Jump to content

Recommended Posts

Μπράβο αυτά είναι τα ωραία, για να δούμε πως θα τα πάνε και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος Χρυσανθη! καπως ετσι ειναι κι ο ενας δικος μου.. αρχισε να τρωει και baby food κανονικα.. οι αλλοι ακομα ψιλοζοριζονται, αλλα τσιμπανε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μάζεψα κι άλλους δύο γόνους. Συνολικά έχω 9 γόνους, οι 3 (μεγάλος και δύο μεσαίοι) είναι στη μία γεννήστρα και στην άλλη γεννήστρα είναι 6 νεογέννητοι κι ένα αυγό έτοιμο να σκάσει. Πήγα και πήρα ακόμα μία γεννήστρα με διχτάκι γιατί με την πλαστική είχα συνεχώς την αγωνία μην ξεκολλήσει.

Να ένας από τους νέους γόνους:

DSCN8192.JPG

Αυτός ήταν πολύ ζόρικος, τελευταίο τον έπιασα. Δεν μοιάζει σαν εξωγήινος ή σαν φάντασμα; :P

DSCN8196.JPG

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για το βίντεο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας γόνος προστέθηκε στη γεννήστρα-βρεφοκομείο! Σύνολο 10 γόνοι κι ένα αυγό!

Εδώ μερικοί γόνοι έχουν αράξει στο δίχτυ της γεννήστρας.

DSCN8203.JPG

Ο μεγάλος γόνος μασαμπουκιάζει.

DSCN8214.JPG

Ευτυχώς που ο μικρός του αδερφός δεν χωράει στο στόμα του, αλλιώς θα είχε γίνει μεζές!

DSCN8206.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα βίντεο. :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δύο γόνοι εμφανίστηκαν! Ο ένας μεταφέρθηκε στη γεννήστρα - βρεφοκομείο. Ο άλλος είναι απίστευτα γρήγορος, πετάγεται σαν σπίθα και τον χάνω. Τουλάχιστον έχει πιθανότητες να γλυτώσει από τον φαγάνα πατέρα τους. Αύριο θα τον ψάξω ξανά. Σύνολο 12 γόνοι και 2 αυγά! :D

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν!! Να τα δεις όπως ποθείς!! Με μια καλή τύχη!!! Χαχαχα , είναι φοβερό το βιντεάκι και τα ψαράκια σου!!! :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ! Την καλή τύχη την έχουν όσο είναι μακριά από τον φαγάνα πατέρα τους που δεν έχει αφήσει δείγμα γόνου! Τώρα που η γυναίκα του γεννάει συνέχεια από τον προηγούμενο μήνα θα έχει ευχαριστηθεί να τρώει αυγά και γόνους. Και επίσης μακριά από τον μεγάλο αδερφό τους, ο οποίος μέσα σε ένα βράδυ εξαφάνισε 6-7 αδέρφια του! Στο βιντεάκι οι τίτλοι τέλους μου αρέσουν περισσότερο! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ωραία πράγματα Χρυσάνθη.Γέμισες γόνους και απογόνους.Να τους χαίρεσαι όλους.

Καταπληκτικό και το βίντεο !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Μόλις ονόμασα τον μεγαλύτερο γόνο Θόη, που είναι το όνομα μίας από τις Νηρηίδες, τις κόρες του Νηρέα και της Δωρίδος. Επειδή δεν ξέρω αν είναι αγόρι ή κορίτσι το φαγανό μου, αυθαιρετώ και την ονομάζω έτσι. Κάνει και καλή ρίμα "η Θόη που όλο τρώει". :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να τα χαιρεσαι Χρυσανθη και να σου ζησουν ολα σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Και ο 12ος γόνος μπήκε στη γεννήστρα! Ήταν λίγο βάρβαρο που το ξύπνησα το καημένο τέτοια ώρα, αλλά θα ήταν πιο βάρβαρο αν το έτρωγε ο πατέρας του.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία πράγματα.... Να σε ρωτήσω κάνουμε κάτι για την λίμνη ή ασχολούμαστε μόνο με τις υπερπαραγωγές? :usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Στη λιμνούλα στερεώσαμε το συντριβανάκι και κάναμε τρύπες για να βγαίνει το νερό, μετατρέποντάς το σε καταρράκτη. Μένει να κόψουμε το πλέξι το οποίο χρησιμοποιήσαμε ως βάση, ώστε να πέφτει το νερό στη λίμνη και όχι στο πλέξι. Θα μπω στο θέμα "Λίμνη στο μπαλκόνι" να ενημερώσω εκεί για την πρόοδο με φωτογραφίες. :D

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας γόνος μπήκε στη γεννήστρα! Σύνολο 13 γόνοι! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν τα παληκαράκια σου.

Υ.Γ να δω τι θα τα κάνεις όλα αυτά !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

Αν ζήσουν παραπάνω από όσα μπορώ να έχω στη λιμνούλα και στο ενυδρείο μου, θα φτιάξω μία λιμνούλα στο πατρικό μου και θα τα χαρίσω σε συνχομπίστες, ακόμα και εκτός Αθηνών. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας γόνος μπήκε στη γεννήστρα, τώρα είναι 14 οι γόνοι. Ο μεγάλος κάθε μέρα μεγαλώνει περισσότερο, άρχισα να τον ταίζω baby 2, πολύ τριμμένη τροφή. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...