Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

μιχαλη δωσε υλικο με ζωντανα πανεμορφα και αδυναμιες που μαθαινω οτι φιλοξενεις τωρα τελευταια.αλλα το μπλε σιγα σιγα το θελω εε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έλεος ρε φίλε !

Μέχρι και ο Λύκος έγραψε !

Σε λίγο θα σου γράψει και ο Πάπας Βενέδικτος !!!!

Χαχαχα εγώ μετά το Πάσχα γιατί είμαι εκτός Αθηνών

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε φίλε θα πάρουμε ματι;;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσυ για να χουμε καλο ρωτημα, ποτε λες με το καλο ;!;

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλω μερικες φωτο το απογευμα που θα ανοιξουν τα φωτα...

...θα βαλω μερικες το απογευματακι!

Νυχτωσαμε.... :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μιχαλη δωσε υλικο με ζωντανα πανεμορφα και αδυναμιες που μαθαινω οτι φιλοξενεις τωρα τελευταια.αλλα το μπλε σιγα σιγα το θελω εε?

Θα βαλω τωρα μανωλη μου,ημουν ολη τη μερα εξω εχθες!

Αδυναμιες δεν λες τιποτε φιλε :wub:  :wub:

Πραγματικα ειμαι απιστευτα τυχερος που μπορω να το εχω αυτο το ψαρακι στο ενυδρειο μου!Πολλες φορες φιλοι που ερχονται με ρωτανε γιατι μου αρεσει τοσο πολυ αφου ειναι μαυρο και με λιγο πορτοκαλι ενω υπαρχουν απειρα ψαρακια με πολυ περισσοτερα και πιο ομορφα χρωματα και πραγματικα δεν ξερω τι να τους πω!Ετσι μου την εχει σκασει τι να κανω :bigemo_harabe_net-160:

χαχαχα,μπα ρε συ τιποτα δεν καταφερα με τα μπλε μονο κατι μοντιπορες φυτρωσαν ακουγωντας το τρολλ!

Τωρα που εχει ξεκινησει και το γλεντι του στα εξωτερικα θα πεσει ωραια ξεφτυλικι γιατι το απιθανο τυπακι το πηγε στο προσωπικο με τον λαθος ανθρωπο :bigemo_harabe_net-183:

Εχουν ενημερωθει αυτοι που πρεπει οτι πλεον ειναι μπαναρισμενος και οι ευκαιριες που θα εχει για "ωραιες συμπεριφορες" θα ειναι οχι δυο αλλα μια....και μετα πλατσουρισμα και εκει!

Γιατι ΜΟΝΟ Ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΤΛΟΣ-ΜΕΤΑΛΛΙΟ-ΝΙΚΗ-ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΤΛ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΗ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΤΙΓΜΑ-ΣΤΑΜΠΑ-ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ-κτλ

Γι'αυτο οι ανθρωποι οταν παιζει διαφωνια το κρατανε μονο σε ενυδρειακα επιπεδα.Δεν το πανε στο προσωπικο και οταν πια υπαρχει αδιεξοδο η' αντιπαθειες η' το ψαχνουν να δουν αν εχουν προσεγγισει το θεμα λαθος,φευγουν για να μην τσακωνονται,συμφωνουν πως διαφωνουν κτλ κτλ

Κανουν ομως τα παντα να το αποφυγουν....μονο εμεις οι ελληναρες βλεπουμε το ΒΑΝ σαν εισητηριο για τη valhalla :hysterical:  :hysterical:

Τεσπα αρκετα με το τρολλ...οτι του ηρθε το κερδισε και οτι θα ερθει επισης!

 

 

Χαχαχα εγώ μετά το Πάσχα γιατί είμαι εκτός Αθηνών

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τωρα το εταξες ρε,περιμενουμε την επιστροφη σου και με προσοχη στο δρομο!Και στο φαγητο επισης :D

 

Εσυ για να χουμε καλο ρωτημα, ποτε λες με το καλο ;!;

Μετα το πασχα ειπε πανο,τωρα το εγραψε και πρεπει να το κανει :usd:

 

Νυχτωσαμε.... :P

Βασιλαρεεεεεεε τραβηξα κατι τραγικες φωτο εχθες αλλα μετα εφυγα απο το σπιτι και γυρισα αργα οποτε δεν προλαβα το απογευματινο περιθωριο :usd:  :usd:

Θα το κανω τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα που ειχε προκυψει με τις ακρες των ακρο και αναγκαστηκα να τις κοψω για να σωθει το υπολοιπο κοραλι η εικονα ηταν καπως ετσι

DSCN0165_zpso9rhtzkw.jpg

DSCN0166_zpsyszgy23x.jpg

DSCN0167_zpsupbnhlr2.jpg

DSCN0169_zpsdytkj46j.jpg

Και μερικες "θυσιες" απο τις stag

DSCN0168_zpsgumlinke.jpg

 

Απο εκει και περα με αυτα που ακολουθησα ολα πηγαν ξκαλα και ολα τα κοραλια ξεκινησαν να επουλωνουν παλι τις κομμενες ακρες.

Τα νιιτρικα μου ειναι στο 25 και σκεφτομαι τι θα κανω και αν θα κανω κατι γι'αυτα με καποια απο τις καταλληλες μεθοδους.

Γιατι παρα τα νιτρικα μεγαλωνουν με σχετικα καλο ρυθμο αλλα απο χρωμα δεν ειναι και τοσο καλα οπως ειναι πολυ φυσικο/λογικο/αναμενομενο.

Το παραδοξο ειναι πως ενα αυστραλιανο κοραλι που ειναι απο τα πιο ομορφα που εχω παρει ποτε,μετα απο 1+ χρονο στο ενυδρειο εχει πεταξει ακρες και μεγαλωνειο,οποτε και εκανα παλι το αγαπημενο μου branching στο αριστερο νησι και το εδωσα μια πολυ καλη θεση πανω σε μια παλια νεκρη ακρο που ειχα.

Σκεφτομαι μηπως κανω καινουργιο σαμπ αλλα βαριεμαι ρε γμτ

Θελω να βαλω και αλλη ποσοτητα siporax και δεν χωραει.Θα δουμε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μερικες σημερινες φωτο και παρακαλω δειξτε κατανοηση παιδες,ξερετε οτι με τις φωτο ειμαι τραγωδια.

Μου εχουν βγει πολυ πιο μπλε απ'οτι ειναι στη πραγματικοτητα αλλα επεξεργασιες κτλ δεν ξερω να κανω και βαριεμαι κιολας,ωστε να φτασω να ειναι το αποτελεσμα αυτο που βλεπω :blush:

 

Θελει ακομα δουλεια και δρομο να διανυσει το ενυδρειο αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ετσι

DSCN0235_zpskbxqsczj.jpg

DSCN0238_zpssn8dad9r.jpg

DSCN0240_zpsnc8ucom3.jpg

DSCN0241_zpstphsmmmp.jpg

DSCN0245_zpsyfrfkmze.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

DSCN0247_zps32ujrzfi.jpg

Μια κροπαρισμενη φωτο του αυτοκρατορα.Ο τυπος εχει μεγαλωσει πολυ και πως να μην,αφου πεφτει πολυυυυ φαγητο εκει μεσα :jig:

Εχουν αρχισει να φαινονται και οι οριζοντιες γραμμες του σιγα σιγα!

RSCN0263_zpszo94yjfi.jpg

Και ο αχιλλεας εχει μεγαλωσει πολυ!Το δακρυ ηταν το μισο σε μεγεθος.Αυτος αν και ηρθε μικρος ειχε προλαβει να σχηματιστει το δακρυ και δεν ηταν μια μικρη γραμμη οπως στους προηγουμενους!

Εχει παρει τουλαχιστον 1/3 σε μεγεθος απο τοτε που ηρθε και ειναι φυσικο.Ετρωγε απο την πρωτη ημερα και αυτο με χαροποιησε ιδιαιτερα,οποτε φροντσα να εχει παντα γεματο στομαχακι :jig:

Οταν ειναι μικροι πραγματικα ο ρυθμος αναπτυξης τους ειναι εντυπωσιακος!

DSCN0251_zpspnlwsdf9.jpg

DSCN0252_zpsmt9g7pv7.jpg

 

Η αριστερη πλευρα του ενυδρειου μου αρεσει πολυ οποτε βαζω και ποι πολλες φωτο

DSCN0260_zpswuww3ymm.jpg

DSCN0262_zps4jkpwwsv.jpg

 

Και κλεινωντας τα παιδια ηθελαν να πουν δυο λογια,τι να τα κανω εχουν τρομερη προσωπικοτητα :usd:

041e4428-099c-4db5-94e8-54aac44ecd64_zps

a5efd903-7876-4ce6-8d3a-27004f58a85b_zps

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Θαλασσινοί....κουφάλες....έρχονται τρολλοκρεμάλες!!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαγικό το ενυδρείο Μιχάλη. Λιτό και υπέροχο. Από τα αγαπημένα μου ενυδρεία! Και οι ψαρούκλες σου όλα τα λεφτά! Ήθελα να'ξερα ο αυτοκράτορας δεν πειράζει τίποτα? Πρέπει να είναι μεγάλος πειρασμός τόσοι τροφαντοί πολύποδες! Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι όσο μπορείς περισσότερο. :) 

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο το ενυδρειο σου Μιχαλη!!!!Και οι ψαρουκλες σου ολα τα λεφτα.Τελικα η ομορφια των ψαριων φαινεται οταν ειναι λιγα σε ενα ενυδρειο. Αυτο για τον αυτοκρατορα το εχω και εγω απορια

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ρε φίλε. Απλό αλλά μαγικό και στημένο όπως πρέπει με χώρο για κολύμπι. για τα ψάρια τι να πω. Απλά φανταστικά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη οι κοντινες τα σπανε ειδικα αυτες των ψαριων χαχαχαχαχα [μαζι με τα στιχακια] ,τωρα τη να πρωτο πω ο Αχιλεας ειναι κουκλος ,ζωηρος ,καθαρος και γουσταρει τις selfie,,ο αυτοκρατορας ειδικα τωρα που αρχιζει να αλλαζει ειναι απολαυστικος.Το ενυδρειο αερατο και ανετο και η αναπτυξη σε καποια ειναι turbo.Bαλε καμια κοντινη καλε,παντως λεγε λεγε  εχεις βελτιωθει πολυ στις φωτο,αρα δικαιολογιες τελος αχααχαχαχα.Να το χαιρεσε φιλε πανεμορφο.αλλα βλεπω χωρο για κοραλια ουουουου.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω από την ώρα που ανέβασες τις φωτό να βρώ τις σωστές λέξεις και επίθετα αλλά μάταια. Για αυτό απλά θα σου πώ ότι είναι υπέροχο. Αυτοκρατορικό σαν το ψάρι σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις φτιάξει βρε φίλε,είχα πολυ καιρό να δω φωτογραφίες και πραγματικά έπαθα σοκ με την ανάπτυξη και το πως δένει τώρα το στήσιμο σου....

Τα ψαράκια φτου φτου και τα 2 υπέροχα....

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις φτιάξει βρε φίλε,είχα πολυ καιρό να δω φωτογραφίες και πραγματικά έπαθα σοκ με την ανάπτυξη και το πως δένει τώρα το στήσιμο σου....

Τα ψαράκια φτου φτου και τα 2 υπέροχα....

Δεν είναι δικό του το ενυδρείο...θα πρέπει πιά να το αποκαλύψω...Δικό μου είναι και για να μήν με πάρουν στις πέτρες ως ορκισμένος "γλυκός" που είμαι, λέμε ότι είναι του μιχάλη...

ΜΠΡΑΒΟ μου λοιπόν, έχω φτιάξει και γαμώ τα ενυδρεία.....!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση ..... Ανάσταση !!!!!

Άντε γεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Respect φιλαρακι! Δε περιγράφω αλλο!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σεβασμος φιλε.Και σε παραδεχομαι γιατι εσυ χωρις ενδοιασμο τη γνωση και εμπειρια σου δεν τα κρατας σε 5 τζαμια αλλα τα μοιραζεις απλοχερα.

Μονο σεβασμος.

Και Χριστος Ανεστη!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη χρόνια πολλά ρε φιλέ μου να χαίρεσαι την ενυδρείαρα σου. Μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μιχαλη και χρονια πολλα ,Χριστος Ανεστη ,να ρωτησω κατι [πρωι πρωι  Πασχαλιτικα χαχαχα] :thumbsu: το μεγαλυτερο σαμπ που θα φτιαξεις ,θα το κανεις για να βαλεις  μεγαλυτερη ποσοτητα siporax μονο?

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη χρόνια πολλά και από μένα Χριστός Ανέστη. Να ρωτήσω και εγώ την απορία μου. Γιατί δουλεύεις siporax? Λόγο έλλειψης χώρου στο sump για βράχο?

Link to comment
Share on other sites

Ο πω πω πω πω πω πω θα τρελαθώ τέλειο Μιχάλη όπως είπα και πιο πάνω "διαμάντι "να το χαίρεσαι τον ύφαλο σου τα ψαρια τέλεια !!!....χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη και του χρόνου με υγεία !!!

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο το ενυδρείο Μιχάλη!!!Όντως είχαμε πάρα πολύ καιρό να δούμε φωτογραφία του και πλέον είναι σε άλλο επίπεδο!!!

Γνώμη μου ένα κοπαδάκι με Anthias θα το απογειώσει! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...