Jump to content

Νεο Θαλασσινο Ενυδρειο....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 544
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατα τα αλλα το ψαρι δειχνει καλα ... ειναι δραστηριο δε δειχνει να ενοχλειται απο κατι .... αλλα τι ειναι αυτος ο αποχρωματσμος

Link to comment
Share on other sites

Επισης βιταμηνες για ενυσχηση του οργανισμου...

Αλλα θα ηθελα να δω και μετρησεις όοτε μπορεσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το σκορδο πως γινεται??

Επισης ακριδα μηπως ξερεις απο που μπορω να παραγγειλω το σετακι με τα τεστακια της salifert??

Link to comment
Share on other sites

Η σαλιφερτ δεν βγαζει σετ τεστ απο οσο ξερω, η tropic marin εχει δυο σετ με ολα τα τεστ και η red sea που εχει συγκεκριμενα σετακια παλι...

Το εχω σε 2-3 online shops απο(aquariumshop.gr , petsupermarket.gr), αλλα δεν ξερω εαν τα εχουν ετοιμοπαραδοτα...

Το seachem garlic guard εννοει ο φιλος πιο πανω που λεει για το σκορδο, ειναι συμπληρωμα διατροφης με εκχυλισμα σκορδου για τονοση του ανοσοποιητικου των ψαριων...

Link to comment
Share on other sites

παντως το μυστηριο λυθηκε νομιζω .... σημερα μπροστα στα ματια μου το bicolor dottyback εκανε μια επιθεση στο γοβιο ... υπαρχει πιθανοτητα να τον τραυματιζει αυτο ?

Και μόλις το εκανε άλλες 2 φορές .... το περίεργο είναι ότι μέχρι κι ο ερημίτης δείχνει να τον κυνηγάει ... τι να πω

Πάντως πέρα απαυτά ο γοβιός καλά μου φαίνεται ... είναι κινητικός και εφαγε αρκετά τώρα που τάισα ...

Έγινε επεξεργασία - DrEng
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ

οντως το bicolor dottyback

χαρακτηριζεται για την επιθετικοτητα του

παρακολουθησε το

και αν συνεχιστουν οι "επιθεσεις"

ισως θα ηταν καλητερα να το βγαλεις

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κανα δυο μερες τωρα, αλλα ειναι λιγο ταουχτερο για εμενα....

Στο μελλον ισως....

Link to comment
Share on other sites

Τσουχτερο ειναι και για μενα ... αλλα ειναι υπεροχο...

ο ενας προβληματισμος ειναι τα χρηματα ...

ο αλλος ειναι: αξιζει μια τετοια επενδυση για ενα τοσο μικρο ενυδρειο ? Δεδομενου οτι αν αναβαθμισεις το ενυδρειο σου σε μεγαλυτερο (τουλαχιστον για πανω από τα 120 λίτρα) παει αχρηστο ...

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα, αμα παρεις το 52ρη το κρατας και προσθετης τις αναλογες μοναδες οταν κανεις την αναβαθμισει σου, με αυτο το σκεπτικο θελω να παρω και εγω ενα, αλλα αστα να πανε :P

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το 52αρι ειναι 200 δολλαρια παραπανω κι αποσο εχω καταλαβει η διαφορα απο το 26αρι ειναι στο μεγεθος ... το φασμα που αποδιδει εινα ιδιο

Έγινε επεξεργασία - DrEng
Link to comment
Share on other sites

Με την σκεψη ομως της αναβαθμισεις στο μελλον δεν λεει να παρεις ενα μικρο γιατι τι θα το κανεις μετα ;)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει το 52αρι απο το 26αρι απο αποψη αποδοσης ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε, το κοιτάω, το ξανα κοιτάω. Σκέφτεστε να δώστε τοσα χρηματα για φωτιστικό για νάνο reef? Είστε παλαβοί και που το σκέφτεστε!!

Link to comment
Share on other sites

Το 52αρι εχει προοπτικη να το χρησιμοποιησεις και σε μεγαλυτερο ενυδρειο οποτε πρακτικα δε το παιρνεις για nano reef ... :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση παρακαλω ... ξερετε μηπως πως μπορει να μειωθει η καφε αλγη στα τζαμια ? Καθαριζω καθε μερα και την αλλη μερα ειναι σα να μη καθαρισα !!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ Ο Σ Μ Ω Σ Η ΦΙΛΕ ΜΟΥ ! ΔΕ ΤΑ ΜΑΘΕΣ? :sword:

Link to comment
Share on other sites

Γραφε σε παρακαλω με πεζα γιατι ειναι σαν να φωναζεις ετσι :)

Ποσες αλλαγες εκανες μεχρι τωρα με την οσμωση;;

Υγ: με τοσα ρηφ εδω μεσα δεν μπορω να θυμαμαι ποιος εχει κανει τι και ετσι ρωταω οταν δεν θυμαμαι :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...