Jump to content

fishbone!

Recommended Posts

Φίλε Διονύση, σου στέλνω και τις δικές μου ευχές για το μωράκι σας..

Πάντα υγεία και χαρά να έχει, να σας ζήσει παντα ευτυχία στην οικογένειά σας φίλε μου..

Θα δεις τώρα, θα τρελαθείς με την κόρη, θα γίνει ο έρωτας της ζωής σου, πρόσεχε φίλε μου μη το καταλάβει το παιδί γιατί την έβαψες..

 

Παιδιά, περνάμε όλοι δύσκολα και έρχονται ακόμα περισσότερα..

Η ζωή όμως συνεχίζεται, παιδιά έρχονται στον δύσκολο αυτό κόσμο και τελικά το μόνο που ζητάνε είναι αγάπη..

Κι εγώ μωρά έχω Διονύση και με έπιασε κι εμένα η στεναχώρια των ημερών για το μέλλον το δικό τους..

Θα σταματήσω να τα σκέφτομαι γιατί θα τρελαθώ.

Δεν θα τα μεγαλώσουμε ούτε με χαβιάρι, ούτε με κολέγια, από το ίδιο πιάτο θα τρώμε όλοι αρκεί να έχουμε υγεία και αγάπη, αυτά είναι τα χαρακτηριστικά της ευτυχισμένης οικογένειας που όλοι επιθυμούμε..

 

Πετρακο μου, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

 

Συμφωνώ με ολα οσα είπες !  χαιρομαι πάντα οταν σε βλέπω και πάντα αποδεικνύεις ποσο αξιόλογος άνθρωπος είσαι!

 

Πρέπει να παραδεχτώ οτι τρόμαξα πραγματικά ομως με την ολη κατάσταση!

 

Αλλα δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να στα πω!

 

Φιλε μου σου ευχομαι ολόψυχα τα καλύτερα για σένα και την οικογένεια σου!

 

Ελπίζω να τα πούμε σύντομα και απο κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβες αμέσως !!!!

Και δεν αναφέρθηκα πουθενά στο πρόσωπο σου :death: !

Προσοχη λεμε στους τεντυ μποιδες στους μοικανους και στους αλητες!! Να σου ζησει η κορουλα σου!!!
Link to comment
Share on other sites

Διονυσσαρα μου να σας ζησει η κοράκλα! Ευχομαι να ειναι γερη και τυχερη φιλε μου!

Απ' οτι καταλαβα εχεις και ενα γιο?

 

Πως εναι το προγραμμα σου πλεον? Εχει τρεξιμο λογο του μωρου?

 

Το ενυδρειο χαιρει της προσοχη σου οπως πριν ή λογο χρονου το εχεις βαλει στον αυτοματο και κανει τα απολυτως απαραιτητα?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διονυσσαρα μου να σας ζησει η κοράκλα! Ευχομαι να ειναι γερη και τυχερη φιλε μου!

Απ' οτι καταλαβα εχεις και ενα γιο?

 

Πως εναι το προγραμμα σου πλεον? Εχει τρεξιμο λογο του μωρου?

 

Το ενυδρειο χαιρει της προσοχη σου οπως πριν ή λογο χρονου το εχεις βαλει στον αυτοματο και κανει τα απολυτως απαραιτητα?

 

Γιωργη μου σε ευχαριστώ πολυ !

 

Σιγά σιγά πρέπει και εσυ να ετοιμάζεσαι για το επόμενο βήμα!

 

Το ενυδρείο εδω και αρκετό καιρό ειναι στον αυτόματο!

 

Προσπάθησα τον τελευταίο καιρο να οργανωθώ με την δοσομετρικη και μετα απο κάποιες στραβές ψιλοσταθεροποιθηκα!

 

Δυστυχώς εχασα μια σεριατοπορα μετα απο κανα μηνά απο το Frag Swap, που ενω ειχε ανακάμψει και μεγάλωνε  ξαφνικά άσπρισε και πέθανε!

 

Και την τελευταια βδομάδα μια Hysrix apo to Frag Swap και αυτη ενω ειχε 4πλασιαστει εχει αρχίσει και ασπρίζει στη βαση της!

 

Μάλλον κατι σε RTN η STN πρέπει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γρηγορα θα σου πω τι υποψιαζομαι.
Δες για ιοντικες ανισσοροπιες λογω συσσωρευσης νατριων και χλωριων απο τα συμπληρωματα ασβεστιου,μαγνησιου και kh.....................Λυση ειναι οι πολυ μεγαλυτερες και συχνοτερες αλλαγες ωστε να αραιωσεις τις ιοντικες ανισορροπιες.
Δες επισης και για προβληματα φασματος,αναμειξης φασματος...............................τα γνωστα καψιματα που προκαλουν τα λεντ.Οπως επισης δες και για ελλειψη φασματος ακτος απο το θεμα της αναμειξης των φασματων.
Δες για ασθενειες και παρασιτα κοραλλιων..................το μεσοσκοπιο βοηθαει στα παραστια.Και περνα τα παντα απο ενα μικρο ενυδρειο πρακολουθησης- καραντινας ωστε να μην φερνεις ποτε ασθενειες στο βασικο σου ενυδρειο.
Ευχομαι να περασεις συντομα κι αυτα τα εμποδια.

Link to comment
Share on other sites

Διονύσαρε αν και λίγο καθυστερημένα να σου ζήσει φίλε μου.Να την δεις όπως ποθείς φίλε! :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-117:  :bigemo_harabe_net-115:  :bigemo_harabe_net-122:  :bigemo_harabe_net-66:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει φιλαρακι!!! καλοτυχο και ευτηχησμενο!!!

 

στο προβλημα τωρα...

 

απο τιμες πως εισαι;; παραληψες τιποτα απ τις ρουτηνες σου λογο της καταστασεις αυτες τις μερες;;

Link to comment
Share on other sites

Διονύσαρε αν και λίγο καθυστερημένα να σου ζήσει φίλε μου.Να την δεις όπως ποθείς φίλε! :bigemo_harabe_net-193:  :bigemo_harabe_net-117:  :bigemo_harabe_net-115:  :bigemo_harabe_net-122:  :bigemo_harabe_net-66:

 

Ευχαριστω Γιαννο μου!

 

Και εσυ με τον Digital Reason χαθήκατε αλλά χαίρομαι που είστε καλά :bigemo_harabe_net-162: !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γρηγορα θα σου πω τι υποψιαζομαι.

Δες για ιοντικες ανισσοροπιες λογω συσσωρευσης νατριων και χλωριων απο τα συμπληρωματα ασβεστιου,μαγνησιου και kh.....................Λυση ειναι οι πολυ μεγαλυτερες και συχνοτερες αλλαγες ωστε να αραιωσεις τις ιοντικες ανισορροπιες.

Δες επισης και για προβληματα φασματος,αναμειξης φασματος...............................τα γνωστα καψιματα που προκαλουν τα λεντ.Οπως επισης δες και για ελλειψη φασματος ακτος απο το θεμα της αναμειξης των φασματων.

Δες για ασθενειες και παρασιτα κοραλλιων..................το μεσοσκοπιο βοηθαει στα παραστια.Και περνα τα παντα απο ενα μικρο ενυδρειο πρακολουθησης- καραντινας ωστε να μην φερνεις ποτε ασθενειες στο βασικο σου ενυδρειο.

Ευχομαι να περασεις συντομα κι αυτα τα εμποδια.

 

 

να σου ζησει φιλαρακι!!! καλοτυχο και ευτηχησμενο!!!

 

στο προβλημα τωρα...

 

απο τιμες πως εισαι;; παραληψες τιποτα απ τις ρουτηνες σου λογο της καταστασεις αυτες τις μερες;;

 

 

Η παρακάτω φωτο ειναι μιας εβδομάδας περίπου!

post-53089-0-38808700-1440067067_thumb.jpg

 

Η ασπρίλα εχει προχωρήσει παραπάνω απο τη βάση!

 

Αν νομίζεται οτι είναι κατι άλλο μου λετε!

 

Οι τιμες μου ειναι:

 

Θερμοκρασια :  27,5 - 28

 

salinity       35ppt

 

Ph  

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια .....

 

Temp   27,5  -  28

 

Salinity    35ppt

 

Ph        8,1  -  8,2

 

Kh        7,3   -  7,7

 

No3      5  -   10

 

Po4    μη ανιχνεύσιμα με salifert ( σίγουρα υπάρχουν)

 

Ca       έχουν φτάσει στα 480 απο 500+ που ηταν πριν κανένα μηνα που σταμάτησα να ρίχνω υγρα!

 

Mg       1280 με πολύ κόπο (μάλλον κατι δεν παει καλα ) ρίχνω 150μλ την ημέρα απο τα χύμα !  η αναλογία η προβλεπόμενη 100γρ σκόνη στο λίτρο Α/ο!

 

Αλλαγές καθε 15 ημερες 60-70λιτρα!

 

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια .....

 

Temp   27,5  -  28

 

Salinity    35ppt

 

Ph        8,1  -  8,2

 

Kh        7,3   -  7,7

 

No3      5  -   10

 

Po4    μη ανιχνεύσιμα με salifert ( σίγουρα υπάρχουν)

 

Ca       έχουν φτάσει στα 480 απο 500+ που ηταν πριν κανένα μηνα που σταμάτησα να ρίχνω υγρα!

 

Mg       1280 με πολύ κόπο (μάλλον κατι δεν παει καλα ) ρίχνω 150μλ την ημέρα απο τα χύμα !  η αναλογία η προβλεπόμενη 100γρ σκόνη στο λίτρο Α/ο!

 

Αλλαγές καθε 15 ημερες 60-70λιτρα!

 διονυση οι τιμες αυτες(με τα κοκκινα) δειχνουν σταθεια που μπορει να προκαλεσει νεκρωσεις κατα την γνωμη μου...

 

υγρα γιατι σταματησες να ριχνεις;; τι υγρα ηταν;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και η συζήτηση για τις "σκόνες" έχει αρκετά ενδιαφέρουσα εξέλιξη με πληροφορίες,αναλογίες,αποτελέσματα και υλικά από διαφορετικές εταιρίες και σε διαφορετικά ενυδρεία

διαχωρίστηκε από το παρόν θέμα και βρίσκεται εδώ

για να είναι προσβάσιμη εύκολα σε μελλοντικές αναζητήσεις και να μπορεί να επεκταθεί όσο χρειάζεται.

Greetings στον Διονύση για την ενδιαφέρουσα αλλά και πολύ σημαντική συζήτηση που ξεκίνησε :)

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα που να το εκλάβω αυτό που συνέβη ;;;

Σε όλα τα θέματα όταν ξεφεύγουν και γίνονται κουρείο οι moderators τα κόβουν !

Σε εμένα που όλο το θέμα είναι για γέλια , μου κόψανε τις μοναδικές 2-3 σελίδες που ήταν σοβαρές με επιστημονικές απόψεις !!!!

Κύριε διαχειριστα διαμαρτύρομαι !!!

Ξέρω αυτόν τον παλιοχαρακτήρα με την κοτσίδα ότι με ζηλεύει ....

Ναι για τον rastaman λέω !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που όλο το θέμα είναι για γέλια , μου κόψανε τις μοναδικές 2-3 σελίδες που ήταν σοβαρές με επιστημονικές απόψεις !!!!

 

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος κύριε μου που μεταφέρθηκαν ξεχωριστά αυτές οι 3 σελίδες!!

Δεν ταίριαζαν εδώ . . .

Δεν σου αρέσει που το είπα ευγενικά :P

 

Πέρα από την πλάκα τώρα. . .

Η συζήτηση είχε αποκτήσει αρκετό ενδιαφέρον με παραδείγματα,απορίες αλλά και εμπειρίες εκλεκτών συναδέλφων.

Έπεσε λοιπόν στο τραπέζι η πρόταση να μεταφερθούν τα σχόλια και να ανοιχτεί νέο θέμα για να επεκταθεί η συζήτηση όσο χρειάζεται

χωρίς να στεναχωριέται κάποιος αν γράφει σε λάθος θέμα αλλά και να είναι εύκολα προσβάσιμο σε μελλοντικές αναζητήσεις.

 

Να ξέρετε πάντως οτι τέτοιου είδους αποφάσεις δεν λαμβάνονται μονομερώς ;)

Link to comment
Share on other sites

Διονύση αν και καθυστερημένα (τώρα το διάβασα) να σας ζήσει η κοράκλα σας Να είναι καλότυχο και γεμάτο υγεία και εσείς να είστε πάντα καλά να την καμαρώνετε !!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διονύση αν και καθυστερημένα (τώρα το διάβασα) να σας ζήσει η κοράκλα σας Να είναι καλότυχο και γεμάτο υγεία και εσείς να είστε πάντα καλά να την καμαρώνετε !!!!! 

 

 

Σταματαρε σε ευχαριστω πολυ φιλε  :bigemo_harabe_net-162: !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου φιλαράκια καλησπέρα!

 

Μίας και η νεα σχολική χρονιά ξεκινάει και αρχίζει να φθινοπωριαζει  είπα να κάνω κάποια σχέδια γιατι έχει υπάρξει πολύ εγκατάλειψη

 

στο ενυδρείο μου :notfair: !

 

Πρώτα εχω στο μυαλό μου μια αποχώρηση ενος Fox Face post-53089-0-84651600-1442405464_thumb.jpg

 

το οποίο ειχε αγοραστεί πριν περίπου 6 μήνες και έχει τετραπλασιαστει :bbq: ! !! 

Έχουν γινει κάποιες απόπειρες πιασίματος με απόχη αλλα δεν είχαν αποτέλεσμα!

 

Θα προσπαθήσω με ενα δίχτυ και παράλληλα θα φτιάξω και μια παγίδα με πλεξι ετσι για να υπάρχει!

 

Στη θέση του θα ήθελα να βάλω ενα Japonicus η έναν NIgricans!

 

 

Δεύτερο σχέδιο να αλαξω τον αραγωνιτη της TMC που μου βγηκε πιο λεπτόκοκκος απο οτι ήθελα με τον αραγονιτη της ΑΤΙ στα 1-2mm!

 

Παρόλο που δεν τον εχω ουτε 9 μήνες , Νομίζω οτι θα βελτιώσει την ποιότητα του νερού τουλάχιστον στα αιωρούμενα σωματίδια!!

 

Η αλλαγή του αραγονιτη θα γίνει σταδιακά κατα 1/3 του υποστρώματος! θα σιφοναρω τον παλιό και αφου βάλω ενα χώρισμα στον

 

πάτο θα προσθέτω τον νέο! Αυτο το σκέφτηκα για να μην διαταραχθεί πολύ η βιολογία ! Συμφωνείται???? 

 

 

Παράλληλα με την αλλαγή άμμου θελω να βγάλω και βράχια εξω να κολλήσω γιατι ακομα ειναι με δεματικα και ντιζες ώστε να πάρουν

 

και σειρά τα κοράλλια που βρίσκονται ακόμα στον αερα και έχουν φαει αρκετές τούμπες!

 

Επίσης πρέπει να βγάλω άκρη με την δοσομετρικη η οποία μου εχει σπάσει τα νευρα :ballistic: !!!

Όλο κάτι κουλά κάνει και θεωρώ οτι είναι ενας λόγος που εχω και αυτήν την αστάθεια στις μετρήσεις μου!

 

Προχθές την έβαλα να ρίξει 70μλ Μαγνήσιο και αυτή εριξε 150 με 200!

 

Χθες έκανα ξανά καλιμπραρισμα και δεν έριξε τίποτα σχεδόν :fpc: !!!

 

 

Για το τέλος άφησα το καλύτερο.......

 

Ετοιμάζομαι να κανω μια προσαρμογή στο DIY LED φωτιστικό μου προσθέτοντας 2 Τ5 στα πλάγια!

 

Επειδή σε αυτο το φωτιστικό του εχω αλλάξει τα φώτα στην κυριολεξία, αυτή θα ειναι η τελευταια αλλαγή που θα του κάνω !

 

Ετσι θα δώσω χαρά και στα φιλαράκια μου Panozz kai Lykourgos που μου έχουν φαει την ζωη :growl: !!! 

 

Αν κάπου διαφωνείτε η έχετε καμιά καλύτερη ιδέα ειμαι πρόθυμος να την ακούσω!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα βγαλεις τα βραχια εξω μπορεις τουλαχιστον στη μια πλευρα του να αφαιρεσεις τον αραγωνιτη με σκουπα και μαζι να τοποθετησεις το νεο πλενοντας τον καλα.Ενας υαλοβαμβακας θα βοηθησει στο ξεθολωμα,το νου σου στο σκιμερ.Για 20 μερες δεν θα πειραξεις στο συστημα τιποτε αλλο και θα ριχνεις βακτηρια.Μετα θα προχωρησεις στον επομενο αραγωνιτη.Η τοποθετηση των λαμπων μια αριστερα και μια δεξια των λεντ θα σου δωσει προς ωφελος του συστηματοςτην διαχυση τους και εσυ μενει να διαλεξεις ποιο φασμα σου χρειαζετε.Τα 2 τανγκ που αναφερεις ειναι πολυ ομορφα και επιθετικα ψαρια ειδικα ο juponicus.Επισεις πολυ επιρεπει στο ικ.Τελος με την δοσομετρικη θεωρω οτι κατι λαθος γινετε στης ριθμισεις των ml η τις ωρας για αυτο συμβαινει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Διονύση κρίμα η αλεπουδοφατσα να φύγει αλλά αν δεν χωράει τι να κάνουμε?! :bigemo_harabe_net-135:

 

Για τον αραγωνίτη μιας που τον βγάζεις δεν τον πετάς όλο? Χαχα μια ιδέα έριξα.Ο χοντρόκοκος ειναι πάντως πιο ωραίος!Και ο μαύρος πάντως φίλε δίνει πολύ καλα!

 

ΕΕΕΕ μας έφαγαν πια με αυτές τις Τ5...καντους το χατίρι μπας και ησυχάσουν!  :chair:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αφου θα βγαλεις τα βραχια εξω μπορεις τουλαχιστον στη μια πλευρα του να αφαιρεσεις τον αραγωνιτη με σκουπα και μαζι να τοποθετησεις το νεο πλενοντας τον καλα.Ενας υαλοβαμβακας θα βοηθησει στο ξεθολωμα,το νου σου στο σκιμερ.Για 20 μερες δεν θα πειραξεις στο συστημα τιποτε αλλο και θα ριχνεις βακτηρια.Μετα θα προχωρησεις στον επομενο αραγωνιτη.Η τοποθετηση των λαμπων μια αριστερα και μια δεξια των λεντ θα σου δωσει προς ωφελος του συστηματοςτην διαχυση τους και εσυ μενει να διαλεξεις ποιο φασμα σου χρειαζετε.Τα 2 τανγκ που αναφερεις ειναι πολυ ομορφα και επιθετικα ψαρια ειδικα ο juponicus.Επισεις πολυ επιρεπει στο ικ.Τελος με την δοσομετρικη θεωρω οτι κατι λαθος γινετε στης ριθμισεις των ml η τις ωρας για αυτο συμβαινει αυτο.

 

Νικολα μου ακριβως ετσι θα τα κανω !

Link to comment
Share on other sites

Διονύση κρίμα η αλεπουδοφατσα να φύγει αλλά αν δεν χωράει τι να κάνουμε?! :bigemo_harabe_net-135:

 

Για τον αραγωνίτη μιας που τον βγάζεις δεν τον πετάς όλο? Χαχα μια ιδέα έριξα.Ο χοντρόκοκος ειναι πάντως πιο ωραίος!Και ο μαύρος πάντως φίλε δίνει πολύ καλα!

 

ΕΕΕΕ μας έφαγαν πια με αυτές τις Τ5...καντους το χατίρι μπας και ησυχάσουν!  :chair:

 

Φιλαρακι μου η αλεπού εφυγε και ειναι σε κάποιο HONDOS!

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας ενα σύντομο Update να σας ενημερώσω οτι εδω και λιγες μέρες φιλοξενώ εναν Japonicus!

 

post-53089-0-05238600-1444659131_thumb.jpg

 

στην καραντίνα φυσικά γιατις επόμενες 15 ήμερες

 

post-53089-0-86117400-1444659865_thumb.jpg!

 

Το ψαράκι είναι πολυ μικρο και φοβαμε οτι το Yellow Tang θα το χτυπήσει ανελέητα :ballistic: !

 

Μετά την έξοδο του Foxface μάγκεψε ιδιαίτερα και τσαμπουκαλευεται σε οτιδήποτε μικρότερο!

 

ελπίζω να δυναμώσει οσο βρίσκεται στην καραντίνα αν και μεχρι σήμερα δυσκολεύεται πολυ στο να φάει!

 

Κατά τα αλλα εδω και δυο εβδομάδες μπήκαν κάποια φραγκακια που κάποια πανε και αλλα που μάλλον θα χαθουνε!

 

post-53089-0-49781700-1444660447_thumb.jpg

 

Το κοραλακι αυτο ειναι   απο το φιλαράκι μου PANOZZ και τον ευχαριστώ πολύ :bigemo_harabe_net-162: !!!

Και ειναι το πρώτο δωράκι απο συνχομπιστα και πολυ σημαντικό!

 

Σε αντίθεση με αυτο δυο φραγκακια Seriatopora kai acropora (νομιζω) απο την πρώτη εβδομάδα τα πηρε η κατω βολτα :thumbsd:  !

 

post-53089-0-33705300-1444660955_thumb.jpg

 

σε αυτη την φωτο η μπροστά Άκρο εχει ασπρίσει :notfair:

ενω η πιο πισω η  πράσινη παει μια χαρά post-53089-0-00002000-1444661227_thumb.jpg      

 

Μια HYstrix επισης χαροπαλεύει!

 

Δεν ξερω τι φταίει αλλα σίγουρα κατι και τα SPS μου δυσκολευονται!

 

Απο τιμές νομίζω οτι εχω σταθεροποιηθει:

 

Θερμοκρασία στους 25-26

 

Αλατοτιτα περίπου 35,5ppt

 

Ph     8,2

 

Kh   7 me 7,7

 

Ca     420-440

 

Mg     1320-1370

 

Νιτρικά  γύρω στο 5 με 10!

 

 

Μια Fts έτσι για να έχετε μια εικόνα το πως ειναι σήμερα το ενυδρείο!

 

post-53089-0-62442900-1444660404_thumb.jpg

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το ενυδρειο Διονυση, το japonicus εγω θα τον εριχνα να εγκλιματιστει, πως αντεχεις;

 

Το kh μηπως ειναι χαμηλο;;

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου Διονύση, και οι τιμές μια χαρά δείχνουν για sps εκτός ίσως από τα νιτρικά που θα προσπαθούσα να τα ρίξω κάτω από 2. Τώρα που βγάζεις τον αραγωνίτη αυτό θα γίνει εύκολα! Ίσως να παίξεις και λίγο με την κυκλοφορία γύρω από τα sps μια και την λατρεύουνε!

Link to comment
Share on other sites

o Ιαπων μέσα στη γύαλα για χρυσόψαρο όλα τα λεφτα!

2 led βαλε απο πανω αλλα προσεξε τα πλαστικά φυτα μην καούν! 

 

χαχαχαχα :P

 

φιλαράκι, οι τιμές σου είναι μια χαρά και αρκετά σταθερές. τα νιτρικά στο 10 είναι ένα θέμα αλλα οχι για να χάσεις κοράλια αλλα να χάσουν σε χρώμα.

 

εγώ θα το υποστηρίζω όσο πάει, το θέμα σου είναι το φως. και αυτό πρέπει να δείς.. στη θέση σου θα πήγαινα σε τ5 και αν το κάνεις κατασκευή γιατι ξέρω τη χαρά σου με τα DIY βαλε μονο moonlight σε led

 

κατα τα λοιπά και επειδή το ενυδρείο το είδα και απο κοντά, απλα τα σπάει! και πρεπει να γεμίσει αμεσα! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...