Jump to content

pan_Oz Reef


pan_Oz

Recommended Posts

Πω πω βρε Πάνο υπέροχα είναι όλα. Έχεις φτιάξει φοβερή κατάσταση εκεί μέσα! :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Πανο!!!Πανεμορφα ολα!!!!

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αλλού η ακανθάστρεα Πάνο...λογικά όσο μεγαλώνει τα χρώματα θα είναι πολύ δυνατά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ονειρεμένο ενυδρειο και φυσικά άψογες φώτο φίλε..

Ο κύβος της καρδιας μου..

 

Η acan απο μονη της  ουράνιο τόξο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεσαι Πάνο. Στολίδι το ενυδρείο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα ολα!!!!!!!!!!

 

να σαι καλά Billy!! :)

 

Ρε τον ταρζαν εκανες?χαχαχαχα καλοριζκες οι προσθηκες ,προσεχε την echinata ειναι πολυ επιθετικη. :thumbsu:

 

 

αστα Νικόλα! δε φαντάζεσαι φίλε .. για να μπεί καθετα το chili, 20 λίτρα νερό στο πάτωμα έφυγαν φίλε... τι να σου λέω! χαχαχαχαχαχα

 

για την echinata ξερω οτι πετάει μαστίγια το βράδι. την έχω βάλει αραγωνίτη και νομίζω οτι εκεί θα είναι ok

 

Ρε φιλαράκι τι εχεις κάνει εκει πέρα !

Όλα είναι απλά πανέμορφα !

Μέχρι και ο γυμνοσάλιαγκας εκει στο βίντεο παει για Oscar !!!

Ρε μπάς και έβαλες κασκαντέρ στο βίντεο γιατί κάθε φορά που τον βλέπω λες και είναι κολυμενη τσίχλα στο τζαμί κάθεται :)

 

εκεί σαν τσίχλα κολλιμένη παραμένει φίλε, ότι βλέπει στο video είναι zoom :P

 

Πω πω βρε Πάνο υπέροχα είναι όλα. Έχεις φτιάξει φοβερή κατάσταση εκεί μέσα! :thumbsu:

 

Σ ευχαριστώ πολύ Λουκα!!

 

 

Μπραβο ρε Πανο!!!Πανεμορφα ολα!!!!

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

thank u!!!

 

Παρά πολύ ωραίο!!

 

ευχαριστώ!!!

 

αλλού η ακανθάστρεα Πάνο...λογικά όσο μεγαλώνει τα χρώματα θα είναι πολύ δυνατά...

 

Γιώργο όντως το χρώμα της είναι εκπληκτικό.. για να μεγαλώσει θα την αφήσω αραγωνίτη αλλα πρέπει να βάλω και ένα βρακάκι να τη βάλω επάνω για να αναπτυχθεί :)

 

Τα σεβη μου πανοοοο...υπεροχο :bow:  :bow:

 

τιμή μου που σου αρέσει φιλαράκι :) :) :) :)

 

Ονειρεμένο ενυδρειο και φυσικά άψογες φώτο φίλε..

Ο κύβος της καρδιας μου..

 

Η acan απο μονη της  ουράνιο τόξο..

 

To να το ακούω αυτό απο σένα φιλαράκι μου με τιμάει και με χαροποιεί ιδιαίτερα, είσαι έμπνευση και μεγάλη βοήθεια απο την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα το χόμπι :) να σαι καλά!!!

 

 

Να το χαίρεσαι Πάνο. Στολίδι το ενυδρείο.

 

σ ευχαριστώ πού Λευτέρη!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κουκλια Πάνο και οι δύο προσθήκες. Η acanthastrea είναι  :bigemo_harabe_net-97:

 

Και φυσικά ο κύβος είναι υπέροχος. Μπράβο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να μπω να το δω και έχει τουμπανιασει μπράβο φίλε μου εύγε!!!!!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κουκλια Πάνο και οι δύο προσθήκες. Η acanthastrea είναι :bigemo_harabe_net-97:

Και φυσικά ο κύβος είναι υπέροχος. Μπράβο

Σ ευχατιστω πολυ! Την acanthastrea ακομα δεν την εχω συνηθισει, κολλάω καθε φορα που τη βλεπω! :P

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να μπω να το δω και έχει τουμπανιασει μπράβο φίλε μου εύγε!!!!!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λυκούργο χαίρομαι πολυ που σ αρεσει φιλε!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

για πείτε καμια άποψη.. :huh:

 

απο την ώρα που έβαλα πάνω τον ρεάκτορα έχω σταθεροποιήσει αρκτά τις τιμές όσο αφορά ασβέστιο και dKH.

 

οι τιμές κυμαίνονται γύρω στο 6,9 -7,3 στο KH και 405 με 425 για Ca.

 

τελευταία όμως σχεδόν κάθε 2η μέρα χρειάζεται να "τσιμπάω" και λίγο στις φυσαλίδες με αποτέλεσμα να έχω φτάσει στις 50/ min. απο 33/ min. που το είχα αρχικά ξεκινήσει λίγο πρίν το πασχα.

 

να πώ επίσης οτι kh μετράω αν όχι καθε μέρα, κάθε δεύτερη τουλάχιστον και οτι η ροή στην έξοδο του reactor είναι σταθερή στα 18ml /min.

 

οι αλλαγές που έχουν συμβεί αυτό το διάστημα είναι η μείωση των νιτρικών απο 50 σε... 5 τις τελευταιες μέρες

τα φοσφωρικά επίσης τα είχα μετρήσει κάποια και ήταν πάνω απο 0,6 που μετράει το hanna. Την προηγούμενη βδομάδα τα μέτρησα σε 0,052.

επίσης πάνε 20 μέρες απο τότε που άλλαξα και λάμπες στο φωτιστικό ..

 

σήμερα μετράω Kh και απο 6,9 προχθές εχει πάει σήμερα 5,1!!!!

 

πιστεύετε οτι απλά αυξάνεται η κατανάλωση λόγω ανάπτυξης ή παίζει κάτι άλλο και θα φάω καμια τούμπα πάλι????

 

μου φαίνεται τεράστια η διαφορά και τη διπλοτσέκαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινη μου γνωμη,παντα οταν εχεις ριακτορα ειναι καλυτερα να παιζεις στο 8 πανο,οπου και τα περιθωρια για να διορθωσεις η' να προλαβεις κατι,ειναι μεγαλυτερα.

Το 8 ειναι μια καλη τιμη ακομα και οταν παιζεις σε περιβαλλον με χαμηλα θρεπτικα,χωρις να προκαλει νεκρωσεις/καψιματα στις ακρες των σκληρων.

 

Εαν δεν εβαλες καποιο μεγαλο κοραλι-α(που ακομα και εκει θα ηθελε να προσαρμοστει πρωτα πριν ξεκινησει να "ρουφαει") και αν μετρησες την ιδια ωρα,θεωρω πως σχεδον 2 μοναδες κατω ειναι πολυ μεγαλη αυξηση στην καταναλωση μεσα σε μολις 2 ημερες.

Και για να μην παρεξηγηθω,μιλαω για αυξηση.Γιατι καταναλωση 0,5-1 μοναδες καθημερινα,ειναι λογικη.

 

Ισως απο την αλλη ολη αυτη η εκτιναξη στην καταναλωση να οφειλεται και στην πτωση των νιτρικων σε μεγαλυτερο βαθμο και στα φωσφορικα,σε μικροτερο.

Στις υψηλες τιμες των ΝΟ3-ΡΟ4 τα κοραλια μειωνουν κατα πολυ την αναπτυξη τους(τους λογους δεν τους αναφερω γιατι θα ειναι σαν να "ξερω-τρολλο-λιζω"....οπως μια φιλεναδα απο τα παλια).

Οποτε ριχνωντας τα επιπεδα τους τωρα τα κοραλια να εχουν το φυσιολογικο ρυθμο αναπτυξης\καταναλωσης.

Απλα αυτο μου φαινεται περιεργο γιατι τα νιτρικα σου επεσαν σταδιακα και οχι μεσα σε δυο μονο μερες.

Αυτο θα το δεις αφοτου επαναφερεις το kh στα φυσιολογικα του επιπεδα κ κανεις νεες καθημερινες μετρησεις για να δεις την (νεα?)ημερησια σου καταναλωση.

 

Μην αγχωνεσαι δεν ειναι κατι τρομακτικο το 5.1.Εχω περασει απο αυτο το σταδιο 3-4 φορες χωρις απωλειες και καποιοι εχουν περασει και απο πολυ πολυ πολυ χαμηλοτερα,χωρις απωλειες επισης :thumbsu:

 

Εαν ειχε πεσει πολυ η αποδοση στις προηγουμενες λαμπες σου,ισως και αυτο το κομματι μαζι με τ'αλλα να επαιξε ρολο με τις νεες λαμπες.

 

Τι θα εκανα αν μουν στη θεση σου...

Θα επανεφερα το kh στο 8(με καποιο  buffer και οχι μεσω του ριακτορα),αυτη τη φορα,σχετικα σταδιακα και αφου το επανεφερα θα αυξανα τις φυσαλιδες.

Το ποσο σου ανεβαζει την τιμη στην εξοδο του ριακτορα η καθε(-,+) φυσαλιδα,το ξερεις εσυ καλυτερα που το ρυθμιζεις τοσο καιρο,οποτε πραττεις αναλογως.

Και μετα βλεπεις απο εκει κ υστερα,παντα με μετρησεις τοσο στο ενυδρειο οσο και στην εξοδο του ριακτορα.

Εαν μετα τις νεες ρυθμισεις εχεις παλι μια ισσοροπια τοτε δεν φταιει ο εξοπλισμος απλα ανεβηκε η καταναλωση για καποιον απο τους παραπανω(η' και οχι) λογους.

 

Εαν σου ερθει στο μυαλο καποια ακομα αλλαγη/προσθηκη/ρυθμιση/ρουτινα που μπορει να εχεις κανει/αλλαξει ανεφερε τη,μπορει να εχει παιξει ρολο.

 

Απλα μια αποψη....

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό απλά είναι μια άποψη ... Εγω πάω για ψάρεμα !

Απλά respect !

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε εαν δεν το εχεις κανει ειδη Πανο οτι η εξοδος του ριακτορα δουλευει κανονικα και δεν εχει βουλωσει η φραξει ελαφρος.Επισεις η αυξηση της θερμοκρασιας και η σταθεροτητα των τιμων του νερου σου για αρκετο χρονο σε συνδυασμο με την πτωση των νιτρικων ενδεχετε να μπουσταρε τα κοραλια.Θα συμφωνησω απολυτα με το Μιχαλη σε ολα ειδικα στο θεμα φωτισμου.Εαν ηταν πολυ χαμηλος και τον αναβαθμισες το εισπραξαν αμεσα.Απλα θελω να μου υπενθυμισεις συνεχιζεις την βοτκα?η κατι αλλο?Εκει θα σου πρωτεινα το kh να μην παει ψηλα ,το πολυ 7,7 για να εχεις υσηχια.Ειδαλως το 8 οπως σου ειπε και ο Μιχαλης ειναι ενα νουμερο ασφαλειας κατα κυριο λογο.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινη μου γνωμη,παντα οταν εχεις ριακτορα ειναι καλυτερα να παιζεις στο 8 πανο,οπου και τα περιθωρια για να διορθωσεις η' να προλαβεις κατι,ειναι μεγαλυτερα.

Το 8 ειναι μια καλη τιμη ακομα και οταν παιζεις σε περιβαλλον με χαμηλα θρεπτικα,χωρις να προκαλει νεκρωσεις/καψιματα στις ακρες των σκληρων.

Εαν δεν εβαλες καποιο μεγαλο κοραλι-α(που ακομα και εκει θα ηθελε να προσαρμοστει πρωτα πριν ξεκινησει να "ρουφαει") και αν μετρησες την ιδια ωρα,θεωρω πως σχεδον 2 μοναδες κατω ειναι πολυ μεγαλη αυξηση στην καταναλωση μεσα σε μολις 2 ημερες.

Και για να μην παρεξηγηθω,μιλαω για αυξηση.Γιατι καταναλωση 0,5-1 μοναδες καθημερινα,ειναι λογικη.

Ισως απο την αλλη ολη αυτη η εκτιναξη στην καταναλωση να οφειλεται και στην πτωση των νιτρικων σε μεγαλυτερο βαθμο και στα φωσφορικα,σε μικροτερο.

Στις υψηλες τιμες των ΝΟ3-ΡΟ4 τα κοραλια μειωνουν κατα πολυ την αναπτυξη τους(τους λογους δεν τους αναφερω γιατι θα ειναι σαν να "ξερω-τρολλο-λιζω"....οπως μια φιλεναδα απο τα παλια).

Οποτε ριχνωντας τα επιπεδα τους τωρα τα κοραλια να εχουν το φυσιολογικο ρυθμο αναπτυξης\καταναλωσης.

Απλα αυτο μου φαινεται περιεργο γιατι τα νιτρικα σου επεσαν σταδιακα και οχι μεσα σε δυο μονο μερες.

Αυτο θα το δεις αφοτου επαναφερεις το kh στα φυσιολογικα του επιπεδα κ κανεις νεες καθημερινες μετρησεις για να δεις την (νεα?)ημερησια σου καταναλωση.

Μην αγχωνεσαι δεν ειναι κατι τρομακτικο το 5.1.Εχω περασει απο αυτο το σταδιο 3-4 φορες χωρις απωλειες και καποιοι εχουν περασει και απο πολυ πολυ πολυ χαμηλοτερα,χωρις απωλειες επισης :thumbsu:

Εαν ειχε πεσει πολυ η αποδοση στις προηγουμενες λαμπες σου,ισως και αυτο το κομματι μαζι με τ'αλλα να επαιξε ρολο με τις νεες λαμπες.

Τι θα εκανα αν μουν στη θεση σου...

Θα επανεφερα το kh στο 8(με καποιο buffer και οχι μεσω του ριακτορα),αυτη τη φορα,σχετικα σταδιακα και αφου το επανεφερα θα αυξανα τις φυσαλιδες.

Το ποσο σου ανεβαζει την τιμη στην εξοδο του ριακτορα η καθε(-,+) φυσαλιδα,το ξερεις εσυ καλυτερα που το ρυθμιζεις τοσο καιρο,οποτε πραττεις αναλογως.

Και μετα βλεπεις απο εκει κ υστερα,παντα με μετρησεις τοσο στο ενυδρειο οσο και στην εξοδο του ριακτορα.

Εαν μετα τις νεες ρυθμισεις εχεις παλι μια ισσοροπια τοτε δεν φταιει ο εξοπλισμος απλα ανεβηκε η καταναλωση για καποιον απο τους παραπανω(η' και οχι) λογους.

Εαν σου ερθει στο μυαλο καποια ακομα αλλαγη/προσθηκη/ρυθμιση/ρουτινα που μπορει να εχεις κανει/αλλαξει ανεφερε τη,μπορει να εχει παιξει ρολο.

Απλα μια αποψη....

Μιχάλη διάλεξη έδωσες φιλε! Σ ευχαριστω πολυ που ασχολήθηκες τοσο. Συμφωνώ σε ολες σου τις σκέψεις και θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.

Βασικά η αύξηση στη κατανάλωση έγινε σταδιακά και σταδιακά αύξανα και γω τις φυσαλίδες αλλα το μεγαλο μπαμ έγινε αυτο το 2μερο.

Για το 8 εχεις απόλυτο δικιο οτι ειναι η τιμη ασφάλειας. Απλα πριν κανα 5μηνο- 6μηνο που το ενυδρειο ηταν στα καλυτερα του έβλεπα διαφορές ως προς το χρωμα, λεπτομέρειες παντα, μεταξυ 7 και 8 γι αυτο και ειχα επιλέξει να παίζω κοντα σε αυτο. Πλέον λεω να ανεβασω λιγο αν και οπως λες το 5,1 δεν το φοβάμαι αν βέβαια δεν ξεχαστεί εκει για καιρο.

Οι προσθήκες που έγιναν τελευταία ηταν 2 acan και το chili οποτε δεν νομιζω να έπαιξαν ρόλο.

Προς το παρόν θα ανεβασω χερουκλατα οπως προτείνεις και αφού δω τη διαφορα θα ρυθμίσω ανάλογα

Ισως να ναι μια καλη ευκαιρία να ρυθμίσω απο την αρχη και τη ΡΟΗ εξόδου ..αυτο το σταγόνα- σταγόνα με φοβίζει μη σρομωσει κάποια στιγμή, προτιμώ η ΡΟΗ να ναι συνεχής

Σ ευχαριστω πολυ και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό απλά είναι μια άποψη ... Εγω πάω για ψάρεμα !

Απλά respect !

Εσυ κατ αρχας να βάλεις άλλες 2 Τ5 πανω και να παραγγείλεις regulator!! χαχαχα :P :p

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε εαν δεν το εχεις κανει ειδη Πανο οτι η εξοδος του ριακτορα δουλευει κανονικα και δεν εχει βουλωσει η φραξει ελαφρος.Επισεις η αυξηση της θερμοκρασιας και η σταθεροτητα των τιμων του νερου σου για αρκετο χρονο σε συνδυασμο με την πτωση των νιτρικων ενδεχετε να μπουσταρε τα κοραλια.Θα συμφωνησω απολυτα με το Μιχαλη σε ολα ειδικα στο θεμα φωτισμου.Εαν ηταν πολυ χαμηλος και τον αναβαθμισες το εισπραξαν αμεσα.Απλα θελω να μου υπενθυμισεις συνεχιζεις την βοτκα?η κατι αλλο?Εκει θα σου πρωτεινα το kh να μην παει ψηλα ,το πολυ 7,7 για να εχεις υσηχια.Ειδαλως το 8 οπως σου ειπε και ο Μιχαλης ειναι ενα νουμερο ασφαλειας κατα κυριο λογο.

το 7.7 μια χαρά τιμη και μέση λύση ακούγεται :)

Βότκα παίζω σταθερά. Ειμαι στα 2,5 ml την ημέρα και τα νιτρικά πλέον νε αυτη τη ποσότητα πέφτουν αργα αλλα σταθερά ..μολις τα κατεβάσω ίσα να ειναι ανιχνεύσιμα θα τη παω στο μισό

Βέβαια παντα παίζει να μου γυρίσει και να το ρίξω στο zeo

χαχαχα :P

Link to comment
Share on other sites

και ενα απο τα αστεία που συμβαίνουν στο ενυδρειο :P

Τα 5 chromis μου συνηθίζουν να κοπαδιαζουν και να κάθονται σχεδόν ακίνητα σε ενα συγκεκριμένο σημείο στο ενυδρειο. Ο κλοουνακος μου ο οποιος εχει μεινει μόνος αρκετό καιρο, παει και αυτο μαζι τους και κοπαδιαζει! !!!

Άσχημο πραγμα η μοναξιά ! χαχαχα

Η φωτο ειναι κακής ποιότητα μια και ειναι τραβηγμένη με τη κινητο απο αρκετή απόσταση και τέρμα zoom.. Δεν γίνετε να τραβήξω απο πιο κοντα

Για ευνόητους λογους :P

Δημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη διάλεξη έδωσες φιλε! Σ ευχαριστω πολυ που ασχολήθηκες τοσο. Συμφωνώ σε ολες σου τις σκέψεις και θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.

Βασικά η αύξηση στη κατανάλωση έγινε σταδιακά και σταδιακά αύξανα και γω τις φυσαλίδες αλλα το μεγαλο μπαμ έγινε αυτο το 2μερο.

Για το 8 εχεις απόλυτο δικιο οτι ειναι η τιμη ασφάλειας. Απλα πριν κανα 5μηνο- 6μηνο που το ενυδρειο ηταν στα καλυτερα του έβλεπα διαφορές ως προς το χρωμα, λεπτομέρειες παντα, μεταξυ 7 και 8 γι αυτο και ειχα επιλέξει να παίζω κοντα σε αυτο. Πλέον λεω να ανεβασω λιγο αν και οπως λες το 5,1 δεν το φοβάμαι αν βέβαια δεν ξεχαστεί εκει για καιρο.

Οι προσθήκες που έγιναν τελευταία ηταν 2 acan και το chili οποτε δεν νομιζω να έπαιξαν ρόλο.

Προς το παρόν θα ανεβασω χερουκλατα οπως προτείνεις και αφού δω τη διαφορα θα ρυθμίσω ανάλογα

Ισως να ναι μια καλη ευκαιρία να ρυθμίσω απο την αρχη και τη ΡΟΗ εξόδου ..αυτο το σταγόνα- σταγόνα με φοβίζει μη σρομωσει κάποια στιγμή, προτιμώ η ΡΟΗ να ναι συνεχής

Σ ευχαριστω πολυ και παλι!!!

Σιγα τη διαλεξη ρε συ....απλη φλυαρια ειναι :usd:  :usd:

Ολα καλα θα πανε,αλλωστε δεν ειναι και νεα τα κοραλια σου.Οσο περισσοτερο καιρο περνουν στο ενυδρειο σου,αποκτουν αλλες αντοχες και ανοχες,καθως κ εσυ/εμεις μεγαλυτερα περιθωρια για λαθη κ πειραματα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και ενα απο τα αστεία που συμβαίνουν στο ενυδρειο :P

Τα 5 chromis μου συνηθίζουν να κοπαδιαζουν και να κάθονται σχεδόν ακίνητα σε ενα συγκεκριμένο σημείο στο ενυδρειο. Ο κλοουνακος μου ο οποιος εχει μεινει μόνος αρκετό καιρο, παει και αυτο μαζι τους και κοπαδιαζει! !!!

Άσχημο πραγμα η μοναξιά ! χαχαχα

Η φωτο ειναι κακής ποιότητα μια και ειναι τραβηγμένη με τη κινητο απο αρκετή απόσταση και τέρμα zoom.. Δεν γίνετε να τραβήξω απο πιο κοντα

Για ευνόητους λογους :P

AD082A22-3ACC-4D88-87CF-66BAD689135D_zps

Sent from my iPhone using Tapatalk

χαχα,οντως η μοναξια ειναι κακο πραγμα....μερικες φορες σε αναγκαζει να κανεις κ παρεα με ατομα τα οποια πριν εβριζες η' εδιωχνες απο τη φωλια σου!

Πολυ ωραια φωτο!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και το χω λιγο καιρο, εχω σκεφτεί πολλές φορες να το βγάλω .. τη μερα φαίνεται ενα μπορντοροδοκοκκινο π@π@ρι να κρέμεται upside down..

Το βραδι ομως τα πραγματα αλλάζουν και δυστιχως το κινητο με flash δε μπορει να αποδοσει χρωμα και ομορφιά

B70757A6-1AB2-45F7-8310-F2622D9C8E9A_zps

9E33CB23-ED3C-4F24-B9E0-12171C59F7BC_zps

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - pan_Oz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει στο κοραλλάκι Πάνο? Πανέμορφο το βλέπω. Δυστυχώς έτσι γίνετε με κάποια ζωντανά. Δεν μας δείχνουν την ομορφιά τους τις ώρες που θα θέλαμε.   

Link to comment
Share on other sites

και γω ειμαι τις άποψης να το αφήσεις. Αν πάλι σου πιάνει χώρο και σε χαλάει βάλτο για ανταλαγή ή αγγελία ;) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...