι υγρό ;) .

Η αντλία jebao dc 6000 στο μάξιμουμ καταναλώνει 40w. Οποτε τα 4Α ειναι ποιο πολυ για ασφαλεια, αφου στα 24v τα 40w ειναι κατι λιγοτερο απο 2Α.

Μπορεις σε παρακαλω να μου δώσεις ενα λινκ με τον αραγωνιτη της Red Sea? Παλαιωτερα λεγοταν αραγωνιτης αλλα ηταν καλσιτης-calcite, θελω να σιγουρέψω οτι άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.redseafish.com/reef-base/ ειναι το τσουβαλακι με το μπλε σημα!

Ωραια το αναφέρει καθαρα οτι ειναι αραγωνιτης. Επιτελους άλλαξε, μια χαρα :)
Link to comment
Share on other sites

Το νερο εχει φτασει λιγο πανω απο τη μεση!οι κυκλοφορητες εχουν μπει σε λειτουργια και η δουλεια π κανουν μου φαι εται παρα πολυ καλη με το προγραμμα στο w1 να κανει πολυ καλο κυμα και αναταραξη της επιφανειας!το σκιμμερ θα ειναι στα χερια μου αυριο!ο βραχος εχρι απλωθει και ειμαι περιεργος να δω τι θα φτιαξω!!καμια ιδεα για το aquascape?υπαρχουν καποιες ιδεες σε διαφορα λινκ.εχει κανεις να μου υποδειξει καποιο?? Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Το νερο εχει φτασει λιγο πανω απο τη μεση!οι κυκλοφορητες εχουν μπει σε λειτουργια και η δουλεια π κανουν μου φαι εται παρα πολυ καλη με το προγραμμα στο w1 να κανει πολυ καλο κυμα και αναταραξη της επιφανειας!το σκιμμερ θα ειναι στα χερια μου αυριο!ο βραχος εχρι απλωθει και ειμαι περιεργος να δω τι θα φτιαξω!!καμια ιδεα για το aquascape?υπαρχουν καποιες ιδεες σε διαφορα λινκ.εχει κανεις να μου υποδειξει καποιο?? 6fc9292cc54ef90c63fce033a3877804.jpg

Καλη αρχη και απο εμενα...

Δες διαφορα στησίματα δοξα τον θεο πολλα παιδιά εχουν φτιάξει εξαιρετικα aquascape και πειραματίσου πανω σε αυτο που θες να δεις...

Εδω θα ειμαστε για οποια βοηθεια και συμβουλες φιλς μου....

Link to comment
Share on other sites

Θα μου αρεσε να φτοιξεις

κατι σαν του aquascape του Μιχαλη (mad23) και του Λουκουργου

Link to comment
Share on other sites

Είσαι καλλιτέχνης εσύ, άντε για να σε δω να πάρω και καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Το νερο εχει φτασει λιγο πανω απο τη μεση!οι κυκλοφορητες εχουν μπει σε λειτουργια και η δουλεια π κανουν μου φαι εται παρα πολυ καλη με το προγραμμα στο w1 να κανει πολυ καλο κυμα και αναταραξη της επιφανειας!το σκιμμερ θα ειναι στα χερια μου αυριο!ο βραχος εχρι απλωθει και ειμαι περιεργος να δω τι θα φτιαξω!!καμια ιδεα για το aquascape?υπαρχουν καποιες ιδεες σε διαφορα λινκ.εχει κανεις να μου υποδειξει καποιο?? 6fc9292cc54ef90c63fce033a3877804.jpg

Πάρε tire-up, εποξικη κιλά και ξεκινά τους συνδυασμούς. Ειναι καθαρα εσυ τι θελεις. Μπορει τωρα να σκέφτεσαι οτι δεν ξερεις καλα, μην τρελενεσε, μόλις αρχίζεις τους συνδυασμούς του βραχου έρχονται ολα μόνα τους. Πραγματικα ομως μόνα τους.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο βραχος! εμενα θα μου αρεσε κατι τετοιο. Δεν ξερω ομως κατα ποσο μπορεις να το αποδωσεις με τα κομματια που εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα κανω ακομα αλλα μαλλον θ ασχοληθω σημερα με το βραχο!προς το παρων χαζευω το νεο παιχνιδι!Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Niceee!!! Ξεκινα σιγα σιγα και θα παρει μορφη!!

Μεγεια το "παιχνιδακι"!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα κανω ακομα αλλα μαλλον θ ασχοληθω σημερα με το βραχο!προς το παρων χαζευω το νεο παιχνιδι!1b395aa691cd4ec8c7ceefc00c38d22d.jpg

Ρε τιν τούτο;

Βάλε καμιά φωτογραφία παραπάνω ρε Γιάννη να το δούμε…. Που να υπήρχαν ακόμα τα φιλμ, οι εμφάνιση και όλα τα υπόλοιπα. Δεν θα βλέπαμε ποτέ φωτογραφία στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασω και αλλες!παντως το παιχνιδι ειναι εργαλειο,πηρε αμεσως μπροστα και μου ξεθολοσε το ενυδρειο πολυ γρηγορα!τωρα που καθαρισε φαινεται οτι χρειαζομαι και αλλον αραγωνιτη!αλλα που θα βρω τωρα τετοιον!εριξα και ολο το βραχο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...