Jump to content

Recommended Posts

Τώρα έχω παραγγείλει φθινοπωρινή τροφή, ειδική για θερμοκρασίες κάτω των 17 βαθμών. Τον θερμοστάτη τον έχω υπόψη για περισσότερο κρύο. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα η λιμνουλα Χρυσανθη!!! Και το νουφαρο ολα τα λεφτα!!

Τα ψαρακια σου σε τι μεγεθος υπολογιζεις οτι εχουν φτασει?

Link to comment
Share on other sites

Να την χαίρεσαι τη λιμνη σου με όλα της τα ζωντανά! :thumbsu:

Η δική μου μικρή εμπειρία στα ενυδρεία σε εξωτερικό χώρο, λέει πως χωρις "βοήθεια" (εννοω θερμαντήρα), τα πράγματα ζορίζουν

Προστάτεψε τη λίμνη όσο περισσότερο μπορείς από τα πλαινά και βοήθησε τη θέρμανση της με 1-2 θερμαντήρες

Προσωπικα τρέχω 150λιτρο σε εξωτερικό χώρο στα βορεια προάστια αττικης

Καθε χειμωνα καπύπτω το ενυδρειο για 2 περίπου μήνες με φελιζολ - Το τρέχω χωρίς καπάκι, με δύο θερμαντήρες και Τ5 φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα η λιμνουλα Χρυσανθη!!! Και το νουφαρο ολα τα λεφτα!!

Τα ψαρακια σου σε τι μεγεθος υπολογιζεις οτι εχουν φτασει?

Τα ψαράκια έχουν γίνει ψαρούκλες! Ο πατέρας πρέπει να κοντεύει τα 15 εκατοστά, τα πιο μεγάλα μωρά τα 10 και τα πιο μικρά τα 7. Και είναι μόλις λίγων μηνών! Θέλω πολύ να αναβαθμιστώ σε μεγαλύτερη λίμνη, αλλά όσο είμαι σε αυτό το σπίτι είναι δύσκολο, δεν έχω χώρο. Η μόνη ελπίδα είναι να φτιάξω μία επιπλέον στο πατρικό και να τα χωρίσω.

Να την χαίρεσαι τη λιμνη σου με όλα της τα ζωντανά! :thumbsu:

Η δική μου μικρή εμπειρία στα ενυδρεία σε εξωτερικό χώρο, λέει πως χωρις "βοήθεια" (εννοω θερμαντήρα), τα πράγματα ζορίζουν

Προστάτεψε τη λίμνη όσο περισσότερο μπορείς από τα πλαινά και βοήθησε τη θέρμανση της με 1-2 θερμαντήρες

Προσωπικα τρέχω 150λιτρο σε εξωτερικό χώρο στα βορεια προάστια αττικης

Καθε χειμωνα καπύπτω το ενυδρειο για 2 περίπου μήνες με φελιζολ - Το τρέχω χωρίς καπάκι, με δύο θερμαντήρες και Τ5 φωτισμό

Έχω πάρει έναν 300άρη θερμαντήρα, αλλά αν χρειαστεί θα πάρω κι άλλον, είναι 250 λίτρα!

Είμαστε γείτονες, εγώ είμαι ακόμα πιο βόρεια από σένα! :D

Θα πάω στο μαγαζί με τα μονωτικά, να δω τι μπορώ να κάνω και εκτός από θερμοστάτη, στα μεγάλα κρύα θα κοιτάξω να την καλύψω κάπως, θα την κάνω θερμοκήπιο. :P

Link to comment
Share on other sites

Χρυσανθη, μην κοιτας απαραιτητα τον Σακη...

εχει fancy χρυσοψαρα εξω..επιβαλεται μια στοιχιωδη εστω θερμανση...

Για σενα τα πραματα ειναι λιγο πιο απλα... (θα ελεγα πολυ πιο απλα, εαν ειχες καθαροαιμα ψαρια με μονη ουρα)

Αν μπορεσεις να την μονωσεις καπως , καντο.. και αναλογα την θερμοκρασια , ισως βαλεις και τον θερμαντηρα με χρονοδιακοπτη (αλλιως ετοιμαζε τα 50ρικα για την δεη , γιατι το λαμπακι δεν θα σβησει ποτε :D )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα χρυσόψαρα κι εγώ σ'ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον! :)

Τα χρυσόψαρα, παχουλά και καμαρωτά, ζουν και βασιλεύουν. Η θερμοκρασία του νερού έχει πέσει, τις πολύ κρύες μέρες έφτασε τους 11 βαθμούς και σήμερα τους 15 (κάθε μέρα την παρακολουθώ γιατί είναι ο πρώτος μας χειμώνας και ανησυχώ).

Τα ταΐζω την φθινοπωρινή τροφή της Sera την οποία σπάω σε ένα γουδί για να τρώνε και τα μικρότερα. Πλέον ταΐζω μία φορά την ημέρα, και τις πολύ κρύες μέρες δεν ταΐζω καθόλου. Θα τους πάρω και την χειμωνιάτικη τροφή.

Παρακολουθώ την θερμοκρασία, την εμφάνιση και τη συμπεριφορά τους γιατί δεν είναι καθαρόαιμα common και δεν ξέρω τις αντοχές τους. Ως τώρα πάντως, ακόμα και στους 11 βαθμούς, δεν έβλεπα κάτι το περίεργο ή ανησυχητικό στην συμπεριφορά τους.

Έχω ήδη ετοιμοπόλεμο έναν θερμαντήρα τον οποίο θα δοκιμάσω να δουλέψω στα μεγαλύτερα κρύα, σκοπεύω να την καλύψω γύρω γύρω έστω και ψεύτικα με φελιζόλ και από πάνω αν χρειαστεί να καλύψω κάποιο μέρος της. Στην χειρότερη θα τα φέρω μέσα. (Πρέπει να πάρω μεγάλα δοχεία τώρα που το θυμήθηκα, έχω μόνο δύο 30λιτρα και το ενυδρείο με τα δυο oranda red cap).

Αυτά... :)

Υ.Γ. Το θερμόμετρο είναι επιφάνειας, οπότε υποθέτω στον πάτο θα έχει μεγαλύτερη θερμοκρασία.

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

Ηλιόλουστη μέρα σήμερα, ευκαιρία ήταν να κάνω συντήρηση στο φίλτρο προτού πιάσουν τίποτα βροχές και κακός καιρός. Όπως πάντα, το φίλτρο ήταν μες στην μπίχλα. :P (δεν περιμένω να γυαλίζει με εφτά χρυσόψαρα και σε εξωτερικό χώρο) :usd:

Αλλά έκανα μία ανακάλυψη... :blink: μέσα στο φίλτρο είχα ενυδρειακό βαμβάκι και δεν το ήξερα, το είχα ξεχάσει. Κάθε φορά που έκανα συντήρηση, έβγαζα όλα τα σφουγγάρια και το βιολογικό υλικό αλλά δεν το πείραζα ποτέ, καθάριζα τα δοχεία και ξέπλενα τα σφουγγάρια. Σήμερα, δεν ξέρω πως μου ήρθες, είπα να ξεπλύνω τα κουτάκια με το βιολογικό υλικό, γιατί κάθε φορά το άφηνα έτσι, μόνο εξωτερικά τα ξέπλενα, με το βιολογικό υλικό μέσα. Και ανακάλυψα κάτω από το βιολογικό υλικό έναν... καφέ πάτο. Ποπο μπίχλα! σκέφτηκα. Και έτσι όπως το βγάζω συνειδητοποιώ ότι είναι κάτι σαν πατημένο σφουγγάρι. Το ξέπλυνα πολλές φορές για να καταλάβω ότι ήταν ενυδρειακό βαμβάκι. Τόσους μήνες ποτές δεν το είχα καθαρίσει, είχα ξεχάσει ότι υπάρχει! Το αντικατέστησα με καινούριο, εννοείται, και ελπίζω να μην το ξεχάσω πάλι... :shifty:

Δυο ώρες μου πήρε η συντήρηση συνολικά, δυο φορές πλημμύρησα, τη μία επειδή έβγαλα την αντλία από την πρίζα, αλλά την άφησα στο νερό και το λάστιχο συνέχισε να τρέχει... Κοιτάω τα νερά στο πάτωμα, τι έγινε, λέω, και βλέπω το λάστιχο να αδειάζει τη λιμνούλα στο πάτωμα... :wacko: Μετά κάνω μία κίνηση και την ώρα που το φίλτρο λειτουργούσα, βγάζω το λάστιχο από εκεί που ενώνεται με το φίλτρο. Συντριβάνι έγινε! Γρήγορα το έχωσα μέσα και ουφ... τελείωσε! Μου την σπάει η συντήρηση, δεν μπορούν να εφεύρουν αυτο-συντηρούμενα φίλτρα; :ranting2:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θελω να γραψεις βιβλιο που θα λεγεται '' Η Χρυσανθη και το φιλτρο "! Δεν παιζεσαι!

Το βαμβακι πανω πανω οχι κατω! Στο πανω πανω κυτιο , πανω πανω στα υλικα!

Link to comment
Share on other sites

Nια βρε Χρυσανθη, πανω ο υαλοβαμβακας.. κατω ουτε κι εγω θα τον αλλαζα :P

υπαρχουν και πιο απλα φιλτρα που συντηρουνται πιο ευκολα.. οπως τα σαμπ..

εγω το καθαριζω σπανια... μονο το βαμβακι αλλαζω με την αλλαγη νερου.. καπου καπου πλενω και τα σφουγγαρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά.. όλοι έχουμε κάνει τις άπειρες τέτοιες χαζομάρες..

Μετά τα σκεφτόμαστε και γελάμε!

Τελευταία δική μου ομορφιά ήταν που χάζευα την ώρα που άδειαζα νερό από το ενυδρείο με το λάστιχο και ρούφηξα ένα ψάρι που πέρασε 25 μέτρα λάστιχο και βγήκε στο μπαλκόνι.. Τώρα χαίρει άκρας υγείας!!!

Και o,τι και να συμβεί.. εμείς συνεχίζουμε το χόμπι μας!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά θα το βάλω πάνω. Όχι για να το αλλάζω πιο εύκολα, γιατί το ίδιο ζόρι τραβάω κάθε φορά να ανοίξω το φίλτρο, αλλά για να μην το ξεχάσω ξανά! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο ρε συ βαζουμε το ενυδρειακο βαμβακι πανω πανω στο φιλτρο για να το αλλαζουμε οταν χρειαζεται ευκολα χωρις να ανοιγουμε ολο το φιλτρο αν δεν χρειαζεται..... :)

Τωρα το εμαθες! :D

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φίλτρο όπου και να το βάλω, το ίδιο ζόρι θα τραβάω. Το ζόρι είναι ότι κάνω στην άκρη τα φυτά, μετακινώ τα ξύλινα σκατουλάκια, βγάζω την πλαστική θήκη που έχω μέσα την πρίζα. Δεν ανοίγει εύκολα αυτή η θήκη. Το αποσυνδέω από την πρίζα, το βγάζω έξω το φίλτρο αφού έχω αποσυνδέσει τα λάστιχα και με τα χίλια ζόρια προσπαθώ να ανοίξω το καπάκι, με το φόβο κάθε φορά να μου μείνει στα χέρια. Κρατάω σφηνωμένο με τα πόδια μου το κάτω μέρος και με τα χέρια μου προσπαθώ να ανοίξω το καπάκι. Έχω διαβάσει εκατό φορές τις οδηγίες, έχω δει και βίντεο. Κάνω κάτι λάθος; Έχει κανένα κόλπο να ανοίγει εύκολα; Μόνο εγώ τραβάω ζόρι να το ανοίξω ή έτσι είναι;

Update για τη λιμνούλα:

Τις τελευταίες μέρες άρχισε να κάνει πολύ κρύο και η θερμοκρασία του νερού έχει πέσει στους 9 βαθμούς. Το Σάββατο έβαλα τον θερμοστάτη και από τότε τα έχω νηστικά. Είναι συνέχεια στον πάτο και κάθονται εκεί. Και σήμερα το πρωί τα ίδια, όλα στον πάτο να κάθονται. Άναψα τον θερμοστάτη, ανέβηκε από τους 9 στους 10 και όταν ξαναβγήκα τα είδα να κολυμπάνε κανονικά και έμοιαζαν να ψάχουν τροφή. Έχω μπόλικη πράσινη χνουδωτή άλγη στα τοιχώματα, ωστόσο τους έδωσα λίγη σπιρουλίνα να τσιμπήσουν. Από το Σάββατο ανοίγω και κλείνω τον θερμοστάτη εγώ. Έχω χρονοδιακόπτη, αλλά πρέπει να βρω ένα τρόπο να τον προστατεύσω από τον καιρό, γιατί η αδιάβροχη θήκη που έχω για τις δύο πρίζες, του φίλτρου και του θερμοστάτη, δεν χωράει τον χρονοδιακόπτη. Σκέφτομαι να περάσω ένα μακρύ καλώδιο από μέσα, για τον θερμοστάτη και να βάλω έναν κοντρόλερ, που θα είναι μέσα στο σπίτι. Θα δούμε...

Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ για τα χρυσόψαρα, γιατί είναι ο πρώτος μας χειμώνας. Κάθε μέρα, ελέγχω φίλτρα, θερμοκρασία και τα ίδια τα ψάρια και δεν ξέρω μέχρι τι θερμοκρασία αντέχουν έξω. Α! Πήρα και ένα πλαστικό κάλυμμα να βάλω από πάνω, να το κάνω σαν θερμοκήπιο, γιατί με τον θερμοστάτη, την μεγαλύτερη απώλεια θα έχω από την επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φίλτρο όπου και να το βάλω, το ίδιο ζόρι θα τραβάω. Το ζόρι είναι ότι κάνω στην άκρη τα φυτά, μετακινώ τα ξύλινα σκατουλάκια, βγάζω την πλαστική θήκη που έχω μέσα την πρίζα. Δεν ανοίγει εύκολα αυτή η θήκη. Το αποσυνδέω από την πρίζα, το βγάζω έξω το φίλτρο αφού έχω αποσυνδέσει τα λάστιχα και με τα χίλια ζόρια προσπαθώ να ανοίξω το καπάκι, με το φόβο κάθε φορά να μου μείνει στα χέρια. Κρατάω σφηνωμένο με τα πόδια μου το κάτω μέρος και με τα χέρια μου προσπαθώ να ανοίξω το καπάκι. Έχω διαβάσει εκατό φορές τις οδηγίες, έχω δει και βίντεο. Κάνω κάτι λάθος; Έχει κανένα κόλπο να ανοίγει εύκολα; Μόνο εγώ τραβάω ζόρι να το ανοίξω ή έτσι είναι;

Update για τη λιμνούλα:

Τις τελευταίες μέρες άρχισε να κάνει πολύ κρύο και η θερμοκρασία του νερού έχει πέσει στους 9 βαθμούς. Το Σάββατο έβαλα τον θερμοστάτη και από τότε τα έχω νηστικά. Είναι συνέχεια στον πάτο και κάθονται εκεί. Και σήμερα το πρωί τα ίδια, όλα στον πάτο να κάθονται. Άναψα τον θερμοστάτη, ανέβηκε από τους 9 στους 10 και όταν ξαναβγήκα τα είδα να κολυμπάνε κανονικά και έμοιαζαν να ψάχουν τροφή. Έχω μπόλικη πράσινη χνουδωτή άλγη στα τοιχώματα, ωστόσο τους έδωσα λίγη σπιρουλίνα να τσιμπήσουν. Από το Σάββατο ανοίγω και κλείνω τον θερμοστάτη εγώ. Έχω χρονοδιακόπτη, αλλά πρέπει να βρω ένα τρόπο να τον προστατεύσω από τον καιρό, γιατί η αδιάβροχη θήκη που έχω για τις δύο πρίζες, του φίλτρου και του θερμοστάτη, δεν χωράει τον χρονοδιακόπτη. Σκέφτομαι να περάσω ένα μακρύ καλώδιο από μέσα, για τον θερμοστάτη και να βάλω έναν κοντρόλερ, που θα είναι μέσα στο σπίτι. Θα δούμε...

Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ για τα χρυσόψαρα, γιατί είναι ο πρώτος μας χειμώνας. Κάθε μέρα, ελέγχω φίλτρα, θερμοκρασία και τα ίδια τα ψάρια και δεν ξέρω μέχρι τι θερμοκρασία αντέχουν έξω. Α! Πήρα και ένα πλαστικό κάλυμμα να βάλω από πάνω, να το κάνω σαν θερμοκήπιο, γιατί με τον θερμοστάτη, την μεγαλύτερη απώλεια θα έχω από την επιφάνεια.

Ρε συ Χρυσανθη, το εκανες επιστημη! Δεν ξερω τι κανεις λαθος αλλα σιγουρα δεν ειναι τοσο δυσκολο. Ειναι παρα μα παρα πολυ απλο το ανοιγμα του κουτιου!

Link to comment
Share on other sites

:unsure:

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγαλεις τους σωληνες, αστο καποια δευτερολεπτα να εκτονωθει ο αερας και μετα ανοιγωντας τα πλαινα, "ποπ" ανοιγει!

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ^_^

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φίλτρο όπου και να το βάλω, το ίδιο ζόρι θα τραβάω. Το ζόρι είναι ότι κάνω στην άκρη τα φυτά, μετακινώ τα ξύλινα σκατουλάκια, βγάζω την πλαστική θήκη που έχω μέσα την πρίζα. Δεν ανοίγει εύκολα αυτή η θήκη. Το αποσυνδέω από την πρίζα, το βγάζω έξω το φίλτρο αφού έχω αποσυνδέσει τα λάστιχα και με τα χίλια ζόρια προσπαθώ να ανοίξω το καπάκι, με το φόβο κάθε φορά να μου μείνει στα χέρια. Κρατάω σφηνωμένο με τα πόδια μου το κάτω μέρος και με τα χέρια μου προσπαθώ να ανοίξω το καπάκι. Έχω διαβάσει εκατό φορές τις οδηγίες, έχω δει και βίντεο. Κάνω κάτι λάθος; Έχει κανένα κόλπο να ανοίγει εύκολα; Μόνο εγώ τραβάω ζόρι να το ανοίξω ή έτσι είναι;

Update για τη λιμνούλα:

Τις τελευταίες μέρες άρχισε να κάνει πολύ κρύο και η θερμοκρασία του νερού έχει πέσει στους 9 βαθμούς. Το Σάββατο έβαλα τον θερμοστάτη και από τότε τα έχω νηστικά. Είναι συνέχεια στον πάτο και κάθονται εκεί. Και σήμερα το πρωί τα ίδια, όλα στον πάτο να κάθονται. Άναψα τον θερμοστάτη, ανέβηκε από τους 9 στους 10 και όταν ξαναβγήκα τα είδα να κολυμπάνε κανονικά και έμοιαζαν να ψάχουν τροφή. Έχω μπόλικη πράσινη χνουδωτή άλγη στα τοιχώματα, ωστόσο τους έδωσα λίγη σπιρουλίνα να τσιμπήσουν. Από το Σάββατο ανοίγω και κλείνω τον θερμοστάτη εγώ. Έχω χρονοδιακόπτη, αλλά πρέπει να βρω ένα τρόπο να τον προστατεύσω από τον καιρό, γιατί η αδιάβροχη θήκη που έχω για τις δύο πρίζες, του φίλτρου και του θερμοστάτη, δεν χωράει τον χρονοδιακόπτη. Σκέφτομαι να περάσω ένα μακρύ καλώδιο από μέσα, για τον θερμοστάτη και να βάλω έναν κοντρόλερ, που θα είναι μέσα στο σπίτι. Θα δούμε...

Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ για τα χρυσόψαρα, γιατί είναι ο πρώτος μας χειμώνας. Κάθε μέρα, ελέγχω φίλτρα, θερμοκρασία και τα ίδια τα ψάρια και δεν ξέρω μέχρι τι θερμοκρασία αντέχουν έξω. Α! Πήρα και ένα πλαστικό κάλυμμα να βάλω από πάνω, να το κάνω σαν θερμοκήπιο, γιατί με τον θερμοστάτη, την μεγαλύτερη απώλεια θα έχω από την επιφάνεια.

o πρόβλημα σε αυτην την περιπτωση θα είναι ο αισθητήρας.Εχει μήκος 1,50 μέτρο και δεν γνωρίζω αν βγαίνει και με μεγαλυτερο μήκος.Δεν μπορείς να φτιαξεις κάποιο μικρό στεγανό κουτί καπου δίπλά στην λιμνη,ωστε να αποφύγεις ολη την βαβούρα με τα καλώδια μέχρι το εσωτερικό του σπιτιου;Αν δεν έχεις πρόβλημα με την κατανάλωση ρευματος,μπορείς στο κατω κατω να βάλεις ενα θερμαντηρα 600 watt τιτανιου στον ελεγκτη,αν βάλεις,και σχεδον να διασφαλίσεις οτι η θερμοκρασία σου δεν θα πατώσει.Φυσικα,οπως πολυ σωστα κάνεις,χρειάζεται τακτικό έλεγχο,ώστε να φτιάξεις μια ρυτίνα με τις εξωτερικές θερμοκρασίες τωρα τον χειμώνα.

Δώσε μας και μια φώτο απο την λιμνη τωρα να την χαρούμε παλι.Καλή συνεχεια :)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατάσταση έχεις κάνει Χρυσάνθη, πανέμορφο, μπράβο.

Για τα ηλεκτρολογικά , για να μη σε βάζω σε μαστοριλίκια, μπορείς να βρεις ένα κουτί πλαστικό (έχω δει στο ΙΚΕΑ) το βάζεις ανάποδα, και βάζεις μέσα πολύμπριζο, STC-1000 και ότι άλλο δεν θες να βρέχεται, βάζεις και κάτι από κάτω να είναι πιο ψηλά από το πάτωμα, οπότε και να μαζευτούν νερά απο τη βροχή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατάσταση έχεις κάνει Χρυσάνθη, πανέμορφο, μπράβο.

Για τα ηλεκτρολογικά , για να μη σε βάζω σε μαστοριλίκια, μπορείς να βρεις ένα κουτί πλαστικό (έχω δει στο ΙΚΕΑ) το βάζεις ανάποδα, και βάζεις μέσα πολύμπριζο, STC-1000 και ότι άλλο δεν θες να βρέχεται, βάζεις και κάτι από κάτω να είναι πιο ψηλά από το πάτωμα, οπότε και να μαζευτούν νερά απο τη βροχή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Σωστος και αναιμακτος!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έβαλα μέσα σε ένα κουτί τον χρονοδιακόπτη και τον έχω ρυθμίσει να ανάβει για μισή ώρα σε διάφορες στιγμές της ημέρας και της νύχτας. Τις προηγούμενες μέρες ήταν γύρω στους 13-14 βαθμούς την ημέρα και σήμερα το πρωί ήταν γύρω στους 10-11. Το παρακολουθώ πάντως.

Μερικές φωτογραφίες:

2014-12-15%2B13.51.54.jpg

2014-12-15%2B13.52.58.jpg

2014-12-15%2B13.54.23.jpg2014-12-15%2B13.54.59.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη η λιμνούλα σου !!! Κανενα φυτο ακομη μπορεις να βαλεις;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μη φοβασαι το κρύο...εκ πείρας! εμένα έχουν περάσει έναν χειμώνα έξω στο μπαλκόνι και τώρα είναι στη λίμνη κάτω και είναι μια χαρά. Έτσι για λίγο "σπάσιμο" του κρύου, βάλτο μισή ώρα, το βράδυ και τα ξημερώματα ειδικά

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

+φωνω με τον yiazzo , μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε!

πολυ ομορφη η λιμνουλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...