Jump to content

pan_Oz Reef


pan_Oz

Recommended Posts

Αλήθεια τι τον ταϊζεις?

ocean nutrition formula one, σπιρουλίνα, κατεψυγμενη mysis, palletes γαριδάκι.. πολλές φορές όλα αυτά μαζί μουλιασμένα σε σκορδοζούμι. Τα πάντα τρώει σα τρελό :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και με το φαγητό ήμουν πάντα λίγο σφιχτός.. (τάιζα 1 φορά τη μέρα, μη σου πω και κάθε δεύτερη)

Με τον κύριο έχω γίνει πολύ large! Αυτό που λές με το χέρι ισχύει και ετσι με χει κάνει να τον ταίζω και 3 φορές τη μέρα :P

Άσε που μαζί με αυτόν έχει πάρει θάρος και ο κλουνάκος και αναιβαίνει και αυτός και τσιμπάει από το χέρι

χαχα,παει ερωτευτηκες! :bigemo_harabe_net-143:

Αυτος μεχρι και το μουστακι(που βλεπω στο αβαταρ) θα σε βαλει να ξυρισεις! :usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχει βάψει κανένας δωμάτιο που έχει μέσα το ενυδρείο???

τι "μέτρα" να πάρω???????????

'οπως καταλαβένετε έχω αρχήσει κάτι μερεμέτια σπίτι και προβληματίζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχει βάψει κανένας δωμάτιο που έχει μέσα το ενυδρείο???

τι "μέτρα" να πάρω???????????

'οπως καταλαβένετε έχω αρχήσει κάτι μερεμέτια σπίτι και προβληματίζομαι..

δεν νομιζω οτι χρειαζεται και ιδιαιτερο.....Απλα καλυψε το για να μην λερωθει..
Link to comment
Share on other sites

Οτι θα το καλύψω είναι σίγουρο.. το θέμα είναι οτι αυτή η άτοιμη η σκόμη πάει παντού..

πόση ώρα μπορεί να είναι καλυμμένο όμως.. μιλάω απο θέμα οξυγονου.. ή αυτό δεν επηρεάζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαινει τιποτα, αστο σκεπασμενο, δεν θα το βαλεις δα και σε καμια γυαλα :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φιλαράκι, τώρα με τα μερεμέτια είναι καλή ευκαιρία να στήσουμε και το 500άρι..... :jig:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φιλαράκι, τώρα με τα μερεμέτια είναι καλή ευκαιρία να στήσουμε και το 500άρι..... :jig:

Μητσάκο άσε τις εξυπνάδες και έλα να βάλεις κανένα χεράκι!!!

και επι της ευκερείας να σε δώσω κιόλας...

ΛΟΙΠΟΝ παίδες.. Ο εν λόγο... τέλος πάντων, έχει στήσει ένα στολιδι και το παίζει δύσκολος για να το παρουσιάσει!!! :P :p :P βαράτε να τον πείσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φιλαράκι, τώρα με τα μερεμέτια είναι καλή ευκαιρία να στήσουμε και το 500άρι..... :jig:

Δημητρη....παρουσιαση τωρα και χερι στον πανο για τα μερεμετια! :usd::usd:

Περα απο την πλακα οποτε εχεις χρονο και διαθεση περιμενουμε να δουμε το στολιδι σου και εμεις!

Πανο καθε ποτε βαζεις σκορδο στο φαγητο για το ψαρακι?

Οσον αφορα και στο βαψιμο,αν μπορεις να εχεις ανοιχτες μπαλκονοπορτες και παραθυρα καλο θα ειναι.

Και οπως ειπαν τα παιδια πριν να τοκαλυψεις και με κατι απο πανω. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

μια φορα τη βδομαδα βαζω τροφες μεσα σε μισό καπάκι σκόρδο μέχρι να γίνει "λάσπη" και ταίζω με αυτό. Με κρατάει περίπου 3 μέρες. Το έχω στο ψυγείο. :)

την παρουσίαση για το φιλαράκι βλέπω να τη κάνω εγώ.. έχω κάμποσες φωτο στο κινητό :P

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...

ξέρει κανείς πόσο την αναλογία για άνθρακα και αντιφώσφορο χύμα απο waterwaves???????????

στα 180 λίτρα έβαλα 180g. άνθρακα και 100g αντιφώς.. πολύ??

έχω πάλι θεματάκι με κυάνιο.. με το καλό όταν πάρω αλάτι (γιατι το ταμείο είναι μείον) λέω να παίξω με chemiclean..

αυτα τα νέα..

Α!!!! παίζουν και 2 νέοι κάτοικοι.. φωτο προσεχώς :P

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, μη βαράτε!!!!!Θα την κάνω την παρουσίαση......και φίλε Παν, ξέρεις τα εργατικά χέρια κοστίζουν τη

σήμερον ημέρα....τι θα λέγες λοιπόν να βάλω ένα χεράκι στο σαλόνι και να μου δώσεις το clam??? :bigemo_harabe_net-117:

Πάντως όσο αφορά τη δοσολογία του GFO, κάπου είχα διαβάσει 10gr για 10 γαλόνια....

Ας μας πουν και οι πιο έμπειροι.....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, μη βαράτε!!!!!Θα την κάνω την παρουσίαση......και φίλε Παν, ξέρεις τα εργατικά χέρια κοστίζουν τη

σήμερον ημέρα....τι θα λέγες λοιπόν να βάλω ένα χεράκι στο σαλόνι και να μου δώσεις το clam??? :bigemo_harabe_net-117:

Πάντως όσο αφορά τη δοσολογία του GFO, κάπου είχα διαβάσει 10gr για 10 γαλόνια....

Ας μας πουν και οι πιο έμπειροι.....

Περιμενουμε

Την ανταλλαγη την βρισκω πολυ δικαιη

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Μητσακο clam δεν εχει, για κανένα Φραγκάκι το συζητάμε ;)

και τις διαπραγματεύσεις αστες γιατι θα βγεις ρηγμενος :P

Link to comment
Share on other sites

και οι νέοι μου κάτοικοι ... Σε απεργία πείνας προς το παρόν..

53C5503B-6E5A-4563-8935-508D1294D28C_zps

Link to comment
Share on other sites

και οι νέοι μου κάτοικοι ... Σε απεργία πείνας προς το παρόν..

53C5503B-6E5A-4563-8935-508D1294D28C_zps

Υπέροχοι οι νέοι σου κάτοικοι.. Να ξερεις οτι θέλουν τάισμα πολλες φορες μεσα στην ημερα αλλιως θα τα δεις αργα και σταθερα να "λιώνουν" και να μειώνετε ο αριθμός τους. Μικρές μερίδες σε ολη τη διάρκεια της ημέρας. Ειναι πλακτονικοι feeders και πρεπει να τους φερθείς ανάλογα
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...