Jump to content

Phosban Reactor 150 Της Two Little Fishies


Recommended Posts

Μια χαρά είναι άστον φούλ ροή να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε απο φωσφορικά και πές μας εντυπώσεις σε 3-5 μέρες.Μην αλλάξεις νερό, και "λίγο" τάισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:) thanks παιδες .. klaz μη στεναχωριεσε.. καθε εμποδιο σε καλο.. θα βρεθει ακρη πιστευω,και σιγουρα το προβλημα σου θα το συναντησουν κ αλλα παιδια που θα τον δουλεψουν με πελλετ.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

καλημερες.σε αυτο το βιντεο φαινεται η τελεια αναδευση.ετσι πρεπει να ειναι η αναδευση.με περισσοτερη απο αυτην,απλως ξοδευουμε ασκοπα και ισως και με προβληματα το υλικο.

ο τυπος χρησιμοποιει μια αντλια την mag3 με 37 βατ καταναλωση!!! και με 350 gph.

Link to comment
Share on other sites

paidia επειδη δεν εχω sump τον ριακτορα μπορω να τον βαλω χαμηλα με βαλβιδα ανεπιστροφης?

Link to comment
Share on other sites

χαμηλα οχι.κρεμαστος μπαινει.και τι βαλβιδα αντεπιστροφης θα βρεις σε αυτη τη διασταση του λαστιχου?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καποιες βιομηχανικου τυπου.Καπου τι εχω δει, αλλα δεν θυμαμε που!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εμπιστευομουν με τιποτα να τον βαλω χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Ού πλημμυρίσεις τέκνο Νικόλαε!

Link to comment
Share on other sites

Ού πλημμυρίσεις τέκνο Νικόλαε!

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο επανω θα μπει.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εμπιστευομουν με τιποτα να τον βαλω χαμηλα.

Γιαυτο σας ρωταω, επειδη εχετε τεραστια εμπειρια σε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κολυμπησει σε νερα,γλυκα και αλμυρα,εχουν ανακαλυψει νεα μπινελικια οι γυναικες μας....γενικως εχουμε πλουσια εμπειρια σε πολλα... :P:D

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κολυμπησει σε νερα,γλυκα και αλμυρα,εχουν ανακαλυψει νεα μπινελικια οι γυναικες μας....γενικως εχουμε πλουσια εμπειρια σε πολλα... :P:D

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

καλα γελαμε,εγω ομως τα πηρα αγριως με τον ριακτορα και με τη χρηση για πελλετς....τα χρηματα που πρεπει να δωσεις για να παρεις σωστη αντλια για να τον δουλεψεις,ξεπερναει την αξια του ριακτορα.

αρχιζω να πιστευω οτι η χρηση του ειναι μονο για ανθρακα η αντιφωσφορο.και αυτο γιατι η μικρη διατομη των σωληνων του ειναι για χρηση με αντιστοιχα μικρη διατομη αντλιας αλλα υπερβολικα δυνατης.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα χωρίς να έχω εμπειρία με τα συγκεκριμένα pellets και ριάκτορα, δοκίμασε με καμμία eheim1000 αν υπάρχει, εγώ με αυτή τον δουλεύω με 1L αρχική ποσότητα, και τα πήγαινε μια χαρά τώρα έμεινε κάτω από το μισό...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα χωρίς να έχω εμπειρία με τα συγκεκριμένα pellets και ριάκτορα, δοκίμασε με καμμία eheim1000 αν υπάρχει, εγώ με αυτή τον δουλεύω με 1L αρχική ποσότητα, και τα πήγαινε μια χαρά τώρα έμεινε κάτω από το μισό...

και τι πατεντα εκανες γιαννη μου για τη διατομη της?εχει ακριβως το ιδιο μεγεθος με τον σωληνα του ριακτορα.πες μου και θα το κανω.ειναι η τελευταια αντλια που επεσε στα χερια μου για δοκιμη...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έστησα με αντιφωσφορο και αντλία 700l/h, η ανάδευση πρέπει να είναι μικρή ή αρκετή όπως κάνει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Μετρησες φωσφορικα πριν την εγκατασταση του ριακτορα? Βαλε καμια φωτο να δουμε

Link to comment
Share on other sites

ηρθανε τοσοι ριακτορες....εγω ειμαι ο μοναδικος γκαντεμης που πηγε να τον δουλεψει με πελλετς και ακομα παιδευομαι...???

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον έστησα με αντιφωσφορο και αντλία 700l/h, η ανάδευση πρέπει να είναι μικρή ή αρκετή όπως κάνει τώρα;

Γρηγόρη,

Δεν πρεπει το υλικό (αντιφωσφορος) να "πεταει". Η αναδευση πρεπει να ειναι τοση ωστε το υλικό να "χορευει"....δεν ξερω αν μπορω να γινω κατανοητός....

Έγινε επεξεργασία - ttarkin
Link to comment
Share on other sites

Θωμά χορεύει δεν πετάει, κατάλαβα πως το λές, Βαλεντίνε ορίστε μια φωτό αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται , φωσφορικά έχω μηδενικά, Κώστα μάλλον είσαι ο άτυχος της παρέας μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

αλουμινιου ειναι ο αντιφωσφορος..?πολυ ασπρος ειναι....

γκαντεμης δεν λες τιποτα.δοκιμασα 4 αντλιες και ακομα δεν δουλευει.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτός που παίρνω της Τropic Marine ο ELMI - PHOS και τον αλλάζω κάθε μήνα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

περιεργος....με βαση το αλουμινιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

περιεργος....με βαση το αλουμινιο ειναι?

Το Elimi Phos έχει βάση το αλουμίνιο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...