Jump to content

pan_Oz Reef


pan_Oz

Recommended Posts

Τι σε χαλάει στο κοραλλάκι Πάνο? Πανέμορφο το βλέπω. Δυστυχώς έτσι γίνετε με κάποια ζωντανά. Δεν μας δείχνουν την ομορφιά τους τις ώρες που θα θέλαμε.   

 

 

και γω ειμαι τις άποψης να το αφήσεις. Αν πάλι σου πιάνει χώρο και σε χαλάει βάλτο για ανταλαγή ή αγγελία ;)

 

ενταξει, δε με χαλάει τόσο.. :P απλά πρέπει με κάποι τρόπο να το "κρεμάσω" καλύτερα να δενει καλύτερα με το σύνολο. υπάρχει η σκέψη να το ακουμπήσω στον αραγωνίτη αλλα δεν είναι η φυσική του θέση.

 

το συγκεκριμένω περισσότερο για πείραμα το πήρα, ξέρω οτι στα ενυδρεία και μάλιστα ενυδρεία με απαιτήσεις για sps δεν τραβάνε τέτοια κοράλια αν και προς το παρόν αυτό δείχνει να πηγαίνει καλά..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ειναι εδω νικολα ο πανος...

Το γυρισε στο καλαματιανο. Κολησε με της ζαχαρες και τα γλυκαααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι έγινε χάλασε ο πανος;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λες???????????

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε χάλασε ο πανος;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κυνηγαει μονομαχους τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Με γλεντατε κανονικά, ε;;

χαχαχα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι θα σε αφήναμε :) !!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι θα σε αφήναμε :) !!!!

Καλα μου κάνετε :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Χρόνια πολλα Πανούλη !

Με υγεία πανω από όλα και καλά μυαλά !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανο χρονια πολα και καλα με υγεια.

 

 

Χρόνια πολλά Πάνο!

 

 

Αστέρι χρόνια πολλά

Πολύχρωμα και σκληρά!!!

 

 

Χρονια πολλα μορφαρα :bigemo_harabe_net-193:

Υγεια να εχεις πανω απ'ολα και οτι επιθυμεις να ερθει!

 

 

Χρόνια πολλα Πανούλη !

Με υγεία πανω από όλα και καλά μυαλά !

 

σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας φιλαράκια μου!!! :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει πολύ καιρός που έχω να κάνω update στο θέμα αλλα με διάφορα που συνέβησαν το ενυδρείο έμεινε πίσω και μετράω τρελές απώλειες..

 

το πράγμα ούτως ή αλλως είχε αρχίσει να στραβώνει απο το πάσχα και μετά όταν και αποφάσισα να μεταπηδησω απο vodka στα προιόντα της AF

 

λες και δεν έφτανε αυτό τον Ιούνιο λόγω προβλήματος υγείας έμεινε το ενυδρείο για καμια 20αρια μέρες στη μοίρα του και ακολούθησε μετακόμιση σπιτιού και ωσπου να σεταριστεί πάλι ήρθαν και οι διακοπές..

 

αποτέλεσμα? στο ενυδρείο έχουν μείνει 3-4 acro να χαροπαλεύουν, χάθηκε και το clam και μου έχουν μείνει ζωντανά τα περισσότερα LPS .. :(

 

δώθηκαν και 3 ψάρια για να ελαφρύνω λίγο το φορτιό μιας και τα νιτρικά παρτάρουν στο 25ppm

 

έγινε kai αλλαγή στο aquascape, πλέον στο pillar της aquaroche που είχα έχουν μείνει μόνο 2 πλάκες και το ενυδρείο τρέχει bare bottom

 

 

καπου εδω χρωστάω ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΑΣΤΩ στα φιλαράκια μου :drunk:fishbone! και dimtsok που οχι βοήθησαν στη μετακόμιση αλλα την έκαναν μόνοι τους για μένα που δεν μπορούσα να συμβάλω

 

  :bigemo_harabe_net-145:  :bigemo_harabe_net-145: 

 

στα πλάνα πλέον είναι να ξανααλλάξω απο aquaforest σε prodibio και το σκέφτομαι να αρχήσω πάλι τις βοτκες .. ελπίζω απλά να κρατηθούν τα 3-4 sps που έχουν απομείνει

 

θα ακολουθήσουν φώτο αν και η εικόνα προειδοποιω η εικόνα θα είναι αποκαρδιωτικη :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι όλα θα γίνουν όπως ήταν...σιγά, σιγά...ξέρεις τον τρόπο και πολύ καλά μάλιστα!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και οι φωτο που υποσχέθηκα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

και το καλο της μετακόμισης, οι νέες εγκαταστάσεις ..επιτέλους ολα ειναι κρυμμενα!

Δημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή το έχω δει από κοντά, έχω να πω ότι το aquascape είναι πολυυυυυυύ καλύτερο από πριν!!!

Υπομονή φίλε και θα δείξει τρελά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανό!! Λυπάμαι για την τροπή που πήρε το θέμα! Ωστόσο εύκολα για σένα θα το κάνεις ακόμα καλύτερο!
Είπες prodibio και βότκα... πιο πάνω...
Επειδή δουλεύω μόνο prodibio και πλεων όλες της αμπουλες εκτός από την optim (ανθρακας)
Έχω δει πολύ καλά αποτελέσματα !
Αντί για βότκα άποψη μου είναι,εάν κ εφόσον χρειάζεστε οπωσδήποτε άνθρακα παίξε το optim
Μέθοδος να διαβάσεις ονομάζεται bioclen biobigest kai optim
Πιστεύω πως μιας που χαλάρωσες το βιοφορτιο σου μόνο με βακτήρια της και αλλαγές με κάπιοί αλάτι με (ανθρακα) όπως εγώ θα έχεις επιθυμητα αποτελέσματα οικονομικά και ουσιαστικά
Ασφαλώς με γενεές αλλαγές νέου ανά βδομάδα όχι μόνο για να εξαγείς αλλά πιο πολύ να εισάγεις!
Δοκίμασε το πριν τους ανθρακας σκέτο κάνα 2 μηνό να δούμε,μετά βλέπουμε για ανθρακας ;) μην είσαι και από πάνω :)

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και μια φωτό από τον κάτοικο του sump!!!!

:) :) :)

Επειδη μάλλον κρύβεται!!

Ξέρεις μιαο μονομάχος λοξοδρομησεεεε

Για αποκάλυψε τον!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα η υγεία πανο!

Να χαίρεσαι το νέο σου σπίτι !

Το ενυδρείο σίγουρα θα το φτιάξεις όπως μόνο ΕΣΥ ξέρεις !

Άλλωστε ήταν ενα από τα καλύτερα της χώρας !

Link to comment
Share on other sites

Εσυ να μας εισαι καλά Πανουλη και το ενυδρειο το μονο σίγουρο ειναι οτι φτιάχνει.....

:bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...