Jump to content

pan_Oz Reef


pan_Oz

Recommended Posts

Πάνος το ενυδρείο σου είναι αξιοζήλευτο.

Τώρα που διάβασα τα τελευταία πόστ ίσως για τον ίδιο λόγο έχω και εγώ ανεβασμένα νιτρικά. Πριν λίγες ημέρες έκανα μια θεραπεία με algafix. Άρα ίσως να έχει περεν´εργειες τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο οι φωτογραφίες δείχνουν ένα πανέμορφο ενυδρείο. Αν δεν είχες και τις στραβές θα έβγαζε μάτια  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Πάνο οι φωτό είναι απλά υπέροχες και το ενυδρείο δείχνει φοβερό όπως πάντα. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά. Πάντος πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως τα νιτρικά ανέβηκαν τόσο πολύ παρά τη χρήση της βότκας. Καλή επιλογή ο ριάκτορας. Με τέτοια ανάπτυξη σίγουρα θα είναι καλύτερα με ριάκτορα.

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινήσω λέγοντας πόσο περήφανος νιώθω που σε εχω γνωρίσει απο κοντά!

 

Να συνεχίσω λέγοντας πόσο σπουδαίος χομπιστας εισαι που μοιράζεσαι όλες αυτές τις πληροφορίες μαζί μας!

 

Να κλείσω λέγοντας πόσο ακομπλεξαριστος εισαι που μοιράζεσαι τα λάθη και τις στραβές σου!

 

Πανο σε ευχαριστούμε πολύ!

 

Καλές οι όμορφες φώτο αλλα τα forums είναι για να μοιραζόμαστε εμπειρίες και να τις συζητάμε φιλαράκι, είσαι από αυτούς που ξέρουν να μοιράζονται, να βοηθούν και πάνω απ όλα είσαι παιδί διαμάντι! Δικιά μου τιμή που σε γνώρισα :)

 

 

Υ π ε ρ ο χ ο !!!!

 

Στράταρε τιμή μου που σου αρέσει φίλε!

 

Πάνος το ενυδρείο σου είναι αξιοζήλευτο.

Τώρα που διάβασα τα τελευταία πόστ ίσως για τον ίδιο λόγο έχω και εγώ ανεβασμένα νιτρικά. Πριν λίγες ημέρες έκανα μια θεραπεία με algafix. Άρα ίσως να έχει περεν´εργειες τελικά.

 

Παναγίωτη, και γω το σκέφτηκα αυτό με το algaefix.. σίγουρα έπαιξε κάποιο ρόλο στην όλη ανισορροπία τοσο στη βιολογία όσο και στη χημεία απο με το στρεσάρισμα των κοραλιών άλλαξαν οι καταναλώσεις με ότι συνεπάγεται αυτό στις τιμές 

 

 

Πάνο οι φωτογραφίες δείχνουν ένα πανέμορφο ενυδρείο. Αν δεν είχες και τις στραβές θα έβγαζε μάτια  :thumbsu:

 

οι στραβές είναι πάντα στο πρόγραμμα! αλλες φορές είναι θέμα τύχης άλλες, καλη ώρα, βάζουμε εμείς το χεράκι μας..

 

Πάνο οι φωτό είναι απλά υπέροχες και το ενυδρείο δείχνει φοβερό όπως πάντα. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά. Πάντος πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως τα νιτρικά ανέβηκαν τόσο πολύ παρά τη χρήση της βότκας. Καλή επιλογή ο ριάκτορας. Με τέτοια ανάπτυξη σίγουρα θα είναι καλύτερα με ριάκτορα.

 

Λουκά σ ευχαριστώ πολύ! και γω δεν το καταλαβα το πόσο γρήγορα ανέβηκαν τα νιτρικά. τη δόση ης βοτκας τη μείωσα πριν φτάσουν τα νιτρικά σε αυτά τα νούμερα οταν είδα τα πρώτα σημάδια στα χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Πανο πανέμορφο το ενυδρειο εχεις απογειωθεί για τα καλα φτου φτου!!!!προσεχε λίγο με την βότκα ....καλή συνέχεια να χεις φίλε μου και να σε πανε ολα καλα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

περιμένω πως και πώς τον ρεάκτορα απο Γερμανία.. δεν έχω ιδεα πως σετάρετε βέβαια αλλα όλα στην ωρα τους.. προς το παρόν σκέφτομαι για το υλικό.. τι προτείτε οι χρήστες??????

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Παναγιώτης!!!Φοβερός ύφαλος πραγματικά!!!

 

Καλή επιτυχία με τον καινούργιο ριάκτορα,να σου πάνε όλα καλά! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Παναγιώτης!!!Φοβερός ύφαλος πραγματικά!!!

 

Καλή επιτυχία με τον καινούργιο ριάκτορα,να σου πάνε όλα καλά! ;)

 

thank u Βασίλη! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανο φανταστικο το ενυδρειο σου!!!!!!

Και οι φωτο καταπληκτικες!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανο φανταστικο το ενυδρειο σου!!!!!!

Και οι φωτο καταπληκτικες!!

Τα εύσημα στον Γιαννο για τις φωτο φιλε! :) να σαι καλα! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε φίλε το ενυδρείο σου τα λέει ολα όποιος το δει από κοντά...τι να λέμε τώρα. Διαμάντι!!! Τις φώτο περιμέναμε να μας το πουν?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Πανο!!!Πανεμορφο ενυδρειο,ακομα ομορφοτερα ζωντανα.Σου ευχομαι να βρει γρηγορα παλι την ισορροπια του.Στραβες παντα υπαρχουν στην πορεια αλλα απο αυτες μαθαινουμε.Γιαννη υπεροχες φωτο!!!Πρεπει να μου δειξεις καναδυο πραγματακια καθως ξερω μονο να δουλευω την dslr στο auto.

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Dslr και Auto δεν πάνε ποτέ μαζί! Ευχαρίστως να σου δείξω ... δεν είναι κάτι,αν μπεις στην νοοτροπία 2-3ων πραγμάτων μετά δεν θα θες να ξαναχρησιμοποιήσεις το auto. :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Λέγε μου τέτοια Γιάννη μου και σε βλέπω να κανεις ιδιαίτερα μαθήματα !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεταμεσονύκτιες εργασίες και θελω βοήθεια! Ανεβάζω photo απο το νεο απόκτημα. Εχω συνδέσει το co2 πανω στο reactor, εχω συνδέσει μια μικρη αντλία για να τροφοδοτεί τον ρεακτορα με νερό απο το σαμπ και τον εχω γεμίσει με νερό ..ολα αυτα βέβαια με νερό όσμωσης για δοκιμή ..

Ερωτήσεις..1) το bubble counter που το συνδέω;;; 2) πως επιστρέφει το νερό απο τον ρεακτορα στο σαμπ;;;;;

Δημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε.Η καλυτερη κινηση.Καλοδουλευτος να ειναι.

Αυτος ο κυβος θα ξεχειλωσει λεμεεεεεε :buttrock: :buttrock: :buttrock:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thank you ρε Στρατο! Αν καταφέρω να το κανω να δουλέψει πρώτα φιλε! :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε αγορινα μου με το καλό !

Μάθε ... Για να με μάθεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτος να ειναι Πανο !!την δοσομετρικη θα την σταματήσεις τωρα ?

Τασσαρε να σε καλα φιλε :) αν καταφέρω να τον δουλέψω η δοσομετρικη παει στην άκρη ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε αγορινα μου με το καλό !

Μάθε ... Για να με μάθεις :)

Εσυ εχε τον νου σου μην ακουστεί κανενα μπαμ μες στο βραδι!! :P

Link to comment
Share on other sites

Κανεις καμία ιδέα ρε παιδιά ;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...