Jump to content

fishbone!

Recommended Posts

Πολλά μ!πραβο για την καραντίνα. Εύχομαι να ηρεμήσουν γρήγορα τα πράγματα και να τον χαρείς όσο δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιασε μας και την καραντινα σου, πως τη δουλευεις, αν βαζεις και τα φραγκς εκει κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικος Διονυση,μεγαλη κινηση να στησεις καραντινα,δεν νομιζω να εχει θεμα τωρα γιατι οποιος τον πλησιασει θα τον σακατεψει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Διονύση, όντος είναι υπέροχος ο μπαγάσας! Να σου ζήσει και να τον χαρείς τρελά!!

Link to comment
Share on other sites

μεγάλος έρωτας αυτό το ψάρι φίλε! να τον χαρείς όσο δεν πάει! Δε νομίζω οτι θα συνεχίσει να έχει προβλήματα με τους συγκατοίκους μάλλον είναι οι πρώτες αναγνωριστικές φάπες ;)

 

 

όσο για την καραντίνα και την πρόληψη.. τι να πώ.. είσαι παράδειγμα για όλους μας

 

Φιλαράκι εισαι ενας απο τους λόγους που κολησα με αυτο το ψάρι!

 

Ερωταααααααααςςςςςς :bigemo_harabe_net-143:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μεγάλος έρωτας αυτό το ψάρι φίλε! να τον χαρείς όσο δεν πάει! Δε νομίζω οτι θα συνεχίσει να έχει προβλήματα με τους συγκατοίκους μάλλον είναι οι πρώτες αναγνωριστικές φάπες ;)

 

 

όσο για την καραντίνα και την πρόληψη.. τι να πώ.. είσαι παράδειγμα για όλους μας

 

Φιλαράκι εισαι ενας απο τους λόγους που κολησα με αυτο το ψάρι!

 

Ερωταααααααααςςςςςς :bigemo_harabe_net-143:

Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεσαι Διονυση, πολυ ωραιο :thumbsu: :thumbsu:

 

Ευχαριστω Bill!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μ!πραβο για την καραντίνα. Εύχομαι να ηρεμήσουν γρήγορα τα πράγματα και να τον χαρείς όσο δεν πάει.

 

 

Μπράβο Διονύση, όντος είναι υπέροχος ο μπαγάσας! Να σου ζήσει και να τον χαρείς τρελά!!

 

 

Πολυ όμορφο ψάρι να το χαρείς όσο δεν πάει !!!

 

Να είστε καλα ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Απιθανος!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!!

 

 

Ευχαριστω φιλε μου!

 

Και εσυ μακριά απο κακοτοπιές!

 

Σου εύχομαι καλυ επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικος Διονυση,μεγαλη κινηση να στησεις καραντινα,δεν νομιζω να εχει θεμα τωρα γιατι οποιος τον πλησιασει θα τον σακατεψει.

 

 

Ευχαριστω Νικο!

 

Λες να αγριέψει τοσο πολυ :chair: !

 

Τα άλλα ειναι κτηνακια!

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιασε μας και την καραντινα σου, πως τη δουλευεις, αν βαζεις και τα φραγκς εκει κλπ

 

 

Μανο εχω ενα αθρο στα '' Γενικά Περί Θαλασσινού'' λεγεται Οδηγός Χρήσης Καραντίνας

 http://www.aquazone.gr/forums/topic/99754-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82/

 

Ριξε μια ματιά !

 

Θεωρώ οτι ειναι απαραίτητο αξεσουαρ στο χομπι μας οσο και αν ακούγεται βαρετό!

 

Τα κοράλλια δεν τα βαζω καραντινα γιατι φοβάμαι! τα κάνω μια αποπαρασητωση 15 λεπτα , Προσαρμογή και μετά μέσα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ! Εγραψες παλι!

Αποπαρασιτωση πως κανεις στα κοραλλια;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες βράδυ μαζευτήκαμε σπίτι να φτιάξουμε Papone! Δηλαδή τροφή για κοράλλια!

 

 Aακολουθήσαμε την συνταγή του Lykoyrgos kai MAD23 αλλά  δυστυχώς δεν βρήκαμε στρείδια!

 

Απο υλικά Μύδια, καβούρια (επιθετικά), γαρίδες μικρές μεγάλες, καλαμαράκια, σαρδέλες και αθερινες!

post-53089-0-09014200-1448543184_thumb.jpg

 

Επίσης σπιρουλινες (ευγενική χορηγία συναδέλφου του Panozz) , Acropower kai Reef Fuel!

 

Θα με συχωρέσετε αν κατι ξεχνώ αλλά εγω το έπαιξα κυρία  :bigemo_harabe_net-141:γιατι δεν ήθελα να λερώσω τα χεράκια μου με αυτές τις αηδίες !!

post-53089-0-94393000-1448543152_thumb.jpg         post-53089-0-23007800-1448543141_thumb.jpg

 

 

Το μείγμα γίνεται ενα παχύρρευστο ζουμί που το χρώμα του (πράσινο ) το παίρνει κυρίως απο την

 

σπιρουλινα       post-53089-0-41017400-1448543215_thumb.jpg

 

 

Το κόστος αυτης της τροφής πρέπει να το υπολογίσετε περίπου στα 10Ε την καρτέλα παγοκυψελης και θα διαρκέσει περίπου στο 3μηνο  !

 

 

 

Φυσικά το αποτέλεσμα πρέπει να ελεγχθεί   post-53089-0-55304100-1448543268_thumb.jpg

 

και να δοκιμαστεί    post-53089-0-32611100-1448543253_thumb.jpg

 

πριν μπει στο ενυδρείο μας!

 

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες απευθύνθητε  στους ΣΕΦ μας (γιατι εγω περισσότερη τηλεόραση έβλεπα παρα ασχολήθηκα με το

 

μαγείρεμα :bbq: !

 

 

 

Tips:  Πάντα τα γυναικόπαιδα δεν θα βρίσκονται στον ιδιο χώρο με εσάς :chair: !!!

 

Παραλειπόμενα χωρίς φωτογραφικό υλικό (το έχουν τα παιδιά): Ο Πάνος ηρθε με κουστούμι για να καθαρίσει ψάρια :usd: !!!!

 

Κάβουρας δάγκωσε χέρι που χρειάστηκε βοήθεια για να απελευθερωθει :bigemo_harabe_net-82:  !

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχα παντα τετοια, ωραια περασατε μαγκες :thumbsu:

Ηταν λαθος τα επιθετικα καβουρια :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Καποιου το δαχτυλο σωθηκε απο θαυμα :usd: ...ασε που τον εκανε να κλαιει σαν μικρο κοριτσακι :usd:

Αυτα μου τα ειπε ο διονυσης πριν φτασω,δεν ξερω αν αληθευουν :usd:

 

Πολυ πολυ γελιο ειχε το βραδυ,κουβεντουλα και φυσικα μπαλιτσα με πιτσες κτλ!

Διονυσαρε ευχαριστουμε πολυ για τη φιλοξενια ρε κ τα υπολοιπα φιλε :bow:

Και φυσικα τη γυναικαρα σου που ηταν αορατη και δεν ειπε κουβεντα ο ανθρωπος :thumbsu:

 

Εμενα μου εκανε κ πολυ εντυπωση το ενυδρειο.Εχει τρομερες προοπτικες και θα ειναι κριμα να μην τις εκμεταλευτεις και να το δεις ακομα καλυτερο απ'οτι ειναι τωρα φιλε!

 

Απο χθες ο πανος ειναι και μεσα στο βιβλιο guiness.....εφτιαξε pappone με σκαρπινι,κυριλε παντελονι και πουκαμισο lacoste.....λευκο κιολας!!!!!!!Εισαι τεραστιος πανοοοοο!Εγω περιμενα πως δεν θα εβγαζες ουτε το σκακακι  :usd:  :usd:  :usd:

Και ενα ακομα ρεκορ....τουλαχιστον με βαση τη δικη μου ταπεινη εμπειρια με αυτο.......η πιο καθαρη κουζινα που εχει υπαρξει ποτε μετα απο παρασκευη pappone!

Ουτε μυρωδιες ουτε τιποτα!Ουτε τα χερια μου δεν μυριζαν με τα γαντια που φορεσαμε!Αλωβητος βγηκα :death:

Και αυτο μπορει να το αποδειξει κ το πουκαμισο του πανου που το φορεσε ξανα την επομενη μερα στη δουλεια :dj:

 

Αυτα.....τα αλλα την επομενη φορα :gunsmilie:  :gunsmilie:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε χαμενοι, αντι να φατε τα θαλασσινα και να δωσετε τις πιτσες στα ψαρια, κανατε το αντιθετο;

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα,καποια στιγμη που μυρισαμε τις γαριδες περασε απο το μυαλο μας αλλα ηρθαν οι πιτσες κ λυγισαμε :usd:

Link to comment
Share on other sites

ωραία πράγματα...πάντα τέτοια παίδες...

Link to comment
Share on other sites

κύριοι, θέλω να διαψεύσω τις συκοφαντίες εις βάρος μου! :judge:

 

ναι μεν δεν λέω, ο κάβουρας ήταν τσαμπούκι ...

 

 

αλλα τον έκανα γατάκι!! :bigemo_harabe_net-72:

 

IMG_2288_zpsuurnqvnu.jpg

 

 

 

φίλε  ,η ιδέα έπεσε στο τραπέζι αλλα καταγγέλω τον Μιχάλη που δεν έφερε εκείνο το μπουκαλάκι τσίπουρο που του ζήτησα καθ οδών! βλεπεις τα παιδιά είναι της coca cola !  :lolu: 

 

να διαψεύσω επίσης τον κ. ψαροκόκκαλο, καθώς η συμμετοχή του ήταν καθοριστικής σημασίας ..

 

IMG_2295_zpstujslkfx.jpg

 

διακρίνεται άλλωστε το βλέμμα αγωνίας και σκληρής προσπάθειας :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

όσο για την... ενδυμασία μου έχω να δηλώσω οτι κατα βάθος στο υποσυνείδητο ίσως ήξερα οτι θα ήταν μια ξεχωριστή βραδιά με μια μεγάλη συνάντηση :bigemo_harabe_net-143: και κάτι σαν πρόβα..  Διονύσηηηη! περιμένω ακόμα 18 χρονάκια και μετά χτυπάω κουδούνι φίλε καιιι..... :bigemo_harabe_net-140:

 

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

 

λοιπον πέραν τις πλάκας ήταν μια πού ωραία βραδιά που αυτό το foroum ήταν η αφορμή για να γίνει, όπως είναι η αφορμή να γνωρίζεις και να συναναστρέφεσαι με εξειρετικούς χομπίστες και παιδιά όπως ο Διονύσης και ο Μιχάλης.

 

Να ευχαριστήσω και γώ με τη σειρά μου τον Dennis για την εξαιρετική φιλοξενία του και τη γυναίκα του για την ανοχή, τη διακριτικότητα και την ευγένεια της :) 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

Να ευχαριστήσω και γώ με τη σειρά μου τον Dennis για την εξαιρετική φιλοξενία του και τη γυναίκα του για την ανοχή, τη διακριτικότητα και την ευγένεια της :)

 

Η παντοφλα επεσε μολις φυγατε :hysterical: :hysterical:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...