Jump to content

Phosban Reactor 150 Της Two Little Fishies


Recommended Posts

ναι μπραβο ρε βαλεντινε μου.ΕΠΙΤΕΛΟΥςΣ. αφου ταλαιπωρηθηκα,σφαχτηκα κλπ.....τα καταφερα.παλι ομως ξενερωνω λιγο γιατι αυτος με 600 λιτρα πετυχαινει ακομη καλυτερη ροη απο την δικη μου με 1000ρα και τερμα ανοιχτη.ισως φταιει που εχω λιγο υλικο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παίδες!

Με την παραγγελία για την Αθήνα έχουμε κανένα νεότερο;

Στην Θεσσαλονίκη βλέπω ότι τους στήσατε τους ριακτορες κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Απλά και όμορφα!Μπράβο παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με τη σειρα μου εχω προβλημα...που λυνεται ομως...

Εχω μια αντλια την Wave stream 700 με 730λ/ω και 0.9μ μανομετρικο....

Εστησα τον ριακτορα, καθαρισα με flush τον αντιφωσφορο (Aqualight χοντρο) και το υλικο ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ! μοοοολις μια μικρη αναταραξη... Τι να κανω?! Αλλη αντλια κιι εγω?!

Link to comment
Share on other sites

ο κοκκοι που εχεις μοιαζουν με τα πελλετ.

βασικα πρεπει να αποφασισεις με ποιο υλικο θα μεινεις.χοντρο η ψιλο?ειναι κουραστικο να αλλαζεις συνεχεια το στησιμο μονο για το παχος του υλικου.ο λεπτος δουλευει καλα και με μικροτερη αντλια.

μπορεις παντως να δοκιμασεις τη μοντιφια που εστειλες για πελλετ βαζοντας ομως στο τελος το κοκκινο και το μαυρο σφουγγαρι.... δοκιμαζεις βασικα και το βλεπεις....

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει μια ανλτια sun sun 28W με 2μ μανομετρικο και η αναδευση ειναι σαν τα πελλετς αλλα ο θορυβος απιστευτος απο την αντλια... Τοση διαφορα θα κανει ο λεπτοκοκκος?!?! Σαββατο μεσημερι..ολα τα μαγαζια κλεινουν κι ακομα δεν εβγαλα ακρη...γμτ!

Link to comment
Share on other sites

Ε τι το άφησες και εσύ για Σάββατο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Με την παραγγελία για την Αθήνα έχουμε κανένα νεότερο;

Στην Θεσσαλονίκη βλέπω ότι τους στήσατε τους ριακτορες κιόλας!

Μάνο έχουμε κάτι νεότερο για την παραγγελία της Αθήνας?

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει μια ανλτια sun sun 28W με 2μ μανομετρικο και η αναδευση ειναι σαν τα πελλετς αλλα ο θορυβος απιστευτος απο την αντλια... Τοση διαφορα θα κανει ο λεπτοκοκκος?!?! Σαββατο μεσημερι..ολα τα μαγαζια κλεινουν κι ακομα δεν εβγαλα ακρη...γμτ!

Βαλεντινε μην παιδευσε ρε φιλε.. αστο τωρα ετσι και την δευτερα παρε τον ψιλοκοκκο και θα εισαι μια χαρα με την 700αρα πιστευω.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι γιαννη.του τα ειπα και τον ησυχασα...

ΥΓ.που να τους παρουν και τα υπολοιπα παιδια...βιβλιο θα γινει αυτο το θρετ....λολ

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειτε το thread αυτο θα βοηθησει πολυ κοσμο.. εγω να πω οτι τον δουλευω τον ριακτορα στην εξοδο του eheim 2075 1250l/h ονομαστικη ροη αλλα επειδη το εχω στο μπαλκονι και η αποσταση του λαστιχου ειναι αρκετη πιστευω πως απο τον ριακτορα περναν καπου στα 800l/h .. το θεμα ειναι οτι σκεφτομαι σοβαρα την αποκτηση ενος ακομα να τον βαλω σε σειρα με ανθρακα,εκει δεν ξερω τι θα γινει με την ροη... Αλλα και παλι 700 να περναν απο τον δευτερο κ επειδη ο ανθρακας σαν υλικο ειναι ελαφρυ δεν πιστευω να αντιμετωπισω προβλημα...

Και για να μην ξεφευγουμε( τι λες τωρα!!!) απο το θεμα.. αν υπαρχουν κιαλλα ατομα που θελουν ριακτορες απο Θεσσαλονικη μπορουμε να κανονισουμε κ δευτερη παραγγελια.. ΕΕΕΕ ΒΑΛΕΝΤΙΝΕΕΕ?????? :P

εγω σιγουρα θα παρω αλλον ενα και εναν ο γαμπρος μου...

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω.......χμ.....και εξτρα πελλετ......

Link to comment
Share on other sites

εχω καλα ναια ηρθε το προτο χαρτη απο το ταχυδρομειο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω.......χμ.....και εξτρα πελλετ......

3 λοιπον... Χμμμ.. βρε για ποιον χτυπαει η καμπανααααα....για ποιοοοοννν.... ;)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Βρε λετε?! Να δω πως θα παω δευτερα με ψιλοκοκκο και επιστρεφω με νεοτερα! Σας ευχαριστω για την προτιμηση ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα παει Βαλεντινε.. θα το δεις και μονος σου.. αντε να μαζευομαστε να βαλουμε και τον ανθρακα μεσα και να ειμαστε αρχοντες! :)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν βαλω τον ριακτορα.. το καημενο το γκοπι δεν εβρισκε κενο στον αραγωνιτη να μασουλησει... post-47746-1336860982,2398_thumb.jpg

Και οι κυκλοφορητες δεν μπορουσαν να ρουφηξουν νεροοο!!! post-47746-1336861120,3683_thumb.jpg

Και τωρα θελετε να δειτε μετα απο 5 μερες που δουλευει ο ριακτορας ε???

Υπομονη λοιπον αυριο που θα αναψουν τα φωτα... Χεχεχε...

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

παλαβεεεε.....πωπω κυανο.....εσυ χρειαζοσουν chemi clean μαζι με τον ριακτορα εξ αμερικης...

Link to comment
Share on other sites

Πριν βαλω τον ριακτορα.. το καημενο το γκοπι δεν εβρισκε κενο στον αραγωνιτη να μασουλησει... post-47746-1336860982,2398_thumb.jpg

Και οι κυκλοφορητες δεν μπορουσαν να ρουφηξουν νεροοο!!! post-47746-1336861120,3683_thumb.jpg

Και τωρα θελετε να δειτε μετα απο 5 μερες που δουλευει ο ριακτορας ε???

Υπομονη λοιπον αυριο που θα αναψουν τα φωτα... Χεχεχε...

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Ρε τον ατιμο...παιζει με την υπομονη μας! 5 μερες ε?! Δεν ειδαμε και βιντεο απο την αναδευση...! Κανε κατι και γιαυτο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναεβαλα την αντλια με τα 730l/h, αναδευση ορατη δεν εχω...μου αρκει να περνα το νερο απο μεσα προς το παρον. Μονο 3-4 κοκκοι αλλαζουν θεση στην επιφανεια. Το υλικο ειναι πολυ βαρυ.

ΑΛΛΑ!

απο την αντλια ακουω εναν ηχο, σαν να την στραγγαλιζει κατι, σαν να Ψιλοζοριζεται η αντλια...σαν να της κλεινεις το στομιο. Λετε να ειναι επειδη "φρακαρεται" απο το υλικο?! Καλου κακου εβαλα ελαχιστο αντιφωσφορο και στο media box του MCE600...

Link to comment
Share on other sites

εχω καλα ναια ηρθε το προτο χαρτη απο το ταχυδρομειο!!!!!!

Σαββατιατικα?! Αντε με το καλο! Δευτερα το θρεντ θα βουλιαξει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε τον ατιμο...παιζει με την υπομονη μας! 5 μερες ε?! Δεν ειδαμε και βιντεο απο την αναδευση...! Κανε κατι και γιαυτο!

Εχω βαλει βιντεο Βαλεντινε!! Πανε κανα 2-3 σελιδες πισω θα το δεις!!

Χμ... Οριστε και μετα απο 5 μερες λειτουργιας...

post-47746-1336896522,0649_thumb.jpg

Βρηκε την χαρα του ο γοβιος!! Μου εχει γεμισει τρυπες τον αραγωνιτη!!!

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις πρόβλημα Γιάννη ρίξε και μια αλλαγή το υλικό στις 15 μέρες και πάμε ξανά!!Επίσης για cyano&red slyme έχω βρει κάτι πολύ καλό.Korralenzucht reef snow το ρίχνω πολύ καιρό(2 χρόνια) και μπορείς να το συνδυάσεις και με βακτήρια και με αμινοξέα μέρα παρά μέρα.Δεν αφήνει τίποτα.Απλά θέλει προσοχή αν συνδυάζεις κάποια μέθοδο αναπλήρωσης στοιχείων όπως πχ balling γιατί τσιμπάει τις τιμές.(dKH-Ca-Mg)

Link to comment
Share on other sites

Και ένα review απο το σκέυασμα για περισσότερες πληροφορίες.

http://glassbox-design.com/2008/korallen-zucht-coral-snow-review/

Link to comment
Share on other sites

Καλή δουλειά κάνει και το bio-mate.

Δεν ξέρω αν το φέρνουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...